Tryby THX w niskich modelach LG

mergerita

New member
Czy pilotem uniwersalnym Philips SRU 3040 da się wejść w tryb serwisowy w lx9500? Pytam, gdyż znalazłam taki na allegro i chciałabym wiedzieć przed zakupem czy będzie działać.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ciężko wyczuć... właściwe przyciski posiada - czyli shift i -/-- jak go zaprogramujesz pod LG to powinien działać bez problemów
 

mergerita

New member
Tego pilota ROC5405 nigdzie nie znalazłam. Czy to jest pilot Thomson'a? Próbowałam z programem IrRemote i Nokią E51 (nawet złamałam w niej system) ale u mnie program z irdą nie chcą razem działać. Działają za to świetnie osobno :).
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
programujesz pilot na lg (zgodnie z instrukcją)

przyciskasz SHIFT potem -/--
pojawia się okno w którym wpisuje się kod 0413
Wybierasz Tool Option4
THX ustawiasz z 0 na 1
THX media director z 0 na 1

i return
 

akwedukt76

New member
programujesz pilot na lg (zgodnie z instrukcją)

przyciskasz SHIFT potem -/--
pojawia się okno w którym wpisuje się kod 0413
Wybierasz Tool Option4
THX ustawiasz z 0 na 1
THX media director z 0 na 1

i return

-/-- to enter, raz czy dwa razy ? Musze gdzies poszukac tego ROC 3205 .
A pamietasz może kod dla LG, - ten trzycyfrowy.
Posiadam LG LW507S .
 

akwedukt76

New member
dzięki, jak wroce z pracy to sie pobawie.:krol:

A wiec tak: uruchpmilem to menu serwisowe. W LW 570S i pilot Thompsom ROC 3205 - przycisk shift i AV a nie -/--.:???:

Teraz mam kilka pytan?
Czy mozna zmienic w trybie THX, aby domyslnie proporcje obrazu nie zmieniały sie na Pixel 1:1.?
Czy można w tym samym trybie włączyć funkcję oszczedzania energii?

Generalnie obraz fajny z tym Thx, ale ten pixel 1 do 1 go dyskfalifikuje. Widac ceinką białą linie od paska zadan systemowego:???: . Rozdzielczosc na full i nie da sie wiecej rozciągnąc.

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
zawsze możesz spróbować po drugiej stronie. Jeśli masz 1:1 i widzisz pasek może masz w sterowniku karty ustawiony overscan
masz kartę amd czy nv?
 

akwedukt76

New member
zawsze możesz spróbować po drugiej stronie. Jeśli masz 1:1 i widzisz pasek może masz w sterowniku karty ustawiony overscan
masz kartę amd czy nv?

Karta nviidii, chodzi o autoukrywanie. Z włączonym autoukrywaniem zawsze jest widoczna biala smuga- obojetnie czy na dole, z gory, z prawej czy lewej strony:???:

Jak pasek jest zawsze na wierzchu to tego niema, ale zalezy mi na tym autoukrywaniu i to mnie wkurza. :confused:
Mozna oczywiscie zmienic rozdziałke, ale po przejsci w tryb 1:1 obraz sie zmniejsza o ok 2 cm z kazdej strony.

PS O co chodzi z tym overscan-em?
 

tdx

New member
Bez reklam
w ustawieniach karty możesz włączyć procentowe powiększenie ekranu - wtedy paska nie będziesz mieć - choć wszystkim zależy właśnie zawsze na odwzorowaniu 1:1.
 
Do góry