Toshiba Z3030 wszystko o serii z, wszystkie wielkości ( 37Z3030D 42Z3030D 47Z3030D)

gilek1975

New member
Bez reklam
grzesgol napisał: Warto czy nie wydać 7800PLN na ten model?

Powiedz kolego gdzie za tyle można kupić?

grzesgol napisał: Osobiście oglądałęm w MM przy samsungu na SD i powiem że jak na mój wzrok to skalowanie Toshiby przebiło Samsunga czy Sharpa na tym samym żródle ( Smasung 46F86, Sharp 46X2E).

I tu się z kolegą zgodze, dzisiaj miałem identyczne odczucia, a sygnał szedł z TV naziemnej.
 

tomper69

New member
7.799 Pln

7.799 PLN - cena toshiby 47z3030 w digitalo. To i tak bardzo dużo. W Niemczech można ją kupić już za ok. 1820 euro czyli ponad tysiac taniej!!! Są tam sklepy internetowe, z których można ją odebrać samemu w umówionym terminie po wcześniejszej rezerwacji, problem w tym, że znajdują się przeważnie w zachodnich landach co powoduje wzrost kosztów za przejazd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli coś się stanie czeka Cię kolejna podróż - polecam z gwarancją Toshiba Polska.
a teraz pora na obraz . Tym razem najpierw z sygnału zwykłej anteny dachowej bez wzmacniacza. Obraz wręcz zadziwiający.
Świetne skalowanie w SD. A ujęcia obrazy są robione z odległosci 1,5 metra .
fd3516657719eeabmed.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17438
 

kaszawgarnku

New member
42z3030

myslę ,że wzorem innych watków o konkretnych modelach telewizorów, przydałoby sie wzbogacic nasz o toshibie 42z3030 o Wasze uwagi dotyczace ustawień telewizora. Wielka prośba do posiadajacych już ten odbiornik o podzielenie
się z innymi swoimi ustawieniami, które uważają za optymalne ze swojego punktu widzenia. Pozwoli to kolejnym osobom cieszyc sie w pełni posiadanym tv. pozdr
 

birut

New member
Napiszcie dokladniej o co chodzilo z tym skalowaniem w sd.Czy dobrze rozumiem ze w Samsungu tak jakby nie byl caly obraz wyswietlany.
Mam jeszcze jedno pytanki jaka wielkosc byscie kupili na moim miejscu.
Siedzac na kanapie do telewizora bede mial odleglosc miedzy 2,2-2,5m.
Jak na moje to chyba 40-42" cale bedzie akurat. 46'to juz chyba za duzy ?
 

123mariusz

New member
toshiba z3030 vs PHILIPS 42PFL 9632

No w tym teście to niestety Toshiba najsłabiej wypadła. Tylko że porównywano modele o różnych przekątnych (PHILIPS 37, SAMSUNG 40, TOSHIBA 47) - trochę nie fair chyba? Ktoś się zgodzi? / nie zgodzi?
Na główną zaletę Toshiby w tym teście wskazują cenę.

Ja ograniczyłem mój wybór do TOSHIBY 42z3030 i Philipsa 42PFL9632 (jeśli chodzi o obraz to to samo co PFL9732, tylko uboższy Ambilight i brak czytnika kart z tego co się orientuję). Cena u nas taka sama. No i biorąc pod uwagę wyniki testu to w każdym aspekcie Philips wychodzi lepiej.

Wczoraj byłem w Saturnie i była ściana z m.in.: Sharp XL2E, Samsung F, Philips9732 i jakieś LG (nie było Sony X3500 ale on jest i tak dla mnie za drogi :-( ). I co zauważyłem: Na PHILIPSIE w porównaniu z WSZYSTKIMI innymi modelami znacznie lepiej było widać szczegóły (leciało demo SAMSUNGA). To było wrecz uderzajęce. Ale to akurat pewnie kwestia ustawień, niestety nie miałem czasu bawić się nimi.

Czy ktoś zna jakieś wady PHILIPSA 9732 / 9632 w porównaniu z TOSHIBA 42z3030?

P.S. Wiem, że to wątek Toshiba, ale to właśnie 42z3030 u mnie jest współfaworytem Philipsa. Najchętniej poczekałbym aż cena Toshiby 46 ZF spadnie, ale na razie to jest 9500 PLN :-(
 

jimmx

New member
Wczoraj kupiłem Toshibe z3030 w sklepie www.zadowolenie.pl (inaczej Mix Electronix) w cenie 5281 zł. Moja ocena: REWELACJA !!!

W tej cenie ten telewizor jest mega wypas i nikt mi nie wmówi że nie.

Odebrałem sobie osobiście w Krakowie. Wszystko extra. Żadnych wad. Wszystko chodzi jak należy. Jak najbardziej polecam tam zakup. Mają najniższą cenę na rynku - zobacz na www.skapiec.pl
 

Gatekeeper

New member
jimmx napisał:
Wczoraj kupiłem Toshibe z3030 w sklepie www.zadowolenie.pl (inaczej Mix Electronix) w cenie 5281 zł. Moja ocena: REWELACJA !!!

W tej cenie ten telewizor jest mega wypas i nikt mi nie wmówi że nie.

Odebrałem sobie osobiście w Krakowie. Wszystko extra. Żadnych wad. Wszystko chodzi jak należy. Jak najbardziej polecam tam zakup. Mają najniższą cenę na rynku - zobacz na www.skapiec.pl

witam serdecznie,

jimmx, możesz porobić jakieś fotki (głównie HD i współpraca z konolami) i wrzucić na forum albo wysłać na maila ? Byłbym niezmiernie wdzięczny :)


pozdro
 

Gatekeeper

New member
No więc.....jako że jeszcze trochę się wacham z ostatecznym wyborem (pomiędzy Toshibą Z3030, Sharp'em XL2 i Philipsem 9732) byłem wczoraj w poznańskim MM i mają tam teraz "miesiąc REGZY" (czy coś w tym stylu), czyli na stoisku Toshiby jest ich przedstawiciel i, teoretycznie, ma udzielać wszystkich niezbędnych informacji.
Postanowiłem chłopaka sprawdzić :D i zadaje pierwsze pytanie: czy można zapamiętywać ustawienia obrazu dla każdego z wejść oddzielnie ? Odpowiedź: OCZYWIśCIE !!! ......no po prostu ręce opadają :(
Jako że kolega z Toshiby poległ na pierwszym pytaniu, proszę go o pilota....nie ma......okej - proszę go o zapuszczenie jakiegoś materiału HD.....nie ma.......okej - a co ma ?..........ogólnie nic

Koniec końców, kolega nic nie wiedział i nic nie miał do pokazania....po prostu brawa się należą.

Natomiast przechodząc się po MM natrafiłem na stojące obok siebie 42" Z3030 i 37" 9732, na obydwu leciał ten sam obraz z tego samego źródła i mogę z całym przekonaniem stwierdzić że obraz na Philipsie był o wiele bardziej wyraźny. Na Toshibach Z3030 (na tej 42" i jeszcze innej stojącej w drugim końcu sali 47") obraz był bardzo zamazany i niewyraźny (i nie mówię tutaj o kolorach, które notabene też były gorsze - ale to kwestia regulacji) tylko o ogólnym wrażeniu. Obraz na Z3030 był, w porównaniu do 9732, taki jakby "za folią"....zniekształcony i spuchnięty.

pozdro
 

darek53

New member
Gatekeeper napisał:
Natomiast przechodząc się po MM natrafiłem na stojące obok siebie 42" Z3030 i 37" 9732, na obydwu leciał ten sam obraz z tego samego źródła i mogę z całym przekonaniem stwierdzić że obraz na Philipsie był o wiele bardziej wyraźny. Na Toshibach Z3030 (na tej 42" i jeszcze innej stojącej w drugim końcu sali 47") obraz był bardzo zamazany i niewyraźny (i nie mówię tutaj o kolorach, które notabene też były gorsze - ale to kwestia regulacji) tylko o ogólnym wrażeniu. Obraz na Z3030 był, w porównaniu do 9732, taki jakby "za folią"....zniekształcony i spuchnięty.

pozdro

potwierdzam to co pisze powyżej
ja widziałem w katowickim saturnie na tym samym sygnale philipsa 42pfl7962 i obok stojącego 42z3030, sygnał to studio z N Sport HD
niestety philips miażdżył obrazem toshibę, na toshibie obraz był bardzo miękki a na philipsie ostry i wyraźny , nic nie pomagła zabawa pilotem
na philipsie na marynarce goscia w studio było widac jodełkę a na toshibie zlewała sie w jedna całość, znaczek Nsport ostry i wyraźny na philipsie , na toshibie mydło a był to mój faworyt w poszukiwaniach TV
teraz szukam Philipsa 42PFL7862 bo 7962 trochę bardziej smużył od Toshiby
a seria 7862 ma trochę szybszy panel
Pewnie w HD nie będzie większej róznicy ale w SD zdecydowanie Philips
 

jimmx

New member
Kwestia "wmówienia" sobie... ja to samo mogę powiedzieć po tym jak widziałem phillipsa i toshibe że Toshiba miażdży Phillipsa :)
 

KrysikTDI

New member
Toshiba 42Z3030D - Regza Z Series

Witam. Planuje kupno nowego TV LCD Głównie skupiłem sie na dwóch lepszych producentach: Toshiba(42Z3030D - Regza Z Series) i Sony( KDL-40T3500). Co wybrac?? Ma moze ktoś któryś z tych telewizorów??
Który bardziej polecacie?? Co byście wybrali?? A czy tak wogóle jest jakaś różnica między 42z3030, 42z3030D i 42z3030DG?? Prosze o opinie.
 
