TV 4k 55" za około 4000-4500 zł

rafcio76r

New member
Bez reklam
Dla mnie osobiście w TV najważniejsza jest jakość obrazu. TV, które się zawieszają nawet nie biorę pod uwagę, bo to jakieś nieporozumienie, żeby TV się wieszał. Taki produkt w ogóle nie powinien trafić na rynek konsumencki, skoro pod kątem stabilności ma problemy. Używam obecnego lapka od 5 lat i nawet raz mi się nie zawiesił. Wieszać to się wieszały stare kompy wieki temu. Skoro poszczególne modele TV się wieszają, to bardzo źle świadczy o danym producencie. Dla mnie chore jest to, że w ogóle doszło do czegoś takiego, że ludzie mają problemy ze stabilnością działania TV. Jeszcze raz powtarzam, produkty z takimi problemami w ogóle nie powinny wejść na rynek, póki nie zostaną pod tym względem dopracowane. W przeciwnym razie klienci są po prostu beta testerami.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież jeśli korzystasz np tylko z platformy cyfrowej . to telewizor jest monitorem i się nie wiesza bo nie ma co się wieszać.
Mój Samsung S6Egde zawiesił się już kilkanaście razy, ale nie zamieniłbym go na żaden inny.
Ja się przekonałem że wiele osób próbuje wywołać jakąś funkcję podobnie jak w komputerze. Telewizor działa wolniej więc chcą się wycofać i wciskają kolejną itd. Wówczas faktycznie jak się wykona kilka lub kilkanaście szybkich operacji to można zawiesić telewizor.
Ma to miejsce głownie w modelach gdzie jest dużo aplikacji, multimediów itp.
Ja jak mam otwartych kilkadziesiąt okienek w kompie to też się wiesza.
 

piteron

Active member
Bez reklam
To może czas zmienić komputer
Panowie
Jesli ktoś sprzedaje mi bulke z.makiem to domniemywam ze jest.ona upieczona i mak nie jest zepsuty. To samo tyczy sie telewizorow. Jesli ktoś sprzedaje mi telewizor z androidem to domniemywam ze telewizor ma dobrze odbierać kanaly tv i mieć funkcjonalność znana z tabletów czy smartfonow.Kropka
Bzdurą jest przekonywanie ze trzeba instalować wtyczki tylko takie ktore mie powodują zwiech czy restartow. Mnie jako konsumenta mało to interesuje
Chce.sobie zainstalować 20 playerow ktore są w google play to mam je zainstalować i telewizor ma działać. Jeśli nie działa to producent albo niech zacznie sprzedawac marchewkę albo niech zrobi system zamkniety i za.niego odpowiada
To tak jakby pójść do salonu samochodowego kupić 500 konne auto ale sprzedawca by zastrzegł ze.powyżej 50km/h odpadają koła. W nocie4 mam zainstalowane ponad 140 aplikacji. Wiekszosc działa z dostepem do internetu. Non stop aktywnych jest ponad 50 aplikacji i co........i nic nic.sie nie zawiesza nic nie restartuje dziala plynnie. Wiec skoro w tak małym urządzeniu udalo sie upchnąć bebechy ktore nadążają za androidem tow telewizorach powinno to działać zdecydowanie lepiej a dla producenta powinno byc łatwiejsze i tansze. Skoro tak sie nie dzieje to świadczy to tylko o jednym. Producenci wsadzaja w ladne opakowania tandetę a niektórzy jeszcze blyskoteke na tylnej ścianie umieszczają. Do tej pory myślałem ze tylko firmy z za wielkiego muru słyną w tej technice ale okazuje sie ze do Chinczykow ze stajni Philips dołączyła tak szanowana firma jak Sony. Moim zdaniem to najwiekszy obciach 2015 roku
 

gizewo

New member
Idąc za Twoimi porównaniami do samochodów, to może producenci telewizorów uznali, że pewnie masz już 500 konną brykę w postaci super tableta, zwinny samochodzik do codziennego użytku w postaci telefonu i potrzeba Ci tylko dużej limuzyny do zrelaksowania się dostojną, spokojną jazdą, bez szaleństwa. Może do takiej jazdy wystarczy silnik 150 koni, max 200, komfortowe zawieszenie, dobre audio i klimatyzacja? Pewnie sie mylę, ale ja właśnie tak to wszystko pojmuję.
 

gizewo

New member
Szalenstwa powiadasz
No jest w.tym slowie jakieś wyjaśnienie androida w telewizorach

A czy świat nie jest szalony? Nie zachwalam androida w telewizorach, tylko delikatnie staram sprowokować rzeczową i inteligentną dyskusję. Masz rację, android w tv ma wady, chociaż jak dotąd nie mialem z nim problemów, ale ja osobiście jestem w stanie przymknąć na nie oko.
 

piteron

Active member
Bez reklam
Ja czasami mam wrażenie ze duża doza inteligencji wykazuja sie tylko i wylacznie osoby które postawiły na coś co w zamierzeniach mialo byc mega platformą . Gdyby tak producenci byli inteligentni i dali taką platforme studentom 2 roku informatyki założę sie o dobrą whisky ze nie bylo by o czym pisać
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam Androida i w smartfonie i w telewizorze i śmiem być zadowolony.
Telewizory z Androidem w tym roku to jeszcze :
- Sharp
- Hitachi
- JVC
- Finnlux
- Haier
- Thomson
- TCL
I pewnie inne też dołączą wkrótce.
 

kudłaty dzik

New member
Kiki, raczył byś powiedzieć coś więcej na temat tego sharpa 55xuf8772? Przekopałem pół internetów i nic nie znalazłem oprócz tego, że ma natywne 100hz. Co to za matryca, jak z awaryjnością i serwisem itp...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na razie jest małe doświadczenie z tym modelem.
Dopiero teraz Sharp Japan po odkupieniu fabryki będzie tworzył nowe extra telewizory.
 
Do góry