TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

cypisek_xl

Member
Bez reklam
DVmedia - Pyrchla.pl :: Karta sieciowa USB WiFi 802.11n

Sprawdzone, działa na wszystkich playerach opartych na Realtekach
Dokładnie. Wcześniej podałem jak szukać w necie. Kosztuje 59 zł. i nie ma co dalej kombinować.

Posiadając wersje V3.0816.01 lub .04 można zrobić update radia i TV ze strony danan72

http://www.martyni.katowice.pl/noontec/

Przypominam że jest dodanych już 192 stacji radiowych i kilka TV.
Są bardziej przydatne i sensowne niż te dodane firmowo.
 

djsuszi

Member
też mam iboodowego,
najpierw wgrane Mvix_Ultio_Firmware_V3.12.zip
teraz Dark_Media_Mania_3.801_HDD_mod3.zip (jedyny minus to torrent przez www po turecku, ale i tak tego nie używam)
i finalnie przy tym Dark zostanę
super przydatne to przyciśnięte Goto i przeskakuje nam o 30sek do przodu, aż dziwne, że w klawiszach na boki tego nie zrobili.

ktoś wie co to ustawieniach "Advertising Info" ?

da się jakoś na stałe wymusić, żeby napisy najpierw włączał z pliku zew. a nie dodane w mkv ?
da się zmieniać sortowanie na liście np. filmów ? czy może być tylko alfabetycznie ?
Internet TV odtwarza tylko w takim małym okienku po prawej ? (youtube jest ładnie na całym)
da się jakoś samemu definiować kanały youtube ?

a i jest jakiś nowszy soft od noontec z 2011-06-20
http://noontec.com/Files/ProductPics/1073_V3.0816.09_HDD_V8_NOONTEC.zip
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
.....
da się jakoś na stałe wymusić, żeby napisy najpierw włączał z pliku zew. a nie dodane w mkv ?
da się zmieniać sortowanie na liście np. filmów ? czy może być tylko alfabetycznie ?
Internet TV odtwarza tylko w takim małym okienku po prawej ? (youtube jest ładnie na całym)
da się jakoś samemu definiować kanały youtube ?

a i jest jakiś nowszy soft od noontec z 2011-06-20
http://noontec.com/Files/ProductPics/1073_V3.0816.09_HDD_V8_NOONTEC.zip
a. nie
b. nie
c. jest duże okienko (chyba przycisk OK jak pamiętam)
d. co znaczy definiować kanały? Używasz 'Search' do szukania.

soft od V3.0816.05 do x.09 nic specjalnego nie wnosi. Nie można też używać metody aktualizacji stacji radiowych i TV (metoda podana wcześniej)
 

manukkk

New member
Witam
Nie dawno odebrałem swojego iboodowego Traxdate. Mam pytanie czy na dzień dzisiejszy istnieje jakiś FW z obsługą TXT ?? Bo odtwarzacz naprawdę fajny i głupio byłoby go wymieniać ze względu na taki brak.
 

djsuszi

Member
jakieś kiepskie TXT w takim razie masz,
ja zauważyłem, że ze znanych mi formatów nie obsługuje tylko dziwactw typu:
[sek][sek] napisy
{frame}{} napisy
wszystko inne łyka
skonwertuj sobie programem Jubler
jak masz trochę żyłki programisty to polecam subconv.py
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam
Nie dawno odebrałem swojego iboodowego Traxdate. Mam pytanie czy na dzień dzisiejszy istnieje jakiś FW z obsługą TXT ?? Bo odtwarzacz naprawdę fajny i głupio byłoby go wymieniać ze względu na taki brak.
Pytanie o obsługę TXT oraz dziwne przywiązanie do tego formatu wraca jak bumerang. To nie jest żadna ułomność HD Playera że go nie posiada. Chcąc nie mieć żadnych niespodzianek nie używaj odmian formatów TXT. Zamiana na SRT trwa sekundy i jest komfort że nic się nie zacznie wykrzaczać.
To nie jest odtwarzacz DVD gdzie mając archiwum na płytkach mogą być wypalone napisy z TXT.

Co więcej, soft od wersji V3.0816.01 ma dodaną obsługę napisów TXT
(kiedyś robiłem testy)

MicroDVD - {0}{100}– działa poprawnie
TMPlayer - 00:00:00:00:00:04: – działa lecz zostawia ostatni wyświetlony tekst
MPL2 - [0][40] – nie działa

Co nie zmienia faktu żeby zapomnieć o cholernym TXT.

Ps. Warto przeczytać ten wątek od pierwszej strony.
Na tego typu pytania są już odpowiedzi a wiedza o tym odtwarzaczu będzie jeszcze większa.

