TV HD w polskiej TK Multimedia

pattro

New member
Bez reklam
Re

Chodzi mi tylko o to że w MM jeśli coś mają naprawić czy wprowadzić to albo tego nie robią albo dopiero bo takim czasie ,że już wszyscy się do tego przyzwyczaili.Na szczęście już mnie to nie dotyczy:cool:

w pełni cię popieram :)tak samo z C+Sport 2 zobaczcie kiedy dopiero wprowadzili ;/
mnie też już nie dotyczy ;)
 

maciekalisz

New member
A ja tam nie narzekam - - wiem znowu zgonicie ze Kaliszu...stała śpiewka bla bla bla - ale mi o chodzi dobrze - no oferta mogła by być lepsza i kanały SD w lepszej jakości ale ogólnie tak naprawdę nie jest teraz źle - po tym sofcie - który jest tylko w Kaliszu - wersja 40 na stb z modemem naprawdę wszystko działa rewelacja. Trafiłem na jednego byka w sofcie z epg - zgłosiłem na party line a Pan potwierdził ze błąd jest i dlatego nie idzie na resztę miast - pyzatym soft jest rewelacja. Nie ma już takich zamuleń stb. Program z marszu sie zmienia.

Potwierdzam również ze doszły mnie słuchy ze w kolejnej odslonie softu bedzie sterowanie fonia przez hdmi.
 

zenon20

New member
u mnie to jakośc jest tragiczna kanały sd połowa jak na youtube nie zawsze ale najczęściej nie wiem może umnie już mają taką starą infrastrukturę że nawet żadne nowości nie dochodzą niema cyfrowego komfortu ani animal planet hd
 

spider1978

New member
Bez reklam
maciekalisz z tym się zgodzę, że teraz jak odpalam nie ma problemów z HDMI błąd itd odpala się od razu, nie wiesza się wszystko chodzi płynnie i szybko. HD wygląda rewelka, ale to SD ... oczywiście nie wszystkie, ale to co się dzieje przykładowo na planete (szczególnie jak programy są w 16:9) tv4, tv puls o boomerang nie wspomne to koszmar;/ kwadraty przy szybkiej akcji takie, że oczy chce wykuć haha:D. Mnie ciekawi kiedy poprawią wreszcie dźwięk na eurosport bo słuchanie fall długich mija się z celem a dźwięk jest taki od początku jak włączyli tylko eurosport mówię o wersji SD bo HD dźwięk ma lux:). jeszcze jedna sprawa czemu nie zrobią porządku z wersjami językowymi bo na niektórych jest możliwość wł angielskiej teoretycznie tylko bo jak się włączy to jest tylko cisza :p
 

zagi911

New member
A ja tam nie narzekam - - wiem znowu zgonicie ze Kaliszu...stała śpiewka bla bla bla - ale mi o chodzi dobrze - no oferta mogła by być lepsza i kanały SD w lepszej jakości ale ogólnie tak naprawdę nie jest teraz źle - po tym sofcie - który jest tylko w Kaliszu - wersja 40 na stb z modemem naprawdę wszystko działa rewelacja. Trafiłem na jednego byka w sofcie z epg - zgłosiłem na party line a Pan potwierdził ze błąd jest i dlatego nie idzie na resztę miast - pyzatym soft jest rewelacja. Nie ma już takich zamuleń stb. Program z marszu sie zmienia.

Potwierdzam również ze doszły mnie słuchy ze w kolejnej odslonie softu bedzie sterowanie fonia przez hdmi.

40sta wersja oprogramowania?? Ja mam 37 wersję i nie ma aktualizacji żadnych. Jestem z Gdyni. To gdzie mieszkasz ma znaczenie jakie oprogramowanie możesz ściągnąć?
 

k0val

New member
jeszcze jedna sprawa czemu nie zrobią porządku z wersjami językowymi bo na niektórych jest możliwość wł angielskiej teoretycznie tylko bo jak się włączy to jest tylko cisza :p
jak im miejsca na kablu brakuje na nowe kanały i dają maksymalną kompresje dla obecnych to myślisz że będą dla jednego programu dwie ścieżki dźwiękowe udostępniać
 

maciekalisz

New member
Kompresja jeżeli chodzi o kanały HD jest bardzo dobra - dla SD jeżeli patrzeć ma Mbity przesyłu również. Problem wg mnie raczej jest z softem że te mumifikacje wychodzą na SD. Czemu niektóre kanały SD są ok a niektóre lipa.
 

masloww

New member
Bez reklam
maciekalisz, chyba kpisz z nas
sam piszesz że programy SD mają bitrate od 1 do 2 Mbit/s, Snakeee również pisze że SD mają do 2,5 Mbit/s i uważasz że te wartości są dobre???!!!!
zakładając że programy są kodowane w MPEG-4 a nie jak pisałeś część w MPEG-2 bo wtedy już całkiem tragedia byłaby, to i tak te wartości są dużo za małe;
zakładając dobrą jakość programów jak niemieckie SD i główne programy Polsatu gdzie bitrate dochodzi do 8 Mbit/s w MPEG-2 to re-kompresując je do MPEG-4 aby miały zachowaną jakość musiałby mieć bitrate do 5 Mbit/s; aby jakość programów SD w MPEG-4 była przyzwoita bitrate musi wynosić co najmniej 3-4 Mbit/s czyli 2-3 razy więcej niż nadaje MM;
ja już się pozbyłem złudzeń że w MM zobaczę dobrą jakość programów SD; musieliby wyłączyć 4 programy analogowe aby tą jakość zapewnić (zwiększenie modulacji zostało wykorzystane do zwiększenia ilości programów, jeszcze parę programów zostało do przeniesienia i nowe programy też może kiedyś będą - „największa ilość programów HD w Polsce” :lol:); na taki krok MM się nie zdecyduje; polityka zachowania opłaty za analog i ciągłe jej podwyżki uniemożliwiają kroki w tym kierunku; ciągle jeszcze zdecydowana większość ma tylko programy analogowe, zabranie kilku programów może spowodować ucieczkę abonentów;
tak więc jeśli ktoś liczy na poprawę jakości programów SD niech się pozbędzie złudzeń, cuda się zdarzają ale tylko raz na tysiąc lat

jak im miejsca na kablu brakuje na nowe kanały i dają maksymalną kompresje dla obecnych to myślisz że będą dla jednego programu dwie ścieżki dźwiękowe udostępniać
święta racja; nawet jak już znajdą miejsce i nadają oryginalną ścieżkę dźwiękową jak na filmach Canal+ to napisy się już nie mieszczą; ciągle się dopytuję o te napisy i nie mogę się doczekać odpowiedzi
 

spider1978

New member
Bez reklam
na co to komu takie programy jak DW, itv, Euronews, PTP pewnie oglądalność mizerna, a miejsce zajmują wywalić i po kłopocie płakać po nich pewnie nikt nie będzie:) ale co tam mają taką politykę a nie inną:)
 

Snakeee

New member
Bez reklam
masloww napisał:
święta racja; nawet jak już znajdą miejsce i nadają oryginalną ścieżkę dźwiękową jak na filmach Canal+ to napisy się już nie mieszczą; ciągle się dopytuję o te napisy i nie mogę się doczekać odpowiedzi

Dzisiejsze info z infolinii technicznej. Napisy na C+ zostaly wyl. z przyczyn technicznych a mowiac po naszemu cos skopane bylo w sofcie od dekodera i musieli je calkowicie wylaczyc. Pamietam ze wlaczaly sie samoczynnie po wl. C+ i trzeba bylo recznie je wylaczac.
Wlacza je jak tylko nowy soft (na nim juz nie ma problemow) zostanie puszczony na cala Polske.
 

bourbon

New member
Bez reklam
Czy macie może dzisiaj jakieś problemy z przepustowością łącza? U mnie od popołudnia z 2 Mb/s zrobiło się trochę ponad 512 Kb/s.

===
Juz jest ok. Jednak nie tylko dekoder od dtv trzeba czasem pozbawić prądu, ale także modem od netu...:-x
 

topsy

New member
Czy macie może dzisiaj jakieś problemy z przepustowością łącza? U mnie od popołudnia z 2 Mb/s zrobiło się trochę ponad 512 Kb/s.

===
Juz jest ok. Jednak nie tylko dekoder od dtv trzeba czasem pozbawić prądu, ale także modem od netu...:-x
W Warszawie przez ok 3 godz była awaria, brak netu i telefonu
 

pattro

New member
Bez reklam
Re

w Gorzowie awaria internetu jest od 1 lutego ;/ mam 6 mb ale jak wyciąga 2 mb to jest dobrze :( jak to powiedział technik " 2 mb to i tak bardzo dobrze " :fool:
i teraz pytanie za parę dni będzie miesiąc od kiedy jest awaria, czy mogę bezkarnie rozwiązać umowę na internet ?:D
 

Alundro

New member
topsy jak jesteś z Warszawy to dlaczego wybrałeś jedno z najgorszych rozwiązań i wybrałeś MM ? W WaWie jest UPC i chyba wszyscy inni dostarczyciele multimediów ze 100 mbit łączem w UPC włącznie . Czyżby w akcie desperacji z braku innej możliwości ? Ja jestem z Łodzi a niestety mam tylko MM do wyboru bo z Dialogu ani TP nie chce.
 

topsy

New member
topsy jak jesteś z Warszawy to dlaczego wybrałeś jedno z najgorszych rozwiązań i wybrałeś MM ? W WaWie jest UPC i chyba wszyscy inni dostarczyciele multimediów ze 100 mbit łączem w UPC włącznie . Czyżby w akcie desperacji z braku innej możliwości ? Ja jestem z Łodzi a niestety mam tylko MM do wyboru bo z Dialogu ani TP nie chce.

Zapytam z ciekawości ile płacicie za pakiety w MM Ja w Wawie za tele. kablową +cyftowa basic +tel.100 min + internet 2Mb/s płacę 67 zł brutto. Przed MM przez 15 lat miałem Aster City analog za podobną kwotę
 

Alundro

New member
Nie wiem dokładnie jak za każdą usługę rozkłada się u mnie płatność bo to na rodziców ale mam analog+cyfrowy basic+telefon chyba 50 h miesięcznie+internet 1 mbit+canal+ łącznie za 225 zł. Więc z tego co widzę to ogromna różnica nas dzieli.
 
Do góry