Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

Hedrox87

Member
Nie on lolek dobrze gadasz. 3D to gadżet dla mnie. Obraz 2D musi być żyleta. Ale też chciałbym móc podpiąć pod TV USB i odpalić czy to zdjęcia czy film. Ale zdaje się że i Panasonic VT50 i LG 980 czy 960 to obsługują chyba tyle samo formatów co i Samsung. Z kolei Sony jest na szarym końcu pod tym względem.
 

rafalopatika

New member
Ale też chciałbym móc podpiąć pod TV USB i odpalić czy to zdjęcia czy film. Ale zdaje się że i Panasonic VT50 i LG 980 czy 960 to obsługują chyba tyle samo formatów co i Samsung. Z kolei Sony jest na szarym końcu pod tym względem.

o co chodzi z tymi formatami? Ciągle o tym. jakie to ma znaczenie ? Kupujesz to Asus O!Play Mini FullHD 7.1 MKV RMVB TXT HDMI USB (2206219431) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. za 200 zł i masz wszystko co chcesz + masę bajerów.

albo to za 99 zł http://allegro.pl/goclever-cineo-100-hd-player-mp4-avi-fullhd-hit-i2177513591.html
 

falek4

New member
Każdy ma swoje priorytety przy wyborze TV. Mi osobiście nie odpowiada 3D pasywne z LG, zbyt mała rozdzielczość a co za tym idzie zbyt mała szczegółowość, albo z czegoś korzystam i jest to dobre albo wcale nie korzystam. TV jest także meblem i ma dobrze wyglądać. Dlatego nie chce LG, które jest wykonane chyba z nakrętek po pepsi. Dla jednego dobry jest Samsung, dla drugiego Sharp a inny będzie zadowolony z naturalnego obrazu na plazmie, niestety nie ma złotego środka dla wszystkich.

Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Hej dzisiaj widzialem ten tv i powiem tak osnosnie obrazu nie bede sie wypowaidal bo to trzeba sprawdzic na swoich filmach a nie to co leci na prezentacji , wydaje sie byc lepszy jak d 8000 ale tak jak mowie to trzeba by bylo dokladneij sprawdzic. jedno jest pewne moze sie okazac ze bedzie to najladniejszy tv z tego roku- wyglada rewelacyjnie jest bardzo maly jak na swoje 55 cali szcegolnie na wys. bo zaledwie 75 cm srednio kazda inna w tym przedziale ma 80-82 cm. Pan prezentowal te gadzety typu mowienie i polecenia na ruchy rak dla mnei gadzet i to akurat malo przydatne bo np jesli sie mu powie zwieksz glosnosc robi to tylko co z tego jak robi to o np z poziomu 15 na 16 jak sie chce jeszce glosniej to znowu trzeba komende wydac, dla mnie malo przydatne. Ni ema zadnych przycikow typu pogladnianie, czy zmiana kanalu itp na tv , tzn jest taki dzybdzel i zniego niby sie korzysta i odpoiednio si enim porusza ( dziala jak kursor ) i wtedy sie wybiera np wylaczenie tv , zmiana zrodla itp ale jak dla mnei strasznie to dziala na szczescie malo sie z tego bedzie korzystac , bo wiecej z pilota sie zazwyczaj korzysta. I tv nie jest obracalny ale na szczescie malo wazy :)
Teraz tez widzialme lg nowego topowego leda krawedziowego 860 i wyglada gorzej jak samsung ale co najgorsze to fakt ze jest cos przyklejone do matrycy moze zeby mneij odbijalo .... i to cos doslownie na calejdlugosci od gory od bokow poprostu sie rusza tak jakby to nie bylo dobrze doklejone ... nie wiem czy to tylko pojedynczy przypadek czy takie cos poprostu idzie w kazdym z tych modeli , ale jesli to drugie to porazka bo tv w 47 calach jak byl wlasnie w sklepie 7500 zl. Widzialem podobnie w plazmie panasa v30 tam tez cos takiego bylo tylko ze na dlugosci jakis 10-15 cm a tutaj na calej szer. jak i wysokosci matrycy.... Na szczescie ci co mysla o full ledzie lg bedzie to tego typu co zeszloroczny wiec nic sie nie bedzie odklejalo :) Teraz trzeba poczekac na nizsz emodele lg i ten topowy i na panasa , soniaka i philipsa i mozna bedzie juz porownywac. A dzisiaj przy mnei wlasnie poslzy dwa topowe lg i Panstwo ktorzy brali byli bardzo nastawieni na 3d miedzy innymi i wszytskim pasyne 3d bardziej odpowiadalo jak aktywne :) pomimo ze o polowe jest mniej ostre ale ludziom bardziej ten system odpowiada.
Lolek
 
Ostatnia edycja:

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Możesz napisać w jakim sklepie widziałeś te topowe telewizorki? LG 860 miał pojawić się w skepach po 10-04. a na dzień dzisiejszy są ; niższe; modele w sprzedaży.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lg 860 byla w MM Warszawa i tutaj stal 47 calowy , 55 ni emieli na sklepie - tylko pamietaj ze to jest topowy Lg z edge led , bo jest jeszcze wyzszy model full led 960 ale jeszcze go nie ma w sklepie
Lolek
 

falek4

New member
Ni ema zadnych przycikow typu pogladnianie, czy zmiana kanalu itp na tv , tzn jest taki dzybdzel i zniego niby sie korzysta i odpoiednio si enim porusza ( dziala jak kursor ) i wtedy sie wybiera np wylaczenie tv , zmiana zrodla itp ale jak dla mnei strasznie to dziala na szczescie malo sie z tego bedzie korzystac , bo wiecej z pilota sie zazwyczaj korzysta.
Lolek

Też odniosłem takie wrażenie jak Ty odnośnie tego "dzyndzla" ale po przyzwyczajeniu się do niego korzysta się wygodniej nie trzeba latać palcami po source volume up itp tylko wszystko obsługujemy jednym przyciskiem. We wszystkich modelach serii E jest ten tyn sterowania.

Pozdrawiam
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Lg 860 byla w MM Warszawa i tutaj stal 47 calowy , 55 ni emieli na sklepie - tylko pamietaj ze to jest topowy Lg z edge led , bo jest jeszcze wyzszy model full led 960 ale jeszcze go nie ma w sklepie
Lolek
W którym dokładnie widziałeś LG LM860V ? .Wszystkie cztery (Bemowo, Gocław,Marki, Okęcie) sklepy twierdzą że modelu LM 860 jeszcze nie mają ; na sklepie;,ale są dostępne LW 980S(rok 2011). Wiem że LM 960V to najwyższy model na 2012 r.;)i że trzeba będzie trochę poczekać na ten telewizorek.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo oni nie wiedza w tych sklepach co niektorzy nawet jak sie nazywaja, a co dopiero mowa o tym jakie tv maja ..... w markach stoi pod sciana ..... A propo dzyndzla dla mnie jednak to sredni pomysl a przy tym jak ktos duzo tego bedzie uzywal to mze sie to popsuc bo to jest straszne narazone na przegiecia i nie wiem jak to bedzie wlasnie przy czestym uzytkowaniu... i co wazne nawet jak wlaczylem tym dzyndzlem "wylacz" to jakos tak srednio to dzialalo bo w jednym sie wylaczylo niby po czym wlaczyl sie samoczynnie, drugi model jak sie wylaczyl to znowu po wielu trudach przyciskania nie moglem go wlaczyc :) ale jakos sie udalo ....moze to kwestia wprawy. I nawet jak sie wylaczy to nie mozna calkowicie wylaczyc go z sieci tak z tego wychodzi a logo podswietlane swieci nawet przy wylaczonym tv . Ale jedno jest pewne jak to wczesniej pisalem bedzie to jeden z najladniejszych tv tego roku.
LOlek
 

falek4

New member
Bo oni nie wiedza w tych sklepach co niektorzy nawet jak sie nazywaja, a co dopiero mowa o tym jakie tv maja ..... w markach stoi pod sciana ..... A propo dzyndzla dla mnie jednak to sredni pomysl a przy tym jak ktos duzo tego bedzie uzywal to mze sie to popsuc bo to jest straszne narazone na przegiecia i nie wiem jak to bedzie wlasnie przy czestym uzytkowaniu... i co wazne nawet jak wlaczylem tym dzyndzlem "wylacz" to jakos tak srednio to dzialalo bo w jednym sie wylaczylo niby po czym wlaczyl sie samoczynnie, drugi model jak sie wylaczyl to znowu po wielu trudach przyciskania nie moglem go wlaczyc :) ale jakos sie udalo ....moze to kwestia wprawy. I nawet jak sie wylaczy to nie mozna calkowicie wylaczyc go z sieci tak z tego wychodzi a logo podswietlane swieci nawet przy wylaczonym tv . Ale jedno jest pewne jak to wczesniej pisalem bedzie to jeden z najladniejszych tv tego roku.
LOlek

Podświetlane logo można włączyć bądź wyłączyć, kwesta gustu.

Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Zgoda n apewno da sie je wylaczyc z poziomu menu tylko to ni eo to chodzi, ja mialem na mysli ze np ktos lubi zeby to mu swiecilo ale jak gra tv natomaist w spoczynku powinno sie to logo wylaczyc tak jak to jest w innych modelach gdzie jest to logo podsiwetlane w czasie pracy tv, ale jak si ewylaczy tv to gasnei i podsiwtlenie a nie ze logo dalej si epali po co i komu to potrzebne trzeba chronic planete przed wyginieciem i prad trzeba szanowac :)
Lolek
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Bylem na szkoleniu AV ELite, dla mnie kompletny zawod ten TV... Samsung juz sam nie wie, co oferowac klientom, jakosc obrazu nie zwala z nog.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A ogladales na swoich plytach dvd i bluray czy puszczali cos swojego ? obra zbyl kalibrowany [przez kogos? jak dal mnie ja tak jak pisalem nei jestem entuzjasta samsunga ale z tego co widzialem w skelpie ( zadne to ogladanie ) ale wydawalo mi sie ze lepiej obraz podaje ten tv w stosunku do d8000. Tak sie zastanawiam skad sie robi ze niby wiele osob mowi ze samsung jest taki jaki jest a praktycznie wszytskei zlote pixesle zdobyl..... :) moze ludzie bardziejkupuja pod wzgledem dizajnu...
Lolek
 

farba

New member
A ogladales na swoich plytach dvd i bluray czy puszczali cos swojego ? obra zbyl kalibrowany [przez kogos? jak dal mnie ja tak jak pisalem nei jestem entuzjasta samsunga ale z tego co widzialem w skelpie ( zadne to ogladanie ) ale wydawalo mi sie ze lepiej obraz podaje ten tv w stosunku do d8000. Tak sie zastanawiam skad sie robi ze niby wiele osob mowi ze samsung jest taki jaki jest a praktycznie wszytskei zlote pixesle zdobyl..... :) moze ludzie bardziejkupuja pod wzgledem dizajnu...
Lolek
Weź pod uwagę, że do prawie wszystkich konkursów TV dostarcza producent, natomiast w sklepach masz do czynienia z loterią matrycową. Nikt nie twierdzi, że Samsungi są słabe. Nie są, jak dobrze trafisz, a z trafieniem bywa różnie... http://www.digitalversus.com/tv-television/samsung-ue40d5520-p11348/test.html

D5700-reactivite-pva-mva.jpg



D5700-clouding-pva-mva.jpg



Więcej na ten temat w powyższym linku.
 
Ostatnia edycja:

jarjar82

New member
Loteria jest i to na 100% w niższych modelach <7000.

W przypadku ES8000 ( jak i wcześniejszego D8000) matryce są powtarzalne i przechodzą dokładniejszą kontrole jakościową ( są bardziej restrykcyjne niż w przypadku D 6500 )

Źródło powyższej informacji to pracownik zakładu Voderadach.

Przykładowa fotka jak to może wyglądać :p http://static.etrend.sk/uploads/tx_media/2007/03/samsung__9__.jpg

Ciekawostka jest taka że ES był już testowany kiedy D8000 trafiał na nasze półeczki...lecz bez swojej designerskiej podstawy ...ehhh jak ten czas szybko ucieka :D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego w cale nie prawda , jest tutaj link na tym forum gdzie gosc testowal od diabla modeli d 8000 i w 70-80 % mialy nierowne podswietlenie i w takim stopniu ze to naprawde az razilo , wiec mijasz sie z prawda z ta powtarzalnoscia. Ja mysle ze jak 2 na 10 beda spoko tv z dobrym podswietleniem to bedzie dobrze 3 pozostale wzgledne a 5 bedzie sie nadawalo na wymiane pytanie czy serwis to potraktuje jako wade a nie jako ceche ledow jak to czesto czynia.
lolek
 

habbar

New member
Loteria jest i to na 100% w niższych modelach <7000.

W przypadku ES8000 ( jak i wcześniejszego D8000) matryce są powtarzalne i przechodzą dokładniejszą kontrole jakościową ( są bardziej restrykcyjne niż w przypadku D 6500 )

zawsze trafiac sie moze wyjątek od reguły dzis widzialem w sklepie D6500 byl podlączony do BR-a obraz byl jak żyleta od razy wpad mi w oko na tla innych tv ( np obok byla plazma 51" smasunga ktora wygladala strasznie marnie na jego tle , pewnie gorszej jakosci material na niej leciał bo róznica była naprawde duza ), a zeby trzymac sie wątku czym bedzie sie różnił od ES8000 model ES8090.....?


Samsung ES8090 Hands On - YouTube
 
Do góry