Toshiba 37 R3500 - najtańsza 100 Hz 37 na rynku

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
josh78 - do SD wiekszą płynność ma Toshiba R 3500. To ważna cecha. Chyba że masz wiekszą odległość od ekranu - to wówczas możesz smiało do Sd brać X 3000. Z tym że do Hd będziesz musiał się przysuwać aby cieszyć się jakością , aby tą jakość czuć :D
 

michaelius

New member
Rozwazam zakup toshiby 32R3500 i mam pytanie jak jest z obsluga sygnalu 1080@24?

I czy jest to TV porownywalny z Sony 32D3000 albo LX70 ?
 

josh78

Klub HDTV.com.pl
VIP
kiki napisał:
josh78 - do SD wiekszą płynność ma Toshiba R 3500. To ważna cecha. Chyba że masz wiekszą odległość od ekranu - to wówczas możesz smiało do Sd brać X 3000. Z tym że do Hd będziesz musiał się przysuwać aby cieszyć się jakością , aby tą jakość czuć :D

odległośc od TV to 2,5 - 3m (bardziej te 3m),
a że do HD musiałbym sie przysuwać to uwaga do x3000? jeśli tak uwzględniając te ~3m to moim zdaniem kolejny PLUS dla R3500 ... (?)
 

radoskur

New member
@kiki

Możesz krótko i zwięźle podpowiedzieć.

TOSHIBA R3500PG czy Panasonic TX-32LX70P czy czekać na 32LX80?

Przed problemem stoi mój kolega. Oglądać będzie z odległości 2,5m-3m
Pokój z 3 oknami średnio nasłoneczniony + pseudo rolety (takie wenętrzne z materiału, które w pewien mały sposób blokują światło). Kasa max jaką ma do wydania to 2700-2999zł. Źródło sygnału to Cyfra+ przez kabel Scart (Euro-Euro) w dekoderze ustawienia scart na RGB. Dodam że jest to starszy dekoder tylko z SD (choć rozważa w przyszłym roku zakup nowego dekodera z HDMI). Oprócz tego z anteny zbiorczej do TV naziemnej na bloku oglądać będzie POLSAT (Formula 1). Od czasu do czasu filmy DVD również Scart RGB. I przy weekendach giercowanie na X360 po componencie (starsza wersja konsoli bez HDMI). Po forum chodzą opinie że Panas ma niby lepszy typ matrycy.

Zapomniałem dodać że w pokoju jest narożnik i fotel - więc połowa oglądających siedzi na wprost TV a reszta lekko z boku przy ścianie (i ten bok jest bliżej TV)
 
Ostatnia edycja:

Poker Face

New member
rampa_g napisał:
Tak z ciekawości poszedłem zapytać się do znajomego pracującego w sklepie ze sprzetem tv, zadałem mu pytanie odnośnie sygnału nadawanego z Nki i problemów z HDMI, otóż sprawa wygląda mnie więcej tak, to czy TV poprawnie odtwarza sygnał lub pokazuje komunikat o błędzie HDCP zależy od wersji portokólu, czyli jeśli mój TV ma wersje 1.1 a Nka nadaje np. 1.3 to nie ma zgodności i nic tu nie da złoty kabel, ot raczej łut szczęścia bo jesli producent telewizora w danej parti zastosował protokół 1.2 i Nka nadaje też 1.2 to mamy zgodnosć i jest sygnał poprawny. Pytanie tylko dlaczego technicy z Nki nie opracowali wersji która by się dostrajała automatycznie?

U mnie współpraca NBoxa z 37R3500PG po HDMI przebiega bez zakłóceń,telewizor nie reaguje tylko na zmianę głośności z pilota od NBoxa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z tych modeli wybrałbym Toshibe bo przedkładam czerń na śliwkowy kolor.
Kąty boczne też zejdą tylko poproś o kalibrację.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=19475
teraz zaczynamy od najczęściej wykorzystywanego sygnału - SD.
Juz na pierwszy rzut oka cieszy nasycenie i wyrazistość skalowaniea borazu i to z odległości 1, 5 metra.
1fbbed78ad3d19e5med.jpg
 

1sm

New member
witam wszystkich
w temacie jest - najtańsza 100 Hz na rynku, to znaczy za ile można ją kupić. Mam na ten LCD wielką ochotę, ale ostatnio próbuję zastanowić się nad plazmą Panasonic 42pv7 kusi mnie cena i dosyć dobre opinie
Prosze o poradę sygnał z kablówki
 

radoskur

New member
@kiki - a może znasz jakieś godne polecenia sklepy gdzie przed wysyłką zrobią kalibrację? I dodatkowo sprawdzą czy nie ma żadnych martwych pixeli. Nie chiał bym nawalić załatwiając ten temat przyjacielowi. Albo czy istnieje jakiś sposób aby zrobić samemu taką kalibrację - i jak to się robi? No i cena aby z wysyłką nie przekroczyła 3000zł
 

tomcio5

New member
do kikiego

a ile kosztuje ta kalibracja i na czym ona polega(co daje)???
Pozaty probowalem wejsc na wasza strone sklepu poza startowa nie moge wejsc na oferte i zobaczyc cen w jakiej cenie macie toshibe R3500 32 i 37
 

zbyniu4

New member
jak najlepiej podłączy R3500

Witam.
Mam pytanie dot. podłączenia R3500. Do TV mam podłączony dekoder PC Samsung HD i kino Panasonica HT 340. Wszystko na kablach euro/euro średniej klasy no i oczywiście HDMI na jedyny kanał polsatu w HD.
Czy jest możliwość podłączenia tego sprzętu innymi kablami tak żeby optymalnie poprawić jakość odbioru programów SD i filmów z kina?
Bardzo proszę o szybkie propozycje.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Koniec sprzedaży modelu 37 R 3500.
Info potwierdzone Toshiba Europa.
W tej klasie polecam 37 P 80 JVC, Sharp 37 RD2
 

ktp

New member
Co tak szybko wycofują? Czyżby zbyt duża konkurencja dla 37z3500 ? Szkoda. Teraz trzeba będzie sprawdzić 37LT75.
 

facet

Member
Bez reklam
W tej klasie polecam 37 P 80 JVC, Sharp 37 RD2
Szkoda tylko że nie cenowej :)

A co z modelami które są nadal w sprzedaży ??
Ciekawe czy ich cena pójdzie do góry czy na dół ??
A tak wogule - co sie dzieje z tym softem ??, przestaje działać po miesiącu ??
Bo nie rozumiem dlaczego wycofują tak udany model, do tego bardzo przystępny cenowo.
 
Ostatnia edycja:

zbyniu4

New member
No nie

Witam.
Widzę, że jak już ta Tośka jest wycofana z produkcji / całe szczęście że nie ze sprzedaży / to już nikt do tematu nie wchodzi. A ja zadałem proste pytanie do fachowców na forum. Ale niestety? :hmm:
Może Kiki coś od siebie na temat swojego "starego" faforyta.
Ponownie proszę o jakieś sęsowne podpowiedzi-chyba że takich nie ma.
Pozdrawiam
 
Do góry