TV HD w polskiej TK Multimedia

krzylosiak

New member
Coś się w Chełmie ruszyło-dzisiaj wskoczył pakiet komfort i te "stare"nowe programy.Dużo ludzi z Gorzowa wiem,że na to czeka.Zrestartujcie tuner(miałem zawiechę i po restarcie cała paczka wskoczyła)
 

masloww

New member
Bez reklam
u mnie jest za to idealnie , sprawdzałem na 5 kanałach pasek do końca przykłady;

C+Sport: http://i.imagehost.org/0735/DSC00297.jpg

Tvp1: http://d.imagehost.org/0357/DSC00296.jpg
0 błędów po zmianie modulacji?
masz tak od początku, czy coś grzebali u ciebie?

http://www.multimedia.pl/aktualnosci/oid/fc80af372e9f84b21fd68c0784334edf
„Standard PON jest obecnie najczęściej wykorzystywany na świecie w światłowodowych sieciach dostępowych w technologii FTTH, czyli światłowód do domu lub mieszkania. Umożliwia on zaoferowanie klientom przepływności do 1 Gbit/s w dostępie do internetu, a także niemal nieograniczonej liczby kanałów telewizyjnych z standardzie HD. - Sieci PON dopiero zaczynają być wdrażane w naszym kraju i bez wątpienia stanowią one przyszłość dla sieci kablowych. Zarówno jakość sygnału, jak i przepływności w sieciach PON są nieporównywalne do jakiejkolwiek innej technologii dostępnej na rynku. Planujemy wdrażanie tej technologii na dużą skalę. Obecnie prowadzimy pilotową inwestycję w Jaśle w ramach, której wdrażamy systemy PON. – mówi Stefan Kossecki.”
 

maciekalisz

New member
Hmmm a co ma polsat do multimedia ? Koledze się fora pomyliły.


I cos odemnie
soft.jpg

sygnal.jpg
 
Ostatnia edycja:

maciekalisz

New member
Niby zobaczył ale to porównanie to pożal się boże z deczka mówiąc.
Był dzisiaj u mnie technik w końcu jakość sygnału wygląda jak powinna zaciekawiło mnie to że na każdym kanale jakość sygnału jest inna.

e21a4bec3ef0155e.jpg


Nie zabijaj mnie - brzydko mowiac - gowno wyregulowal - zobacz u mnie sile sygnału. - i to jest ideał 40 :) Wiec nie zdziw sie jak będzie pikseloza i stopkatki a programach. A o zaginionych pakietach nie wspomne. I to co mowisz - plywa sygnal na programach - a nie powinien.
 
Ostatnia edycja:

rosiaktotti

New member
jak patrze teraz ja mam siłe sygnały minimum 55 ideał to jest u mnie

jakość sygnału do końca ;)

macie te głupie modemy dodatkowe ?(pisze do tych co nei mają neta z mm)
 
Ostatnia edycja:

tomek130488

New member
Nie zabijaj mnie - brzydko mowiac - gowno wyregulowal - zobacz u mnie sile sygnału. - i to jest ideał 40 :) Wiec nie zdziw sie jak będzie pikseloza i stopkatki a programach. A o zaginionych pakietach nie wspomne. I to co mowisz - plywa sygnal na programach - a nie powinien.

Dzięki właśnie mnie uświadomiłeś jaka powinna być siła sygnału teraz jak już wiem muszę dzwonić do technika i niech przyjeżdża i podkręci ten sygnał do prawidłowej wartości
 

masloww

New member
Bez reklam
wartość siły sygnału mało znaczy, liczy się odstęp sygnał/szum – S/N – im większy tym lepszy a jeszcze ważniejsza jest stopa błędu BER (Bit error ratio) – im mniejsza wartość tym lepiej, 0 – ideał;
u mnie siła sygnału wynosi ok. 50, S/N waha się od 38 do 40 dB a BER od 8E-6 do 1E-6
pikseloza jest niezależnie od powyższych wartości bo jest ona wynikiem zbyt dużej kompresji;
stopklatki, zawieszanie czy zanik programów jak najbardziej mogą być wynikiem słabego sygnału
 

Snakeee

New member
Bez reklam
wartość siły sygnału mało znaczy, liczy się odstęp sygnał/szum – S/N – im większy tym lepszy a jeszcze ważniejsza jest stopa błędu BER (Bit error ratio) – im mniejsza wartość tym lepiej, 0 – ideał;
u mnie siła sygnału wynosi ok. 50, S/N waha się od 38 do 40 dB a BER od 8E-6 do 1E-6
pikseloza jest niezależnie od powyższych wartości bo jest ona wynikiem zbyt dużej kompresji;
stopklatki, zawieszanie czy zanik programów jak najbardziej mogą być wynikiem słabego sygnału

Otoz to, tyle razy juz pisalem zeby nie sugerowac sie sila sygnalu! Jak widac inni wiedza lepiej.
Pikseloza wynikiem slabego sygnalu, dobre sobie hehe. Tak jak napisal masloww, stopklatki, zaniki obrazu itp. ale nie pikseloza.
 

maciekalisz

New member
Skoro wiecie lepiej.

Siła sygnału na poziomie 16 dobra - sik! dobre dobre. Życze powodzenia - a tak na marginesie - to patrząc na tem wasz mierniczek nie wiele sie poprawnych danych dowiecie bo on musi przekłamywa - miernik którym da sie porzadnie pomierzyć dane cyfrowe kosztuje minimum najtańszy model około 40 000 pln. Jak regulują wam sygnał w domu a nie podłączy zamiast stb takiego miernika technik - to tylko sie zastanawiać na jakiej poodstawie on to reguluje - na oko ? :) Napewno sie nie da na podstawie diagnostyki w stb.

Polecam na początek
BER | Blog o telewizji cyfrowej
 
Ostatnia edycja:

spider1978

New member
Bez reklam
gadu gadu o stronie technicznej a upc zaczyna powolutku sie rozkrecac:p na pocieszenie dali im kilka nowych programow ciekawe ile my bedziemy teraz musieli czekac na cos nowego haha:p
 

Snakeee

New member
Bez reklam
Skoro wiecie lepiej.

Siła sygnału na poziomie 16 dobra - sik! dobre dobre. Życze powodzenia - a tak na marginesie - to patrząc na tem wasz mierniczek nie wiele sie poprawnych danych dowiecie bo on musi przekłamywa - miernik którym da sie porzadnie pomierzyć dane cyfrowe kosztuje minimum najtańszy model około 40 000 pln. Jak regulują wam sygnał w domu a nie podłączy zamiast stb takiego miernika technik - to tylko sie zastanawiać na jakiej poodstawie on to reguluje - na oko ? :) Napewno sie nie da na podstawie diagnostyki w stb.

Polecam na początek
BER | Blog o telewizji cyfrowej

Czy ty czytasz to co piszesz?
Sam zaprzeczasz sobie, wpierw napisales ze ma sile sygnalu do dupy, opierajac sie wlasnie na diagnostyce w STB a teraz piszesz ze nie mozna sie tym sugerowac.
Kilkanascie razy bylo pisane ze diagnostyka w STB nie jest miarodajna i tego sie trzeba trzymac.
W STB moze sobie pokazywac sile 16, jesli nie ma zadnych stopklatek, zanikow programow to jest OK!
 
Do góry