TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

tigersky

New member
Działają karty z chipsetami RTL8192, wszystko wskazuje na to, że z nowym CU też powinny działać, bo różnica to tylko wzbogacenie o MIMO. Ale dopóki ktoś nie spróbuje "organoleptycznie"... :)

Niestety karty na chipsecie Realtek RTL8192 CU nie działają w Traxdacie. Po podłączeniu pojawia się informacja o tym, że nie można odczytać nazw SSID dostępnych sieci.
 

bogusz2000

New member
Modowanie firmware

Witam

Zaczalem sie bawic troche bardziej softem A.C.Ryan - byl podany link do tego softu kilka/kilkanascie postow temu: (ACRBO_v7.4.4.r5440_Euro(BC18)_lejem_pogoda_2x_radio).
Ale zeby moc cokolwiek doinstalowac do tego firmware - to trzeba miec wolne miejsce na flash'u..
I tutaj mam problem, edytuje obraz - ale jak cokolwiek usuwam z niego - to i tak nie skutkuje to zadnym wolnym miejcem po instalacji na play'erze..

Czy ktos troche bardziej oblatany w linuxie moglby mnie troche naprowadzic jak sie mam do tego zabrac?
Z gory dzieki!
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
czyli mam rozumieć, że ten xfw_HDS4L_HDS5L_(30.03.12)_2.02_RU pójdzie bez problemu od razu w
Traxdata 1080 MMS ?
Iconbit HDS5L jest tym samym urządzeniem co Traxdata.

http://descr.mpc***/descr/99265/i/hds5l_angle_asm_400.jpg

Softy można instalować przez soft reset, tryb awaryjny lub przez menu.
Taka kolejność jest zalecana. Oczywiście wystarczy jeden sposób.
 

djsuszi

Member
Iconbit HDS5L jest tym samym urządzeniem co Traxdata.

http://descr.mpc***/descr/99265/i/hds5l_angle_asm_400.jpg

całkiem ładnie on wygląda
IconBIT HDS5L-
http://www.youtube.com/watch?v=K91WnATY1u4
choć trochę dużo bukw, ciekawe jak to wygląda w innych językach z Menu

jak znajdę chwilę to zerknę go, bo menu jak w DARK'u bardzo mi odpowiada


pozwolę sobie wkleić tu wypowiedź z innej gałęzi tego forum

Zainstalowałem ten soft w swojej Traxdacie MMS i bardzo mi się podoba cały wygląd jak i funkcjonalność. Mam wrażenie, że przy odtwarzaniu filmów odtwarzacz reaguje szybciej podczas startu, przewijania, wyszukiwania czasowego, niż np. soft noontec'a lub dark'a.

Mam jednak jeden problem, nie działa mi Youtube. Wyszukiwanie, miniaturki - to wszystko działa, jednak nie startuje odtwarzanie materiału, ani w okienku, ani na pełnym ekranie. Może ktoś sobie z tym poradził?

Czy jest może wersja na Iconbita z zapleczem dostępnym przez www w języku angielskim?
 
Ostatnia edycja:

tigersky

New member
Po krótkich testach amp_r8_pohd, kila słów o tym sofcie. Na początku mi się nie podobało to, że bardzo wolno wszystko chodziło. Ale okazało się, że wyjściem jest skorzystanie z dodatku "Swap on drive", który instaluje się przez wejście przez www playera. Trzeba stworzyć partycję LinuxSwap na dysku (200MB wystarczy) lub innym nośniku. Jednak mam już zapełniony dysk i nie chciałem kombinować to sobie zrobiłem taką partycje na pendrivie w programie Acronis Disk Director. Wystarczy zeby taka partycja była jakoś podpięta do playera - HDD albo flash lub karta pamięci. Odtwarzacz sam to wykryje. Można to sprawdzić w "System information" przez www. I teraz wszystko śmiga ino buczy.

Ciekawe, czy będzie dodany moduł do oglądania weeb.tv.

Teraz pytanie do osób, które używają Jukebox'a: W jaki sposób można przełączyć wyszukiwanie filmów. Przy wejściu przez kompa mogę wybierać między min.
Movies
TV Shows
HD

W odtwarzaczu już tego nie mam lub nie mogę włączyć. Mogę wyszukiwać min. wg. liter, gatunku, roku. Chciałbym mieć możliwość posortowania na seriale, filmy i hd.
 

djsuszi

Member
Po krótkich testach amp_r8_pohd, kila słów o tym sofcie. Na początku mi się nie podobało to, że bardzo wolno wszystko chodziło.

można to też zrobić przez telnet, robiąc na dysku plik ze swapem

dd if=/dev/zero of=/tmp/hdd/volumes/HDD1/swap bs=1M count=250
mkswap /tmp/hdd/volumes/HDD1/swap
swapon /tmp/hdd/volumes/HDD1/swap

choć po resecie trzeba swapon... zrobić ponownie, ale do testów jak znalazł.

dla mnie ten amp_r8_pohd tak sobie, wkurza brak ładowania napisów w formacie srt z plików *.txt
brak też wsparcia dla napisów w formacie sekundowym
[012][030] tekst

wygląd jak w noontec'u, jak dla mnie strasznie małe napisy w menu :\
ipla może być, choć dość wolno się chodzi po kanałach itd

co do xfw_HDS4L_HDS5L_(30.03.12)_2.02_RU.zip
to niby English, a Internet raczej tylko po rosyjsku
nie ładuje tez srt z *.txt, za to idą [sek][sek]

finalnie powróciłem do DARK.V3.0816.11_HDD_Cypisek_XL.Calibri.rar
działa najszybciej wg. mnie, duże napisy w menu to plus
łapie srt z plików *.txt, za to zauważyłem, że nie łapie [sek][sek]
działa też youtube także daje radę ;) w sumie to tylko do filmów i tak używam
 

dzideek14

New member
Mam pytanko.?Czy istnieje jakiś zamiennik pilota do naszej traxdaty,który będzie z nią współpracował.Będę wdzięczny za jakąś odpowiedz.Rozglądałem się w jakimś dziale o pilotach uniwersalnych głównie logitekach ale nie znalazłem nic na temat.Jeżeli to pytanie zadałem w nie odpowiednim dziale to przepraszam ale to miejsce wydało mi się odpowiednie ze względów praktycznych ludzi tu piszących i opisujących doświadczenia poparte praktyką..
 

tigersky

New member
Na stronie Noontec'a pojawiła się aktualizacja

Na stronie Noontec'a pojawiła się aktualizacja datowana na 29.06.2012. Podobno usunięty został problem z youtube. Czy ktoś już może to testował?



No i oczywiście prośba do cypisek_xl o dodanie większej czcionki, bo rozgrzebać to jeszcze potrafię, ale nie wiem, który plik z fontem podmienić.
 

szczur12

New member
Pad po upgrade

Witam.

Chciałem zmienić Firmware w swoim Traxdata ale coś poszło nie tak i chyba wywalił się bootloader.
Urządzenie odpowiada na ping pod adresem 192.168.0.9, ale nic po za tym - nmap pokazuje że wszystkie porty zamknięte.
Telnetem nie mogę się podłączyć więc FlashRestore też odpada.
Znalazłem na płycie złącze UART (6 pin) - niestety nie mogę dodać zdjęcia lecz jeśli pomoże to chętnie podeślę.

Czy dało by się podłączyć do tego złącza poprzez serial (jeśli tak to jakie PIN) i w ten sposób ponownie wgrać firmware?
 

djsuszi

Member
skoro pinguje Ci się, to coś się tak uruchomiło, skoro coś uruchomiło
to chyba można wymusić wgranie nowego obrazu przez USB, zaraz po restarcie urządzenia
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Niestety nie - jak podłącze pendriva z obrazem to miga na nim dioda tak co 25 s i nic po za tym.

Sugeruję pogadać z Cypiskiem_XL - on ostatnio był na bieżąco z Traxdata.

Rozwiązanie drugie: jest taki program dla Mvix Ultio (to ten sam sprzęt), który pozwala w sytuacjach podobnych do Twojej załadować firmware z komputera. Pobierz go stąd http://dl.dropbox.com/u/65351782/Mvix_FactoryDefaultRecovery_Application_V0.9.zip przeczytaj instrukcję i daj znać jak poszło. Możesz skorzystać z pliku firmware, który już jest i potem zrobić update (zalecane) lub wrzucić najnowszy.
 

szczur12

New member
Niestety nie pomogło - program próbuje połączyć się telnetem, a ten najwidoczniej nie startuje

Starting Program
Changing IP Address
192.168.0.2
Server started on port 8000
Katarzyna/192.168.0.2
Connecting...
TelnetWrapper: java.net.SocketException: Network is unreachable: connect
Network is unreachable: connect
Connecting...
TelnetWrapper: java.net.SocketException: Network is unreachable: connect
Network is unreachable: connect
Connecting...
TelnetWrapper: java.net.SocketException: Network is unreachable: connect
Network is unreachable: connect
Reconnecting
TelnetWrapper: java.net.ConnectException: Connection timed out: connect
Connection timed out: connect
Program Stopped
 
Do góry