Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

krychowwy

New member
Czy komuś udało się usunąć usterkę brzęczenia po kontakcie z serwisem?
Dodam, że brzęczenie najlepiej słychać na programie MiniMini po 21 kiedy na ekranie widać śpiącą rybę, mając ustawiony poziom głośności od 23 w górę. Zgadzam się z jednym z poprzedników, że jest to spowodowane tym, że obudowa lub jakaś część wewnątrz telewizora wpada w rezonans. Miejmy nadzieję, że ten problem da się jakoś rozwiązać.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
O to plik mp3, odtwarzając go na 40XV733 doskonale słychać brzęczenie
Hotfile.com: Łatwy hosting plików jednym kliknięciem: dźwięk testowy XV733.mp3
Hm, no ja nie słyszę brzęczenia, może mi głośniki korygują jakieś charczenia. No chyba że chodzi o chrapanie rybki :hihi: Spróbuję jeszcze wgrać na MP3ójkę.
Wgrałem na MP3 i nie słyszę brzęczenia :p A głośność naprawdę mogę na niej ustwaić duuuużą a słuchawki mam bele jakie.

Proponuję podłączyć do telewizora bluray i sprawdzić na jakimś filmie.
 
Ostatnia edycja:

tumta

New member
Adapter wi-fi usb toshiba

Czy ktos może testował juz ten adapter? Troche drogi i zastanawiam sie czy by chodził jakis innej marki ale tanszy? Mam juz taka plątanine kabli że czas zrobic z tym porzadek.
 

ludvik

New member
Tutaj masz instrukcję:
http://www.toshiba-om.net/LCD/PDF/Polish/XV733-32374046-Polish.pdf
Żeby było 100Hz bez przeplotu to sygnał musiałby być 100Hz a takiego nie masz.

overscan=przeplot

a to info Toshiby:

Seria XV to doskonały obraz Full HD. Tryb dokładne skanowanie 1:1 zapewnia perfekcyjnie ostry obraz dla statycznych obrazów 1080i/p usuwając "Overscan"

Progressive Scan

Polega na kolejnym wyświetlaniu wszystkich linii obrazu (parzystych i nieparzystych) bez przeplotu. Wyświetlenie pełno liniowego obrazu następuje 50 razy na sekundę. Takie rozwiązanie zapewnia brak drżenia obrazu, wyższą rozdzielczość poziomą oraz bardziej płynny ruch poziomy.

Info na tv wyswietla mi,ze "z przeplotem"

To w koncu jak wylaczyc przeplot ?
 

krychowwy

New member
Hm, no ja nie słyszę brzęczenia, może mi głośniki korygują jakieś charczenia. No chyba że chodzi o chrapanie rybki :hihi: Spróbuję jeszcze wgrać na MP3ójkę.
Wgrałem na MP3 i nie słyszę brzęczenia :p A głośność naprawdę mogę na niej ustwaić duuuużą a słuchawki mam bele jakie.

Proponuję podłączyć do telewizora bluray i sprawdzić na jakimś filmie.
Chodzi mi oczywiście o gong, a nie chrapanie rybki :), który u mnie powoduje drgania obudowy lub podzespołów telewizora. Oczywiście brzęczenie występuję tylko przy dźwięku z głośników telewizora.
 

destructor

New member
Bez reklam
overscan=przeplot

a to info Toshiby:

Seria XV to doskonały obraz Full HD. Tryb dokładne skanowanie 1:1 zapewnia perfekcyjnie ostry obraz dla statycznych obrazów 1080i/p usuwając "Overscan"

Progressive Scan

Polega na kolejnym wyświetlaniu wszystkich linii obrazu (parzystych i nieparzystych) bez przeplotu. Wyświetlenie pełno liniowego obrazu następuje 50 razy na sekundę. Takie rozwiązanie zapewnia brak drżenia obrazu, wyższą rozdzielczość poziomą oraz bardziej płynny ruch poziomy.

Info na tv wyswietla mi,ze "z przeplotem"

To w koncu jak wylaczyc przeplot ?
Jest taka opcja Active Vision M100.

krychowwy - aktualnie nie mam minimi także nie sprawdzę, może dopiero jak u kogoś zawitam.
 
Ostatnia edycja:

macieqq

New member
witam
po przeczytaniu opinii i calego watku (ufff) jestem zdecydowany zakupic ten telewizorek.
problem polega niestety na tym, ze mieszkam w uk i nie moge namierzyc tutaj tego sprzetu. jetsem sklonny kupic ta Toske w Polsce i przywiezc ją tutaj. Chyba ze na wyspach ten model wystepuje pod innym oznaczeniem lub polecacie cos o podobnych parametrach? prosze o porade jezeli ktos orientuje sie cos w tym temacie. Gdzie w Polsce najkorzystniej zakupic ten TV?
pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

macieqq

New member
tylko ze mnie interesuje 40". znalazlem na amazon.co.uk ale cena to 675Ł (ok. 3300zł) troche spora roznica. a jeszcze pytanko czy freeview to jest to samo co DVB-T ?
 
Ostatnia edycja:

traianus

New member
A na koniec przydługawego postu mam pytanie do osób, które mają podłączony ten telewizor do komputera przez HDMI, jako drugi monitor. Czy przy ustawieniach w komputerze rozdziałki 1920 x 1080 a w telewizorze "Tryb Natywny", macie wypełniony cały ekran? U mnie obraz w telewizorze zmniejsza się o kilkadziesiąt pikseli z każdej strony powodując przeskalowanie do jakiejś mniejszej rozdzielczości (chociaż toshibowe "info" pokazuje 1920 x 1080). Nie wiem czy to kwestia karty graficznej (Radeon HD 4670) czy telewizora. Bo kabla chyba nie?...

Pozdrawiam,
Maciek

wchodzisz w ustawienia telelwizora w catalyst-ach => scaling option => suwak underscan-overscan ustawiasz na 0% :cool:
 

kapsell

New member
Bez reklam
witam
po przeczytaniu opinii i calego watku (ufff) jestem zdecydowany zakupic ten telewizorek.
problem polega niestety na tym, ze mieszkam w uk i nie moge namierzyc tutaj tego sprzetu. jetsem sklonny kupic ta Toske w Polsce i przywiezc ją tutaj. Chyba ze na wyspach ten model wystepuje pod innym oznaczeniem lub polecacie cos o podobnych parametrach? prosze o porade jezeli ktos orientuje sie cos w tym temacie. Gdzie w Polsce najkorzystniej zakupic ten TV?
pozdrawiam
Wejdz na pierwsza lepsza polska wyszukiwarke cenowa i zamow z wysylka do UK. I wszystko.
 
Do góry