Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

Melonet

New member
Kolego to Ty przy niezłym sprzęcie, który posiadasz korzystasz z dekodera pace od NC+?, przecież to padło, a nie dekoder. Dostosuj dekoder do poziomu posiadanego sprzętu i kup np: Duo2, będzie i obraz i dzwięk żyleta.
Dokładnie, rodzaj dekodera też ma znaczenie. BTW, jak chce sie sprawdzić jakość obrazu to najlepiej włączyć jakiś przyrodniczy dokument z Blue-ray, jeśli tam nie ma obrazu żylety i pełnej głębi to wówczas też się mogę zgodzić, że jakiś tv może być słaby...
 

grubszy

New member
Witam
Kolego kubar1972 posiadam tv od 5 dni wiąc wybacz że mam taki a nie inny dekoder bo narazie lepszy nie był mi do niczego potrzebny i dzięki bardzo za polecenie innego, zadzwonie na dniach do nc+ i zorientuje sie co tam oni posiadają.
Pozdrawiam
 

krystian_man

New member
Co najbardziej Ci doskwiera w obrazie?

Najbardziej denerwuje mnie jakość obrazu na kanałach HD nc+. Dekoder mam VU duo+.
Nie wiem jak to fachowo nazwać ale pojawia się często "pikseloza".

Ponadto w rogach widać jasne smugi.

Na starej plaźmie i LCD ku z podpisu nie ma takich problemów.

Liczę że fachowcy od kalibracji ten telewizor "ożywią".
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzieki za podjęcie tematu i chęć pomocy zobaczymy co powiedzą w nc+. A tak poza tematem to narazie z tv jestem mega zadowolony obraz kot, android narazie nie szaleje oby tak dalej.

A i jeszcze pytanko zastanawiam się nad kalibracją co wy myślicie o takim rozwiązaniu bo koszt takiej zabawy z dojazdem do mnie to 550zł(skalibruj.pl) i wolał bym wydać na co innego te pieniądze jeśli efekt będzie niewielki chyba że warto bo poprawa jakości obrazu będzie bardzo widoczna i co za tym idzie opłacalna. A może inne źródła lub metody kalibracji.

I jedno pytanko do lolek126 czy mógł byś napisać na jakich ustawieniach obrazu masz swój telewizor bo jeśli dobrze pamiętam to chyba masz 8505?
POZDRAWIAM

Efekt zawsze będzie lepszy - pytanie na ile lepszy w stosunku do 550 zl wydanych - oczywiście mam
na myśli Twoją osobę.. ile dla Ciebie znaczy ta kwota...
 

jk_seeker

New member
Najbardziej denerwuje mnie jakość obrazu na kanałach HD nc+. Dekoder mam VU duo+.
Nie wiem jak to fachowo nazwać ale pojawia się często "pikseloza".

Ponadto w rogach widać jasne smugi.

Na starej plaźmie i LCD ku z podpisu nie ma takich problemów.

Liczę że fachowcy od kalibracji ten telewizor "ożywią".

No to wygląda na marną jakość upscalingu HD do 4K. Nic mi ten dekoder nie mówi, ponieważ sam mam dekoder Netii, ale nie sądzę, żeby w dzisiejszych czasach jakiś provider oferował dekoder o tak niskiej jakości, by było to widoczne. Ale mogę się oczywiście mylić. A jak wygląda sprawa np filmów 1080p upscalowanych do 4K? Też jest pixeloza?
 

FotoVideo

Member
Zakupiłem wczoraj model 55X8509C i powiem szczerze, że obraz jest przeciętny, według mnie oba tv które mam w podpisie mają lepszy.

Zamówię kalibrację może to coś da.
Te modele maja naprawdę przyzwoity obraz wystarczy regulacja w menu obrazu kalibracja za 550 zl ??? Na pewno będzie lepiej ale watpie żeby była ogromna przepasc miedzy własnymi ustawieniami a ustawieniami kalibratorem, telewizor ma sporo ustawien obrazu żeby go dokładnie wyregulować a z drugiej strony fabryka telewizorow również kalibruje ekrany przed zapakowaniem w karton.
 

krystian_man

New member
No to wygląda na marną jakość upscalingu HD do 4K. Nic mi ten dekoder nie mówi, ponieważ sam mam dekoder Netii, ale nie sądzę, żeby w dzisiejszych czasach jakiś provider oferował dekoder o tak niskiej jakości, by było to widoczne. Ale mogę się oczywiście mylić. A jak wygląda sprawa np filmów 1080p upscalowanych do 4K? Też jest pixeloza?

Dekoder jest z wyższej półki, w ofercie nc+ takiego nie dają. Tak jak pisałem wcześniej na starszych TV obraz jest OK.
 

krystian_man

New member
Te modele maja naprawdę przyzwoity obraz wystarczy regulacja w menu obrazu kalibracja za 550 zl ??? Na pewno będzie lepiej ale watpie żeby była ogromna przepasc miedzy własnymi ustawieniami a ustawieniami kalibratorem, telewizor ma sporo ustawien obrazu żeby go dokładnie wyregulować a z drugiej strony fabryka telewizorow również kalibruje ekrany przed zapakowaniem w karton.

