Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

yellowmen

New member
@yellowmen
TV był odłączony od zasilania trochę dłużej? Czy wyjąłeś wtyczkę i odrazu włożyłeś z powrotem?

Wysłane z mojego HTC M8 przy użyciu Tapatalka

Wcześniej byl wyłączony chwilkę (robilem to w nocy)
pozniej podanie prądu skutkowało automatycznym włączeniem TV i sie zapętlał.....
Wyłączyłem go w nocy całkowiecie (przyciskiem na listwie zasilającej)
 

Ryujin

New member
Teoretycznie przy problemach z uruchomieniem polecają odłączyć zasilanie na minimum minute, a potem dopiero podłączyć. Sprawdź co będzie się działo jak wrócisz do domu i daj znać.

Wysłane z mojego HTC M8 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja wgrałem nowe oprogramowanie i na razie chodzi i generalnie to co pisali Koledzy mogę potwierdzić.. ale ze dwie osoby miały problem więc pytanie skąd się to bierze...
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pomocy!
Wczoraj ściągłem akualizację, sprawdziłem rozmiar pliku wg opisu na SONY, podpięłem usb pod TV i od razu zaczęło się aktualizowac.....Po czym po około 25-30 mion TV sie zrestartował....pojawiło sie logo SONY....nastepnie zaczęły skakać te kolorowe 4ry ikonki, po czym nastepuje reset TV i znów logo i in=konki....i tak cały czas przez prawie godzinę....
Po wylączeniu TV z prądu i ponownym włączeniu TV od razu startuje i w koło ta sama sytuacja....

Co mam zrobic w takim przypadu ??
Teraz wyłączylem TV z prądu całkowicie i jestem w pracy ale po powrocie muszę się z tym zmierzyć....

Ale po włożeniu Pena z oprogramowaniem do tv od razu zaczął się aktualizować czy najpierw ściągnął sobie oprogramowanie z pena, a dopiero potem się aktualizować?
 

accu

New member
Bez reklam
Ja wgrałem nowe oprogramowanie i na razie chodzi i generalnie to co pisali Koledzy mogę potwierdzić.. ale ze dwie osoby miały problem więc pytanie skąd się to bierze...

Witam uprzejmie,

A dlaczego miałoby przestać "chodzić" ? :neutral:
Na występujące sporadycznie usterki znajdzie się z reguły "lekarstwo" . ;-)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

yellowmen

New member
Niestety, wskazówki z serwisu nie dają rezultatu :(
Telewizor po podłączeniu do prądu od razu się uruchamia i wpada w pętlę.

Po podłączeniu pedrive od razu uruchomiła się aktualizacja bez żadnych pytań

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

yellowmen

New member

yellowmen

New member
To u mnie niestety czarna D.....
Wyłączyłem TV z prądu (wtyczka) po minucie przytrzymuje z tyłu TV POWER i VOL- . trzymając wciskam wtyczkę....uruchamia się TV.....wyskakuje logo sony...po chwili pojawiają się latające ikonki (te nowe) i reset...znów logo i znów ikonki.....robie coś źle ??
 

Ryujin

New member
Niestety, ale słabo to wygląda... Troszkę doświadczenia mam z androida, ale ze smartfonów, nie wiem jak to działa w TV. Tzw "boot loop" tworzył się po np. źle zainstalowanym custom ROMie (czyli nieoficjalnym oprogramowaniu), o ile czasami szło to jeszcze ogarnąć z poziomu PC, tak w niektórych przypadkach telefon się poprostu uceglało, czyt. nie można było go naprawic, a serwis go nie przyjmował, bo robiąc root'a (zdjęcie zabezpieczenia) tracilo się gwarancję. Oczywiście tutaj jest inna sytuacja, bo była próba instalacji oryginalnego oprogramowania. Moim zdaniem jedyna opcja to gwarancja, ale poczekaj, może znajdzie się jakiś specjalista, który doradzi coś więcej.

Pozdrawiam

Wysłane z mojego HTC M8 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oj chyba będzie potrzebny serwis... ale to dziwne bo kolega jest pierwszym który ma problem w 100 procentowym znaczeniu tego słowa...
 

Ryujin

New member
Może plik nie pobrał się w całość, tak jak należy. Przyczyn może być tak naprawdę wiele, ale moim zdaniem nie obędzie się bez serwisu. Obym się mylił.



Wysłane z mojego HTC M8 przy użyciu Tapatalka
 

yellowmen

New member
Plik pobrany dobry, sprawdzony pod względem wagi, potem pendrive włożony do pracującego tv. Od razu instalacja bez żadnych pytań. I na koniec to już wiecie co mam.

Poprzednia aktualizacja zrobiona tak samo i bez problemów.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

accu

New member
Bez reklam
Plik pobrany dobry, sprawdzony pod względem wagi, potem pendrive włożony do pracującego tv. Od razu instalacja bez żadnych pytań. I na koniec to już wiecie co mam.

Poprzednia aktualizacja zrobiona tak samo i bez problemów.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

Witam uprzejmie,

Napisz może proszę , jakie czynności wykonujesz po kolei , aby zobaczyć jak dioda LED zmienia kolor na zielony.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

milanoa

Member
W Philipsie jest możliwość wejścia w tryb recovery i ponowny update, może w Soniaczu jest podobnie.
Dziwne, że nie skopiował pliku do wewnętrznej pamięci tv tylko od razu rozpoczął aktualizację.
 

yellowmen

New member
Witam uprzejmie,

Napisz może proszę , jakie czynności wykonujesz po kolei , aby zobaczyć jak dioda LED zmienia kolor na zielony.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

1. Wył TV
2. z tyłu TV przytrzymuje jednocześnie dwa przyciski POWER i Volume -
3. Wkładam wtyczkę do kontaktu (cały czas trzymając przyciski)
4. Automatycznie włacza się TV
5. Pojawia się logo SONY
6. Po chwili pojawiają się nowe ikonki (4 kolorowe)
7. skaczą ikonki około 15s po czym następuje reset
8. Pojawia się logo Sony - i pojawia się Pętla
9. Puszczam przyciski bo nie ma efektu....

Chociaż jak się włączy TV i tak trzymam te guziki to jak by na chwilę dioda była zielona.....robiłem tak że po pojawieniu się diody puszczałem guziki...ale nic to nie dawało.....

Instalację przeprowadziłem dokładnie wg instrukcji ze strony:

Przed przystąpieniem do instalacji pobrać aktualną wersję oprogramowania wbudowanego z Internetu i zapisać ją na przenośnej pamięci USB

Przeczytać i zaakceptować poniższe warunki, a następnie kliknąć download file (pobierz plik).
Po wyświetleniu monitu zapisać plik na pulpicie. Po zakończeniu pobierania aktualizacji należy upewnić się, że rozmiar pliku wynosi 1,332,880,982 b. W tym celu należy kliknąć plik prawym przyciskiem myszy, wybrać opcję Properties (Właściwości) i sprawdzić rozmiar w zakładce General (Ogólne).
Otworzyć program Windows Explorer (Eksplorator Windows), odnaleźć pobrany plik sony_tvupdate_2015_3395_eub_auth.zip, a następnie go rozpakować.
Na dysku lokalnym utworzy się folder o nazwie sony_tvupdate_2015_3395_eub_authz plikiem sony_dtvxxxxxxxxxxxx_xxxxxxxx (.pkg)
Skopiować lub przeciągnąć i upuścić plik sony_dtvxxxxxxxxxxxx_xxxxxxxx (.pkg) do katalogu głównego urządzenia USB
 
Ostatnia edycja:
Do góry