Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

1matt

New member
witam,

mam pytanie jak (oraz jaką) ściągnąć jakąs przglądarkę która by obsługiwała flasha, bo standardowa Opera, nie daje możliwości odtwarzania filmów np. z zalukaj.tv
 

accu

New member
Bez reklam
Miejmy taką nadzieją KOlego :) szczególnie dla tych co dużo korzystają z androida.

Witam uprzejmie,

Mam małą prośbę . Jak znajdziesz chwilę wolnego czasu , czy możesz zmierzyć ile Twój telewizor
firmy Sony KD-55X8505C pobiera prądu w stanie czuwania . (po 15 minutach po jego wyłączeniu
przy użyciu pilota zdalnego sterowania):-|
Mam nadzieję , że nie będzie to wielki kłopot , bo Święta Bożego Narodzenia zbliżają się już
szybko i jest dużo pracy przy ich przygotowaniu .
Przy okazji życzę spokojnych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia .

BTW, zmierz pobór prądu w stanie czuwania ( standby) , oczywiście bez podłączonego zewnetrznego dysku HDD do portu USB w telewizorze .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Również życzę Wesołych Świąt postaram się to zmierzyć ale dopiero po świętach bo wyjeżdżam i dopiero będę w następną środę lub we wtorek na wieczór w domu...


Hej chciałem Ci nawet dzisiaj sprawdzić ale miernik mam zapewne w drugim mieszkaniu bo nie mam go na miejscu w domu, ale na innym forum jest dyskusja o tym - tam nawet dwie osoby to ssprawdzało w tych modelach w 55 calach i już Ci podaje:


W obrazie standard 63,7
w obrazie żywy 90,7


Wyniki jak dla mnie bardzo dobre


Natomiast po wyłączeniu tv z pilota to niestety tu jest problem w stosunku do tego co jest podane na stronie Sony - bo miernik pokazuje 22,8, więc o wartości 0,5 to możemy zapomnieć i myślę że wszystkie tv obecne mają dużo więcej w czuwaniu niż podają to na stronach przy swoich super oszczędnych tv :)
Choć Ty może się z tym nie zgadzasz , ale ja domniemywam że taki tv zachowuje się podobnie jak tel. który niby też jest wyłączony, a pomimo tego pewne aplikacje działają w tle, a tym samym bateria szybciej się rozładowuje... Jeden z tych sprawdzających twierdzi, że po wyłączeniu netu czy tez wifi za bardzo wartość się nie zmieniają, ale nawet jakby się zmieniło do wartości 20 W to i tak jest to dużo więcej jak podają. I śmiem twierdzić że tak jest teraz w większości tv które mają smart, chyba że tak działa android, a np. SO w Samsungu czy Lg na innej zasadzie sobie funkcjonują.... Nie znam się na tym... a piszą tak bo być może są przepisy które mówią o wartościach jakie powinny mieć pewne urządzenia na wyłączonym odbiorniku...
Osobiście ja i tak na noc i cały dzień wyłączam tv z gniazdka i cały sprzęt, zresztą od stycznia tv idzie do sypialń więc tam tym bardziej będzie wyłączony ale jestem ciekaw jak będzie z modelami w przyszłym roku...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Na innym forum przeczytałem i cytuję :




Wzór na pobór energii.
W=V*A*cos fi
Żeby miernik uwzględniał cos fi musi kosztować tyle co połowa TV.
Na 99% sony pobiera 0,5W.
Odłącz lodówę i sprawdź na



Czy faktycznie żeby zmierzyć pobór prądu na 100% potrzeba naprawdę dobrego miernika ??? Jest ktoś tutaj na forum co ma pokrewne wykształcenie jeśli chodzi o to zagadnienie?? Wg mnie to chyba Gość przesadza , nawet jakby pomiar był o 5-8 W różniący się to jednak nie jest chyba możliwe żeby normalny miernik o tyle się mylił...
 
Ostatnia edycja:

FotoVideo

Member
Witam ! Pobralem nowa aktualizacje do mojego KD-65X8505C z dnia 21 grudnia wersja PKG3.155.0100EUB cos tam poprawiono ? no i niestety tez spiepszyli odtwarzacz video, po wlozeniu nośnika do gniazda USB z filmem w standardzie kinowym 2.39:1 czarny pas u dolu i u góry ekranu żeby było wszystko jasne :) film jest rozciagniety do pelnego ekranu 16:9 i w żaden sposób nie mogę tego zmienić ! Możecie sprawdzić na swoich telewizorach czy ten problem wystepuje używam systemowego odtwarzacza video probowalem innych kodi itd...problem rozciągania pionowego nie wystepuje ale te playery nie odtwarzają 4K możecie polecić cos co działa poprawnie....Problem wczoraj zglosilem telefonicznie obsłudze technicznej Sony
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Sprawdziłbym Ci Kolego ale ja używam tylko oryginalnych filmów więc nie posiadam żadnych ściąganych z netu... dla mnie wszystkie problemy związane z odtwarzaniem filmów z pena czy z dysków nie interesują , dla mnie jest ważne że 3d poprawili.. przynajmniej tak się wydaje na szybko że to zrobili... sam tv też nie zachowuje się gorzej niż wcześniej więc na razie jest spoko... ale wiadomo ja z kilku rzeczy nie korzystam...
 

jarmalik

Member
Bez reklam
W moim KD-75x9105c też rozciągnęły się filmy 4:3 (zgrane z VHS) i nie mogę tego zmienić - wcześniej było prawidłowo. Za to nareszcie mogę odtwarzać z sieci (DLNA) pliki xavc-s 4k nawet 100 Mb/s chociaż czasami się tną (z powodu wolnej karty sieciowej 100Mb)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
CD. poboru prądu zmierzony przez innego użytkownika innego forum - wartości mierzone w dzień...
Cytuję:


Coś nie mierzycie jak trzeba Panowie.
U mnie pobór prądu po wyłączeniu z pilota = 0,6W
Tryb Dynamiczny bez czujnika światła=87W
Tryb Dynamiczny z czujnikiem światła=160W
Jak widać czujnik światła ma kolosalne znaczenie.
Mierzone miernikiem poboru prądu wsadzanym do kontaktu.
 

zenito

New member
Witam.
Aktualizacji poprawiających działanie tego tv już kilka było więc pewnie wiele błędów zostało naprawionych.Napiszcie proszę co nadal w tym telewizorze kuleje,bo może na daną chwilę jest całkiem spoko(przeczytałem cały wątek o tym telewizorze i na początku nie było kolorowo) Jest teraz dobra promocja na model KD-55X8505C -4643zł więc może warto się skusić?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jest promocja technologiczna 15% w Saturnie(do 31-12-2015 włącznie) i MM(do 27-12-2015 włącznie) .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

FotoVideo

Member
Sony cudowna koalicja z androidem dzisiaj zawiesil się 5 razy przy zwykłym użytkowaniu regulacja jasności kontrastu użytkowanie you tube, odczyt plikow z zewnętrznego dysku przypomina roszyfrowanie enigmy gdzie najtańsze telewizory szajsunga radza sobie w ułamku sekundy !
Można rzucac kurw...mi ale ten telewizor broni się swietna jakoscia obrazu bo inaczej dawno bym go oddal !
Co do pilota RMF-TX100E jakby go nie było w zestawie nawet bym nie poczól braku mało wnosi do codziennego użytkowania panel dotykowy w porównaniu z pilotem Samsunga to jakas spora rozbieznosc w ewolucji tego typu sprzętu na nie korzyść Sony w dodatku ta cena 270 zl mogę go odsprzedać za 100 zl badziew brak slow jedynie komedy głosowe sa OK !
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
... i od czego to zależy ... że jednym się wiesza a innym nie... ja co prawda teraz na wyjeździe jestem ale jak tylko wgrałem najnowszy soft maltretowałem z godzinę tv i nic wszystko chodziło (nic się nie zawiesiło włącznie z filmikami - dema w 4k) plus napis w 3d zniknął i w końcu jest już tak jak powinno być... dlaczego jedni mają problem z tym samym modelem a inni nie... ja na szczęście używam zew. dekodera do tv cyfrowej, a z tym też jest problem jak ktoś używa wew. tunera w tv...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Nowa wersja oprogramowania : v3.169 z dnia 28-12-2015.
Powinna rozwiązywać problemy z dźwiękiem .(Po włączeniu telewizora , który jest podłączony przez HDMI do
urządzenia z LPCM 5.1 wyjście audio)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry