Toshiba 37 R3500 - najtańsza 100 Hz 37 na rynku

darch

New member
dobry wybór?

Drodzy użytkownicy zastanawiam się nad kupnem tego tv czy będzie to dobry wybór?,
warunki odległość 2m (bardzo mały pokój ale do grania jak największy obraz się liczy )
kasa do 4000zł max
użytkowanie:
1. xbox360 40%
2. jako monitor pc internet + mecze z nba.com 40%
3. kablówka 20% (sport sd)
4. pewnie w przyszłości platforma cyfrowa
sorry że nic nie wnoszę:)
Czy czcionka jest wyrażna i nie będzie za mała z tej odległości?
Czy można podłączyć pc po dvi-hdmi i czy obraz jest lepszy niz po dsub?
Czy z tej odległości jednak full hd bez 100hz ale czy skalowanie nie pogarsza jakości gier ?
CZy jednak doradzicie coś innego?

gdzie można dostać wymienioną w temacie tośkę ? pieniążki będę miał dopiero 10 kwietnia także obawiam się o brak zapasów mieszkam 100km od wawy w małym mieście
 

facet

Member
Bez reklam
Na ceneo jest parę sklepów które je jeszcze oferują.
Ciekawe jest to że pytałem o nie w avansie, facet gdzieś zadzwonił i powiedział że obecnie nie ma, ale za 2 tygodnie mają być.

Mam tak samo jak Ty. 2 metry do tv. Zrezygnowałem z 42" by zbyt bliska odległość nie psuła mi odbioru obrazu, a nie wiem czy przypadkiem i oczy by nie bolały od 3 -4 godzinnego oglądania.

Model zastępczy to byłby 37X3000, ale przydało by się porównanie płynności tego tv i R3500, a już marzeniem by było jeśli by ktos oglądał np. mecz na obydwu modelach i podzielił się wrażeniami :D (sygnał SD ze zwykłego tunera sat.)

Chyba mam pecha :(
Jak już się zdecydowałem na model R3500 to wycofali go z produkcji.
A teraz mam nowy dylemat:
Kupić R3500 w necie, czy lepiej u Kikiego X3000 ale za to z kalibracją.
:confused: :confused: :confused:
 
Ostatnia edycja:

Marcin2741990

New member
Czy Toshiba 32R3500PG bedzie najlepsza pod Xboxa360 i cyfrowy polsat ?
Który bedzie bardziej odpowiedni Panasonic TX-32LX70P czy Toshiba 32R3500PG ?

Odleglosc od TV ~ 2,5 m

Bardzo prosze o porade
 

facet

Member
Bez reklam
Witam.

Jeśli ktoś (tak jak ja) na gwałt uparł się na ten właśnie model to jest dostępny jeszcze w rtvmedia.pl, gość mi dziś dzwonił że na magazynie ich w prawdzie nie ma, ale mi taki sprowadzi, ma byc u mnie w środę (2.IV), cena z dostawą do domu, płatne przy odbiorze 3920zł. Moje zamówienie jest przyjęte do realizacji.

Dostałem jeszcze odpowiedź z AudioPlaza że są i termin realizacji zamówienia to 10 dni.

Z pozostałych sklepów gdzie ceny były poniżej 4000 dostałem odpowiedź odmowną, sklepy z cenami powyżej 4000 nie sprawdzałem.
 
Ostatnia edycja:

Mats

New member
Napewno będziesz zadowolony telewizor super mam go już miesiąc czasu i jak narazie świetnie się sprawuje obraz z kablówki Vectra (dekoder cyfrowy)bardzo dobry mecze z polsatu sport na żywo extra zero smużenia nie wspomnę podłączając xbox 360 miodzio:D
 

facet

Member
Bez reklam
No myślę że ....... :D

Bedzie jeszcze PS3 do kompletu :p

Jedyne czego mi żal to to że nie dało się kupić u Kikiego :(
Bo wzioł bym razem z kalibracją.
 

zbyniu4

New member
37r3500

Dorzucę jeszcze od siebie kamyczek do tego ogrodu.
TV kupiłem kilkanaście dni temu. Jak na razię wszystko jest super-począwszy od kątów, skalowania poprzez absolutny brak smużenia no i czarny wg mnie do przyjęcie, nawet więcej. Nie ma też problemów z wyświetlaniem obrazu na pełnym ekranie, nie zależnie od formatu i rozdzielczości programów.
Kiki mógłby potwierdzić te zalety!:eek:k:
W kwesti poprawnego odbioru TV to niestety zależy to w dużej mierze od ustawień. Napewno kalibracja załatwiła by szybko dobieranie ustawień, które są zawsze indywidualne a niekiedy uzależnione mocno od przekazu pr. tv.
Wg mnie TV jest bardzo dobry pod każdym względem.
Polecam jeżeli jeszcze jest dostępny.:hmm:
Pozdrawiam
 

zbyniu4

New member
37r3500

Dodam jeszcze.
TV oględam z Cyfrowego Polsatu-Samsung HD podłączony kablem HDMI-HDMI, kino dom. Panasonic przez dobre euro i wszystko chodzi idealnie.
To tyle. Co do ustawień nie będę się wypowiadał bo to zależy od wielu indywidualnych aspeków-chyba że kalibracja, ale to też do poprawki indyw.
 

facet

Member
Bez reklam
Wbrałem ten model bo czytałem o nim testy, no i opinie samych użytkowników to same superlatywy.
Byłem o włos od kupna plazmy panasonika 42PV80, ale....
Boję się odległości od tv (mam tylko 2-2,5 metra)
Duży pobór prądu, a niedawno wywaliłem majatek na zmianę żarówek na energooszczędne :D
Poza tym ludzie na tym forum też mi radzili mniejszy ekran:
dwa metry to odległość przekraczająca bezpieczną dla sygnałów SD.
Jedynie prezentacja powinna rozwiać Twoje wątpliwości.
Ja też obstawiałbym 37' o dużej płynności :
JVC 37 P80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360
Sharp 37 RD2

Toshiba 37 R 3500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475

Wybrałem Toskę bo cena przystępna i 100Hz też nie od parady.
 

zbyniu4

New member
Ważne pyt.

Do kiki
Bardzo proszę o info. dot. powodów wycofania z produkcji TV Toshiba R3500.

TV jest na rynku od ok 6 miesięcy i go wycofali. Nurtuje mnie to pytanie.
Czy to jest polityka firmy Toshiba czy są może inne, ważne dla Nas użytkowników tego TV powody.
Innych firm TV LCD które znam są na rynku rok i dłużej i jak się dobrze sprzedają nikt ich nie wycofuje z produkcji.
W tym przypadku polityka firmy mnie dziwi.
Może ty KIKI mógłbyś trochę nam użytkownikom rozjaśnić problem, bo są napewno tacy jak ja, co kupili ten TV na pograniczu w/w informacji i teraz maja ???????

Pozdrawiam
 

Carty

New member
Mój domysł jest taki, że Toshiba PL gra sobie z polskimi klientami w picipolo, mówiąc delikatnie.

I 37R3500 i 40ZF355, czyli chyba najbardziej pożądane modele Toshiby, są oferowane cały czas w np. niemieckich sklepach, wystarczy sobie przeglądnąc tamtejsze odpowiedniki naszego ceneo.
I dość często trafisz na termin realizacji od 24h do tygodnia w przypadku obu modeli. Czyli Toshiba zamiast w Polsce sprzedaje je gdzieś indziej, a nas ma w dupie.

kiki, bardzo się pomyliłem w swojej spiskowej teorii ?? :hmm:
 

Spablo1

New member
0202122piotras napisał:
Też proszę o odpowiedź, gdyż rozważam kupno 32R3500P a 32CV505D?
LCD 32R3500PG można zakupić chociażby na Allegro. Wydaje się, że z tym modelem nie ma aż takiego problemu.
Gorsza sprawa jest z 37. Ja zamówiłem wczoraj ten model w jednym ze sklepów sieci Neonet pod Poznaniem. Sprzedawca mówił, że to kwestia 2-3 dni. Zobaczymy...
Czekam więc na telefon :)
 

darch

New member
Spablo1 dostałeś odpowiedz ?
używa ktoś tego tv 37 do np internetu czy jako tako monitora Komputerowego np z 2 metrów ??
 

Spablo1

New member
darch napisał:
Spablo1 dostałeś odpowiedz ?
Owszem, facet zadzwonił i zaskoczył mnie, że to już....
18 godzin i do odbioru...
Odebrałem i.... na razie jestem pod wielkim wrażeniem...
Obraz z C+ jak na razie super. Jestem na etapie podłączeń. Jak się z tym prześpię i uporam to coś więcej napiszę.
A tak nawiasem to dzięki wszystkim za opinie, dzięki którym wybrałem to czego oczekiwałem.
 

kulaunogi

New member
32r3500pg

Jako że jest to mój pierwszy post na tym forum chiałbym się przywitać serdecznie zw wszystkimi!
Wczoraj stałem się posiadaczem odbiornika tv lcd Toshiba R3500PG (plazma nie wchodziła w grę ze względu na rozmiary pomieszczenia) który zdziełano w Polszcze (Kobierzyce - nowa fabryka mam nadzieje że przyniesie farta no i zakładam że ma najnowsze rozwiązania produkcyjne:D).
Oczywiście wcześniej przekopałem forum i zdecydowałem sie na zakup w sprawdzonym sklepie u kiki'ego. Kurier doznał jednodniowego poślizgu (ale co tam) i wczoraj telewizorek zajechał. TV został skalibrowany przez sklep. Wcześniej używałem 8-letniegp crt '29 philipsa o b. dobrych jak na tamte czasy parametrach ale na jego kineskop przyszedł już czas.
Wrażenia:
Instalacja - dość prosty sposób montażu podstawki (klucz w zestawie), dobrze opisane gniazda we/wy.
Po podłączeniu do kablówki - obraz lepszy niż na crt ale niestety nie powalający (ale przecież jest to tylko osiedlowa kablówka sd). Czerń ma odcienie w porządku ale widać na niej mniej szczegółów niż na crt.
Po podłączeniu do dvd - obraz b.dobry. Po włączeniu dvd via scart/euro tv automatycznie wyświetla obraz z tego źródła. Po component'cie obraz wyraźnie leszpy (wg mnie, bo moja żona nie widzi różnicy:lol:) jednak aby ogladać materiał z dvd trzeba za każdym razem przełączać kanał na to źródło (domyślny jest odbiór przez scart lub s-video).
Garść pozostałych uwag - srebrna obwódka na obudowie jednak trochę psuje efekt całości atrakcyjnego wyglądu. W instrukcji jest napisane że tv ma moc 2x10W (wiele razy przwijało się przez forum że ma 2x25W) a szkoda bo nie mam na tą chwile miejsca na zestaw audio kina domowego więc nie ukrywam że liczyłem na tę wiekszą moc. Mimo że starałem się ustawić wg instrukcji, czasem pojawiają się czarne pasy u góry i dołu ekranu a czasem nie (ogladając na tej samej stacji są np. jak leci film natomiast znikają jak się pojawiają reklamy) ale zakładam że tam ma być.
Generalnie jestem zadowolony z zakupu i tej wersji sie będę trzymał. Pozdrawiam wszystkich:)
 

ErniK28

Member
mam zamiar kupic model 32R3500PG
inne brane pod uwage (Sony 32d3000, jvc 32p80, philips fpl7862d, panas 32lx700)
jak wyglada sprawa smużenia w tym TV?
i czy zauważalne jest 'klatkowanie' obrazu, spotkalem sie z opinia ze na tym TV niestety to wystepuje...
 
Do góry