TV HD w polskiej TK Multimedia

xolzok

New member
Bez reklam
Szanowni Państwo.

W wyniku niezależnej od nas usterki technicznej, informujemy, że w dniu dzisiejszym może występować problem ze świadczeniem usług Multimedia Polska S.A. Dodatkowo informujemy o braku możliwości kontaktu z konsultantami naszej infolinii.

Za utrudnienia przepraszamy.

Multimedia Polska S.A.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
UPC i Multimedia to takie samo dziadostwo w temacie telewizji. Tyle, że oferta UPC jest droższa.
A jeśli chodzi o ilość kanałów w HD to i jedni i drudzy zabijają śmiechem (jest ich ledwo kilka).
To już lepiej brać "N-kę" 39 zł m-c (53 kanały po polsku, w tym 13 kanałów HD i kilkaset zagranicznych niekodowanych).
Mieszkam na osiedlu gdzie jest i Multimedia i UPC do wyboru, ale nigdy nie wezmę od nich cyfrowej telewizji (mam teraz analogową od Multimedia).
Za jakiś rok/półtora montuję druta za oknem i odbieram za friko 18 - 20 kanałów z naziemnej TV cyfrowej. Bo tyle ich będzie do wyboru.
A kablówki i platformy cyfrowe zwisają mi kalafiorem. I tak nie ma co oglądać.
Przynajmniej nie za tą kasę co oni chcą, badziewiaki.
 
Ostatnia edycja:

thommy18

New member
Niedługo nie będzie innego wyboru jak telewizja cyfrowa. Analogowa telewizja po mału odchodzi do lamusa. Co do cyfrowej telewizji to jest to ukierunkowane na zysk danego operatora, a nie na to żeby oferta była opłacalna dla odbiorcy. Przewaga cyfrowej kablówki nad cyfrowym sygnałem z talerza jest taka, że mając cyfrową kablówkę nie interesuje mnie czy wiatr mi przestawi antene czy konwerter mi dobrze działa tylko płacę za to co odbieram. Przestanie mi odbierać zadzwonie objade i odbieram znowu. Czy "N" jest lepsza niż multimedia ? Nie sądzę, nawet sprzęt do odbioru jest praktycznie ten sam co w "N", a czy kanały FTA to taka przewaga ?
 

zenon20

New member
Niedługo nie będzie innego wyboru jak telewizja cyfrowa. Analogowa telewizja po mału odchodzi do lamusa. Co do cyfrowej telewizji to jest to ukierunkowane na zysk danego operatora, a nie na to żeby oferta była opłacalna dla odbiorcy. Przewaga cyfrowej kablówki nad cyfrowym sygnałem z talerza jest taka, że mając cyfrową kablówkę nie interesuje mnie czy wiatr mi przestawi antene czy konwerter mi dobrze działa tylko płacę za to co odbieram. Przestanie mi odbierać zadzwonie objade i odbieram znowu. Czy "N" jest lepsza niż multimedia ? Nie sądzę, nawet sprzęt do odbioru jest praktycznie ten sam co w "N", a czy kanały FTA to taka przewaga ?

Kanały FTA to żadna przewaga a najważniejsze z nich i tak są dostępne w kablówce jeśli chodzi o telewizję N to sprzęt jest taki sam jak w mm jedyna przewaga to ilośc kanałów HD w tym temacie multimedia ma ich chyba najmniej w Polsce no i jakośc kanałów SD jest słaba ale zauważyłem ostatnio jakby się trochę poprawiło albo to może tylko mi się tak wydaje natomiast przewagą kablówki nad satelitą jest to że oferuje kilka usług razem w pakiecie(telewizja,internet,telefon) co wychodzi taniej niż posiadanie tych usług oddzielnie u różnych operatorów.
 

bourbon

New member
Bez reklam
A tymczasem w Vectrze...
Od 27 marca 2012 roku telewizja kablowa Vectra uruchamia nowe programy telewizyjne, głównie w wersji HD. Łącznie w ofercie cyfrowej Vectra będzie oferować 162 programy TV, w tym aż 28 w wersji HD.
Abonenci pakiety Złotego otrzymają dostęp do takich kanałów jak TVN 7 HD, TTV, TVN Turbo HD, Orange Sport oraz TVN Style HD. Dodatkowo otrzymają możliwość oglądania programów wcześniej dostępnych tylko w pakiecie Platynowym:
TVP HD, TVS HD, Nat Geo Wild HD, Travel Channel HD oraz Fashion HD. Łącznie w pakiecie Złotym dostępnych będzie 101 kanałów, w tym 10 w wersji HD.
Natomiast do pakietu Platynowego włączone zostaną: TVN 7 HD, TTV, TVN Turbo HD, Orange Sport, TVN Style HD, BBC HD oraz Viasat Nature HD/Viasat History HD. Dzięki tym zmianom w pakiecie Platynowym znajdzie się łącznie 126 programów, w tym 17 w wersji HD.
Ale pewnie i tak bedą ludzie marudzić, bo nadal nie mają sportowych Polsatów :smile:
 

spider1978

New member
Bez reklam
Tyle za na polsacie za chwile nic nie bedzie bo lige mistrzow i lige europejska bedzie miana N na wylacznosc. Formule 1 mozna ogladac na polsacie wiec pozostaje siatkowka bez ktorej da sie zyc:p
 

tolesi

New member
Niedługo nie będzie innego wyboru jak telewizja cyfrowa. Analogowa telewizja po mału odchodzi do lamusa. Co do cyfrowej telewizji to jest to ukierunkowane na zysk danego operatora, a nie na to żeby oferta była opłacalna dla odbiorcy. Przewaga cyfrowej kablówki nad cyfrowym sygnałem z talerza jest taka, że mając cyfrową kablówkę nie interesuje mnie czy wiatr mi przestawi antene czy konwerter mi dobrze działa tylko płacę za to co odbieram. Przestanie mi odbierać zadzwonie objade i odbieram znowu. Czy "N" jest lepsza niż multimedia ? Nie sądzę, nawet sprzęt do odbioru jest praktycznie ten sam co w "N", a czy kanały FTA to taka przewaga ?

Sprzęt nie ten sam tylko robiony przez tą samą firmę,inne oprogramowanie itp .
Przewaga nie kanały FTA ale kompresja , w MM kanały są "ściśnięte" do granic możliwości i wwalone w kabel o niewielkiej przepustowośći i wyglądają tak jak kanały arabskie z satelity,czyli artefakt poganiający artefakt siedzący na artefakcie , zapewniam że przechodząc na tv sat po cyfrowym dekoderze MM ma się wrazenie że wszystkie kanały są w HD. , dodatkowo znając język obcy są kanały FTA w HD i to prawdzimym (niemieckie)
Nawet na pólnocnym wschodzie nie mam problemów z odbiorem sat pomimo wichur itp (wystarczy solidnie wszystko zamontowac)a przy dużych opadach czy bardzo złej pogodzie to i w MM też obrazu nie masz.
Co do oferty programowej to każdy wybiera co mu pasuje , więc namawianie do do konkretnej oferty sat czy kablowej jest niepotrzebne , jeden lubi sport w tv drugi filmy i sport w realu
 

Blaszak

New member
... zapewniam że przechodząc na tv sat po cyfrowym dekoderze MM ma się wrazenie że wszystkie kanały są w HD ...

Potwierdzam. Wczoraj kupiłem tuner cyfrowej tv naziemnej do kompa pod usb. Jakie moje zdziwienie było gdy ujrzałem jakość obrazu SD :shock: po prostu bajka! Z początku myślałem, że to w HD :razz:, jednak nie - 720x576 - ale jakość powala wszystkie te cyfrowe MultiSyfoMedie na kolana. Żadnych artefaktów, mikrobloków - praktycznie zero kompresji. I to jest właśnie prawdziwa telewizja cyfrowa, no i za darmo. MM jak i UPC idą w ilość, a nie w jakość. Szkoda tylko, że nie mają świadomości, że z miesiąca na miesiąc coraz więcej abonentów nie będzie przedłużać umowy, tak jak ja - za miesiąc oddaję dekoder dtv, a po roku czasu gdy skończy mi się umowa na analog rezygnuję z tego świństwa i oglądam tylko naziemną.

