Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

albercik13

New member
Dołączam do pytania. Bo np. na blu-ray mam git obraz ale n a tych samych ustawieniach zwykłej analogówki nie da się oglądać, nie mówiąc o graniu w gry z PC czy to przez hdmi czy D-Sub. Na X-Boxie też nie da rady grać na skalibrowanych bo jest po prostu za ciemno, nic nie widać prawie kompletnie.

Ja sobie odpowiedziałem już na te pytanie."Kalibratorzy" powinni najpierw trochę poćwiczyć (wyszkolić) zanim zabierają się za takie usługi.
U mnie byli wczoraj.Na dzień dobry spytali czy mogą użyć mojego DVD- podłączone po euro.Trochę to dziwne mi się wydało gdyż wchodząc do menu z tego nie mieli dostępu do wszystkich ustawień.Po tej kalibracji poprosiłem o przełączenie na HDMI1 gdzie mam Cyfrę+ ( DVD używam średnio raz w roku).
Poprzenosili wtedy ustawienia z tamtego gniazda i trochę tam korygowali.
Wszystko ustawiali w trybach, które zastali na danym gnieździe, czyli DVD- Autoview, a HDMI1 -standardowy.
Po kalibracji obraz nie był lepszej jakość.Ja to zauważyłem, a moja Pani jak wróciła z zakupów zadała mi pytanie wprost "dlaczego ludzie mają czerwone pyski jak w ruskim Rubinie".
No cóż... poprawiłem dzisiaj sobie trochę i jest dobrze.Uważam, że każde gniazdo powinno być skalibrowane z osobna, najlepiej pod konkretny sprzęt.
 

temek75

New member
Ja sobie odpowiedziałem już na te pytanie."Kalibratorzy" powinni najpierw trochę poćwiczyć (wyszkolić) zanim zabierają się za takie usługi.
U mnie byli wczoraj.Na dzień dobry spytali czy mogą użyć mojego DVD- podłączone po euro.Trochę to dziwne mi się wydało gdyż wchodząc do menu z tego nie mieli dostępu do wszystkich ustawień.Po tej kalibracji poprosiłem o przełączenie na HDMI1 gdzie mam Cyfrę+ ( DVD używam średnio raz w roku).
Poprzenosili wtedy ustawienia z tamtego gniazda i trochę tam korygowali.
Wszystko ustawiali w trybach, które zastali na danym gnieździe, czyli DVD- Autoview, a HDMI1 -standardowy.
Po kalibracji obraz nie był lepszej jakość.Ja to zauważyłem, a moja Pani jak wróciła z zakupów zadała mi pytanie wprost "dlaczego ludzie mają czerwone pyski jak w ruskim Rubinie".
No cóż... poprawiłem dzisiaj sobie trochę i jest dobrze.Uważam, że każde gniazdo powinno być skalibrowane z osobna, najlepiej pod konkretny sprzęt.

...no i właśnie ja mam gdzieś takie kalibracje, proste - mam oczy i mózg w głowie i ustawiam sobie wszystko sam pod własne preferencje, przecież obsługa tego TV nie jest trudniejsza od obsługi tel. kom.
 

destructor

New member
Bez reklam
Weźmy pod uwagę fakt że co kanał to inaczej operatorzy nadają, więc kolory inne itd. Także nie wydaje mi się aby można było skalibrować TV do kanałów telewizyjnych (choć może się mylę). Co innego do bezpośrednich sygnałów typu PC, konsola, DVD, Blu-Ray, gdzie materiał jest nadawany zgodnie z tym co producenci robią i zapewne mają jakieś standardy.
Rodzaj trybu w którym kalibrowali nie gra roli choć przy AutoView dziwne się to wydaje. I potem na oko dostosowywali do HDMI?

butcher23 - daj maila do toshiby bo przez formularz kontaktowy czekam i czekam i się nie doczekam.
 

temek75

New member
jeżeli chodzi o ten nowy soft to może rzeczywiście troche szybciej sie uruchamia, nie wiem ile było dokładnie wcześniej ale teraz na zimnym odpala w 14 sek. (sygnał po hdmi z cyfrówki)
 

gruba_ryba

New member
jestem laikiem w tych sprawach

podlaczylem antene dvb-t i wlaczylem strojenie automatyczne. Niestety zadnego kanalu mi nie znajduje.