Znasz jakiś przewodnik po najlepszych ustawieniach obrazu?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dekoder jest z wyższej półki, w ofercie nc+ takiego nie dają. Tak jak pisałem wcześniej na starszych TV obraz jest OK.

Wg mnie i nie tylko to wygląda tak, że w tv FHD programy które były nadawane w sd lub kanały ala hd (które są słabsze) wyglądają lepiej niż w tv 4k , natomiast jeśli jest dobry materiał choćby np. serial Pacyfik na HBO wygląda super patrząc że to tv cyfrowa, a jeszcze lepiej jest jak się ogląda płyty BR ale nigdy nie będzie tak, że po włożeniu płyty BR i jak sobie tv podniesie do 4k to zobaczymy to co w materiałach typowo dla tej rozdzielczości. Podobnie jak włożymy płytę dvd nie otrzymamy po podniesieniu do FHD takiego obrazu jak mamy na płytach BR.
 

MaXeN84

New member
Te modele maja naprawdę przyzwoity obraz wystarczy regulacja w menu obrazu kalibracja za 550 zl ??? Na pewno będzie lepiej ale watpie żeby była ogromna przepasc miedzy własnymi ustawieniami a ustawieniami kalibratorem, telewizor ma sporo ustawien obrazu żeby go dokładnie wyregulować a z drugiej strony fabryka telewizorow również kalibruje ekrany przed zapakowaniem w karton.

A skąd takie herezje? Profesionalna kalibracja nie kosztuje 550zł (200-300zł z dojazdem do klienta z odpowiednim sprzętem optycznym i są to najlepiej zainwestowane pieniądze, bo daje ona sporo - przykładowo Samsung 65H6400 na matrycy AUO ma rewelacyjny kontrast fabryczny 4500:1, ale po kalibracji wręcz obłędny 6000:1 - wybacz wyciśnięcie samego kontrastu o 30% lepszego jest już warte tej sumy, zwłaszcza jak wydaje się na TV kilka tys., gdzie kalibracja daje duża więcej chociażby pod względem także odpowiednich ustawień dla kolorystyki czy płynności obrazu i pod odpowiednie preferencje oglądającego - przecież nie każdy z nas lubi to samo oglądać).
A fabryka nie kalibruje TV, bo po pierwsze fabryki tną koszta - który z producentów inwestowałby dodatkową kasę i czas na coś co podniesie ceny jego produktów, po drugie skąd fabryka ma znać jakie warunki masz w pokoju, np.: skąd pada światło z okna - z lewej strony TV, a może z prawej, a może od tyłu? I jaki jest stopień nasłonecznienia? Przecież istotą kalibracji jest dobór odpowiednich ustawień względem miejsca i warunków gdzie dany odbiornik postawimy.
Radzę trochę poczytać i nie wprowadzać ludzi w błąd.
 

FotoVideo

Member
Przestan siac te demagogie a zamiast regulowania kolorytem kup sobie porządny telewizor daj sobie spokoj z Samsungami z niższej polki bo obraz kontrast i kolory to rzeczywiście sa do poprawki.......
 
Ostatnia edycja:

MaXeN84

New member
Przestan siac te demagogie a zamiast regulowania kolorytem kup sobie porządny telewizor daj sobie spokoj z Samsungami z niższej polki bo obraz kontrast i kolory to rzeczywiście sa do poprawki.......
To jestem ciekawy jaki TV zaproponujesz, który nie wymaga kalibracji? Własnie im lepszy TV, tym większe możliwości skalibrowania i poprawienia jakości obrazu. I skąd wziąłeś tę kosmiczną cenę 550zł za taką usługę - podaj kto ją wykonuje i za pomocą jakiego sprzętu (markę i model poproszę)?
Sprawdzimy kto co sieje ;)
 

grubszy

New member
Witam
Kolego MaXeN84 to ja podałem kwotę 550zł bo z taką przedstawił mi pan z skalibruj.pl 399zł-kalibracja i 150zł dojazd Wwa-Szczecin ale jeśli znasz taniej to chętnie skorzystam z twojego żródła i mam nadzieje że starczy te 200-300 zł z dojazdem jak napisałeś wcześniej!
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To jestem ciekawy jaki TV zaproponujesz, który nie wymaga kalibracji? Własnie im lepszy TV, tym większe możliwości skalibrowania i poprawienia jakości obrazu. I skąd wziąłeś tę kosmiczną cenę 550zł za taką usługę - podaj kto ją wykonuje i za pomocą jakiego sprzętu (markę i model poproszę)?
Sprawdzimy kto co sieje ;)

Np pewien Gość z Warszawy (ci co są w temacie to wiedza o kogo chodzi) na miejscu w Stolicy robi za 350 kalibrację i jest naprawdę dobry - nie wiem natomiast ile jest za dojazd..
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego ja miałem robioną kalibracje na tv który stoi w salonie, ten tv o którym mowa stoi u mnie w sypialni i nie robiłem kalibracji w tym modelu..
 
Do góry