Toshiba seria ZF

Tomanek

New member
Witam.
Wiele czasu zajeło mi szukanie odpowiedniego telewizora. Dzięki temu forum zdecydowałem się na Tosię 40ZF355 . Gdy juz wybrałem okazało się że z dostepnościa tego modelu jest marnie. Od stycznia czekam na to aby kupić u polskiego dystrybutora z polską gwarancją za rozsądne pieniądze. Jak juz się "pojawiła" to okazało się że kosztuje hoho..... Wczoraj zamówiłem więc w niemczech za 1629 Euro + koszty przesyłki na terenie niemiec co daje trochę ponad 5900 zł z gwarancją 24 miesiące door-to-door. Mam kolegę w niemczech na którego kupiłem i mi w sobotę przywiezie do domu. W razie co (odpukać) zabierze spowrotem a tam juz sobie serwis ją odbierze do naprawy. Koszty przewozu Niemcy-Polska mam za free.
Teraz najlepsze :D
Prosiłem aby zobaczył u siebie w mieście ile kosztuje.
Pojechał do MM i okazało się że mają 1 szt na wystawie a cena 1999 Euro. Na pytanie dlaczego taka cena ? Sprzedawca odpowiedział, że modele dla MM mają więcej elektroniki przez co więcej opcji w menu jest aktywnych no i lepsze zasilacze więc telewizor mniej prądu czerpie - dlatego są droższe od tych oferowanych przez inne sklepy :grin: :grin: :grin:
Pozdrawiam
 

Tom0000

New member
Dobre !

Jak do tej pory , dla wielkich sieci handlowych producenci przygotowywali uproszczone wersje z gorszymi podzespolami , po to aby moglyby byc w nich w "promocjach" duzo tansze.
 

ciachol1

New member
zf 355 46 cali ?

Witam all !!!to mój pierwszy post na forum przeczytałem same superlatywy o 46zf355 ale ja mam kablówke z multimedii mają zara założyć cyfrową ale w fullhd jest tylko national geografic czy warto pakować tyle kasy? dvd kino domowe panasonica czasami oglądam ale jestem fanem sportu a zbliżają sie mistzostwa w piłce i olimpiada obraz sie poprawi po kupnie Tośki jak ją nazywają czy nie ? oto jest pytanie?ps. mam do tv jakieś 4m pokój zachodni i mimo żaluzji jasny co możecie poradzić nadmienie ze oglądam tv na panasonicu qintrix 29 cali 100 Hz jest nieźle tylko mały ten obraz pozdrawiam wszystkich forumowiczów
 

kklocek

New member
mam podobne warunki do Twoich i miałem podobny telewizor a teraz mam ZF46''. Ogólnie jestem zadowolony - wielkość w sam raz przy pełnym ekranie jak są czarne psay to lepszy byłby 52''. I pomyśleć, że początkowo chciałem 37'', potem 42 a skoro Tośka 46 jest tylko 5cm szersza od 42 to na nią padło. Zadowolony jestem w 95% gdyż czasami widać, że przy szybkim ruchu np.głową na ułamek sekundy obraz jest nieostry. Nie jest to smużenie, ale raczej brak płynności, jakby tv nie nadążał z poprawą jakości. Czepiam się bo przy zwykłym oglądaniu tego nie widać. Fajnie było widać (stabilizacja=wygładzony)na konferencji prasowej Kubicy jak mu literki na kombinezonie się raz wyostrzały a zaraz zamazywały:)) Kolorki piękne, czarny wystarczający, kąty ok, ze skalowaniem jest wesoło bo programy są w tak róźnych formatach, że ręka od przełączania pilota boli jak się nie chce widzieć samych "grubych", zwłaszcza panienek:)albo pasów poziomych, pionowych lub wszystkich na raz. Obraz mam z satelity (n przez hdmi i polsat na euro)a także DVB naziemnej-różnica między analogiem i cyfrą duża.Przed zakupem myślałem o plazmie, ale widziałem jak lcd i plazmy nadają słaby sygnał i plazma także nie była w stanie poprawić jakości...Co do zakupów u Kikiego to pytałem o cenę innych tv (sharp, samsung, jvc,toshiba) i ceny, niby dla klubowicza, były średnie w internecie czyli o 20% wyższe od najniższych i 300zł za dojazd na prezentację gdyż mieszkam na Podkarpaciu... Zrezygnowałem i kupiłem w digitalo z polską gwarancją w cenie niewiele wyższej od niemieckiej co mi nie przeszkadza nadala śledzić tego serwisu:))...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
trochę przesadziłeś z tymi cenami.
20 % drożej - wow - chciałaby dusza do raju.

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/287323
46 ZF kosztuje 8499 zł - więc pokaż te 20 %

inne podobnie - tyle ze my mamy gwarancje Polską a Digitalo europejską.
Co to oznacza - przekonasz się / obyś nie musiał/
Dziś były dwie prezentacje i dwa razy Toshiba ZF 46 - przegrała !!!. Więc do cudów raczej nie należy.
 

ciachol1

New member
zf 355 46 cali ?

Re re z kim przegrała tośka i czy cenowo czy tylko obrazem? a może i jednym i drugim? Pozdrawiam all.
ps.zamówie chyba prezentacje
 

studius

New member
kiki napisał:
trochę przesadziłeś z tymi cenami.
20 % drożej - wow - chciałaby dusza do raju.

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/287323
46 ZF kosztuje 8499 zł - więc pokaż te 20 %
http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd_full_hd/TOSHIBA_46_ZF_355_DG.php

8295 zł i polska gwarancja.

Twoje ceny faktycznie są bandyckie a do tego dochodzi prezentacja za 300 zł.

kiki napisał:
inne podobnie - tyle ze my mamy gwarancje Polską a Digitalo europejską.
Co to oznacza - przekonasz się / obyś nie musiał/

W Digitalo tez już mają z kanału dystrybucji w Polsce.

http://**********.com/index.php?showtopic=9626&st=40&start=40



kiki napisał:
Dziś były dwie prezentacje i dwa razy Toshiba ZF 46 - przegrała !!!. Więc do cudów raczej nie należy.

Nie masz dobrej oferty cenowej na Toshibę dlatego zachwalasz inne modele. Pisac sobie możesz, że przegrała, tylko na razie to są słowa bez pokrycia a opinie uzytkowników na tym i innych forach a także w testach fachowych czasopism zagranicznych są na korzyść Toshiby.

Pod poniższym linkiem masz solidny test modelu Z:
http://**********.com/MEGA-TEST-42Z3030D-Regza-Z-Seria-t7451.html

Widze że ktoś wycina linki, nieładnie. wycięty tekst to: h d t v p o l s k a
 
Ostatnia edycja:

Glimmer Twins

New member
Przegrała m.in u mnie. Na prezentacji były:

LCD:
Toshiba 46ZF355
JVC 47V80

i

plazma Pioneer Kuro 4280.

Wymieniałem "stary" LCD Sharp 37XD1.

Toshiba zawiodła mnie na całej linii - choć to na nią bardzo czekałem. Kąty lepsze od JVC ale obraz kiepski. Nie mogłem ustawić odpowiednio do moich preferencji, a bawiłem się długo.
JVC wydał mi się zdecydowanie lepszy. Znacznie lepiej radził sobie z sygnałem SD. Ale kąty miał bardzo kiepskie - tu ZF lepszy.

No i został KURO - bez porównania, jak dla mnie.
 

studius

New member
Rozumiem, że kupiłeś Kuro 42 cale czy może tego JVC? :cool:
Kolejny post bez pokrycia w testach (czyt. słowa na wiatr). Może więcej konkretów poza "bardzo mnie zawiodła na całej linii". Akurat jeśli chodzi o SD to Toshiba wypada tu najlepiej więc Twoja opinia jest pewnym ewenementem.

O JVC mam swoją opinię bardzo niekorzystną zresztą.
 

baxter1

New member
kiki to napisz cos wiecej o porazce toski ,bo jakos wierzyc mi sie nie chce (moze nie potrafiliscie skalibrowc toski ) a co to za cudo z ktorym przegrala to z Twojego punktu widzenia bez podania Twoich wrazen dziwne czekamy na konkrety z kim w czym przegrala i z jakich zrodel robiles porownania ,w jakim stanie emocjonalnym
kiki napisał:
trochę przesadziłeś z tymi cenami.
20 % drożej - wow - chciałaby dusza do raju.

http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/287323
46 ZF kosztuje 8499 zł - więc pokaż te 20 %

inne podobnie - tyle ze my mamy gwarancje Polską a Digitalo europejską.
Co to oznacza - przekonasz się / obyś nie musiał/
Dziś były dwie prezentacje i dwa razy Toshiba ZF 46 - przegrała !!!. Więc do cudów raczej nie należy.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Hmmm, zaczyna mnie dziwić podejście kikiego. Czyżby faktycznie nie opłacało mu się sprzedawać Toshiby i dlatego taka informacja o przegranej? No właśnie z kim przegrała, na podstawie czego? Miał być test i go nie ma. A tak serie Z3030 zachwalał. I co już ZF nie jest taka dobra? Do cudów już nie należy? Kiki uważałem Cię za osobę która podchodzi do testtów z pewnym dystansem (i jeszcze tak uważam) po to aby pomóc ludziom kupującym Tv z ich wyborem. Jednak zaczynam zauważać że niektóre Twoje wypowiedzi są jakby tu powiedzieć.....chyba sam wiesz, mnie brakuje słowa bo nie chce nikogo urazić.
Nie wiem czy jest to spowodowane tym żeby sprzedawać inne TV (rozumiem taka Twoja praca), bo z TTCE jest w Polsce jak jest. Ale proszę troszkę obiektywizmu. Skoro ZF to nie cudo to w czym jest gorsze od serii Z ? którą defakto sam zachwalałeś!! I sprzedaż Z szła. Chyba że czegoś tu nie rozumiem, albo rozumiem i nie będę tego na forum pisał.
Sam jestem użytkownikiem ZF od grudnia, miałem w domu Samsunga i Sharpa i JVC, nic nie zarzucając innym markom ZF wypadała najlepiej w warunkach domowych (właściciele tych TV to przyznawali z minami :( ). Oczywiście ich Telewizory miały ustawienia zrobione przez nich samych (ale oni byli z nich zadowoleni tak jak Ja ze swoich).
Dobra wiecej już nie będę się rozpisywał ale bardzo proszę o odpowiedzi na moje pytania powyżej, szczególnie na różnicę w zachwalanej i polecanej Z i tej "niecudownej" ZF.
Pozdrawiam

PS. Glimmer Twins - "Nie mogłem ustawić odpowiednio do moich preferencji, a bawiłem się długo." - nie sądze aby w ciągu nie wiem 2 czy 3 godzin wiedzieć wszystko na temat TV, ale skoro takie są prezentacje to ok. Kilka osób które ma różne telewizory, dopiero po jakimś czasie dochodzili do pewnych ustawień, które dawały im pełną satysfakcję.
Jeszcze mam prośbę, napisałeś że był lepszy. Proszę o szczegóły w czym lepszy a nie ogólne stwierdzenia.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ach cóż za radość i przyjaźń bije z wpisów.
Napisałem tylko o prezentacjach. Przegrała na prezentacjach - bo przegrała i nie mam na to wpływa ani ja ani Wy .
Jak wypadła testach - to się okaże jak je skończymy.
Ogólnie mówiąc po pierwszych wrażeniach ja też wybrałbym plazmę Pioneera. Ale jest to mój wybór .

Gilek - nie mieszaj testów ze sprzedażą - bo to się ma tak jak pięść do oka.
To że wybrałeś swój telewizor to był jakiś przymus? Za chwilę odezwie się czago i nawytyka Ci że nie wybrałeś telewizora Sony .
Przecież to Twój wybór i Ty będziesz siedział z nim przez następne lata.

studius - Jak można podważać czyjąś opinie albo czyjś wpis. Glimmer Twins - napisał co widział u siebie , a miał już nie pierwszą prezentację w domu.
Napisał co chciał . To sie nazywa - demokracja , widocznie nie zauważyłeś ze żyjemy juz w innych czasach :D
I nie pisz głupot . Zadzwoń pod link który podałeś - ja zadzwoniłem.

Ocenę Toshiby ZF zostawiam innym. Każdy będzie mógł sobie sam wyciagnąć wnioski dla siebie. A jak widać nie ma lepszej na świecie formy jak prezentacja .Przypominam też że niedawno klient wybrał na prezentacji Toshibę Z 3030 - a Pioneer przegrał.
Uszanujcie więc każdy osobisty wybór.
 

Glimmer Twins

New member
studius napisał:
Rozumiem, że kupiłeś Kuro 42 cale czy może tego JVC? :cool:
Kolejny post bez pokrycia w testach (czyt. słowa na wiatr). Może więcej konkretów poza "bardzo mnie zawiodła na całej linii". Akurat jeśli chodzi o SD to Toshiba wypada tu najlepiej więc Twoja opinia jest pewnym ewenementem.

O JVC mam swoją opinię bardzo niekorzystną zresztą.

Kupiłem KURO.

Co do testu bez pokrycia. Nie robiłem żadnego profesjonalnego testu. To była tylko prezentacja w domu i moje subiektywna ocena jego wyniku.

Gliek1975: wprowadziłem również Twoje ustawienia. Niestety obraz mi nie odpowiadał. To tylko tyle.
Nie twierdzę, że KURO jest najlepszy na świecie a Toshiba najgorsza. Je jedynie stwierdziłem że mi bardziej podobał się obraz w KURO i JVC. To tyle i wierzę że komuś innemu znacznie bardziej może się podobać obraz z Toshiby. Dla mnie to normalne i nie widzę w tym żdanego problemu. Jeżeli ktoś napisze że u niego na prezentacju KURO odpadł to nie odbiorę tego osobiście. Takie są po prostu jego preferencje i już. Nie ma w tym żadnej filozofii i drugiego dna.
 

studius

New member
kiki napisał:
studius - Jak można podważać czyjąś opinie albo czyjś wpis. Glimmer Twins - napisał co widział u siebie , a miał już nie pierwszą prezentację w domu.
Napisał co chciał . To sie nazywa - demokracja , widocznie nie zauważyłeś ze żyjemy juz w innych czasach :D
I nie pisz głupot . Zadzwoń pod link który podałeś - ja zadzwoniłem.

Hm, nie wiem kto tu zieje nienawiścią 8)
Ja stwierdziłem jeno fakt, że są to opinie bez pokrycia i poprosiłem o konkrety.
Tak się składa, że zadzwoniłem dziś rano pod oba linki i uzyskałem odpowiedź, że gwarancja Polska. Dla pewności mam to nagrane jakby ktoś chciał sie wykpić. :twisted:
Wygląda na to, że siejesz zamęt powtarzając obiegowe opinie. Troszkę obiektywizmu nie zaszkodzi. ja w przecienieństwie do Ciebie niczego nie sprzedaję jestem tylko potencjalnym klientem i nie zależy mi na konkretnym modelu, chce po prostu wybrać najlepszy za właściwą cenę.
Dlatego tez będę domagał sie konkretów.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Drodzy użytkownicy, prosiłbym o trochę dystansu. Na niektóre wątki zaglądam bardzo rzadko ale w wielu powtarza się motyw X jest najlepszy i żaden inny, szczególnie w wątkach o danym modelu. Zamiast zabijać się o to co jest naj naj naj, proponuję używać stwierdzeń "wg mnie", "warto zobaczyć ten model, ponieważ (podać cechy)".

Najważniejszym testem dla każdego TV jest ten, który samemu się zrobi i może się jednemu podobać KURO RURO czy nawet FURO marki Buro.

Proszę o pewien dystans do siebie i do produktów, które zakupiliście i uważacie, że są naj.


Pozdrawiam
 

studius

New member
Autorus z tego co się orientuję to masz ZF z Digitalo. Moze podzielisz się opinią po tych kilku dniach? Masz jakieś zastrzeżenia co do gwarancji lub sposobu realizacji zamówienia?
Będę wdzieczny za odpowiedź - może byc na priv.
 

Tom0000

New member
Podziwiam osoby, ktore wybraly pionera 42" w takim przypadku. Gdyby to byl nowy pana to co innego.
Przygladalem sie 42" pionerowi i jakosc kolorkow nie jest w zadnym razie w stanie zrekompensowac brzydoty wyswietlania wysokoszczegolowego obrazu hd.

Przestrzegam tez przed gloryfikowaniem zf. Dopiero trafia do sklepow, a juz zostal na sucho gloryfikowany i slowo krytyki bedzie teraz kalumnia ... tylko na jakiej podstawie ?
Dopiero teraz jak bedzie go mozna zobaczyc bedzie mozna go ocenic. A to , ze mial doskonala prase trzeba dopiero zweryfikowac.
 
Do góry