TV 32" komp+konsola

ov_darkness

New member
Warunki:
Jakie masz warunki = pokoj 12m2
Preferowana wielkość matrycy = 32"
Preferowane marki = Sharp
Preferowana technologia = LCD
Jaki sygnał = PC, TV(SD), xbox360
Jaka odległość od ekranu = 1.5-2m
Jakie urządzenia do podłączenia = Pc, Xbox360, TV(SD)
Jaka klasa cenowa = nieistotne(aczkolwiek im mniej, tym lepiej)
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = w nocy, ale pokój będzie wyciemniony za chwilę
Ile osób zasiada przed telewizorem = 1-2
Jaki masz ulubiony program = kuchnia.tv (moja Pani - jakieś 90% użycia), AXN, Discovery -ja.
Jaki masz telewizor = CRT LG 21 cali
Ma stać czy wisieć = Stać
Czego oczekujesz od telewizora = Dobrego odbioru sygnału SD, ładnego obrazu z PC, ładnego designu. dobry upscaler
Czy ma być HD Ready czy Full HD = full HD

Ww. wymagania są przejściowe. TV będzie wykorzystywany jako główne urządzenie do momentu zakupu projektora. Potem już tylko TV, a samo urządzenie prawdopodobnie trafi na ścianę. Nie planuję szybkiej inwestycji w TV HD, ani Blu-Ray. Filmy tylko z kompa. Gry tylko z konsoli.

Czy warto dopłacać x2 do technologii LED (Sharpy serii 700)?

Czy bajery typu youtube, odtwarzanie filmów z pendrive itp. w Samsungach są warte kupowania Samsunga?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
to pozostałbym przy odpowiedniej jakości :
Pioneer 32 KRL
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=28765
064_P1070110.JPG


Loewe 32 Xelos
www.loewe.de

Hitachi 32 UM 70
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27582
002_P1080120.JPG
 

ov_darkness

New member
Fajnie, dzięki. Z tym, że te linki na forum mi nie działają.
Jakieś uzasadnienie, dlaczego akurat te modele?
I dlaczego akurat tak piekielnie drogie?
Z resztą, pies trącał cenę. Dlaczego akurat takie, których nie można uczciwie na allegro znaleźć (z wyjątkiem Pioneera)
 
Ostatnia edycja:

dragons87

New member
ov_darkness napisał:
Fajnie, dzięki. Z tym, że te linki na forum mi nie działają.
Jakieś uzasadnienie, dlaczego akurat te modele?
I dlaczego akurat tak piekielnie drogie?
Z resztą, pies trącał cenę. Dlaczego akurat takie, których nie można uczciwie na allegro znaleźć (z wyjątkiem Pioneera)

Linki dzialaja, ale musisz nalezec do klubu :) Na Tv raczej sie nie znam wiec Ci nie pomoge, a i na Twoim miejscu szukalbym na cenno, skapiec lub innej takiej stronie :) Mozna czasem cos kupic taniej niz na allegro :)

P.S. wydaje mi sie ze skoro sa testy, to modele sa napewno godne uwagi :) Pozatym nie watpie w to co Kiki doradza xD

Pozdro
 

ov_darkness

New member
Ok. Fajnie. Ale ja nikomu nie wierze na słowo, że coś jest lepsze. Musze mieć twarde dowody. O ile te TV są droższe od dobrej klasy TV z marketu? 50%
A o ile są lepsze? 10% 20%
Jeśli są lepsze, to w czym?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
extra określenie "Ale ja nikomu nie wierze na słowo, że coś jest lepsze."
Inaczej mówiąc ktokolwiek cokolwiek napisze - to psu na budę .
W linkach które Ci podałem jest napisane i udokumentowane - najpierw poczytaj.
 

ov_darkness

New member
@kiki:
Chyba nie do końca się zrozumieliśmy. Nie chodzi o "ktokolwiek cokolwiek", jak to raczyłeś określić, a jedynie o samo stwierdzenie "to i koniec", bez poparcia go żadnym merytorycznym argumentem.
Merytoryczny argument to dla mnie pomiar wykonany za pomocą wiarygodnej metody przez doświadczoną w temacie osobę (niekoniecznie profesjonalistę).
Ew. porównanie do jakiegoś ogólnie znanego i szeroko dostępnego wzorca, jeśli nie jest możliwe zmierzenie jakiejś cechy produktu, bądź mierzalność ta nie oddaje charakteru. (jak to się dzieje w przypadku np. sprzętu audio. Dane techn. nie oddają brzmienia)

Szkoda, że testy nie są dostępne za darmo. To jedyne znane mi forum w Sieci, gdzie za teksty pisane przez użytkowników i dla nich trzeba płacić. Rozumiem, że każdy piszący dostaje z tego tytułu wynagrodzenie?
Ciekawy system. Nie zaprzecza on aby samej idei internetu jako platformy swobodnej wymiany informacji?
Ale oczywiście Admin ustala zasady, a użytkownicy je akceptują - bez dyskusji.
Jestem na tyle ciekaw tych testów (i leniwy - nie chce mi się dalej szukać), że zdecyduję się zapłacić. Inna kwestia, że nie udało mi się nigdzie obejrzeć wymienionych TV. Na pewno Loewe jest zdecydowanie za drogie.
Nie jestem skłonny uwierzyć, ze warto dopłacić 3-4x więcej do trochę lepszej obudowy (w dodatku IMO nieładnej). Nie wierzę, żeby te TV jako całość były adekwatnie do swej ceny lepsze od sprzętu konkurencji.
Czyżby to kolejna firma dorabiająca legendę do swoich produktów i wyłącznie na bazie legendy kalkulująca ceny? (opinia wyrobiona na podstawie porównania kilku TV Loewe z wiszącym obok Hitachi - różnica tylko w cenie i wyglądzie, ew. Hitachi miało lepszą jakość obrazu)


Ad rem:
Jak na razie, z TV, które oglądałem najciekawszą propozycją jest Sharp LC-32LE700E, którego cena wynosi obecnie poniżej 3.5 tys PLN.
ciekawy jest też Samsung UE 32B7020 za zbliżone pieniądze.
Na pierwszy rzut oka TV te mają jakość obrazu i funkcje znacznie przewyższające moje potrzeby. Jeśli konkurencja nie potrafi ZNACZNIE lepiej, to prawdopodobnie kupię Sharp'a.


 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
yellowlabel- nie gniewaj się ale , jeśli nie stać Cię na 1 zł - to z pewnością nie stać Cię na telewizor za kilka tysięcy złotych.

===========================
ov_darkness - w linkach które Ci podałem jest pełne uzasadnienie .
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=115

Nie rozumiem w ogóle Twojego wywodu.
Przecież jasno napisałeś :
Jaka klasa cenowa = nieistotne(aczkolwiek im mniej, tym lepiej)
I taka ofertę dostałeś.
Loewe w swoich "krajach" nie ma żadnego problemu ze sprzedażą telewizorów.
Podałem Ci w ofercie - bo jest w promocji za 2999 zł .
http://www.loewe.pl/ - zapewniam Cię że ma się dobrze.

Hitachi również :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27582
013_P1050016.JPG


Z Twoich z uwagi na podświetlenie matrycy, Eco i skalowanie obrazu oraz naturalna paletę barw - wybrałbym Sharpa.
 
Do góry