Ostatnia edycja:

d.karolik

New member
KrysikTDI napisał:
Witam. Planuje kupno nowego TV LCD Głównie skupiłem sie na dwóch lepszych producentach: Toshiba(42Z3030D - Regza Z Series) i Sony( KDL-40T3500). Co wybrac?? Ma moze ktoś któryś z tych telewizorów??
Który bardziej polecacie?? Co byście wybrali?? A czy tak wogóle jest jakaś różnica między 42z3030, 42z3030D i 42z3030DG?? Prosze o opinie.

Witam
Jedni doradzą Toshiba drudzy Sony a jeszcze inni np. Philipsa albo Sharpa i w końcowym rezultacie będziesz wiedział mniej niż teraz. Poczytaj opinie , poszukaj w necie są testy ( nawet na tym forum ) . Nikt Ci nie doradzi tak jak ty sam , dopuki nie zobaczysz obu modeli na żywo i sam nie ocenisz który Ci będzie odpowiadał bardziej . Jedz do MM albo Saturna poproś żeby podłączyli koło siebie obydwa modele na tym samym sygnale SD i HD , weź pilota pobaw się ustawieniami i będziesz wiedział mniej więcej co wybrać .
Niema to jak prezentacja , sprawdzenie na żywo i na własne oczy.I oczywiście warunki w jakich będziesz oglądał TV.
Pozdrawiam.

P.S Niewiem jak Sony ale to co mogę powiedzieć o Toshiba to rewelacyjny odbiór w SD i HD oraz współpraca z komputerem .
 
Ostatnia edycja:

ww-05

New member
KrysikTDI napisał:
Witam. Planuje kupno nowego TV LCD Głównie skupiłem sie na dwóch lepszych producentach: Toshiba(42Z3030D - Regza Z Series) i Sony( KDL-40T3500). Co wybrac?? Ma moze ktoś któryś z tych telewizorów??
Który bardziej polecacie?? Co byście wybrali?? A czy tak wogóle jest jakaś różnica między 42z3030, 42z3030D i 42z3030DG?? Prosze o opinie.
Poczekaj na serię ZF Toshiby - koniec grudnia i wtedy porównaj z Sony.
Ja mam 42Z3030DG - na pewno warta każdej złotówki, którą za nią zapłaciłem. O Sony też myślałem, głównie z powodu 5-letniej gwarancji, ale stwierdziłem że za różnicę w cenie mogę kupić wiele innych potrzebnych rzeczy - np. odtwarzacz DVD ze skalowaniem do 1080p, dobre kable HDMI, itp. itd. Pięknie odbiera C+ i nawet zastanawiam się czy w ogóle warto teraz kupować kanały HD, skoro przeskalowanie z SD wygląda rewelacyjnie.
 

KrysikTDI

New member
ww-05 napisał:
Poczekaj na serię ZF Toshiby - koniec grudnia i wtedy porównaj z Sony.
Ja mam 42Z3030DG - na pewno warta każdej złotówki, którą za nią zapłaciłem. O Sony też myślałem, głównie z powodu 5-letniej gwarancji, ale stwierdziłem że za różnicę w cenie mogę kupić wiele innych potrzebnych rzeczy - np. odtwarzacz DVD ze skalowaniem do 1080p, dobre kable HDMI, itp. itd. Pięknie odbiera C+ i nawet zastanawiam się czy w ogóle warto teraz kupować kanały HD, skoro przeskalowanie z SD wygląda rewelacyjnie.
Ja myslalem tak samo(sony 5 lat gwarancji) ale z tego co widze to toshiba ma duzo lepszy obraz no i jest bardziej zaawansowana technologicznie.
Wie ktoś moze gdzie produkują te fajowe telewizorki??:)
 

robert_

New member
hm hm

KrysikTDI napisał:
Ja myslalem tak samo(sony 5 lat gwarancji) ale z tego co widze to toshiba ma duzo lepszy obraz no i jest bardziej zaawansowana technologicznie.
Wie ktoś moze gdzie produkują te fajowe telewizorki??:)


oglądałem model toshiba 37X3000PG to etykietę miał z polskiej fabryki
 
Do góry