Test nowego telewizora LCD firmy Samsung UE55ES8000

maxan

New member
Bez reklam
@up nie wiesz że zanim towar dojdzie do Polski to cena z dolarów zmieni sie w Euro a potem w złotówki ;)
najczęściej jest tak iż to co kosztuje w Stanach (na premierę) przelicza się na europę w kursie 1$=1Euro
 

Marek36

New member
Dobrze ,że KIT jest z nowym pilotem bo mój smart pilot wariuje... ale to chyba oni już wiedzą.

Rewelacyjna sprawa ten upgrade TV. Może i cena wysoka , ale dopiero co wydałem 11 tyś za ten TV i fajnie mieć coś , przez co można być Up to date :) i nie trzeba kupować nowego.
Kolejny mój TV to Oled więc KIT umili to czekanie.
 

RHJG

New member
Bez reklam
Dobrze ,że KIT jest z nowym pilotem bo mój smart pilot wariuje... ale to chyba oni już wiedzą.

Rewelacyjna sprawa ten upgrade TV. Może i cena wysoka , ale dopiero co wydałem 11 tyś za ten TV i fajnie mieć coś , przez co można być Up to date :) i nie trzeba kupować nowego.
Kolejny mój TV to Oled więc KIT umili to czekanie.
Rozsądne podejście cyt;kolejny mój TV to Oled- nie tylko Twój-też czekam.
 

alek37

New member
Zakupilem pare dni temu ue40es8000 i mam pytanie w zwiazku z dzialaniem internetu w tym telewizorze. Moj internet to ok 6-7Mbps. W telewizorze pokazuje mi sile sygnalu w postaci 3 kresek. Po zalaczeniu przegladarki i wyswietleniu np. www.onet.pl telewizor sie zawiesza. Niekiedy moge jedynie przewinac troche strone i po tej operacji telewizor przestaje reagowac na polecenia pilota. Po paru minutach przechodzi w tryb obrazu telewizyjnego ale nie mozna zmienic programu ani glosnosci. Potem samoczynnie sie wylacza, zalacza i wszystko dziala ok.

W aplikacji OnetVod lub Ipla nie ma mozliwosci obejrzenia zadnego filmu poniewaz predkosc jest tak mala ze doczytuje fragmenty co kilkanascie sekund. Laptop ustawiony w tym samym miejscu nie ma najmniejszych problemow z filmami z OnetVod lub Ipla.

Czy to swiadczy o jakims uszkodzeniu, czy jest mozliwosc cos z tym zrobic?
 

albatri

New member
Zakupilem pare dni temu ue40es8000 i mam pytanie w zwiazku z dzialaniem internetu w tym telewizorze. Moj internet to ok 6-7Mbps. W telewizorze pokazuje mi sile sygnalu w postaci 3 kresek. Po zalaczeniu przegladarki i wyswietleniu np. www.onet.pl telewizor sie zawiesza. Niekiedy moge jedynie przewinac troche strone i po tej operacji telewizor przestaje reagowac na polecenia pilota. Po paru minutach przechodzi w tryb obrazu telewizyjnego ale nie mozna zmienic programu ani glosnosci. Potem samoczynnie sie wylacza, zalacza i wszystko dziala ok.

W aplikacji OnetVod lub Ipla nie ma mozliwosci obejrzenia zadnego filmu poniewaz predkosc jest tak mala ze doczytuje fragmenty co kilkanascie sekund. Laptop ustawiony w tym samym miejscu nie ma najmniejszych problemow z filmami z OnetVod lub Ipla.

Czy to swiadczy o jakims uszkodzeniu, czy jest mozliwosc cos z tym zrobic?

To jest problem karty wifi w sofcie 2004.1. lub samej karty. Po aktualizacji zaczely sie problemy. Wczesniej TV dzialal bez zarzutu. Tv resetuje się w momencie, jak nie moze nawiazac polaczenia z routerem. Wpisywanie ip z reki nic nie daje. Podczas wyszukiwania sieci tv nie znajduje zadnego AP, a wczesniej znajdowal conajmniej kilka. Dziwi mnie, ze nie mozna zrestartowac ustawien sieci do fabrycznych. Jak robimy reset, to tv informuje, ze ustawienia sieciowe pozostaną bez zmian. Gdy wylaczysz TV z zasilania na dluzszy czas, to wtedy łączy się przy pierwszym włączeniu. Czekam na nowy soft, jak nie da poprawy to serwis. Ewentualnie jest jakieś wsparcie on-line, ciekawe, czy realizowane na terenie Polski....
 

alek37

New member
Tylko ja softu jeszcze nie zaktualizowalem. Mam oryginalnie w telewizorze 001021. Zaktualizowal sie tylko Smart Hub do wersji 4.531-5.0
 

RafMat

New member
Zakupilem pare dni temu ue40es8000 i mam pytanie w zwiazku z dzialaniem internetu w tym telewizorze. Moj internet to ok 6-7Mbps. W telewizorze pokazuje mi sile sygnalu w postaci 3 kresek. Po zalaczeniu przegladarki i wyswietleniu np. www.onet.pl telewizor sie zawiesza. Niekiedy moge jedynie przewinac troche strone i po tej operacji telewizor przestaje reagowac na polecenia pilota. Po paru minutach przechodzi w tryb obrazu telewizyjnego ale nie mozna zmienic programu ani glosnosci. Potem samoczynnie sie wylacza, zalacza i wszystko dziala ok.

