Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

destructor

New member
Bez reklam
Trochę to dziwne bo w nazwie pliku jest RV733 a nie XV733. I dla modelu RV jest dokładnie ten sam plik. Czyli wychodziłoby że RV i XV obsługuje ten sam firmware? Można znaleźć szczątkowe informacje o tym firmware na niemieckich czy włoskich forach. Jakieś tam zmiany są ale to zamiast toshiba je wypisać to użytkownicy sami je wyszukują.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Tak, ustawienia nie zostają zresetowane. Gdzieś tam jakiś ekran nie znika samoczynnie, coś z telegazetą poprawione. Wysłałem maila do polskiej Toshiby ale znając naszych polskich przedstawicieli odpowiedzi nie bedzie. Z JVC nie doczekałem się bynajmniej.
 

albercik13

New member
.... płaciłem za kalibrację. Pewnie moje ustawienie to tylko dla mnie, bo na innym tv nie będą one odpowiednie.

Mam już mętlik w głowie.Zadałem firmie która mi będzie kalibrowała Tośkę pytanie czy mam kupić przed kalibracją konsolę i uruchomić DVB-T, a w odpowiedzi padło że i tak korzystają tylko z kolorymetru i własnego DVD.
To jak to jest z ustawieniami, bo jak przeczytałem to co powyżej to pomyślałem o konfiguracji pod konkretny podłączony sprzęt.:?::?::?:
 

butcher23

New member
Trochę to dziwne bo w nazwie pliku jest RV733 a nie XV733. I dla modelu RV jest dokładnie ten sam plik. Czyli wychodziłoby że RV i XV obsługuje ten sam firmware? Można znaleźć szczątkowe informacje o tym firmware na niemieckich czy włoskich forach. Jakieś tam zmiany są ale to zamiast toshiba je wypisać to użytkownicy sami je wyszukują.

Szczerze mówiąc aktualizacje widziałem już dużo wcześniej na tej stronie, ale nie znalazłem swojego TV (37xv733) jedynie do modeli m.in. 623,625,635 itp.
Wchodząc głębiej fakt faktem znalazłem firmware do swojego TV:

Toshiba Download Centre

Jest to wersja :
10.1.59.5 z dnia 2010/10/15 ostatnia modyfikacja 2011/2/21
Na swoim TV mam wersje:
10.1.41.4 z dnia 2010/04/27
:!: Jak widać jest nowy firmware :D

Tak jak napisał destructor jest oznaczony symbolem RV

:arrow: 40 cali: ta sama wersja jak dla 37

A teraz mail od Toshiby:
Witam,

na tą chwilę nie są planowane żadne aktualizacje oprogramowania do serii XV733.

pozdrawiam,
Piotr G.
Marketing Assistant

TOSHIBA Television Central Europe Sp. z o.o.
Sales & Marketing

ul. Pokoju 1, Biskupice Podgórne
55-040 Kobierzyce, Poland
Nie mam pojęcia dlaczego jest tak, a nie inaczej... Okazuje się, że nikt nic nie wie... :-(

Dobrze, że czasem jest :szukaj:
nosfera2 :popcorn:

:idea: Jestem ciekaw czy coś zmienili na korzyść, czy są to tylko kosmetyczne zmiany... zobaczymy
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Mam już mętlik w głowie.Zadałem firmie która mi będzie kalibrowała Tośkę pytanie czy mam kupić przed kalibracją konsolę i uruchomić DVB-T, a w odpowiedzi padło że i tak korzystają tylko z kolorymetru i własnego DVD.
To jak to jest z ustawieniami, bo jak przeczytałem to co powyżej to pomyślałem o konfiguracji pod konkretny podłączony sprzęt.:?::?::?:
Dołączam do pytania. Bo np. na blu-ray mam git obraz ale n a tych samych ustawieniach zwykłej analogówki nie da się oglądać, nie mówiąc o graniu w gry z PC czy to przez hdmi czy D-Sub. Na X-Boxie też nie da rady grać na skalibrowanych bo jest po prostu za ciemno, nic nie widać prawie kompletnie.
 

albercik13

New member
I oto chodzi, bo mnie jakość obrazy z blu-ray najmniej interesuje.Cyfra+ ma odbierać lepiej, gdyż inaczej to pieniądze wyrzucone w błoto.Z całej reszty niemal nie korzystam i mogę sobie sam poustawiać.

Jak się robi aktualizację softu.Ściągnąłem na pena (było tego 23MB.) i wpiąłem w USB.Tylko przy ustawieniu gniazda TV opcja aktualizacji była podświetlona, ale i tak po sekundzie gdy pokazało się wyszukiwanie telewizor przechodził w trym wyszukaj stacje.Co robię nie tak?
 
Ostatnia edycja:

Ciutnik

New member
Jak się robi aktualizację softu.
To co ściągnąłeś (plik RV733-10_1_59_5_001.exe) to samorozpakowujące się archiwum. Wrzuć to do dowolnego katalogu, albo od razu na pena, i uruchom. Otrzymasz jeden pliczek i jakiś katalog z dwoma pliczkami. Dopiero to wetknij do USB w telewizorze i poczekaj na okienko potwierdzenia aktualizacji softu, które powinno samo się pojawić.

Aha, chyba faktycznie po aktualizacji telewizor zasugerował ponowne ustawienie stacji ale zignorowałem to bo i tak sygnał TV mam z zewnętrznego dekodera.
 
Ostatnia edycja:

albercik13

New member
Dziękuję Panowie za pomoc.Poszło błyskawicznie, choć nie zauważyłem na razie nic poza innym numerem w inf.o systemie.
Jutro mogę ze spokojnym sumieniem zadzwonić i umówić się na kalibrację.Jestem ciekawy czy obraz po niej z dekodera HD Cyfry+ będzie jeszcze lepszy, bo jak pisałem wcześniej - samo HD czy blu-ray to mnie mało interesują , gdyż pierwsze i tak jest super, a drugiego nie mam (i nawet nie za bardzo chcę mieć).O efektach oczywiście napiszę.

(po kilku godzinach) TV moim zdaniem sporo szybciej się uruchamia.
 
Ostatnia edycja:

albercik13

New member
Chyba masz jednak rację.Na zimno trwa to kilkanaście minut.Czyli ciekawe co się zmieniło po wgraniu nowego softu?
Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia?
 

temek75

New member
Chyba masz jednak rację.Na zimno trwa to kilkanaście minut.Czyli ciekawe co się zmieniło po wgraniu nowego softu?
Może ktoś ma jakieś spostrzeżenia?

jakby mi sie uruchamiał kilkanaście minut to by poleciał przez okno :D

...po aktualizacji - żadnych zmian, spodziewałem sie chociaż resetu ustawień ...a tu nic, tylko nazwa wersji softu sie zmieniła
 

destructor

New member
Bez reklam
Na zagranicznych forach można znaleźć co nieco o obserwacjach użytkowników po zmianie softu. Oczywiście z toshiby zero informacji jak narazie.
 
Do góry