TRAXDATA MMS 1080P - informacje, opinie użytkowników

cypisek_xl

Member
Bez reklam
........... Nie jest wykluczone, że fachowcy z Traxdaty coś skopali w nowym firmware. W poprzednich nie było takich problemów.

Używam FW Traxdata 3.12 od momentu wydania tej wersji czyli od 7 grudnia. Nic takiego nie zauważyłem jak problemy z MKV. Wcześniej był Mvix 3.12 ta wersja jednak mi gubiła ustawienia LAN po odłączeniu zasilania. Po kilku godzinach nie pamiętał DHCP i trzeba było ponownie korzystać z ustawień. SETUP.
 

bestb

New member
czuje ze to problem dysku poniewaz jak juz napisalem czesniej formatowalem dysk z traxdaty i dane na nim zostaly, ale pojawily sie problemy z rozmiarem filmow np. film ktory byl na dysku nagle jego rozmair sie powiekszyl....

wiec postanowiłem zrobić format (pelny) na kompie i jeszcze raz wrzucę filmy na dysk bez formatowania go w urządzeniu...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
czuje ze to problem dysku poniewaz jak juz napisalem czesniej formatowalem dysk z traxdaty i dane na nim zostaly, ale pojawily sie problemy z rozmiarem filmow np. film ktory byl na dysku nagle jego rozmair sie powiekszyl....

wiec postanowiłem zrobić format (pelny) na kompie i jeszcze raz wrzucę filmy na dysk bez formatowania go w urządzeniu...

No to że zostały dane na dysku po formatowaniu to na pewno zły/dziwny znak. Na razie jednak nie zapełniaj dysku na maksa (po formacie na kompie). Daj sobie czas na powtórne formatowanie w Traxdata. Bez tego nie działała mi funkcja 'Playlista'.
 

bestb

New member
No to że zostały dane na dysku po formatowaniu to na pewno zły/dziwny znak. Na razie jednak nie zapełniaj dysku na maksa (po formacie na kompie). Daj sobie czas na powtórne formatowanie w Traxdata. Bez tego nie działała mi funkcja 'Playlista'.
czyli sugerujesz ze po formacie na kompie zrobić format w urządzeniu?
jak dlugo trwa format w urzadzeniu dysku 2tb? czy on robi tzw.szybki format czy wolny?
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
czyli sugerujesz ze po formacie na kompie zrobic format w urzadzeniu?

Inaczej. Możesz spróbować kilku prób:
- jak działa po formacie na kompie.
- jak działa po formacie na kompie a następnie format Traxdata.
- zdjąć partycje i jeszcze raz określić system plików na dysku.

Tak bym zrobił i zobaczył jak się player zachowuje.

Edit: Format na Traxdata idzie dość szybko, format na kompie sam wybierasz.
 

bestb

New member
ja juz formatowalem go na kompie pod win 7 ale uzywlem szybkiego formatu, pozniej wrzucilem na niego filmy i pojawil sie problem wiec zrobilem format w urzadzeniu no ale po foracie powinno wszystko zniknac, a u mnie pliki pozostaly bez zmian.... nastepnego dnia pliki dostaly jakis dziwnych rozmiarow i w polowie filmu sie wylaczal... dlatego uzalem ze zrobie pelen format ale niestety to trwa poniewaz dysk jest duzy obecnie formatuje sie juz 5g godz i nawet nie ma polowy.... dam znac jak juz dojdzie do konca i wrzuce film..
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Rozumiem że dysk był zakupiony razem z Traxdata w komplecie? Co to za model? Jest jeszcze poszlaka że firmware dysku powoduje konflikt. Np. w przypadku WD 2.0 TB WD20EAD(R)S-xxxxB0
Ten sam dysk przy nowszym FW poprawnie pracuje. Cały czas mowa o FW HDD.
 

jgx

New member
Bez reklam
witam,
jak kupiłemkilka miechów temu playera od kolegi maciek (jego posty znikneły - wycofał się z forum??) to player miał firmware Noonteca na którym przesył po LAN miałem w okolicach 60 mega co uważam ża bardzo dobry wynik, niedawno wrzuciłem najnowszy soft Traxdaty z linka kilka postów wyżej i transfery mam ok. 16 mega, chciałbym wrócić do starego Noontec ale kolegi maciek już nie idzie spytać który soft to był a na stronie
Download - Service - Noontec
dla V8 bo chyba to ten sprzęt? są 2 softy i nie wiem który? Softy moim zdaniem są identyczne poza logo i minimalnymi niuansami a filmiki przeżucałem dużo szybciej, mozecie pomóc?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
chciałbym wrócić do starego Noontec

To jest najnowsza wersja do Noontecka V8. Według ludzi z forów, jednym bez problemu zainstalowała się na Traxdacie, innym odmawiała z uwagi na starszy bootcode. Chyba zależy to od "wiekowości" playera.

http://www.noontec.com/Files/ProductPics/20101019113455661.zip

Tutaj jest wersja 3, na mojej Traxdacie działała bez kłopotu.

http://www.noontec.com/Files/ProductPics/201010191042216714.zip

Tutaj jest kilka uwag na temat instalacji innych firmware.

Traxdata MM Station - no Youtube

Tutaj jest wersja z chińskich serwerów z 21 października, powiększona o opcje internetowej telewizji, niewiele wiem na jej temat:

http://www.noontec.com/Files/ProductPics/2010102117150769.zip
 

bestb

New member
wiec po formacie wrzucilem filmy i jest ok ale nie zrobilem drugiego formatu w traxdata wiec nie mam sieci...
prawdę mówiąc boje się troszkę robić ten format w urządzeniu podejrzewam ze znów zaczną sie problemy...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
wiec po formacie wrzucilem filmy i jest ok ale nie zrobilem drugiego formatu w traxdata wiec nie mam sieci...
prawdę mówiąc boje się troszkę robić ten format w urządzeniu podejrzewam ze znów zaczną sie problemy...

Nie przypominam sobie żeby formatowanie poza Traxdata miało wpływ na ustawienia sieciowe. W ten sposób wcześniej używałem 2 różne HDD. Dopiero trzeci dysk formatowałem w Traxdata by działała 'playlista'. Na coś te formatowanie jeszcze mogło mieć wpływ ale to pamiętam z jakiegoś forum.
Co dokładnie znaczy "nie mam sieci..." ??
 

bestb

New member
zeby tradata stal sie hostem,
ok generalnie ok problem z dyskiem jak narazie rozwiązany... podejrzewam ze nie byl od nowosci sformatowany, dlatego te problemy...
ok juz wszystko mam za wcześnie po włączeniu do zasilania chciałem połączyć sie z traxdata... po 5 min jakoś wszystko wróciło do normy
 
Ostatnia edycja:

bestb

New member
i znow problemy... podczas oglądania nieoczekiwanie jest pauza i po chwili wraca do menu...

jest jakiś stabilny soft do tego g..na?
aktualnie mam oryginalny 3.12
 
Ostatnia edycja:

jgx

New member
Bez reklam
i znow problemy... podczas oglądania nieoczekiwanie jest pauza i po chwili wraca do menu...

jest jakiś stabilny soft do tego g..na?
aktualnie mam oryginalny 3.12
czy tak się dzieje tylko na jednym filmie czy na większej ilości? czy to mkv czy bd? czy tnie ze swojego hdd czy oglądasz po LANie?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
i znow problemy... podczas oglądania nieoczekiwanie jest pauza i po chwili wraca do menu...

Użytkowałem ten player przez kilka miesięcy i na pewno nie użyłbym na jego określenie słowa g... - nie miałem praktycznie ani jednego problemu z odtworzeniem jakichkolwiek plików wymienionych w specyfikacji - nawet odtwarzał więcej. Czytając Twoje wpisy podejrzewam, że masz problem z plikami, a nie playerem. stąd sugestia o pokazanie danych plików z Mediainfo lub czegoś podobnego.
Możesz też mieć problemy z dyskiem - osobiście jakoś nigdy nie miałem zaufania do dysków Samsunga. Po sprawdzeniu poprawności plików, które sprawiają kłopoty, o ile są OK, spróbuj odtworzyć te same pliki z dysku USB, jeżeli problem się powtórzy, zrób to samo, ale po odłączeniu wewnętrznego HDD.

Kolejna sprawa to firmware. Dla mnie ideałem była wersja 2.12 Traxdaty, ale nie wiem czy jest obecnie możliwość downgrade'u. Na pewno można potestować firmware Mvix Ultio i Sumvsion, to te same konstrukcje.

A poza tym, jeżeli już używa się tego odtwarzacza, warto poczytać ten watek od początku - jest w nim wszystko, co trzeba wiedzieć.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Traxdata jest stabilnym player'em. Tak jak można przeczytać od początku do końca w tym wątku.
Mogę również potwierdzić bezproblemowe korzystanie z tego modelu jak i różnych wersji FW. Bezpiecznie możesz użyć FW Mvix_Ultio_Firmware_V3.12

Mvix Ultio 3.12 Firmware - Mvix Support Center: Technical Support, FAQ, Troubleshooting, Returns and Help

Ale tak naprawdę to wcześniejsze Twoje przejścia z formatem wskazują że problem leży w dysku.
Odstaw na chwile dysk i używaj Traxdaty z USB lub LAN. (tak jak wyżej padła podpowiedź)
I sam ocenisz jak się zachowuje.

Czy z tego dysku przed formatowaniem wyrzuciłeś istniejącą partycje?
 
Do góry