W aplikacji OnetVod lub Ipla nie ma mozliwosci obejrzenia zadnego filmu poniewaz predkosc jest tak mala ze doczytuje fragmenty co kilkanascie sekund. Laptop ustawiony w tym samym miejscu nie ma najmniejszych problemow z filmami z OnetVod lub Ipla.

Czy to swiadczy o jakims uszkodzeniu, czy jest mozliwosc cos z tym zrobic?

A czytałeś instrukcję obsługi i użytkowania.Moim zdaniem to wina internetu i słabego rutera.Jeśli sygnał jest silny to w tym tkwi problem, a nie w Tv.Możesz jeszcze podłączyć kablem ruter-tv zanim oddasz do serwisu.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

alek37

New member
A czytałeś instrukcję obsługi i użytkowania.Moim zdaniem to wina internetu i słabego rutera.Jeśli sygnał jest silny to w tym tkwi problem, a nie w Tv.Możesz jeszcze podłączyć kablem ruter-tv zanim oddasz do serwisu.
Nie bardzo rozumiem ta wypowiedz. Silny sygnal Wi-Fi jest problemem iz jest niewielka predkosc internetu? Dziwne poniewaz wlasnie sila sygnalu routera bezprzewodowego jest wprost proporcjonalna do predkosci internetu (tak w uproszczeniu i troche kolokwialnie). Skoro laptop, telefon oraz tablet (notabene rowniez samsunga) dzialaja bezproblemowo na tym samym routerze, a tylko telewizor stwarza jakis problem to mozna by wnioskowac ze to nie router jest nieodpowiedni.

Natomiast co do instrukcji to owszem czytalem ale nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi. Ja nie narzekam na slaby transfer plikow filmowych z komputera do telewizora po sieci tylko na bardzo wolno dzialajacy internet. W tym przypadku, zwazywszy na lacze ktore posiadam nie ma znaczenia czy router pracuje w trybie g czy n. Tryb g w zupelnosci wystarczy do predkosci internetu 6-7Mbps.

Podpiecie telewizora po kablu nie do konca rozwiazuje problem. Nadal nie wiadomo bedzie czy polaczenie bezprzewodowe jest sprawne czy nie.

Napisalem maila do Samsunga i opisalem swoj problem. Jestem ciekaw czy mi odpisza a jesli tak to co napisza. Jak sie nie doczekam odpowiedzi to bede musial chyba dzwonic do serwisu.

Pozostaje jescze sprawa zawieszajacej telewizor przegladarki. Skoro albarti pisze iz opisywany przeze mnie problem wystepuje na sofcie 2004.1 a ja posiadam 001021 to jaki w takim razie jest odpowiedni soft? Czy takowy w ogole istnieje?
 
Ostatnia edycja:

MazdFan

New member
Ja mam obecnie 2003 i nie mam takich problemów, łącze mam słabe bo niby symetryczne ale tylko 3Mb (dzielone na kilka osób po LANie) Dwuzakresowy Router Linksysa łączy sie bezproblemowo. Transfer (net) to juz zależy od uwarunkowań w sieci lokalnej raz jest wystarczający raz za wolny.
 
Ostatnia edycja:

alek37

New member
Od paru dni prowadze korespondencje z firma Samsung na temat slabego dzialania polaczenia WiFi w moim telewizorze. Jedynymi rzeczami jakie udalo mi sie dowiedziec to to iz telewizor posiada inna karte WiFi niz laptop lub tablet a co za tym idzie karta ma wieksze wymagania niz wymienione przeze mnie urzadzenia.
Dodatkowo zalecono mi aby polaczenie z telewizorem zestawic za pomoca routera 5GHz i by odleglosc od routera nie przekraczala 5m pod warunkiem iz na drodze nie bedzie zadnych przeszkod.

Moim zdaniem sa to co najmniej dziwne i smieszne wymagania.
 

kazikw1

New member
Od paru dni prowadze korespondencje z firma Samsung na temat slabego dzialania polaczenia WiFi w moim telewizorze. Jedynymi rzeczami jakie udalo mi sie dowiedziec to to iz telewizor posiada inna karte WiFi niz laptop lub tablet a co za tym idzie karta ma wieksze wymagania niz wymienione przeze mnie urzadzenia.
Dodatkowo zalecono mi aby polaczenie z telewizorem zestawic za pomoca routera 5GHz i by odleglosc od routera nie przekraczala 5m pod warunkiem iz na drodze nie bedzie zadnych przeszkod.

