TV 55"-65" do ~5000zł

Clear

New member
Cześć, poszukuję telewizora do mojego nowego salonu.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4.30m x 4.15m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,50m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-3 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Raczej wprost, bokiem rzadko.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Docelowo ma wisieć na ścianie na specjalnym uchwycie.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Pokój ma okno od strony północnej, więc bezpośrednio słońce świecić w pokój nie będzie.
7. Jaki masz Ciężko mi rozczytać czcionkę przy przeglądaniu internetu z odległości 3,50m.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? hmm... 2x HDMI, kilka USB, wbudowane WiFi, wyjście audio, żeby podłączyć wzmacniacz i głośniki.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Sygnał ze standardowej anteny, możliwe, że kiedyś dojdzie jakaś telewizja cyfrowa.
10. Jakie urządzenia? Dysk USB/pendrive (oglądanie z niego filmów, zdjęć), odtwarzacz BlueRay, wzmacniacz z głośnikami, w przyszłości może dekoder telewizji cyfrowej, być może też konsola albo komputer, ale wątpię.
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 1-3h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Nie mam pojęcia, w Sony była chyba błyszcząca i nie było problemów.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Rozrywkowe.
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak.
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Nie, od tego mam komputer i monitor ;) .
16. Preferencje co do marki? Nie mam.
17. Preferencje co do wielkości? 55"-65"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Niedopracowany software.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ~5000zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nigdy nie miałem do czynienia z 3D, więc nie wypowiem się w tej kwestii.


Chcę używać telewizora do oglądania telewizji (co chyba nie dziwi ), oglądania filmów i zdjęć z dysku USB. W rozdzielczość 4K chyba nie ma sensu się pchać?
Czy znajdę odpowiedni telewizor spełniający powyższe kryteria w cenie ~5000zł?
Mam nadzieję, że coś ciekawego mi doradzicie. Pozdrawiam :eek:k:

PS: Od razu też proszę o polecenie jakiegoś uchwytu do tego TV, żeby miał duże możliwości regulacji :) .
 

digitalus

Banned
Witam
Np panasonic TX-49CX750E, 4k, 3,d, telewizor z tunerem satelitarnym.Podwójny tuner hd, czyli np nagrywanie jednego programu i ogladanie innego programu.
Dobre wyniki w testach na holenderskiej internetowej stronie ktora zajmuje sie testami telewizorow i sprzetu rtv.
Ocena to 9 na 10.

Review: Panasonic TX-49CX740E (CX740E en CX750E-serie) lcd led tv | Homecinema Magazine

Bez tunera stelitarnego np tx55cx700e. Tez wysoka ocena 8 na 10, w innym holenderskim tescie.

Panasonic 55" CX700 Review - Inleiding - Tweakers

http://www.homecinemamagazine.nl/2015/06/review-panasonic-tx-55cx700e-cx700e-serie-lcd-led-tv/

O uchwyt najlepiej zapytac w sklepie. W zaleznosci od wagi telewizora uchwyt musi byc solidny.
 
Ostatnia edycja:

Clear

New member
Czyli rozumiem, że nie ma podobnych telewizorów, ale w FullHD :p ? Bo te 4K to nie wiem czy będę miał okazję wykorzystać :) .
Słyszałem opinie, że obraz FullHD wygląda gorzej na matrycy o rozdzielczości 4K, niż na matrycy FullHD. Czy to prawda?
Opłaca się kupować teraz TV czy może poczekać na przedświąteczne promocje? A może styczeń jest lepszym okresem na tego typu inwestycje?
 

WariatZG

New member
Czyli rozumiem, że nie ma podobnych telewizorów, ale w FullHD :p ? Bo te 4K to nie wiem czy będę miał okazję wykorzystać :) .
Słyszałem opinie, że obraz FullHD wygląda gorzej na matrycy o rozdzielczości 4K, niż na matrycy FullHD. Czy to prawda?
Opłaca się kupować teraz TV czy może poczekać na przedświąteczne promocje? A może styczeń jest lepszym okresem na tego typu inwestycje?

