Tryby THX w niskich modelach LG

tdx

New member
Bez reklam
Tak też na tym modelu działa. Można zmienić typ panelu na 3D ale nie sprawdzałem czy działa - obawiam się czy po takiej zmianie tv wstanie.

najwięcej do odblokowania jest w opcjach internetowych niestety w modelach bez lan to sztuka dla sztuki
 

xeros

New member
Ostrożnie z tymi opcjami w menu EzAdjust.
Miałem wcześniej zgłoszenia, że opcje THX owszem działają, ale nie są poprawnie skalibrowane.
Co do ostrożności - to np. DVR - i tak nie zadziała (LG wykroiło funkcje związane z DVR z głównej binarki w europejskich modelach), a dodatkowo w modelach opartych na platformie Saturn 7 powodują niestabilność systemu operacyjnego (głównie podczas operacji związanych z odczytem/zapisem) - jakakolwiek aktualizacja oprogramowania przy włączonej opcji DVR może skończyć się uszkodzonymi danymi na partycjach (nawet bootloader czy tablica partycji może się sypnąć)!
Dotyczy to również odczytu/zapisu na pendrive'ach/dyskach USB.
Na platformie Broadcoma (te z ethernetem) nie robi to takiego problemu, ale też nic nie daje.
Z ciekawych rzeczy, które można uzyskać tam to np. Bluetooth - po przerobieniu modułu bluetooth do jądra systemu możemy obsłużyć odbiorniki na USB do przesyłania zdjęć czy muzyki z telefonu - działa to całkiem nieźle, ale 10MB na zdjęcia przesłane przez Bluetooth na domyślnym firmware to trochę mało (ale można to poszerzyć z alternatywnym oprogramowaniem :) ).
Nie przełączałbym też 'PSU power' - jak nazwa wskazuje ma to jakiś związek z zasilaniem.
Aha i nie radzę ruszać ustawień tunerów - w przeciwnym razie TV obudzi się z czarnym ekranem ;-)
Jeszcze jedno warte przełączenia - 'Debug Status' z domyślnego 'RELEASE' na 'DEBUG' lub 'EVENT' - da to możliwość odratowania TV w większości przypadków jeśli coś pójdzie nie tak.

A tak przy okazji to zareklamuję alternatywne oprogramowanie - LGMOD (dla platformy Saturn 6), LGMOD S7 (dla Saturn 7) i OpenLGTV BCM (na platformę Broadcom): http://openlgtv.org***

Edit:
Co do opcji internetowych na platformie Saturn 7... też nie ma to znaczenia - wycięte z oprogramowania - ślady po silniku NetCast zostały, ale wszystko wycięte. Za to z użyciem LGMOD S7 można uzyskać kilka usług z NetCastu (po podłączeniu sieciówki po USB) - menu NetCast działa, Picasa też działa bez problemów, interfejs Youtube działa, ale nie odtwarza filmów, nie pamiętam jak z resztą... przeglądarka internetowa z Broadcomów nie została chyba jeszcze przez nikogo skompilowana dla S7 (są szanse, że zadziała jakby ktoś się tym zainteresował).
 
Ostatnia edycja:

xeros

New member
Czyli jak rozumiem tryb THX jest, ale nie da on takich efektów jakich by się można spodziewać?

Tryb jest. Co do efektów trudno mi się tu wypowiedzieć - nie mam porównania i niebardzo wiem czego się spodziewać - mam swoje ustawienia i tych z THX nie korzystam (nie odpowiadają mi).
 

rudnis

New member
witam,
chcialbym usunac logo LG w modelu 26LV2500. Jestem w trybie serwisowym, czy ktos wie co zrobic dalej? jakos nie widze nigdzie takiej opcji... i moze ktos orientuje sie czy mozna jeszcze usunac logo widoczne wtedy gdy kanal jest niezaprogramowany (taki szesccian z logo)?
 

don111

Banned
ta opcja była po prostu w jednej z zakładek po wejściu do menu serwisowego (przeglądałem wszystkie po kolei), bodajże w innej niż ta do ustawiania THX (nie pamiętam dokładnie gdzie)
 

RAMZES72

New member
Hasło 0413 działa także w modelu 42LW570S. Może ktoś wie jak zgrać ustawienia programów (listę) na pendrive-a aby później nie ustawiać ich ponownie po resecie?
 

xeros

New member
bluetoth możesz wyłączyć jeżeli fizycznie tv ma wbudowany... Nieistniejącego BT nie włączysz :)

Ale da się przerobić sterownik aby obsłużył conajmniej kilka tanich, popularnych odbiorników bluetooth na USB dokładnie tak samo jak ten w modelach z wbudowanym bluetoothem.
Działa całkiem nieźle z odbiornikami na chipsetach CSR i Broadcom :)
 

xeros

New member
jeśli tylko TV go właściwie wykryje to czemu nie :) A myślisz o komunikacji z słuchawkami? czy telefonem?

Taki bajer, ale czasem się przydaje - mogę przesyłać zdjęcia z komórki do TV poprzez Bluetooth i od razu włącza mi się pokaz slajdów (przy okazji ostatnio zwiększyłem limit miejsca na takie zdjęcia z domyślnych 10MB na 50MB), mogę podłączyć TV jako audio out (A2DP) z komórką i odtwarzać muzykę w stereo na głośnikach TV ( nawet kliknięcia klawiszy telefonu słychać ;-) ). Podobno przesyłanie MP3 do odtworzenia przez odtwarzacz w TV też działa, ale tego nie sprawdzałem. Co do słuchawek bezprzewodowych - opcja jest i działać powinno ale nie miałem jak przetestować. Jedyne co dla mnie przydatne z tego to pokaz slajdów ze zdjęć - czasem jest potrzeba szybko pokazać rodzinie zdjęcia, nawet te zrobione telefonem.
 
Ostatnia edycja:

SimonK

New member
Jako ze nie mam dostepu do zadnego z podanych pilotow/innych urzadzen...


Zna ktos moze jakis remot control na iRDA w javie, zebym mogl to na telefonie odpalic? Mam IRDA, mam Jave, nie mam programu :(
 

lukbor2

New member
To jeszcze takie pytanie ode mnie... czy w trybie THX poprawia się jakość czerni w pv350 czy pozostaje on bez zmian? Muszę przyznać, że jej poziom jest cały czas dla mnie mało zadowalający... (chyba że ktoś ma jakieś ustawienia, które go poprawiają, to bym był wdzięczny)
 
Do góry