Toshiba 40XV733 - co to za zwierz??

Ciutnik

New member
Witam.
Przyznam szczerze że o brzęczącej obudowie głośników u mnie nie ma mowy
Czytałem o tym problemie na jakimś forum - wydawało mi się, że nawet na tutejszym, ale głowy nie dam... Poradziłem sobie z tym problemem, o ile w ogóle problemem można nazwać sporadyczne wpadanie w rezonans plastików obudowy, wyłączając "Dynamiczne wzmocnienie niskich tonów" (których i tak głośniki telewizora nie bardzo chcą przenosić) w "Zaawansowanych ustawieniach dźwięku". :)

A przy okazji przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz, będąca chyba niedoróbką w firmwarze telewizora. Otóż wyświetlana "Lista kanałów" analogowych (w trybie ATV) składa się wyłącznie z numeru kolejnego a IMO powinna się też wyświetlać siedmioznakowa nazwa kanału, którą można sobie dowolnie zdefiniować.
 

destructor

New member
Bez reklam
A na koniec przydługawego postu mam pytanie do osób, które mają podłączony ten telewizor do komputera przez HDMI, jako drugi monitor. Czy przy ustawieniach w komputerze rozdziałki 1920 x 1080 a w telewizorze "Tryb Natywny", macie wypełniony cały ekran? U mnie obraz w telewizorze zmniejsza się o kilkadziesiąt pikseli z każdej strony powodując przeskalowanie do jakiejś mniejszej rozdzielczości (chociaż toshibowe "info" pokazuje 1920 x 1080). Nie wiem czy to kwestia karty graficznej (Radeon HD 4670) czy telewizora. Bo kabla chyba nie?...
Przed chwilą sprawdziłem rozdziałkę 1920x1080 na moim radeonie 9200SE. Udało mi się uzyskać obraz tylko przy częstotliwości odświeżania 24Hz, przy 50Hz i 60Hz czarny ekran, nie wiem czego to wina.
W każdym razie przy 1920x1080 24Hz w trybie natywnym mam wypełniony cały ekran. TV jest ustawiony w systemi (XP) jako pierwszy monitor. To zmniejszenie ekranu o te piksele miałem w jakiejś rozdzielczości ale jakoś nie mogę teraz tego ustawić. :)

Odnośnie brzęczenia nie mam go również przy ustawieniach dynamicznych.
 

Roberic

New member
moje ustawienia obrazu - wartości

no to fajnie, że jesteś zadowolony. Jak znajdziesz czas i ochotę to podziel się swoimi ustawieniami, tylko tak bardziej dokładnie, wartościami. Chętnie porównam... pozdrawiam.

Hmm, tak z pamięci podam.
Podświetlenie: 60
Kontrast: 70
Jasność: 10
Kolor: -14
Odcień: 10
Ostrość: 15
Temperatura koloru: 2
Poziom czerni/ bieli: 2
Statyczny gamma: 0
MPEG: niski
DNR: niski
Resolution +: wł.
Poziom: 4
Active Vision 100M: wł.
Stabilizacja: Standardowy
W kolorach 3D ściągnąłem tylko nasycenie czerwieni i niebieskiego do -2. Nie używałem żadnego programu lub "magika" do kalibracji. Po prostu po tygodniu oglądania tak to wyszło.

Aha, miałem okazję ostatnio trochę dłużej oglądać obraz na Sony 46W5500 i potwierdzam, że Toshiba ma słabsze kąty, zwłaszcza pionowe.
 
Ostatnia edycja:

destructor

New member
Bez reklam
Wersja G - niby Germany, nie wiem czemu tak oznaczają sprzedawcy ten model czasami, może dla reklamy.
Ja grałem na XBox i jest gitara (na 46 calach).
 

kivlov

New member
Czy 40xv733 różni się znacząco od 40LV685? Wiem, że ten pierwszy ma 100Hz i bajery multimedialne, ale chodzi mi tylko i wyłącznie o walory wizualne (jakość obrazu).
 

BiegiHD

New member
Opcja Supre Live automatycznie rozciągu obraz bez przycinania, zniekształcając go przy krawędziach ekranu, ale środek pozostaje idealnie odwzorowany-bez zniekształceń. Na pilocie pierwszy przycisk po środku od góry-zmieniasz rozmiary obrazu(SuperLive, 16:9,4:3,PC itp). Tylko z pilota się da.

Czy ktoś może mi na 100% opisać zachowanie tego TV w poniższych sytuacjach przy opcji Super-Live:


1. Obraz typowy 4:3 np wiadomości, nic nie ucina ani rozciąga postacie są "grube" ewentualnie jest tak formatowany że boki bardziej rozciągnięte a centrum ścisięte
(tu osobiście uważam że najlepsza opcja jaką widziałem to tryb smart sony który delikatnie ucina górę i dół w ten sposób że postacie w centrum obrazu wyglądają prawie idealnie)
2. Obraz w formacie 4:3 ale puszczany serial 16:9 = pasy u góry i na dole. Normalnie to wygląda na odbiorniku CRT nie panoramicznym. Czy TV wykrywa tą martwą cześć pasów i wpasowuje na całość = postacie i proporcje są OK jakość obrazu traci na tym gdyż zmniejsza się ilość pikseli a Tv tak naprawdę robi zwykłego zooma.
3. Obraz w formacie 16:9 natywnie, coraz częściej zauważam, że nadaje tak eurosport i polskie seriale na TVP1&TVP2. Tu pewnie nie ma problemów

Na koniec jeszcze jedno jak szybko ten TV dokonuje tych korekt. Potrzeba mu kilka sekund na zmianę w dowolną stronę (tak ma Panasonic rodziców) czy robi to natychmiast (tak jest u mnie na starszym TV LCD Sony i zaobserwowałem to także na Sharpach) ????
 

jerryq

New member
Witam. Chciałbym podziękować osobom wypowiadającym się w tym wątku za pomoc w podjęciu decyzji o zakupie tego tv. Telewizor jest naprawdę dobry. Nie będę rozpisywał się o jego zaletach bo zostało to już opisane we wcześniejszych wypowiedziach. Chciałbym tylko skorygować jedną opinię wyrażaną tutaj przez kilka osób, a mianowicie że ten tv nie posiada opcji automatycznego formatowania.

Ten tv posiada opcję automatycznego formatowania obrazu, jest ona tylko trochę niefortunnie umieszczona w menu. Wchodzimy do: Preferencje -->Konfiguracja monitora-->Rozciąganie formatu 4:3 ustawiamy na Wł. i życie staje się prostsze.

Gdyby jeszcze w nowym oprogramowaniu do tv znalazła się opcja odtwarzania divix z pena to Toshiba naprawdę uszczęśliwiłaby swoich klientów.

Pozdrawiam,
Jarek
 

BiegiHD

New member
Ten tv posiada opcję automatycznego formatowania obrazu, jest ona tylko trochę niefortunnie umieszczona w menu. Wchodzimy do: Preferencje -->Konfiguracja monitora-->Rozciąganie formatu 4:3 ustawiamy na Wł. i życie staje się prostsze.

Super to znaczy że punkt 1,3 jest załatwiony to jeszcze został tylko 2 czyli czy niweluje czarne pasy u góry i na dole jak materiał jest panoramiczny a puszczany w formacie 4:3
 

destructor

New member
Bez reklam
Ktoś napisze jak się włącza "mrówki" (czyli kaszanę na ekranie używaną w plazmach do usuwania powidoków)? Ostatnio mi się włączyły mrówki nie wiem jak i nie mogłem ich wyłączyć nawet po wyłączeniu tv pilotem. No ale po paru chwilach obraz powrócił. Na wygaszacz ekranu mi to nie wyglądało, ani na usterkę.
Przewertowałem manual i nic nie znalazłem o wygaszaczu czy o mrówkach.
 

kivlov

New member
Czy można na tym telewizorze za pośrednictwem LAN odbierać np. audycje radiowe (internetowe)? Bo jeżeli nie to do czego służy ten LAN?
 

sawcio

New member
- LAN w tej Toshibie wykorzystuje się w oparciu o usługę DLNA - czyli mówiąc lakonicznie chodzi tu o współdzielenie mediów przez urządzenia audio-wideo. O DLNA poczytaj na forum i w necie.
 

mwsec

New member
Witam.

Skusiłem się na Toshibę po przeczytaniu pochlebnych opinii na jego temat w tym właśnie wątku.
TV obecnie leci na analogu kablówki UPC i obraz mnie zadowala (choć na nie wszystkich kanałach) co przy przejściu z CRTeka 29" na - nazwijmy to - telewizor płaski, nie było takie oczywiste, bo gdyby poczciwy CRT nie wyzionął ducha to nieprędko bym go zamienił.

Tośka jest ogólnie OK. Potwierdzam jednak problem z dźwiękiem, czy też brzęczeniem. W moim odczuciu na niektórych kanałach brzęczy po prostu obudowa okolic głośnika (u mnie prawego). Problemu póki co nie rozwiązałem, trochę pobawiłem się ustawieniami korektora i tymi ustawieniami zaawansowanymi i coś kosztem czegoś, brzęczenie może mniejsze ale dźwięk mi nie odpowiada-mega płaski.
Brzęczenie jest w moim odczuciu ewidentnie problemem albo nie dokręcenia głośników albo obudowy i przenosi po prostu drgania. Przycisnąłem lekko palcami obudowę i brzęczenie zanika. Ale przecież nie będę stał i trzymał obudowy ;) W ostateczności dźwięk będzie stale leciał na kino domowe, choć nie zawsze chce mi się włączać DVD żeby pooglądać TV. Nie ukrywam że to jest póki co jest to największy minus tego TV. Jak ktoś z użytkowników ma na to dobry patent niech się podzieli ze mną rozwiązaniem.
Pozdrawiam...
 
Ostatnia edycja:

sawcio

New member
- potwierdzam to, co napisał kolega powyżej. W moim egzemplarzu też brzęczy i to już przy głośności powyżej 25. Niestety nie mam żadnego pomysłu na to. Próbowałem uciskać/dociskać ale i to nawet nie pomaga.
 

sawcio

New member
-jeszcze nie pytałem, nie chcę im oddawać na miesiąc TV. Jednak jak ostatecznie podłączę TV do komputera i będę go używał jako monitora to trzeba będzie coś z tym zrobić, no chyba, że odbiornik po powieszeniu na ścianę przestanie brzęczeć, he he.
 

mwsec

New member
mi też póki co, nie chce mi się z tego powodu użerać z serwisem i kurierami i fruwającymi przesyłkami na pace ich samochodów. będę szukał rozwiązania na razie, chyba że już będzie mnie to tak irytować że mógłbym krzywdę Tośce zrobić, to wówczas może pokuszę się o serwis. Ewidentnie jest to dla mnie problem plastików okalających głośnik, wpadających w rezonans. Wystarczy że lekko palcem dotknę i sprawa ucicha. Może sposobem oglądowo-wzroczym ;-) dokładnie ustalę miejsce tych wibracji i coś się z tym zrobi tak by nie utracić gwarancji (typu podłożę jakąś gumową uszczelkę w jakąś szczelinę)...
W rezerwie mam też pomysł by podłączyć jakieś alternatywne jako tako wyglądające głośniki bezpośrednio pod TV, niezależnie od kina domowego. Pytanie miałbym z tej okazji takie: jakie maksymalnie głośniki mógłby taki TV pociągnąć bezpośrednio ze swoich wyjść, bez żadnych wzmacniaczy itp. tak by nic nie sfajczyć? Załóżmy przykładowo system 2.0 lub 2.1. Nie jestem mistrzem świata w tematach rtv i klimatach elektroniki, ale xv733 posiada niby wyjście chinchowe WOOFER (variable) + L i R Audio (też variable) i na mój osąd pod to by trzeba było coś takiego podłączyć ale czy ja dobrze kombinuje to już nie wiem ;)... Ew. jeszcze przejściówka z wyjścia słuchawkowego "jack/2xchinch" i pod to głośniki? Ale temat alternatywnych głośników to opcja przewidziana na stan załamania nerwowego z powodu tego brzęczenia. zawsze dźwięk może z kina lecieć.
póki co szukam sposobu prostszego nie karającego zbytnio tego pięknego TV.
 

kapsell

New member
Bez reklam
Jak widac nie jest to problem z dzwiekiem tylko z obudowa która wpada w rezonans.
Kontaktujcie sie z serwisami moze jak dobrze zagadacie to przyjada i w domu usuna te usterke bo nie wyglada na pracochlonna dla specjalisty.
 

butcher23

New member
Wie ktoś czy będzie jakaś nowa aktualizacja oprogramowania??
Podobno miało ukazać się coś we wrześniu
Na razie na stronie toshiby nic nie znalazłem ;/
 
Do góry