TOSHIBA 40L7335DG jaka ocena

pados135

New member
Czy ktoś kupił już tą Toshibę :
TOSHIBA 40L7335DG

Sąsiad planuje jej zakup. Z tego co widziałem w sklepie to obraz ma całkiem dobry choć gorszy od Philipsa serii 5008 i 4508
Jakie są wasze opinie i odczucia z użytkowania tego TV
 

gobee

New member
Niewielkie i to tylko na czarnym nieruchomym tle np.przy odpalaniu jakiejś aplikacji w smarcie.
Ps.
wypatrywanie wszelkich chmurek i innych niedoskonałosci jest szczególnie modne na tym forum i szczególnie w konkretnych modelach.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Niewielkie i to tylko na czarnym nieruchomym tle np.przy odpalaniu jakiejś aplikacji w smarcie.
Ps.
wypatrywanie wszelkich chmurek i innych niedoskonałosci jest szczególnie modne na tym forum i szczególnie w konkretnych modelach.

Bo to w sumie ważne :) Natomiast czasem przesada się z tym ostro, robiąc np. zdjęcia na ISO 25600 :p.
Ogólnie clouding zależy w dużej mierze od sztuki, a nie modelu.
 

pados135

New member
Na Stronie obywatel HD znalazłem test tej Tosi
Ogólnie opisują dość pozytywnie - tylko czy jest warta zapłacenia ok. 2200 zł.
Jakie są wasze wrażenia z oglądania programó w jakości SD. Sąsiad ma tylko kablówkę i ma tam tylko 4 programy HD. Dodatkowo ma DVD - jakieś 3 letnie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W tej klasie możesz mieć lepszą płynność , lepsze skalowanie i matrycę 100 Hz w TV Panasonica 42ET60. Bardzo dobre recenzje zbiera też Philips 42PFL 5008 z ambilightem.
 

pados135

New member
Dla siebie sam planuję zakup 5008 (6008 jest dla mnie trochę drogi) Panasonic ma dla mnie jeden spory minus : brak możliwości nagrywania na USB
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Skalowanie jest ponadprzeciętne, dzięki Resolution+, które było już wiele razy opisywane, nawet na tym forum. Poprawa jest mniej więcej jakby sygnał SD, był w jakości HD. Tutaj Toshiba bez problemu rywalizuje z Panasonickiem.
Jeśli zaś chodzi o płynność - matryce i tu i tu są 100hz. Panasonic tworzy natomiast większy teatr jeśli ktoś lubi, Toshiba ma dodatkowo tryb 24kl/s, jeśli ktoś lubi oglądać filmy jak w kinie. Kwestia gustu. Przy sporcie upłynniacze sprawdzają się i tu i tu dość podobnie.
Philips 5008 ma matrycę 50hz, i radzi sobie gorzej od obydwóch pod względem płynności i teatru.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jeśli rozmiar ma znaczenie (zależy jaka odległość), to 2" zawsze coś tam dają.
Dodatkowo ambilight jest super sprawą - choć w modelu serii 5 go mocno wykastrowali, zostawiajac po 5 diodek z każdej strony - przez co jakość efekt jest mocno ograniczona i monotematyczna. Tutaj najlepiej było by serię 7 wziać, albo chociaż 6.
Jeśli zaś chodzi o jakość obrazu - kolorystyka, skalowanie i płynność będą lepsze na Toshibie. Oprogramowanie raczej też, zależy chyba od wersji, bo niektórzy mają wszystko idealnie płynne - tutaj paru kolegów z forum, czy niektórzy testerzy, więc spodziewam się że stabilna wersja jest wykonalna w późniejszym czasie dla wszystkich.
Cenowo wygląda to w miarę podobnie z tego co widziałem ostatnio, 2200toshiba, 2500philips.
Może podaj standardową forumułkę pytań, to coś spróbuje się doradzić.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest nie tak . Nikogo i nigdzie nie kastrowali.
Są włożone większe diody XL których ilość daje dokładnie ten sam efekt. Nie można opowiadać o monotematycznej jakości, która nigdy nie była monotematyczna.
Ambilight działa w pełnej krasie na tym telewizorze.
Nowa wersja softu Philipsa jest stabilna.

Z uwagi na Płynność wybrałbym Panasonica 42ET60.
Z uwagi na czerń i podświetlenie, ambilight i skalowanie wybrałbym Philipsa.
 

pados135

New member
Przedstawiam moje oczekiwania i proszę o pomoc w doborze:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? =18 m.kw
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?2-3 [m]
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?raczej na wprost,czasami lekko po skosie
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? na razie stać na szafce
6.Jak słońce świeci w pokoju ? w lecie mam słońce po połedniu - zachodnia ekspozycja mieszkania
7.Jaki masz obecnie telewizor ? mam telewizor 29 cali, uzywam swojego monitora 20"lcd
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?smart TV,wi fi może sat ale niekoniecznie
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka - w tym 3 programy HD reszta na razie SD
10.Jakie urządzenia? Pioneer 545 nagrywarka z DVD
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?4-5 max
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale i filmy kazdego gatunku praktycznie
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? =czasami tak choć do tego mam komputer
15.Czy zamierzasz grać w gry - nie
16.Preferencje co do marki ?- Philips, sharp, toshiba w ostateczności Samsung
17.Preferencje co do wielkości ?-40-42
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nierównomierne podświetlenie , drganie obrazu, kiepska płynność w pionie, mała płynność szybkiego ruchu , brak możliwości nagrywania na Hdd i wolna praca TV
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 30/70
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - tak
 
Ostatnia edycja:

pados135

New member
Tylko który wybrać - mój sąsiad chce Toshibę , ja mam dylemat czy nie wybrać Philka 5008. Choć sąsiad dzisiaj mówił mi,że moźe jednak bez 3d czyli Tośkę z serii L6.
W którym menu działa bardziej płynnie ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
To jest nie tak . Nikogo i nigdzie nie kastrowali.
Są włożone większe diody XL których ilość daje dokładnie ten sam efekt. Nie można opowiadać o monotematycznej jakości, która nigdy nie była monotematyczna.
Ambilight działa w pełnej krasie na tym telewizorze.
Nowa wersja softu Philipsa jest stabilna.

Z uwagi na Płynność wybrałbym Panasonica 42ET60.
Z uwagi na czerń i podświetlenie, ambilight i skalowanie wybrałbym Philipsa.

Moje własne zdjęcie
5v8n.jpg


Różnica w "sile" diód jest znaczna, materiał ten sam - Philipsa. Spojrzeć wystarczy na lewą stronę - na serii z ambilightem XL pojawia się nowa barwa - niebieski. Ambilight na serii 5 nie wychwycił tego koloru i jest monotematyczny. Podobną obserwację przeprowadził mój znajomy - seria 5 w większości przypadków nie daje pełnego efektu ambilight, gdyż odwozorowuje tylko kilkanaście % powierzchni ekranu.

Serii 6 raczej się nie opłaca, bo różnica w cenie niewielka, a traci się matrycę 100hz, niski input lag (seria L7 ma w okolicach 30ms, L6 w okolicach 42). A pod względem płynności działają identycznie.
 

pados135

New member
Czyli seria L7 warta zakupu. A jakość - co byś bardziej polecił Phila 5008 czy Tosię L7335 . Czy jest zauważalna różnica w matrycy 50 i 100 Hz. ?
Toshiba ma ja zwielokrotniona 2 x Philips x6 choc wiem,że tak tego przeliczać nie można. Jak oglądałem Tośkę w sklepie to widać było na nieieskiej planszy po lewej stronie niewielkie jaśniejsze przebicia. W Philipsie tego nie widziałem .
Co do czerni to nie zauważyłem różnicy.
Może coś jeszcze podpowiesz? Sąsiad jeszcze wynalazł LG 620 ale niewiem czy myślał o 620S czy 620 ? ja jakoś nie przepadam za LG bo obraz 3 D jest w nich dla mnie najgorszy ,choc Smart działa lepiej niż na Philipsie. Zresztą jak widziałem to nie odczułem w tej funkcji różnicy pomiędzy 5008 , a6008 pomimo 2 rdzeni.
Proszę o pomoc bo jutro jadę z sąsiadem na łowy i zakupy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba ma duży clouding :

http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/101085-toshiba-40l7335-4.html


Toshiba L7365 – nowa twarz Toshiby? [test] | Obywatel HD

=======================================

W dzień chcesz oglądać ambilight - to całkiem śmieszne.
I wg Ciebie jedna strona świeci gorzej niż druga ???
I że co ? że seria 6008 gra lepiej niż 5008 ?

Seria 6008 się opłaca bo matryca natywna 100Hz.

pados135
- jeśli kwota nie przekraczalna to Panasonic 42ET60
lub Philips 5008
Jeśli ciut dołożysz to Philips 42PFL 6008 :
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...na-calym-swiecie-czy-tak-bedzie-w-polsce.html
 

pados135

New member
Owszem w dzień nie będę korzystał z AMBI , tylko wieczorem .
Co do mojego wpisu dot. Tosi - to w Euro RTV widziałem efekt chmurek znacznie bardziej widoczny po lewej stronie. W Philu tego nie było. Panasonc odpada ze względu na brak możliwości nagrywania po USB.
Także nastawiam się na 5008 może konsultacje z żoną pozwolą na wynegocjowanie zakupu 6008 - ale znalazłem ofertę gdzie 5008 kosztuje 2300 zł więc o 700 zł taniej niż 6008 . Jest to 1/3 więcej i naprawdę mam dylemat czy warto zapłacić aż tyle więcej za natywną 100-tkę , 2 rdzeniowy procek i o 200Hz większą częstotliwość. Czy faktycznie 6008 jest o 1/3 lepsza od 5008 ?
Poradź co sądzisz ?
 
Do góry