TV HD w polskiej TK Multimedia

krzylosiak

New member
No właśnie podpisałem "niemożliwą" do podpisania umowę na NDTV. Suma którą będę płacił to 85 złociszy plus jakieś śmieszne 3 złote za ubezpieczenie sprzętu, czyli nagrywarki. Wiem, że to żaden szał cenowy, ale to i tak sporo mniej niż miałem do tej pory. Ciekawi mnie tylko dlaczego będą wymieniali mi dekoder skoro już mam PRV. Miły pan stwierdził, że to jakiś inny sprzęt. Ktoś będący bliżej naszej "kochanej" Multimedia może coś na ten temat napisać?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

Kristop

New member
No właśnie podpisałem "niemożliwą" do podpisania umowę na NDTV. Suma którą będę płacił to 85 złociszy plus jakieś śmieszne 3 złote za ubezpieczenie sprzętu, czyli nagrywarki. Wiem, że to żaden szał cenowy, ale to i tak sporo mniej niż miałem do tej pory. Ciekawi mnie tylko dlaczego będą wymieniali mi dekoder skoro już mam PRV. Miły pan stwierdził, że to jakiś inny sprzęt. Ktoś będący bliżej naszej "kochanej" Multimedia może coś na ten temat napisać?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Jeżeli nie jesteś z obszaru po byłym Streamie, to nie ma konieczności wymiany PVR-a, dostaniesz ten sam dekoder, osoba która podpisywała umowę pomyliła się.
 

krzylosiak

New member
Jeżeli nie jesteś z obszaru po byłym Streamie, to nie ma konieczności wymiany PVR-a, dostaniesz ten sam dekoder, osoba która podpisywała umowę pomyliła się.

Tak mi się wydawało, że "troszeczkę" niedoinformowany był przedstawiciel firmy. ;-)

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Odnośnie nagrywania. Czy jest możliwe nagrywanie 2-ch programów i oglądanie 3-ciego ? Chodzi o dekoder ADB.
 

lechoo84

New member
W Rzeszowie można już złapać NTC z kabla od MM, sygnał idzie po tym samym kablu co analog, wystarczy dostroić tylko tuner DVB-T i 22 programy działają. Z jakością (zwłaszcza 1 i 2 w hd) raczej przeciętnie.
 

krzylosiak

New member
Czy tv hybrydowa(hbbtv) jest możliwa do odbioru poprzez dekoder multimedii?Bawię się od kilku dni ale jeszcze nic takiego nie doświadczyłem.Uprzedzę potencjalne posty-tv podpięty pod internet i odpowiednia aplikacja uruchomiona i aktywowana. :)
 

przemo73

New member
Bez reklam
Ale mnie wnerwili. Od 1 marca wyłączyli mi TVP HD.
Może od początku. 1 lutego podpisałem z Multimedią przedłużenie umowy na kolejne 24 miesiące. Wcześniej złożyłem wypowiedzenie i po kilku telefonach z ich strony oraz negocjacjach zdecydowałem się przedłużyć umowę na starych warunkach DTV, ale dorzucili mi multiroom. Wśród pakietów miałem wykupiony Sport HD Extra w skład którego oprócz kanałów sportowych wchodził TVP HD. Jak już pisałem teraz go wyłączyli ponieważ dostępny jest w pakiecie HD. PANi w BOK powiedziała, że mogę go wykupić za 9 zeta. Ten pakiet. Przecież ja już płacę za ten kanał bo mam go w pakiecie sportowym. No qutfa! Co za firma!!!
Powiedzcie, czy podpierając się tym ich wyłączeniem mogę wypowiedzieć umowę multimedii?
 

przemo73

New member
Bez reklam
Czy mogę wypowiedzieć umowę z powodu wyłączenie jednego z kanałów za który płacę?
Może od początku. W grudniu zeszłego roku złożyłem wypowiedzenie umowy w MM. Kończyło się 31 marca. Oczywiście zaczął wydzwaniać BUK i negocjowaliśmy. Skończyło się na tym, że od 1 lutego przedłużyłem umowę na starych warunkach DTV, ale dorzucili jeszcze multiroom i skrócili umowę o dwa miesiące. Wśród pakietów mam Sport Extra HD w skład którego wchodzi też TVP HD. Od 1 marca wyłączyli mi ten kanał. Pani w BOK powiedziała mi, że jest on teraz dostępny w pakiecie HD i mogę wykupić ten pakiet za 9 zeta. Przecież jak już płacę za ten kanał!!! Mam umowę na starych warunkach, a nie te ich boxy. Ewidentny wałek.
Czy jest podstawa prawna, na wypowiedzenie umowy?
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Na rachunkach informowali że od marca TVP HD będzie tylko w pakiecie HD.
W MM stosują zapis o gwarantowanej ilości kanałów w danym pakiecie, usunięcie TVP HD z pakietu Sport Extra HD nie narusza gwarantowanej ilości kanałów w tym pakiecie.
Czy taki zapis jest zgodny z prawem - nie wiem, trzeba by zapytać jakiegoś prawnika. W MM ten zapis jest już chyba rok czy nawet dwa lata, nikt im jeszcze kary nie dowalił, być może tak można.
 

przemo73

New member
Bez reklam
Tak, informowali. Znalazłem ten zapis. Nie omieszkałem jednak zgłosić reklamacji i poprosiłem o wyjaśnienie na piśmie. Zobaczę, może znajdę jakiś przepis i będę mógł z nimi "powalczyć".
 

Rokersik

New member
TVP Seriale na dwóch kanałach

Witam, czy Wy też macie TVP Seriale na dwóch kanałach? Ja mam na 55 i 428. Może ktoś mi powiedzieć czemu tak jest? ;) Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Hrabia86

New member
Witajcie.
Jak mam taki problem?, który mnie irytuje
Mam cyfrówkę w MM od 3 lat i srebrny dekoder z zewnętrznym modemem cisco czy jakoś tak ;).
Niedawno dołożyłem multiroom i dostałem czarny dekoder z wbudowanym modemem.
Ale do rzeczy.

Jedyna różnica/wada jaka jest i to bardzo denerwująca to to, że na tym nowy dekoderze pasek informacyjny/menu na na dołu ekranu jak oglądamy kanał (wiecie o co mi chodzi) nie jest takie ładne płynne tzn zaokrąglone tylko takie jakby kwadratowe, tak samo jak napisy na pasku.
Nic nie jest zaokrąglone tylko wystają malutkie "kwadraciki"
Oba telewizory 42', podłączone przez HDMI i takie same ustawienia .

Mozna to jakoś inaczej przestawić, czy to wina tego dekodera i starać się o wymianę na inny
 

brodacz

Active member
Bez reklam
MM odpuszcza Warszawę. Nie będzie już sprzedawania po kosztach. Od dziś znika promocja na analog za 29 i zostaje 35 (czyli już lepiej zamówić Superbox za 39). Superbox + 12 Mb podskoczyło z 50 na 60 zł. Kolejne zmiany w drodze zatem spierzcie się...
 

_szymar_

New member
Czy ktoś ma już jakieś przecieki co się stanie z pakietem Canal+ jak ruszy platforma NC+?
Szczególnie interesuje mnie czy coś nam wypadnie z zakresu sportowych transmisji albo czy liga mistrzów będzie dostępna także na kanałach w naszym pakiecie.
Pozdrawiam!
 
Do góry