CO musze zrobic, zebym znalazl kanaly tv naziemnej?
 

destructor

New member
Bez reklam
Ma pod warunkiem że posiadasz odpowiednią kartę którą wtykasz do telewizora. W jaki sposób mu podajesz sygnał DVB-T? Z anteny na dachu czy jak?
PS. Nie dekoder a tuner.
 

destructor

New member
Bez reklam
Powiem tak, informację taką dał mi monter instalujący mi kablówkę. Więc do końca sam nie wiem jak to jest. Ktoś może coś rozjasni. Skąd wziąć tą kartę do common interface? W instrukcji jest napisane że od usługodawcy.
 
Ostatnia edycja:

Ciutnik

New member
Czy Panowie nie mylicie przypadkiem tunera naziemnej TV cyfrowej z dekoderem TV kablowej?

Wydaje mi się, że nasze telewizory są przystosowane do odbioru tej pierwszej już po podłączeniu anteny. Natomiast z kablówką jest większy problem. Owszem, telewizor jest przystosowany do jej odbioru po zainstalowaniu w gnieździe modułu dekodera (DVB Common Interface) wraz z płatną kartą dekodującą, którą w niektórych cywilizowanych krajach otrzymuje się od dostawcy TV kablowej. Niestety nasi rodzimi operatorzy w obawie (skądinąd słusznej) przed "złodziejami sygnału" wolą nam wciskać zewnętrzne dekodery, zblokowane na stałe z zainstalowaną już w środku kartą (analogicznie jak to jest z telefonami, simlockami i kartami SIM).
 

albercik13

New member
U mnie DVB-T ma ochotę działać i coś tam łapało, ale na wskaźniku, który jest dostępny miałem bardzo słaby sygnał i rwało obraz.Gdzieś tam czytałem, że antena nie powinna posiadać zasilacza, gdyż zakłóca proces dekodowania, a ja tylko taką mam i na dodatek pokojowe badziewie.
 

gruba_ryba

New member
U mnie DVB-T ma ochotę działać i coś tam łapało, ale na wskaźniku, który jest dostępny miałem bardzo słaby sygnał i rwało obraz.Gdzieś tam czytałem, że antena nie powinna posiadać zasilacza, gdyż zakłóca proces dekodowania, a ja tylko taką mam i na dodatek pokojowe badziewie.


antene mam tego typu, co Twoja.

Tylko, ze kompletnie nic mi nie znajduje. Pojechalem do znajomego tylko, ze kilka km dalej i na jego telewizorze, na tej mojej antenie bez problemu zlapal kilka kanalow tej telewizji naziemnej

i teraz sie zastanawiam, czy ta moja toshiba ma wbudowany ten dekoder do sygnalu MPEG-4 (bo ta telewizja naziemna jest kodowana w MPEG-4)

model toshiby to 32xv733g.
 

wypzyp

New member
Gdzieś na forum przemknęła mi informacja że matryce 37 cali a 40 w tym modelu Toshiby, znacznie różnią się jakością. Prawda to??
I ważna dla mnie sprawa 37 jest matowa/półmatowa czy tak samo jest z 40??Jeżeli jest błyszcząca/lustrzana odpada w moim nasłonecznionym pokoju.
 
Ostatnia edycja:

albercik13

New member
Podobno prawda.W 40 jest Samsung, natomiast w 37 z tego co pamiętam LG z niższej półki.Ja mam nasłoneczniony pokój i moja 40-tka dobrze daje radę.Jedynie w jednym punkcie pokoju jak jest słońce to jest odblask, ale wystarczy przesunąć się na kanapie o metr i O.K.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Tak jak pisze Kiki - 37 i 40 są nie tyle innej jakości co są po prostu inne i mają inną charakterystykę. 37xv733 ma panel lg - sporo słabsza czerń (w ciemnym pokoju różnica jest duża ale w dzień lub przy mocnym świetle już nie tak bardzo) ale za to lepsze kąty. No i jest także szybsza.
 
Do góry