test z niemieckiego czasopisma a rzeczywistość

hojlo1

New member
Bez reklam
...ale o jakie tutaj wnioski chodzi???
(żadne - mamy tylko kolejny zbiór fotek):D

slimak mnie uprzedził (jak zwykle..."wolny" jestem), ale zacytuję znowu i ja:
To najprostrzy test do zrozumienia na świecie.
Czasopismo niemieckie podało ustawienia - na jakich porównywało plazmy.
Postanowiłem ze zwykłej ciekawości na plazmach tych ustawić owe parametry i tyle.
(wytłuszczenie moje)

Rozumie ktoś intencje???? (ja za głupi jestem).

Ktoś ustawił konkretne egzemplarze na jakieś parametry.
Na to drugi ktoś (NAJPRAWDOPODOBNIEJ) całkiem inne egzemplarze (nawet inne modele) ustawia identycznie (też nie wszystkie) i usiłuje "obalić" poprzedni test.
SZOK!!!:D

Mnie ...to wystarczy. :D

Ps - kiki, to Twoje:
Cel wątku jest wyraźny . Jak na podstawie takich ustawień można nadać Plazmie Panasonica najwyższe oceny.
- to pytanie, czy cóś???????

Resztę przemilczę, bo zabawnie się robi.... (jestem stroną w sporze, bo dokładnie fotki oglądam...cudze i mam "czelnosć" omawiać).
(karą ma być plazma.........choćby za darmo = kabaret):D
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Biorę pod uwagę taka mozliwość że obydwa modele Panasonica są różne . Liczę na to że ni różnią się aż tak bradzo . Nie dopuszczam nawet do mysli ze jest znów podział na Europę wschodnią i zachodnią / choć literki i cyferki na to wskazują/.
Może bierzesz mnie za kogoś innego ale nauczyłem sie przez lata korzystać z aparatu.
Ale przeoczyłeś jedną informację zasadniczą .
ZACZEPIAM TYLKO TE ZDJĘCIA KTÓRE POTWIERDZAJĄ TO CO WIDZĄ OCZY .
Podaj maila / tylko zrób wolna skrzynkę dostaniesz kilkaset zdjęć które przekłamuja obraz / .
Cieszę się że powstają testy - tylko chciałbym podobnie jak Hoilo1 - znać zasady.
Te dane z pierwszej strony wg. mnie mają się ni jak do ostatecznych wyników ogłoszonych w punktacji .
Zresztą ogłosimy konkurs . Nagrodą bedzie kamera Cyfrowa.
Na podstawie ustawień czasopisma niemieckiego należy podać , który telewizor z trzech podanych wg. każdego członka forum zasługuje na 1, 2, 3 miejsce.
Oczywiscie zaproszenie do Olsztyna dla moich adwresarzy jest aktualne.


Slimak-
"Dziękuje za zdjęcia, niestety muszę się trochę przyczepić:
1) Z trzech tv tylko Hitachi jest telewizorem z testu Video-magazin
2) Panasonic oprócz tego, że jest innym modelem ma też ustawiony tryb „dynamiczny” zamiast „normalny”. Informacja ta była podana w pełnej wersji tego testu.
3) Telewizory w niemieckim czasopiśmie były testowane w oświetleniu dziennym i jasnym pomieszczeniu."

Muszę Ci powiedzieć znów , że wszystkie plazmy w dowolnie ustawionym tym samym ustawieniu matrycy mają taką smą różnicę jakości .
Muszę Ci przyznać rację że czerń w dzień na plazmie Panasonica jest prawie dobra - aczkolwiek widać różnicę pomiędzy w/w modelami.
Problemem są jednak odbicia i refleksy świetlne .
To również telewizory LCD porównywane w dzień - mają prawie czerń.
Ponieważ jednak więcej ogladamy wieczorem - tak wynika z opinii większości , dla wielu "blask" czerni w LCD jest niebieski, niebieskawszy , szary i w innych jeszcze odcieniach.
Plazma Hitachi. Pioneer , Loewe czy Samsung / w nizszych klasach cenowych/- nie ma takich problemów.
Jutro wieczorem jeszcze kilka fotek - na koniec.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
...no cóż postaram się ponownie ułatwić zadanie....(dla przyszłych fotek itp) :D

Cytat z poprzednika:
Ale przeoczyłeś jedną informację zasadniczą .
ZACZEPIAMY TYLKO TE ZDJĘCIA KTÓRE POTWIERDZAJĄ TO CO WIDZĄ OCZY .
, więc pozwoliłem sobie sprawdzić , co i czy dobrze...widzą moje oczy na fotkach (poprzednika)....
Powiększyłem wybrane fragmenty (opisywałem wcześniej o roznicach...) i to wychodzi NADAL:
3Slajd1.JPG


...to tylko powiększenie i ewentualne:autopoziom/rozjaśnienie (po automacie = jednakowe dla wszystkich zdjęć) by wskazać dzielącą przepaść w detalach.
- trzy słupki z lewej to oryginały
- potem słupki rozjaśniłem , by może jakieś detale wydobyć, ale ..."daremny trud" - co "autobusiki" potwierdzają)
- "autobusiki" na koniec....

Ps - dla ułatwienia dodam, że np środkowy "znak przystanku" to nie ...Pioneer...(i ten po lewej to też nie ....Pioneer), a fragmenciki fotek ustawione w logicznej kolejności....( by wiedzieć w jakiej = popatrzeć na oryginały poprzednika)

...........................
...no cóż postaram się ponownie ułatwić zadanie.... :D
(widać chyba obecnie lepiej, jaka jest róznica w detalach..., a przecież HDTV "w dowolnej postaci", to także detale...).

Zarzut???

Absolutnie nie - opisuję, co widzę . :D

Pozdrawiam.:D
 

Attachments

  • 3Slajd1.JPG
    3Slajd1.JPG
    20,1 KB · Wyś: 107
Ostatnia edycja:

BoDeX

New member
ar2 napisał:
Nie ma dokładnej powtarzalności produkcji. Obraz może się różnić w extremalnych przypadkach do ok 20% w tym samym modelu przy takich samych ustawieniach.


I TAKIE STWIERDZENIE POWINNO CAŁKOWICIE ZAMKNĄĆ TEN WĄTEK !
Próba ustawiana TV wg. wskazań gazetowych GURU jest bez sensu !

Jedyna droga do sukcesu , to indywidualna KALIBRACJA ! (kryptoreklama)


Swoją drogą PIONEER poważnie się naraża sygnując swój wyrób kalibracją
ISF - jeśli są takie rozbieżności pomiędzy egzemplarzami , to chyba mają
w swojej fabryce odpowiednie KRASNOLUDKI , które siedzą , zawijają w te sreberka i kalibrują ... kalibrują ... kalibrują :)


Pzdr.
 

jjb

New member
ZACZEPIAM TYLKO TE ZDJĘCIA KTÓRE POTWIERDZAJĄ TO CO WIDZĄ OCZY .
A certyfikat od okulisty masz ? :) zart ofkors

Ja tez wlasciwie bronie tego co widza oczy.. a zdecydowanie nie widza w duzym przyblizeniu chocby tak zlego obrazu jaki prezentujesz na swoich zdjeciach. Czern jest czarna i to nie umownie czarna albo w przyblizeniu czarna.. jest po prostu czarno czarna. :) To samo tyczy sie ogolnej jakosci obrazu, odwzorowania kolorow etc...

Czuje sie jak gdyby ktos podszedl do mojego czerwonego auta i powiedzial mi ze ono jest niebieskie. Ze ma zdjecia potwierdzajace ten fakt (prz ymoim aucie stoja inne auta znane ze swej czerwieni no i moje auto wypada niebiesko).. ze jego znajomi widzieli te zdjecia i bardziej niebieskiego auta w zyciu nie widzieli.. no i tak dalej... w kolo macieju :)


pozdrawiam

ps
moje auto nie jest w rzeczywistosci czerwone ani niebieskie.. wiec prosze bez wycieczek w tym kierunku :p
 
Ostatnia edycja:

slimak

New member
Bez reklam
kiki napisał:
Biorę pod uwagę taka mozliwość że obydwa modele Panasonica są różne . Liczę na to że ni różnią się aż tak bradzo . Nie dopuszczam nawet do mysli ze jest znów podział na Europę wschodnią i zachodnią / choć literki i cyferki na to wskazują/.

Różnice w nazwach tłumaczyłbym raczej specjalnymi jakimiś wymogami rynku niemieckiego (choćby A2 – NICAM) niż gorszym tańszym modelem na rynek wschodni. Ja różnice nazw podkreśliłem z powodu możliwości wystąpienia innych ustawień kalibracji.


Cieszę się że powstają testy - tylko chciałbym podobnie jak Hoilo1 - znać zasady.


Każdy by chciał, ale nawet w video, mimo niemieckiej solidności;) są liczne niewiadome powodujące, że odtworzenie w 100% testu jest niemożliwe.
1) Rozrzut produkcyjny
2) Podanie w tabelce tylko ustawień jasności, kontrastu i koloru. Gdy w rzeczywistości były regulowane wszystkie dostępne ustawienia dla każdego tv.
3)Inne warunki oświetleniowe w pomieszczeniu testowym.

Te dane z pierwszej strony wg. mnie mają się ni jak do ostatecznych wyników ogłoszonych w punktacji .


Przypominam punktacja jest za przyjemność z oglądania HD-DVD (w danej chwili jest włączony tylko jeden telewizor!!!!), a nie wynikiem sumowania not za poszczególne parametru obrazu. I jest to ocena subiektywna pracowników Video wzorcem jest rzeczywistość.
Teoretycznie bardziej obiektywna jest cześć testu gdzie są porównywane wszystkie tv między sobą.

Naturalność obrazu
Odzwierciedlenie ruchu
Ostrość
Błędy obrazu
Szumy obrazu

Ale wtedy wzorcem staje się któryś telewizor a nie rzeczywistość.

Najbardziej obiektywna część testu to Badania laboratoryjne. Ale ich wyniki całkowicie nie przenoszą się na rzeczywistość;) , ponieważ niema kamery i komputera, który mógłby widzieć tak jak oko ludzkie, a dane przetwarzać tak jak mózg.


Z jakiejś mądrej strony:
„O nierozerwalności patrzenia i "myślenia" mówi nam przede wszystkim fakt, że na siatkówce powstaje pomniejszony i odwrócony obraz, a my jednak widzimy wszystko takie jak jest w rzeczywistości. Ponadto obraz na siatkówce jest złej jakości (nieostry i o rozmytych barwach), zatem mózg ma sporo pracy zanim cokolwiek zobaczymy.”

Ślimak
 

Servisko

New member
[SIZE=-1]Oglądałem wczoraj wieczorem na moim Tv Panasonic 37 PV 71F film na Premiere HD SIN CITY wszystko bylo OK czarne bylo czarne a nie niebieskie :grin:[/SIZE]
 

jjb

New member
Servisko napisał:
[SIZE=-1]Oglądałem wczoraj wieczorem na moim Tv Panasonic 37 PV 71F film na Premiere HD SIN CITY wszystko bylo OK czarne bylo czarne a nie niebieskie :grin:[/SIZE]

U ciebie tez czarne jest czarne a nie niebieskie ? To jakis zbieg okolicznosci ;-) Wiesz ze to dlatego ze mamy zepsute telewizory ? :p

pozdrowienia

ps

KIKI mozesz podac nam jakim aparatem robisz te zdjecia i jakie sa ustawienia przyslony, iso, czasu naswietlania etc ?
 
Ostatnia edycja:

Mabri

New member
Nie stawiałem swojego tv obok Pioneera czy Hitachi - nie mam takiej możliwości, jednak czerń jest czarna. Może w Pioneer ma czerniejszą czerń ale gdybym zauważył to co wychodzi na zdjęciach Kikiego, to tej plazmy na pewno bym nie kupił albo wylądowałaby ona w serwisie jako uszkodzona. Nie mam żadnego interesu w tym, żeby bronić tej plazmy ponieważ mam ją tylko do momentu pojawienia się TH-50PY700P.

Pozdrawiam
 

motobartcompany

New member
Jako były użytkownik PV70, moge z całą stanowczością stwierdzić, że czerń napewno nie jest czarna:) widziałem kilka PV 70 róznie ustawionych i w każdym czerń była szaro niebieskawa, czarna jest ramka od TV;)


ten TV ma kiepską czerń jak na plazme i tyle, jeżeli ktoś twierdzi inaczej to jego sprawa, ja zgadzam się z kikim....
 

matias2004

New member
Witam , a co stało się z "małoostrym" obrazem z poprzednich "testów"foto , wtedy stały Panasonic i Pioneer kolo siebie i obraz na panasonicu byl mozna powiedziec rozmazany w porownaniu do super ostrego pioneera.
Słaba ostrość w tym tescie znikła?Czy test tyczył sie czego innego np.kolorów a nieostrości.Tu stoją te trzy razem i każdy ma taka sama ostrosc.
A moze nie , sami powiedzcie.
Pisze o tym dltego ze sam mam 42pv70p i nie dostrzegam w nim tego samego co tu na zdjeciach.Choc moj ma inna noge bo czarna nie srebrna to chyba ten sam tv?
Pozdrawiam
 

Servisko

New member
motobartcompany napisał:
Jako były użytkownik PV70, moge z całą stanowczością stwierdzić, że czerń napewno nie jest czarna:) widziałem kilka PV 70 róznie ustawionych i w każdym czerń była szaro niebieskawa, czarna jest ramka od TV;)


ten TV ma kiepską czerń jak na plazme i tyle, jeżeli ktoś twierdzi inaczej to jego sprawa, ja zgadzam się z kikim....
no niewiem moze w PV70 P nie jest czarna ale napewno jest czarna w PV 71F
 

jjb

New member
Hehe a tak poza konkursem, skoro ta idealna czern jest tak wazna to po cholere kupowac TV za pare tys zl ? Nie lepiej porzyczyc farbki od dzieci i pomalowac sobie kartonik o przekatnej 42" na czarno ? :)


pozdrawiam

ps
pewnie pojawilyby sie zaraz glosy.. ze te farbnki maja bardziejsz aczern a tamte nie...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
matias 2004 - musisz dokładnie czytać . tamte zdjęcia były z sygnału TVP , a obecne są tylko ze źródła Hd - gdzie różnice nie są takie duże .
Z tym że większość Polaków oglada właśnie Sd sygnał.
Noga jest srebrna - bo takie mamy na stanie - aby nie wyciagać oryginalnych . Ale mam nadzieję że noga nie wpływa na jakość obrazu .

Natomiast porównanie miało unaocznić czy zgadzam się z oceną wystawiona przez czasopismo niemieckie na podstawie widocznych obrazów. W przyszłym tygodniu stanie ten sprzęt w Warszawie i można będzie się bawić do bólu . Oczywiście w wyznaczonych godzinach
ustawimy w/w parametry i poprosimy o ocenę przygodnych ludzi i naszych szanownych członków forum . I skończy się spiskowa teoria dziejów.

Nie tylko chodzi o czerń i nie tylko wieczorem . Pomidory , pomarańcze czy kwiaty też nie są w najlepszej jakości.
Ale przypominam że nie ingerowalismy w ustawienia i że się z nimi nie zgadzamy. Dlatego twierdzę ze na takich ustawieniach wynik ostateczny plazm jest zły. Plazma Panasonica przy takich ustawieniach nie gra tak dobrze jak konkurencja.
 

matias2004

New member
Witam , oczywiscie jak wiekszosc mam sygnal sd , dreambox połączony componentem z tv , i dlatego cos mi tu nie gra , gdyz jak kupowalem tv to wzialem pudlo i puszczałem z dysku nagrania sd z roznych kanalow i kaszany nie bylo , w sumie to porownywalem z lg jakims samsungiem i philipsem , z pioneerem nie, ale matowy obraz bym dostrzegl.
Moze z anteny zwyklej daje taki rezultat , ale kto oglada 42 cale ze zwyklej anteny? Moze.
Pozdrawiam
 

jjb

New member
No to tak dla scislosci przypomnijmy jeszcze o tym ze te ustawienia byly dla innego modelu.

Reszta informacji w bardzo ciekawych postach slimaka w tym watku...

btw... a jak bedzeimy rozmawiac jesli przedstawie 3 testy mowiace to samo o jakosci obrazu z panasonica ? :)

Juz sie nie moge doczekac dyskusji :)


pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

jjb

New member
A tutaj ciekawa wypowiedz traktujaca o testach "fotograficznych":

Witam,

Z szeroko otwartymi oczami przeglądam fora o tematyce AV i jeste przerażony cześcią wygłaszanych tu opinii. Zawodowo zajmuję się tą tematyką będąc szefem działu sprzętowego magazynu Kino Domowe - Magazyn DVD i zastępcą redakora naczelnego magazynu PC World Komputer. W obu magazynach zajmujemy się testami telewizorów i projektorów. Po każdym teście czy nawet próbie dyskusji na forach na temat oceny danego modelu telewizora spotykamy się z tradycyjną już krytyką obiektywności oceny w testach. Przyzwyczailiśmy się do tego i przyjmujemy razy ze zrozumieniem
wink.gif
pocieszając się zarazem tym iż nasi czytelnicy z ocenami redakcji zazwyczaj się zgadzają (o czym świadczy m.in zbieżność ocen w plebiscytach rocznych, itp). Wracając do testów "z aparatem" można jedynie załamać ręce nad tym iż są one w ogóle przez czytelników, forumowiczów brane poważnie. Jak już w tym wątku ktoś sensownie napisał, nawet gdyby zdjęcia robić profesjonalnym aparatem za 50 tys zł i tak to co zobaczycie na ekranie nie powie Wam wiele na temat jakości obrazu. Pierwsza rzecz to wpływ aparatu na kolorystykę, kontrast, itp, można mnożyć. Druga kwestia to różna kalibracja monitora na którym oglądane będą te zdjęcia. Mało kto ma dobrze skalibrowany monitor, co po raz kolejny wypacza prezentowane zdjęcia. Panowie, przecież testy na oko mogą służyć jedynie jako element oceny subiektywnej. Mając doświadczenie z testami kilkuste telewizorów, ponad 500 projektorów nie odważyłbym się forować wyroków bez rzetelnego przetestowania wyświetlaczy. Rzetelnego to znaczy przeprowadzonego przy użyciu odpowiedniego sprzętu i oprogramowania (to równie ważne), które powie nam co tak naprawdę dany telewizor czy projektor potrafi. Mając odpowiedni sprzęt i wiedzę (bo same wyniki to mało, trzeba umieć je zinterpretować) mozemy testy odbiorników przeprowadzać na wszelkie sposoby. To, że kiki "testuje " telewizory przy ustawieniach fabrycznych to moim zdaniem nie takie głupie założenie. Rzeczywiście większość osób będzie korzystała z predefiniowanych trybów obrazu. Trzeba zatem odpowiednim sprzętem sprawdzić jakie parametry obrazu (temperatura barw, gamma, stabilność barw w pełnej skali szarości, itp) uzyskujemy przy określonych ustawieniach predefiniowanych i fabrycznych. Na podstawie wyników możemy wtedy poinformować użytkownika, które fabryczne tryby będą najlepsze do oglądania telewizji. Aby zbadać współczynnik kontrastu musimy zunifikować choćby poziom jasności ekranów, aby móc je jakoś sensownie porównać. Naprawdę roboty jest z tym sporo, a ostatni etap to oczywiście kalibracja odbiornika i ponowne jego testy. Apeluję o zdrowy rozsądek. Nie trzeba być inżynierem aby pojąć, że zdjęcie dwóch ustawionych obok siebie telewizorów (zrobione pod kątem
smile.gif
) tak naprawdę nie mowi nam nic o jakości obrazu. Można je od razu wyrzucić do kosza. Taka jest prawda, ale nie potrafię niestety zrozumieć czemu taka procedura testowa jest w ogóle akceptowana.

Ten post edytował juliuszk 07.06.2007, 17:50

Jak zwykle pozdrawiam i ciesze sie na rzeczowa polemike ;-)
 
Ostatnia edycja:

JaW

New member
jjb napisał:
Jak zwykle pozdrawiam i ciesze sie na rzeczowa polemike ;-)
A z czym tu polemizowac, kiedy autor tej wypowiedzi ma 100% racji? Juz pisalem wczesniej w tym wątku, ze robienie zdjec "testowych" telewizorom nie ma najmniejszego sensu, swiadczy tylko o nieznajomosci zagadnienia.
 

marko156

New member
Panasonic na tych zdjęciach to napewno nie model Pv70P.Mam Panasonica TH-37PV70P i wygląda inaczej , czerń jest naprawdę czarna.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
marko 156 takich ...............dawno nie czytałem.
Ustaw chociaż parametry te co są podane - czyli te co na zdjęciach z gazety niemieckiej . Zmniejsz światło i stań z boku - a potem sie dziw .

JaW - jesli jesteś pewien swogo - to może Ty przyjmniesz zakład o plazmę.
Jesli masz racje dostaniesz plazmę - jesli nie masz racji Ty dajesz plazmę / wylosujemy ją dla członków forum/ i tyle . Każdy może pisać co chce ale wówczas gdy widział taką prezentacją - w sklepie , na dworcu czy u cioci na imieninach - obojetnie.
Ale nie lubię jak sie pisze głupoty nie widząc porównania na własne oczy. Oczywiście pisze się z taką pewnością jakby się widziało.

Myśmy wykonali kilka tysięcy porównań , z uwagą wysłuchujemy krytycznych uwag członków forum , zdjęcia zamieszczamy te co podobnie jak oczy - pokazują różnicę pomiędzy obrazami.
I tu koniec sensacji.

Co do artykułu juliuszk - oczywiscie zgadzam się z wieksząścią argumentów - ale nie ze wszystkimi.
Oczywiscie że jest duzo pracy z ustawieniami i jakieś schematy trzeba przyjąć. Ale z tym też dajemy sobie radę . Mamy różne narzędzia do kalibracji .Ale również będą zdjecia z zestawów producentów - niech dołożą trochę pracy abyśmy nie musieli przeżywać horroru w domu.
Wiem ,ze powstają różne zdjęcia nawet gdy aparat przesuniesz o kilka centymetrów. Ale to bardzo prosta sprawa .
Sprawdza się każde zdjęcie i porównuje że oryginałem , jesli nie oddaje obrazu kasujemy i kontynuujemy test z nowym zdjęciem.

Przecież te testy nie są tajne , chowane przed tymi którzy pragną być na pokazie. Ale wręcz przciwnie . Zapraszam każdego na porównanie kto ma chęć , bo jest to naprawdę bardzo pomocne - jeśli są konstruktywne jeszcze uwagi podczas porównania to jest super.
 
Do góry