Zastanawia mnie tylko jakie będzie stanowisko MM gdy TVP puści od czerwca "1" i "2" w HD w eter za free. Pewnie dorzucą do pakietu HD, za który i tak trzeba słono płacić - czy ja się mylę czy to już jest szczyt debilizmu i głupoty? :-o
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Zastanawia mnie tylko jakie będzie stanowisko MM gdy TVP puści od czerwca "1" i "2" w HD w eter za free. Pewnie dorzucą do pakietu HD, za który i tak trzeba słono płacić - czy ja się mylę czy to już jest szczyt debilizmu i głupoty? :-o

Wg. mnie to klienci będą mieli coś nie tak z główką zamawiając pakiet, do którego wrzucą te kanały skoro za oknem mają lepszy jakościowo sygnał i do tego za darmo :)
Skoro jest popyt i ludzie coś kupują nazywasz tego kto to sprzedaje przy okazji zarabiając miliony debilem i głupkiem? Dla mnie jest przykładem do naśladowania, też bym chciał zarabiać miliony :D Jak znam życie znajdzie się mnóstwo ludzi chętnych na ten pakiet. Z DVB-T nigdy nie obejrzę kanałów takich jak NG HD, Discovery HD, Polsat Sport HD, Canal+ Sport HD itp. i na tym polega problem.
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
kupiłem tuner cyfrowej tv naziemnej do kompa pod usb. Jakie moje zdziwienie było gdy ujrzałem jakość obrazu SD po prostu bajka

Napisz dokładnie, e jaki sposób oglądasz naziemną TV cyfrową.
Masz za oknem zwykłą antenę siatkową podłączoną do telewizora ?
Programy cyfrowe oglądasz na monitorze komputerowym czy na telewizorze ?
Chcę za jakiś czas zrezygnować z analogowej kablówki "Multimedia" i oglądać tylko naziemną TV cyfrową na telewizorze z tunerem DVB-T MPEG-4.
 
Ostatnia edycja:

tolesi

New member
Napisz dokładnie, e jaki sposób oglądasz naziemną TV cyfrową.
Masz za oknem zwykłą antenę siatkową podłączoną do telewizora ?
Programy cyfrowe oglądasz na monitorze komputerowym czy na telewizorze ?
Chcę za jakiś czas zrezygnować z analogowej kablówki "Multimedia" i oglądać tylko naziemną TV cyfrową na telewizorze z tunerem DVB-T MPEG-4.

Podaj miejscowość gdzie mieszkasz to będzie wiadomo co możesz już odbierać z DVBT u , bo póki co to nie wszędzie mamy odbiór i ludzie są skazani na jedynie słuszną MM . Jedyne co można pochwalić w tej firmie to internet , chociaż z ceną mogli by zjechać .
 

laaval

New member
Potwierdzam. Wczoraj kupiłem tuner cyfrowej tv naziemnej do kompa pod usb. Jakie moje zdziwienie było gdy ujrzałem jakość obrazu SD :shock: po prostu bajka! Z początku myślałem, że to w HD :razz:, jednak nie - 720x576 - ale jakość powala wszystkie te cyfrowe MultiSyfoMedie na kolana. Żadnych artefaktów, mikrobloków - praktycznie zero kompresji. I to jest właśnie prawdziwa telewizja cyfrowa, no i za darmo. MM jak i UPC idą w ilość, a nie w jakość. Szkoda tylko, że nie mają świadomości, że z miesiąca na miesiąc coraz więcej abonentów nie będzie przedłużać umowy, tak jak ja - za miesiąc oddaję dekoder dtv, a po roku czasu gdy skończy mi się umowa na analog rezygnuję z tego świństwa i oglądam tylko naziemną.

Już się tak nie podniecaj :) Ogromnej większości dobrych programów za friko nie zobaczysz (choćby mojego ulubionego bbc knowledge czy mini mini mojej córki), no chyba, że rajcuje Cię TVP. Ja płacę 40 zl miesięcznie za tv (komfort+analog) i ta cena jest adekwatna do jakości. Póki co oferta programowa takiego upc czy mm bije na łeb naziemną tv i pewnie to się szybko nie zmieni
 

tolesi

New member
.... Ja płacę 40 zl miesięcznie za tv (komfort+analog) i ta cena jest adekwatna do jakości. Póki co oferta programowa takiego upc czy mm bije na łeb naziemną tv i pewnie to się szybko nie zmieni
To dobrze że u ciebie jest konkurencja tam gdzie jej nie ma np Giżycko MM za analog liczy ok 65zł !!!
W Ełku zależy w na której ulicy mieszkasz , jedni za analog płaca ok 55zł a ulice obok około 29zł .
Zresztą skończy się promocja to napiszesz ile Tobie zaproponowali za DTV +Analog .
 
Do góry