TOSHIBA 40L7335DG jaka ocena

M7M

New member
No to z obrazu będziesz zadowolony :) Aplikacje smart - są, działają, ale chyba bez szału, choć do końca nie wiem, nie bawiłem się nimi za dużo.

Potwierdzam info co do czerni - bardzo dobra! 3D świetne.

PS. Nie wiem jak z tych okularów wyjąć baterię?! :D Na próbę chciałem otworzyć klapkę ale za cholerę nie wiem jak, może ktoś wie i pomoże? :p

pozdrawiam
 

zieljacek

New member
Dzisiaj odwiedziłem kilka sklepów, oglądałem Tośkę,prezentuję się całkiem fajnie tylko stopka trochę plastikowa. Porównywałem ją z LG, Philipsem i Samsungiem. testowałem tryb aktywny i pasywny. Aktywny w Toshibie to bajka, w Lg z okularami pasywnymi pod kątami kiepsko (ginie 3D). Czy przez dłuższy czas M7M nie bolą cię oczy? Bo dzisiaj doszedł mi problem wyboru trybu 3D.
 

Tomek80

New member
Ja posiadam ten model od dwóch tygodni. Jestem z niej bardzo zadowolony, ma prawdziwe 100Hz (dla mnie to jest jedna z najważniejszych rzeczy), obraz piękny zwłaszcza na HD i podczas oglądania filmów BR. Bardzo szybko się włącza. 3D również bardzo ładnie się ogląda. Co prawda matryca ma delikatny clouding ale nie zwracam na to uwagi. Nie żałuję zakupu.
 

zieljacek

New member
Dzisiaj jadę do Euro po ten telewizor. Czytałem że clouding można zmniejszyć bawiąc się ustawieniami. Korzystasz z ustawień fabrycznych czy swoich ? Jeśli ze swoich to czy możesz mi przesłać takie ustawienia na maila.
 

Tomek80

New member
Ja używam trybu Hollywood Dzień z ustawieniami:
regulacja podświetlenia wysokie
Resolution włączony
ClearScan standard

Na tym trybie obraz jest stonowany, bardziej naturalny. Aczkolwiek poznałbym chętnie jak inni mają ustawienia w tym TV. Co zrobić aby jeszcze zmniejszyć drobny clouding.
 

gobee

New member
Mam ten telewizor od pól roku i mam to na czym mi zależało najbardziej czyli
jakość obrazu za przystępną cenę.za tę kasę to najlepsza propozycja na rynku,a nawet
lepsza od kilku droższych sprzętów.
Nie wiem kiedy dokładnie,ale wyszła aktualizacja smarta.
Doszedł hit music i plotek oraz zakładka z grami.
 

M7M

New member
zieljacek

Ja mam wybrany tryb "do gier" z podswietleniem 0, kontrast 50, jasnosc, kolor i odcien na 0, ostrosc -50. Ale to dostosowane głównie do gier, do filmów czasem zmieniam. Co do filmów 3D to mi sie bardzo podoba jakość 3D na tym telewizorze, oczy może tylko na początku trochę podrażnią ale potem cały film już ogląda się przyjemnie (chociaz to pewnie kwestia indywidualna, samemu trzeba sprawdzić). A o walorach wstetycznych - tak jak mówiłem, troche zalatuje plastikiem, ale ja osobiście podstawki nie używam, kupiłem sobie uchwyt regulowany o 180 stopni w poziomie i do tego delikatna regulacja w pionie. Rewelacja.

pozdrawiam
 

zieljacek

New member
Jak uzyskać w tym tv prawdziwe 3d takie jak oglądałem w sklepie.Bo konwersja z 2d do 3d wygląda słabo. Chodi mi o efekt lecącej we mnie wody?
 

M7M

New member
Jaki efekt? :D

Żeby w pełni wykorzystać 3D to musisz mieć film 3D, ale nie przekonwertowany tylko oryginalnie stworzony pod kątem oglądania w trójwymiarze.
 

zieljacek

New member
Tośka przywieziona do domu. Pierwsze wrażenia jak najbardziej pozytywne ( oczywiście mam na uwadze cene telewizora, która jest niska), obraz super, dzwięk też ok, trochę powolny smart i spowolniona reakcja na pilota, w nocy trochę widoczny cluding (inne modele w sklepie też go posiadały,nawet większy).Obudowa w prostej stylistyce (bardzo mi się podoba),cienka prosta ramka. Ogólnie jak narazie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Tv kosztował 1899zł, a więc porównując cenę o możliwości telewizora myślę że jest to dobry zakup.:)
 

M7M

New member
Mi z czasem coraz bardziej się ten TV podoba. Dobrze wydane pieniądze.

Co do cloudingu to są momenty, kiedy jest widoczny, a są momenty kiedy chociaż by się chciało to nie da się go dostrzec. Na szczęście te drugie mają miejsce podczas oglądania filmów czy grania w gry, więc można powiedzieć, że problem praktycznie nie istnieje. To tak jak by narzekać na to, że regulacja głośności powoduje wyskoczenie paska który zasłania nam obraz... :D

Smart i reakcja na pilota faktycznie nie najszybsza, ale aplikacja na smartfona trochę to przyspiesza. Do tego zobacz jak szybko TV się włącza, wciskasz i od razu pojawia się obraz, rewelka :D

PS. Rozkminiłeś jak wyjąć baterie z okularów? Ja długo walczyłem i się nie udało a chciałbym na przyszłość wiedzieć jak się kiedyś wyładują :p
 

zieljacek

New member
Ja też jestem bardzo zadowolony z telewizorka, to był dobry zakup. Pobawiłem się ustawieniami i obraz jest bardzo dobry. Cludingu nie da się całkowicie wyeliminować, ale przy kupnie sprawdzałem Samsunga 6320 na kurzej łapce i miał jeszcze więcej widocznego cludingu. Szybkość włączania telewizora jest naprawdę imponująca, dzieci z 3d też są bardzo zadowolone.Co do okularów to wystarczy przesunąć
zatrzask i podnieś szuladkę do góry i mamy dostęp do baterii. u mnie w dwóch parach otwiera się bardzo prosto. Baterie CR 2032
 

M7M

New member
Po wielu próbach w końcu udało mi się otworzyć szufladke na baterie, za pierwszym razem bylo najtrudniej, teraz idzie łatwo, dzięki.
 

M7M

New member
Myszka i klawiatura działają, przegladarka daje radę, ale uzywanie jej nie jest tak komfortowe jak na komputerze.
 

margic

New member
Na chwile obecna jest iplex, vod onet, tuba fm, youtube, tvn player, radio zet, wp tv, plotek, gazeta pl i to chyba tyle jesli chodzi o polskie.

Co do samego TV to jest w domu od kilku dni. Jakosc obrazu jak dla mnie super (teraz wiem co to HD), przesiadlem sie z 6 letniego LCD i nie moge sie odnalezc hehe. Szybko sie uruchamia, dzwiek OK, Menu i szybkosc pilota tak jak mowili inni bez szalu ale tez nie ma tragredii (choc niektorzy chyba oczekuja aby dzialal szybciej niz niejeden smartfon za 2tysiace). 3D jak dla mnie swietne. Ogolnie jestem bardzo zadowolony z zakupu.

PS
Czy ktos z was tez ma taki ferel ze nie kazdy filmik na Youtubie mu sie otworzy??
 
Do góry