Edit:
Do zamiany TXT na SRT wystarczy prosty i maleńki programik SRT v1.4
http://www.cdrinfo.pl/download.php?filename=video-napisy-do-filmow/srt.zip&id=4346180650&baza=soft


W necie jest również cała masa zaawansowanych konwerterów (np. z konwersją hurtową)




 
Ostatnia edycja:

tigersky

New member
Czy też tak macie, że po wciśnięciu klawisza INFO trzeba odczekać kilkanaście sekund żeby wyłączyć informację o pliku? Kilkukrotne wciskanie INFO zmienia tylko strony informacji zamiast jej wyłączenie.

Nie jest to jakiś wielki problem, ale lepiej by było, gdyby w kolejnych aktualizacjach to poprawili.

Po obejrzeniu kolejnych filmów w różnych formatach muszę stwierdzić, że player w tym przedziale cenowym nie ma sobie równych (oczywiście oprócz klonów :popcorn:).

Teraz tylko oczekiwanie na dysk i dongla wifi i wtedy już będzie pełen profesjonalizm.
 
Ostatnia edycja:

aticx85

New member
może mi ktoś pomóc... zakupiłem playera i kiedy podłączam go do kompa przez usb to pokazuje że nie rozpoznano urządzenia i komp nie widzi nic nowego. co robić?
 

Maraq

New member
może mi ktoś pomóc... zakupiłem playera i kiedy podłączam go do kompa przez usb to pokazuje że nie rozpoznano urządzenia i komp nie widzi nic nowego. co robić?
Może nie masz jeszcze żadnego dysku zainstalowanego w playerze? Jak zamontujesz jakiś HDD to w oknie "mój komputer" pojawi się nowy dysk twardy.
P.S. Próbował ktoś instalacji Transmission? Ja niedługo się będę za to zabierał ale nie czuję się zbyt pewnie z Linuxa.
 

tigersky

New member
może mi ktoś pomóc... zakupiłem playera i kiedy podłączam go do kompa przez usb to pokazuje że nie rozpoznano urządzenia i komp nie widzi nic nowego. co robić?

Przez jaki port podłączasz playera: Typ A czy Typ B?

271px-Types-usb_new.svg.png
 

tigersky

New member
przez typ B, HHD nie mam jeszcze zamontowanego a jedynie zewnętrzny przez te porty HOST USB

To dlaczego nie podłączysz zewnętrzny hdd bezpośrednio do kompa? Nie mam jeszcze hdd wewnętrznego, ale myślę, że jak zamontujesz hdd wewnętrzny to wtedy po podłączeniu playera do kompa, player będzie rozpoznany jako pamięć zewnętrzna.
 

aticx85

New member
To dlaczego nie podłączysz zewnętrzny hdd bezpośrednio do kompa? Nie mam jeszcze hdd wewnętrznego, ale myślę, że jak zamontujesz hdd wewnętrzny to wtedy po podłączeniu playera do kompa, player będzie rozpoznany jako pamięć zewnętrzna.

chcialem tylko sprawdzic jak to wyglada, pewnie ze moge do kompa ale o to chodzi ze komp nie rozpoznaje playera i nie ma jak softu dograc
 

djsuszi

Member
Może się komuś przyda:
player z softem Dark (nie wiem jak z innymi)
pięknie działa z zewnętrznym napędem DVD Samsunga podłączonym pod USB.
Z pilota można otwierać/zamykać kieszeń (klawisz STOP),
czyta MKV z płyty, odtwarza i pokazuje menu płyty DVD (testowane z płyty testowej Filmboxu.)
 

bogusz2000

New member
Witam!

Niedawno udalo mi sie nabyc mojego Traxdate'e :)
Przerobilem juz 3 FW, ale zaden jeszcze nie spelnial moich wszystkich oczekiwan..
Teraz pytanie, czy jest soft ktory by mial w sobie nastepujace rzeczy:
- obsluge dysku (internal HDD)
- internet radio/tv (mozliwoscia dodawania wlasnych stacji)
- youtube
- Torrent/Samba
- dobry transfer po sieci (z dysku oraz do dysku) w granicach 50Mbps

Nie wiem czy nie chce moze za duzo.. albo moze moge chciec cos wiecej ?
Jestem poczatkujacy, wiec z gory dziekuje za wszystkie rady!
 

CooLBaRT

New member
A czy jest jakaś wersja softu, która udostępnia dane na dysku wpiętym do tego odtwarzacza do innych odtwarzaczy? Chodzi mi o wbudowany serwer dlna / upnp lub ew. możłiwość zainstalowania takowego np.: twonky ?
 
Do góry