TV 43" do 2000 zł

max04

New member
Hej,

Chcę kupić TV dla Rodziców, powiedzmy 43" - zastanawiam się również nad opcją 48/49".
Telewizor ma mieć Smarta, ale nie musi być to zaawansowany Smart. Co ważne, jeżeli miałby być to jakiś model Sony, to jednak wolałbym, żeby ten Smart działał bezproblemowo.
Rozważałem póki co kilka opcji:
  1. LG 43UH603V
  2. LG 43UH6507
  3. PHILIPS LED 43PUS6201/12
  4. SAMSUNG UE43MU6102K (trochę droższy)
  5. SONY KDL-43WD750
  6. SONY KDL-43W805C (trochę droższy)

Jeżeli chodzi o cenę, to chciałbym się zmieścić w 2 k, jednakże mogę dopłacić ok 200 zł, jeżeli faktycznie będzie warto.
Jest to prezent, a więc bardzo zależy mi na tym, aby był udany. Co więcej, to na czym najbardziej mi zależy, to jakość obrazu + prosty Smart + dobra jakość sprzętu (niska awaryjność).

Dziękuję z góry za pomoc!
 

max04

New member
Dlaczego oczywiście? W sensie, matryca pewnie najlepsza z tych co podałem, ale co ze Smartem? Szczególnie, że ten model ma Androida, który jak czytałem, często się wiesza w TV.
Może mógłbyś coś doradzić innego, powiedzmy do 2 tys?
 

lucano

New member
Ciężko coś polecić bo to sprawa bardzo indywidualna. Jednemu podobają siętakie kolory drugiemu inne :) Sam ostatnio kupowałem tv (tydzień temu) i zostałem przy marce wierny marce Sony. Jakoś najlepiej odpowiada mi ten obraz i kolory. Może też idź tą samą drogą?
 

max04

New member
@lucano W Sony chciałem pójść od początku, ale zniechęciły mnie opinie dot. problemów z funkcjonowaniem smarta (lagi itd.).
@kiki Philips wydaje się fajnym TV, jednak muszę go najpierw zobaczyć na żywo. A co do TCL, słyszałem opinie od pracowników sklepów RTV, że ta firma nie robi dobrych telewizorów, jednak ja osobiście nie miałem doświadczenia ze sprzętem TCL. Poza tym, nie mogę znaleźć tego telewizora, możesz mi podesłać jakieś namiary?
 

max04

New member
Ok, dzięki wielkie za pomoc - poczytam sobie o TCL. Co do tego Sony to faktycznie już chyba nie jest w sprzedaży, a szkoda.
 

max04

New member
@kiki jest opcja odświeżenia adresów url do obrazków w tym teście Twoim dot. TCL P60? Niestety, ale nie widać ich.
 

max04

New member
Wszystkie to na pewno nie ;) TV ma mieć dobrą jakość obrazu, a także bezproblemowego smarta. Do tego fajnie jakby był sprawdzony, tj. bezawaryjny. Cały czas się zastanawiam nad tym TCL P60, ale nie mogę go nigdzie znaleźć w celu sprawdzenia...
 

max04

New member
Byłem dzisiaj oglądać tego TCL. Telewizorek fajny (szczególnie wygląd), z tym że odświeżanie pionowe wypada słabo, np w porównaniu z LG 43UH6507. Zacząłem się zastanawiać właśnie nad tym LG, jako że jakość obrazu wydaje się być lepsza niż w TCL. Porównałem również parametry i są naprawdę dobre biorąc pod uwagę cenę. Co myślicie o tym LG?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz zdecydowanie więcej możliwości multimediów, Lepsze i równiejsze podświetlenie matrycy, obsługę głosową, obudowa z aluminium a nie plastik.
Znacznie wyższy kontrast i większa czerń i głębia obrazu w TCL.
Ale decyzja należy do Ciebie.
 
Do góry