Mając do wyboru TV SONY: 55W807C, który jest FULL HD vs 55x8507C 4k wybraliśmy z żoną ten drugi po testach na materiałach Full HD. O wiele ładniejszy obraz w tym drugim :)
 

digitalus

Banned
Czyli rozumiem, że nie ma podobnych telewizorów, ale w FullHD :p ? Bo te 4K to nie wiem czy będę miał okazję wykorzystać :) .
Słyszałem opinie, że obraz FullHD wygląda gorzej na matrycy o rozdzielczości 4K, niż na matrycy FullHD. Czy to prawda?
Opłaca się kupować teraz TV czy może poczekać na przedświąteczne promocje? A może styczeń jest lepszym okresem na tego typu inwestycje?

Przed swietami czyli grudniu ceny telewizorow sa wyzsze bo popyt jest wiekszy. W przeszlosci najbardziej korzystny czas do kupna telewizora to pazdziernik ,listopad. Oczywiscie nie ma 100 % pewnosci ze zawsze bedzie podobnie. Cene telewizora mozna obejrzec na wykresie np na skapiec.pl

Jesli chodzi natomiast o jakosc obrazu hd np z kanalu tvp1 hd w telewizorze 4k i full hd to bede mogl sprawdzic w przyszlym tygodniu.Kolega nie wie co pieniedzmi robic , ma juz telewizor oled lg 930v i kupuje w przyszlym tygodniu panasonica cx700.
Wiadomo na pewno ze kolor czarny w telewizorach oled jest nie podbicia przez lcd.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic CX 700 to nie jest dobry pomysł. Oled akurat rewelacja.
A zakup 4K ok ale do upscalingu. Po zmianie standardu 50PFS - nie wiele telewizorów obecnych na rynku będzie grać w tym standardzie.
 

Clear

New member
Sony 55X8509 - nie mieści się w budżecie
Philips 55PFS7100 - niedostępny
Panasonic 55 AS740 - znalazłem tylko model TX-55AS740E - model z tamtego roku niestety..
 

RoSa.11

New member
Sony 55X8509 - nie mieści się w budżecie
Philips 55PFS7100 - niedostępny
Panasonic 55 AS740 - znalazłem tylko model TX-55AS740E - model z tamtego roku niestety..

Tego X8509 też mi kiki polecił. Zakładałem budżet tak jak Ty do 5 000 max ale po przeczytaniu dosyć sporo recenzji i opini użytkowników chyba dołożę do niego.

To jest taki TV pomiędzy średniakami do 4500 a klasą wyższą około 7000 + . Wnioskuję z przeczytanych materiałów w necie ... :)
 

Clear

New member
Mogę spokojnie brać tego Panasonica TX55CX700E w sklepie EURO RTV AGD? To dobry sklep? Akurat cena tam jest jedną z niższych.
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Poczytaj w necie testy o tym Panasonicu , a dowiesz się że ten telewizor ma dość dobre oceny ( w przeciwieństwie do ocen na tym Forum) , a tu pewnie będzie polecany któryś z Phila ;-).
 

Clear

New member
No od jakiegoś czytam opinie o tym Panasonicu i w zdecydowanej większości są to opinie bardzo dobre i nie wiem, dlaczego mi go odradzają.

Jako Macierewicz domniewałbym, że forum być może sponsorowane jest przez niektórych producentów TV, dlatego one są polecane, a Panasonic się nie dołożył i go odradzają :D .
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Jako Antoni to zapewne trafnie odgadujesz , wracając do Panasonica to najlepiej sam podejdz do sklepu i przyjrzyj się dokładnie czy np. kąty będą dla ciebie do zaakceptowania itp. Ja po takim ; podglądzie ; zrezygnowałem z cx700 na rzecz..cx750.
 

Clear

New member
Kąty raczej w moim przypadku mają małe znaczenie: po pierwsze będę siedział raczej na wprost telewizora, a po drugie to mam uchwyt ścienny do TV, dzięki któremu można telewizor przekręcić w którąś ze stron :) .
Jutro jadę do EURO RTV AGD i obadam sprawę. Jak mi ten cx700e podpasuje to wezmę.

cx750e to już niestety ponad tysiąc złotych więcej, tyle nie mogę wydać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry