Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

jarjar82

New member
Lolek nie twierdze, że powyższe informacje są w 100% prawdą. Mam bieżący kontakt z fabryka Sama na Słowacji (sprawy logistyczno transportowe) i często rozmawiam z drugą stroną na tematy prywatne typu jaki tv a jaki nie :)

Więc czy mijam się z prawdą, czy też nie.... nie mi i chyba nie tobie rozstrzygać ;) Napisałem to co usłyszałem. Zrobisz z tym co uważasz.

..na koniec Ci zostawię temacik do przemyślenia ;D
*Co się dzieje z egzemplarzami odrzuconymi przez normy jakościowe? :>

Ja wiem ..ale zachowam to dla siebie ....i tak dużo tu spraw zostało poruszonych.

Pozdrawiam serdecznie
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczerze ze nie mam pojecia co sie dzieje z taki tv co ludzie rezygnuja, ale mam nadzieje ze one z powrotem ni etrafiaja do innych sklepow jako nowe ? Choc kto wie wdzisiejszych czasch wszystko mozliwe :)
Lolek
 

jarjar82

New member
Lolek, nie miałem tu na myśli TV zwróconych przez klienta z powodu obfitego "zachmurzenia"..... bo z tymi, to chyba nam wszystkim wiadomo, że sklep będzie tak długo opychał aż się znajdzie ktoś ślepy na tą "cechę " leda :) .....Tylko takie sztuki, które lecą z montażu na blat skalera/testera....
 

largoon

New member
Kolejny bardzo przychylny test Samsunga ES8000 od chłopaków z What Hi Fi:

Samsung UE55ES8000 review from the experts at whathifi.com

A także mniej przychylny ze strony Digital Versus [spotkałem się z informacją, że testowali wczesny model - inni recenzenci nie potwierdzają gorszej czerni niż w D8000 czy występowania cloudingu - choć ta ostatnia cecha będzie zapewne losowo przypisana do poszczególnych egzemplarzy]:

Samsung UE55ES8000

Jak to w życiu - najlepiej przekonać się na własne oczy;)
 

tom77771

New member
Po 2 dniowym teście UE55ES8000 mogę napisać ze przy testowaniu go z Blu Ray i zew. HDD -formaty BD50,25,BD/9 mkv ,DivX , 1080p ,720p nie zauważalnym żadnego tzw "cloudingu"
owszem pojawia się przy zwykłym oglądaniu prog.telewizyjnych - przy przejsciu programu do reklam itp. więcej niczego nie zauważyłem.
Testowany samsung w oglądaniu filmów wymienionych formatów jak i wybieraniu różnych funkcji nie pokazywał żadnych " chmurek " czerń była naprawdę jak czerń w nocy jak i w dzień .

sklep w ktorym go zakupilem ;Currys

test strony : CENT.UK
 

ernet

Active member
Bez reklam
Kolejny bardzo przychylny test Samsunga ES8000 od chłopaków z What Hi Fi:

Samsung UE55ES8000 review from the experts at whathifi.com

A także mniej przychylny ze strony Digital Versus [spotkałem się z informacją, że testowali wczesny model - inni recenzenci nie potwierdzają gorszej czerni niż w D8000 czy występowania cloudingu - choć ta ostatnia cecha będzie zapewne losowo przypisana do poszczególnych egzemplarzy]:

Samsung UE55ES8000

Jak to w życiu - najlepiej przekonać się na własne oczy;)

No, ewidentnie w tym drugim teście pojechali po jakości obrazu w porównaniu do serii Dxxx.
Aż się zdziwiłem... " Image quality, on the other hand, seems to have taken a step backwards, with a lower contrast level (1960:1) than the D8000, tighter viewing angles, screen brightness that's less consistent across the display and stronger 3D crosstalk ".
 

kordian1000

New member
Jeszcze 2 miechy temu chciałem juz kupic D8000, ale po przeczytaniu wielu negatywnych opinii wstrzymałem się, i teraz chyba nadszedł ten moment , proszę o doradztwo czy już kupowac ES8000 czy czekac na kolejne (ulepszone) wersje ? Ma ktos już w domu ES8000 a miał D8000 ? Proszę o komentarz,
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kordian obys nie przesadzil z tymi nastepnymi modelami bo w koncu juz nie bedzie ledow ..... tylko oledy wejda na stale.....
Na cos trzeba sie zdecydowac bo inaczej to w wogole nic nie kupisz.....
Lolek
 

kordian1000

New member
ja bardziej gadżeciaż jestem , i skłaniam się ku samsungowi, jednakże kolega ma Sharpa 60le830e i jest rewelacja jakosc, nie wiem jak ta nowa seria ES8000 , poczekam na promocje i opinie tych ktorzy juz kupili. Jezeli ktos bedzie wiedział o dobrej promo to prosze o info.
pozdro
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kordian to jak jestes gadzet to po co Ci kupowac es 8000 skoro mozesz kupic d 7000 i tez ma kupe gadzetow a jest tanszy a obraz az atak duzo duzo nie bedzie sie roznil a do tego jeszcze Tobie mniej zalezy na obrazie a bardziej na gadzetach wiec bez sensu wydawac wiecej kasy chyba ze chcesz pogadac z tv lub pomachac do niego i wydac za to 2 tys wiecej to co innego....
Lolek
 

ernet

Active member
Bez reklam
Kordian to jak jestes gadzet to po co Ci kupowac es 8000 skoro mozesz kupic d 7000 i tez ma kupe gadzetow a jest tanszy a obraz az atak duzo duzo nie bedzie sie roznil a do tego jeszcze Tobie mniej zalezy na obrazie a bardziej na gadzetach wiec bez sensu wydawac wiecej kasy chyba ze chcesz pogadac z tv lub pomachac do niego i wydac za to 2 tys wiecej to co innego....
Lolek

.... a własnie,że nie. A rozmowa z TV ? Zarówno werbalna, jak i manualna przez gestykulację :smile::smile::smile:
 

kordian1000

New member
Własnie tak sie kolego składa że chce miec dobry TV , zależy mi na najlepszej jakosci obrazu oraz multimedialnych bajerach mam na to budżet od 9-15 tys, zł seria D odpada zupełnie ( poza tym nie chce sie cofac tylko isc do przodu ) , poczekam na reszte komentarzy ... a i moze niebawem będzie juz cena OLEDA ... po tej serii będą juz tylko OLEDY z tego co się zorientowałem ...
 

ernet

Active member
Bez reklam
Ależ kordian1000, to nic osobistego. Też należe do osób,które lubią rózne gadgety, które-uważam- bardzo pomagają w/i umilają codzienne życie ;-) Chociaż akutar w/w opisanych nie wykorzystałbym
w wiekszości, bo jak sterować zmianą programów, gdy się ma dekoder cyfrowy. To tylko jeden przykład ;-)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie tak jak kolego piszesz, gdyz conajmniej kilka tych bajerow jest nie uzywanach a za ktore sie placi, to samo np tyczy sie z mowieniem do tv zeby poglosil , poglasza ale o 1 stopien w dol lub gore - chcesz podniesc dzwiek nagle o 4 czy 5 poziomow to mowisz do niego 5 razy - bzdura kompletna. Czy tak jak kolega wspomnial wyzej zmienic kanaly kiedy sie ma dekoder cyfrowy.... skypa tez spokojnie mozna uzywac na kompie 17 calowym w koncu jak widze np brata to nie musze go widziec na 55 calach wystarczy mi na 17 calach, chyba ze ktos cos robi przed tym tv rozmawiajac z kims :_) . A sam obraz z tego co mozna poczytac to mowie nie az tak duzo lepszy w stosunku do d 8000. Chyba ze cenowo jest bardzo porownywalny to mozna sie zastanawiac. Ale tak patrzac ogolnie to placic za cos co zadko sie bedzie korzystac to nie jest dobry pomysl.
Lolek
 
nie wiem czy zauważyliście ale na bliźniaczym wątku PS E8000 ta sam "wojna" trwała aż moderator wykasował parę postów....
ja powiem tak wątek jest o serii es8000 i średnio dobrym pomysłem jest wychwalać czy to inne marki czy inne serie .... a jak ktoś chce to i pewnie da się kupić serię B lub C a tam jeszcze mniej zbędnych gadżetów ... tylko po co?
i nie dla każdego to co najtańsze jest najlepsze ...
a za te jak twierdzicie niepotrzebne gadżety tyle samo sie płaci co za serię d w zeszłym roku gdyż to jest podatek od nowości a nie podatek od gadżetów i można chyba przełknąć że gadżety są dodatkiem a obraz to sedno sprawy a nie ganić każdego komu się chociaż trochę one podobają....:blagam:
pozdrawiam gadżeciarzy
 

falek4

New member
Ależ kordian1000, to nic osobistego. Też należe do osób,które lubią rózne gadgety, które-uważam- bardzo pomagają w/i umilają codzienne życie ;-) Chociaż akutar w/w opisanych nie wykorzystałbym
w wiekszości, bo jak sterować zmianą programów, gdy się ma dekoder cyfrowy. To tylko jeden przykład ;-)

Tak jak wcześniej pisałem w zestawie z TV jest nadajnik podczerwieni który umożliwia sterowanie głosem i gestem pozostałymi urządzeniami np dekoderem od satki lub blurayem;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bzdury kolego jak moze tv samsunga sterowac innymi urzadzeniami ????????? To tylko dziala dla tego tv .
Lolek
 
Do góry