TV 65' 4k do 10 tyś

Który telewizor 65' UHD wybierasz?


  • Total voters
    0

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po pierwsze w H6400 dalej dostaje się kurz do środka. I to u niektórych szybciej niż do tej pory było.
Po drugie co tu porównywać - to jakby Fiata Pandę do Toyoty Avensis.
To są dwie klasy różnicy.
 

pudel_hc

New member
Kupiłem sony 75w855c za 2250 euro. Jest duży, ale odległości 3,8 m idealny. Filmy z własnej kolekcji w FHD wyglądają bardzo dobrze. Blu-ray rewelacja. Gorzej z niektórymi materiałami z nc+. Te HD to chyba nie jest HD. Nie wiem jak by sobie z tym poradził jakiś telewizor z 4k. Czy poprawiłby tak zły sygnał? Na 65' nie było by to tak rozciagniete, więc nie byłoby aż tak pewnie widać niedoskonałości. Jeśli chodzi o androida to narazie nie mam mu nic do zarzucenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ty nie masz problemów z Androidem , ja nie mam a wszyscy którzy nie mają Androida w domu ... mają - to kto ma rację ?

Jaką masz odległość od ekranu ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki masz dokładnie kabel HDMI - bo przy dużych przekątnych ma to znaczenie.
Kilka osób które wymieniły kabel HDMI zyskały na jakości obrazu.

Co do podświetlenia to zrób zdjęcia jak prosiłem.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Jak byly uszkodzone to mialo to znaczenie
Jesli byly sprawne to tylko autosugestia. Przekatna nie mamtu żadnego znaczenia
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz jakieś poparcie na te informacje ?
Kilkanaście osób które się zwróciło o pomoc w podobnej sprawie po wymianie kabli ( właśnie przy dużych przekątnych) podziękowało za poradę , więc organoleptycznie biorąc chyba im pomogło.
I zostanę z tą informacją.

Podobnie jak z resetowaniem pilota.
Głupi trick a jak do tej pory 90% osobom pomógł.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Poparcie
Oczywiscie
0 i 1 w kablu x sa takie same jak 0i1 w kablu Y
Reszta to sugestia i marketing
Posiadam osobiscie WireWorlda Starlight SHH 7 i nie widzę absolutnie żadnej różnicy z kablem z Lidla za 35 zl.porownywalem na 55,65 calach LCD i 110 Calach projektorze

Wysłane z mojego SM-N910C
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wolę opierać się na informacji osób które wymieniły kable i którym zamiana pomogła. Można to wygooglać... bo opisy są w internecie.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Jeśli kabel byl uszkodzony pelna zgoda
Jesli oba sa sprawne to nie ma.co na nowo tworzyc technologi przesyłu cyfrowego
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tego nie wiem, tak jak w powyższym przypadku.
Pomogło więc również w tym przypadku rada jest aktualna.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ale to żadna rada
Kupując droższe buty nie bedziemy chodzić szybciej
Będą to powtarzał bo tu mam doświadczenie z kablami tanimi budżetowymi i takimi na które zbiera sie caly rok
Jesli kabel HDMI jest sprawny to nie ma różnicy w przesyle miedzy kablem za 30 zl a za 1500 zl
Jeśli ktoś twierdzi inaczej to uleg takiej samej autosugestii jak kierowcy wyjeżdżający z myjni
90% z nich twierdzi ze auto lepiej jedzie i jest dynamiczniejsze
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kupując lepsze buty zawsze czuję się lepiej niż w takich co mnie uwierają albo są brzydkie. Jam mam szyby czyste po myjni to jadę pewniej niż zachlapanymi i jak nie mam płynu. Więc wówczas należę do tej grupy.
Jeden z profesorów UJ powiedział, że co jakiś czas muszą wymieniać światłowody bo te kwitną. Zapytałem też testerów z innych firm jakie mają kable HMI zamontowane w ścianę na stałe?
I nikt nie miał tanich kabli tylko wszyscy te droższe ?
Ciekawe dlaczego ?
 

piteron

Active member
Bez reklam
Krzysztofie
Jestem w stanie zrozumieć ze jesteś czlowiekiem który nie znosi sprzeciwu a co gorsza nie umiesz przyznać racji choć wiesz ze ja w tym temacie ją mam
Czy cos wymyślono nowego o czym nie wiem. Czy wymyślono kable hdmi na swiatlowodzie. Jesli tak to poproszę o materialy chętnie poczytam a skoro nie to trzymaj się tematu,cytując klasyka"mam wrazene ze jeszcze Cie na to stac"
Co do kabli w scianie zawsze montuje sie lepsze ale nie pod względem jakości przesłanego sygnalu bitowego tylko pod względem wykonania i zabezpieczeń elektromechanicznych. Ale te kable sa.rozprowadzane w dziesiątkach metrów. Normalny kabel hdmi to z reguły 3 do 5 metrów . Ale rozumiem sa kableza 30 zl a sa i za 3 tys dla Ciebie ktory lepiej sprzedać?
Ale ok jesteś pewny swego robimy zaklad
Dajesz swoj najlepszy kabel hdmi ja daje kabel z lidla podłączamy pod 65 cali źródło BR
Jesli na 10 prób trafisz w ślepym teście 7 razy na swój stawiam skrzynkę dobrego alkoholu. Jeśli sie pomylisz wynoszą tyle sprzętu od Ciebie ze sklepu ile mi w wana wejdzie
Wchodzisz w to?
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego Krzysztofie, bardzo proszę, abyś jako sprzedawca elektroniki, nie wprowadzał nieświadomych ludzi w błąd z kablami HDMI. Sam dobrze wiesz, w jakiej sytuacji finansowej znajduje się przeciętny Polak. Sam to z resztą podkreślałeś przy TV budżetowych np. marki TCL, że nie każdego stać na zakup TV w 55" UHD za 6000 zł. Ze swojego doświadczenia z kablami wiem, że tanie kable HDMI, o jakich pisał kolega Piteron, sprawują się bardzo dobrze. Mam za ich pośrednictwem - od lat - podłączone różne sprzęty, konsole (PS3, PS4), Bluray, PC, laptop, dekoder. Podobne cenowo kable HDMI wybierałem również dla znajomych i nikt nie miał z nimi jakichkolwiek problemów. Ważne jest jedynie to, aby kabel był w sposób prawidłowy wykonany. Sprawny kabel za 30 zł niczym się nie różni od kabla za 300 zł jeśli chodzi o jakość wyświetlanego obrazu. Jeśli zatem sugerujesz, że jest inaczej, to narażasz tych "mało majętnych" Polaków na niepotrzebne wydatki finansowe.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możecie kupować kable i nawet sznurki zamiast kabla za 1 zł - to Wasz wybór.
Testy kabli HDMi robiliśmy kilka lat temu proszę i tam są zdjęcia i różnice jakości. Ja zamontowałem w ścianach na stałe kable nie za 15 zł i nikomu ni odważę się takich zaproponować. Dostarczaliśmy kable tanie HDMI do fabryki w Mławie i też z nich zrezygnowali i brali droższe , ciekawe dla czego.
Pewnie wszyscy się mylą...
Do tego Ci którzy mieli słabe kable i wymienili na nowe lepsze - obraz im się poprawił.
Toi wszystko placebo oczywiście.

Sorry za of top.
Proszę trzymać się porad tematu:
Który telewizor 65' UHD wybierasz?
 
Do góry