Moim zdaniem sa to co najmniej dziwne i smieszne wymagania.

Dziwne faktycznie, bo WIFI b miało do 100 m zasięgu, g i n miało być jeszcze silniejsze...

U mnie z 4 m działa bez problemu :) Router podpiąłem kablem a z tv czasem łączę się telefonem przez wifi-direct, dlatego wiem, że z kanapy hula. Niemniej nie rozwiązuje to problemu. Mogli chociaż dziurkę na dodatkową antenkę zrobić gdzieś z tyłu :)
 
wifi b -100m to tylko teoria a praktycznie to do 20m a z 1 czy dwiema ścianami i to zależy jakimi to 10m maks dla wygodnego użytkowania
a g nie wiele się różni dopiero n może mieć w zależności od routera i ilości ścian do 30m ja mam tv za jedną ścianą od routera około 5m router w systemie wifi n pentagram 6341 filmy 3d full hd po allshare się tną ale poza tym wszystko śmiga dodam tylko że podpiąłem kablem do routera i efekt był jeszcze gorszy
także tłumaczenie konsultantów to czytanie teorii którą im kazali bo ponoć kanał 5Ghz jest mniej zapchany i mniej zakłóceń i im bliżej routera tym lepiej....
ja mam internet w netii 12Mb i tv sobie radzi....

......
cytat: alek37
a Ja nie narzekam na slaby transfer plikow filmowych z komputera do telewizora po sieci tylko na bardzo wolno działający internet
......
alek37 a jak działają Ci filmu po wifi? bo jeśli śmigają to będzie oznaczało iz wifi działa dobrze tylko tv mam problem z samym internetem.... ile urządzeń korzysta na raz z internetu ? łącze jest współdzielone z innym np mieszkaniem lub sąsiadem?
tv może być ostatnie w kolejce a z tego co zorientowałem sie potrzebuje nie zapchanego łącza.... taki urok plus to co pisał albarti o wadach samej karty,
w moim tv to nie występuje ale mam do 2 urządzeń poza tv korzystających z neta ale jak komp cos mocno ciągnie to na tv nie poszaleje.... no ale nic sie nie wiesza jak u Ciebie -co dla mnie nie jest zdrowym objawem Twojego tv
 

alek37

New member
Po WiFi odtwarzalem jakis film w Divx-sie, tak ze jakosc nie najwyzszych lotow. Ale oprocz jednego lub dwoch przyciec na samym poczatku wszystko poszlo bez najmniejszych problemow (ok. 45min materialu filmowego) W tym samym czasie na komputerze byl uzywany internet rowniez po WiFi ale tylko strony html ewentualnie Facebook.

Natomiast przy probach uzycia w telewizorze Ipla lub VodOnet calosc lacznosci byla tylko dla telewizora. Komputer co prawda byl zalaczony ale tylko do sprawdzenia jak w danym momencie Ipla Lub Vod dziala na kompie (oczywiscie nie jednoczesnie jak TV to nie laptop). Dodam jeszcze ze laptop stal mniej wiecej w tym samym miejscu co TV.

Posiadam dwa komputery i nigdy nie bylo najmniejszego problemu aby w tym samym czasie na jednym i na drugim cos ogladac np: na jednym Ipla a na drugim Youtube i teledyski w HD. Wszystko oczywiscie po WiFi.

Zrobilem przed chwila maly test. Uruchomilem w przegladarce telewizora www.speedtest.pl. Probe przeprowadzilem trzykrotnie. Uzyskany wynik to wartosc od 0.37 do 0.68 Mb/s a czas ping od 700ms do 1260ms

Zaraz po tym to samo zrobilem na laptopie z tym ze laptopa ustawilem za telewizorem raz z prawej a raz z lewej strony telewizora (na dobra sprawe spogladajac na trase router-laptop to ten drugi byl calkowicie zastawiony telewizorem) otrzymalem wyniki ok 6,5 Mb/s ping ok 40ms.

Co moze byc przyczyna tak duzych roznic? Nie ma sie tez co dziwic ze w telewizorze nic nie chce dzialac.
 
Ostatnia edycja:

sirtrotyl

New member
Dziś jest dstępna nowa wersja oprogramowania - ale jak nigdy tylko przez aktualizację online - na stronie jest dostępna nadal stara wersja. Zmian jak zawsze nie podano :)
 

RafMat

New member
Dziś jest dstępna nowa wersja oprogramowania - ale jak nigdy tylko przez aktualizację online - na stronie jest dostępna nadal stara wersja. Zmian jak zawsze nie podano :)
Tą aktualizację ściągnęła już 25.02 tak że nie jest taka nowa.Do dziś nie wiem co wniosła :)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry