Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Odnośnie ustawień to każdy ma swoje preferencje - ja bym poczytał ten watek jak i na konkurencyjnym forum o tym modelu plus poczytał testy i z tego średnią wybrał..
Co do konwersji to nie wiem bo dla mnie na ta ala 3d szkoda oczu, czasu i prądu.. Pozdrawiam.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ja bym jednak "nic nie uśredniał" , tylko zapoznał się z testami , które są zamieszczone w tym wątku i
są bardzo pomocne do wypracowania swoich ustawień parametrów obrazu .
A może zainteresuj się profesjonalną kalibracją , jak nie lubisz sam ustawiać parametrów obrazu ,
choć osobiście uważam , że to czynność , która pomaga zapoznać się bliżej z zakupionym telewizorem
i powinna sprawiać "frajdę". :neutral:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
...może źle się wyraziłem - chodziło mi o to żeby przeczytać testy czy też innych ustawienia - sprawdzić je i nanieść swoje poprawki - a czy to wyjdzie średnia tych wszystkich testów to już inna sprawa... w sumie nie musi bo to każdy z nas ocenia obraz.
 

accu

New member
Bez reklam
...może źle się wyraziłem - chodziło mi o to żeby przeczytać testy czy też innych ustawienia - sprawdzić je i nanieść swoje poprawki - a czy to wyjdzie średnia tych wszystkich testów to już inna sprawa... w sumie nie musi bo to każdy z nas ocenia obraz.

Witam uprzejmie,

Napisałeś bzdurę , ot co .:|

BTW,
Tak jak już pisałem wcześniej , telewizory firmy Sony z systemem Android , modele z 2015 r. otrzymają również aktualizację do Android TV wersja : 6.0 (marshmallow)

Android TV 6.0 kommer snart - her er hvad vi ved - FlatpanelsDK

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

racuh

Banned
Witam uprzejmie,

Napisałeś bzdurę , ot co .:|
Tak jak już pisałem wcześniej , telewizory firmy Sony z systemem Android , modele z 2015 r. otrzymają również aktualizację do Android TV wersja : 6.0 (marshmallow)

Android TV 6.0 kommer snart - her er hvad vi ved - FlatpanelsDK

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

:|Twój post nie wniósł nic do dyskusji, gdzie ktoś wspomniał o aktualizacji do 6.0? czemu cytujesz coś inego a odpowidasz na pytanie z d*** wzięte które sam sobie w myślach zadałeś, ja tu widzę tylko opinie na temat regulacji obrazu dla określonego użytkownika. Czytać ze zrozumieniem.
 

FotoVideo

Member
Prosba do posiadaczy telewizorow Sony z 2015 roku z najnowsza aktualizacja. Czy w waszych telewizorach podczas odtwarzania filmu w formacie ekranu innym jak 16:9 w aplikacji wideo (odtwarzacz systemowy android) wystepuje efekt rozciągniętego obrazu ?
 

accu

New member
Bez reklam
:|Twój post nie wniósł nic do dyskusji, gdzie ktoś wspomniał o aktualizacji do 6.0? czemu cytujesz coś inego a odpowidasz na pytanie z d*** wzięte które sam sobie w myślach zadałeś, ja tu widzę tylko opinie na temat regulacji obrazu dla określonego użytkownika. Czytać ze zrozumieniem.
Witam uprzejmie,

Tak , nie dla każdego musi wnosić , a to co ja myślę , to tylko ja wiem .
Chyba zrozumiałeś to co napisałem , a jak nie , to też dobrze .:|

BTW, założony przeze mnie niniejszy wątek dotyczy wszystkiego co dotyczy telewizorów Ultra HD firmy Sony ,
serii X8509 , więc nic nie stoi na przeszkodzie , abyś się mógł na nim konstruktywnie wypowiedzieć , a ja
chętnie się z tą wypowiedzią zapoznam .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
Witam,

Zauważyłem u siebie dziwną przypadłość. Otóż bezpośrednio do TV, kablem HDMI podłączony jest PC, natomiast rozdzielczość wyświetlanego obrazu to 4K przy 60HZ. Tak poza tematem, miałem niestety parę losowych (występujących kilka razy dziennie) problemów z podskakiwaniem sygnału, smużeniem wskaźnika myszy itd. które wynikają najprawdopodobniej z używania przeze mnie kabla HDMI 1.4 (10.2GB/s), który nie pozwala przesłać sygnału 4K60HZ przy uruchomionym YCbCr 4:4:4 lub 2:2:2, jednakże po ustawieniu formatu koloru na YCbCr 4:2:0 do czasu aż nie zakupię kabla HDMI 2.0 (18GB/s) pozwoliło mi (odpukać) je zażegnać.

Pozostała jednak jedna przypadłość której nie mogę w żaden sposób zwalczyć, otóż gdy pozostawię uruchomiony komputer przy rozdzielczości obrazu 4k/60HZ, a wyłączę TV na kilka minut, to przy ponownym uruchomieniu TV sygnał HDMI jest zamrożony. PC absolutnie nie zawiesza się, ponieważ mogę go bez problemu wyłączyć (w ciemno) naciskając kombinację ALT+F4 oraz Enter na klawiaturze. Wówczas gdy uruchomię komputer ponownie, TV łapie już dobrze sygnał. Podobne zjawisko występuje gdy najpierw uruchomię komputer a dopiero jakiś czas później TV. Nadmieniam że dzieje się tak tylko przy korzystaniu z 4k/60HZ, natomiast przy 4K/30HZ oraz 1080p/60HZ problem nie występuje.

Skrótowo: zawsze muszę wpierw uruchomić TV a dopiero później PC, jeśli korzystam z rozdzielczości 4K60HZ. Następnie nie mogę wyłączyć TV na dłużej, ponieważ po jego ponownym uruchomieniu widzę tylko zamrożony obraz pulpitu.

Znalazłem w Internecie podobne tematy dotyczące problemów z sygnałem po wyłączeniu TV, jednak tam różnicą jest to, że dostrzegalny jest po prostu napis „brak sygnału”, a u mnie TV próbuje jeszcze ten sygnał odzyskać. Na zamrożonym ekranie widać tylko że godzina w dolnym rogu pulpitu próbuje się zmienić, aczkolwiek zaraz wraca do poprzedniej.

Problem jest na tyle denerwujący, że czasami chciałbym zostawić włączony komputer na noc, jednakże wiem, że gdy uruchomię go rano to obraz będzie zamrożony, aby więc to zrobić muszę przed wyłączeniem TV zmienić odświeżanie lub rozdzielczość w ustawieniach Nvidia na mniejszą.

Tutaj link do podobnego problemu, jednak TV to Samsung 4k: https://forums.geforce.com/default/...4k60hz-quot-no-signal-quot-after-tv-off-on/1/

Jakieś sugestie, czy jest szansa że Android 6.0 rozwiąże ten problem?

Pozdrawiam serdecznie.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Tego niestety nie wiem , może w okresie od marca 2016 r. do maja 2016 r . kiedy to jak podają niektóre źródła
będzie aktualizacja Android TV z wersji 5.1 na wersję 6.0 (marshmallow) sprawa się wyjaśni .

MediaTek shows world

BTW, zaciekawił mnie Twój post , bo choć nie mam telewizora Ultra HD , to nie wykluczam , że
w tym roku nabędę taki telewizor , a wtedy praktycznie będę mógł sprawdzić połączenie telewizora 4k
z laptopem przy pomocy kabla HDMI 1.4a , oraz kabla HDMI 2.0(a), jeżeli takowy zakupię .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
Ostatecznie zauważyłem że dzieje się tak tylko przy wyborze formatu koloru YCbCr 4:2:0 przy rozdzielczości 4K/60hz. Natomiast przy ustawieniu 4:4:4 oraz 4:2:2 ten problem nie występuje, ale za to kilka razy dziennie rwie (podskakuje) obraz, co jest doskonale widoczne oraz irytujące przy interfejsie Windows 10.

Wydaje mi się że problemem tutaj jest kabel, gdyż ustawienie 4K/60HZ przy YCbCr 4:4:4 oraz 4:2:2 wymaga dużej przepustowości, a ja obecnie korzystam z kabla, który według producenta oferuje przepustowość do 10.2GB/s:

Delock Products Delock Cable High Speed HDMI with Ethernet ? HDMI A male > HDMI A male 2 m

Przy ustawieniu 4:2:0 nie mam (odpukać) losowego drgania obrazu (to ustawienie wymaga przepustowości poniżej 10GB/s), ale za to występuje opisany wyżej problem, który nie mam pojęcia z czym jest związany.

Mam nadzieję że zakup kabla 18GB/s wyjaśni sytuację i pozwoli uzyskać 4K/60HZ przy YCbCr 4:4:4 bez żadnych problemów: Delock Products Delock Cable High Speed HDMI with Ethernet HDMI A male > HDMI A male 4K 1 m

Martwi mnie tylko jedno, otóż na oficjalnej stronie interfejsu HDMI widnieje zapis:

Can existing HDMI cables support the higher bandwidths of HDMI 2.0 Specification?
Yes, existing High Speed HDMI Cables (wire only) will support the new higher bandwidths (up to 18Gbps).

HDMI 2.0 specification defined a new, more efficient signaling method, for speeds above 1.4b limits (10.2Gbps), to allow higher bandwidths (up to 18Gbps) over existing High Speed HDMI Wire Cables.

Co by teoretycznie wskazywało że kable 10.2 GB/s są w stanie przesłać wyższą przepustowość, jednakże w praktyce może być inaczej gdyż przy absolutnie najwyższych ustawieniach koloru problemy jednak występują. Być może stare kable są w stanie obsłużyć 4K/60HZ (co właśnie czynię przy kolorze 4:2:0), ale też czy w topowych formatach kolorów, gdzie jednak występują drobne problemy z sygnałem?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Ja od kwietnia 2011 r. używam do połączeń moich telewizorów z odtwarzaczami Blu-ray , moim skromnym zdaniem bardzo dobrego płaskiego kabla HDMI 1.4 firmy
amerykańskiej Atlona , o specyfikacji w linku poniżej :

Sklep: audioarena com pl atlona hdmi 1 4 110


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Pigway

New member
Dziękuję za sugestię, jednak jako iż ustawienie rozdzielczości 4K/60HZ przy YCbCr 4:4:4 pożera około 17.82 GB/s przepustowości z 18 GB/s dostępnych przy standardzie HDMI 2.0, najbezpieczniejszym wyjściem byłby zakup kabla z nowej serii "Premium High Speed", która powinna zacząć rozpowszechniać się na rynku w najbliższym czasie. Niestety w Polsce tego raczej teraz nie dostanę, a nie chcę ryzykować czy pierwszy lepszy kabel z dopiskiem 18GB/s podoła zadaniu.

http://www.hdmi.org/manufacturer/premiumcable/Premium_HDMI_Cable_Certification_Program.aspx
 

1matt

New member
witam wszystkich,

mam pytanie, czy jest mi ktoś w stanie podpowiedzieć czy na standardowej przeglądarce w tym telewizorze można jakos odpalić treści, które wymagają flash'a???
ewentualnie co skąd pobrać

będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 

jk_seeker

New member
Przyglądam się dyskusjom w tym wątku i jestem przerażony :( Sam rozważam zakup 65 calowej wersji X85C, ze względu na parametry obrazu, ale niezrozumiałe dla mnie jest to, że nie ma żadnej zależności w występowaniu problemów - u jednej osoby nie czyta filmów, u innych jest bałagan w odtwarzaczu, jeszcze innym się wiesza, a jeszcze inni są zachwyceni, bo wszystko działa. Przewinął się też wątek, że ten telewizor ma słaby procesor, który uniemożliwia komfortowe oglądanie materiałów 4K w 60 kl/s, ale też nie wiem w końcu, czy to wina TV, czy też softu, czy może źródła (dysk/pendrive), którego parametry odczytu były zbyt słabe.I co ja mam myśleć na temat tego TV? :| Czy w ogóle go rozważać?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja jestem zadowolony ale nie oglądam filmów ściąganych tylko z odtwarzacza i wszystko jest ok.. nie jest to tak jak powinno być w 100% ale nie narzekam - przynajmniej teraz.. bo miałem problem z 3d ale po sofcie z listopada o ile dobrze pamiętam jest już ok.. 4k dema u mnie chodzą i nie mam z tym problemu żadnego..
Pod koniec marca będą już pierwsze modele z tego roku tylko ceny będą inne, a czekać zawsze można tylko kiedyś i tak trzeba w końcu coś kupić.. choć wierzę w to że tv z tego roku będą lepszymi modelami...
 

jk_seeker

New member
Tak, w końcu coś trzeba kupić, dałem sobie czas do Euro 2016. Tak naprawdę, gdybym dziś miał kupować, to wybierałbym między Sony 65X85C, a Panasonic CX800 55 cali. Tylko nie wiem, czy przy odległości 2,80m 55 cali nie będzie chybionym wyborem.
 

jk_seeker

New member
W dziwnym momencie zdecydowałem się na nowy TV. :) Mam na myśli fakt, iż OLED coraz odważniej wchodzi na rynek, ale jeszcze nie jest na tyle powszechny, by jego ceny były bardziej ludzkie (nie mam na myśli 55 cali w FullHD, bo mimo wszystko myślę, że to krok w tył). Z drugiej strony, prawda jest taka, że każdy LCD będzie mniej lub bardziej dopracowany, ale dopiero OLED daje nam skok technologiczny. Z której strony nie spojrzeć, to źle. A wydawałoby się, że planując wydatek do 10 tyś na TV nie będzie się miało problemów i dylematów.
 
Do góry