Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

A cena telewizora firmy Sony KD-55X8509C się obniża , ja przewidywałem , że będzie 5800 zł ,
jest teraz 5999 zł + 5 lat gwarancji Sony . Powoli zaczyna być to cena "zjadliwa" .
Gdyby tak w przedziale od 5000 zł do 5500 zł to już moim skromnym zdaniem można rozważyć
zakup .:|

A cena telewizora firmy Sony KD-65X8505C jest teraz 9599 zł + 5 lat gwarancji Sony .
Moim zdaniem "ciut" za wysoka , w przedziale 7500 zł do 8000 zł to "zjadliwa" cena .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Kiedyś pewnie się kupi za 8 tys ale jeszcze nie teraz.. za wcześnie wg mnie...
 

accu

New member
Bez reklam
Kiedyś pewnie się kupi za 8 tys ale jeszcze nie teraz.. za wcześnie wg mnie...

Witam uprzejmie,

To klasa średnia z opcją wyższa , więc aby się dobrze sprzedawała , cena moim skromnym zdaniem nie
powinna być zbyt wygórowania .

A w 2016 r. pewnie ujrzą "światło dzienne" telewizory firmy Sony z systemem operacyjnym Android M(Marshmallow) ( wersja 6.x.x)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
.... i oby ten "Antek" lepiej sobie radził niż w tej edycji... ale jeszcze na pewno poprawia więc wszystko przed nimi...
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dzisiaj tj. 29.08.2015 r. przeglądając oficjalną stronę firmy Sony (oddział - Niemcy) czytam i co znajduję :

https://www.sony.de/support/de/cont...es-coming-to-your-android-tv-soon/KD-55X8505C
Widzę 12 istotnych poprawek dla telewizora Sony KD-55X8505C .

Czyżby firma Sony opóźniła termin wydania aktualizacji oprogramowania na koniec września 2015 r. ?


Z treści poprawek wynika , że połączono aktualizację oprogramowania , która miała być wydana 01.09.2015 r. z aktualizacją oprogramowania , która miała być wydana 01.10.2015 r.
Jak będzie w rzeczywistości , życie pokaże .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Może jedne uaktualnienia mają jakiś wpływ na te drugie ....

Witam uprzejmie,

Nie widzę żadnego związku .:|
Natomiast z treści poprawek , wynika , że klient kupuje telewizor , który w zasadzie nie powinien
być dopuszczony do sprzedaży , gdyż wiele funkcji takich na przykład : jak nagrywanie programów cyfrowych na zewnętrzny dysk HDD , nie działający Twin tuner , nie już mówiąc o niepoprawnie działającym zegarze programowym telewizora ,
co powoduje niestabilne działanie wielu funkcji telewizora .
Proszę mnie powiedzieć , czy klient jest informowany przez sklep (market) o tych niedociągnięciach .
Czy firma Sony powiadamia kupującego o okresie w jakim usunie te usterki obojętnie w jakiej formie ?
Jeszcze jedno : porównując stronę internetową wsparcia telewizora Sony KD-55X8505C niemiecką , a stronę
internetową wsparcia telewizora Sony KD-55X8505C polską , odnoszę wrażenie , że Polacy
są klientami "drugiej"kategorii . Proszę sobie je zobaczyć i porównać . Niemiecka podaje 12 poprawek i
termin wprowadzenia , a polska 3 poprawki z terminem rocznym . Kpina z polskiego klienta.

BTW,
W instrukcji obsługi znalazłem tylko maleńką uwagę , że nagrywanie na HDD REC będzie dostępne
od połowy 2015 r.
A mamy koniec miesiąca sierpnia i ta funkcja nie funkcjonuje .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
I wszystko NAPISAŁEŚ w Temacie SONY w Polsce !!!!!!
Dla tego jak pisałem w innym wątku NIE KUPIŁEM TV SONY !
 
D

Deleted member 121090

Guest
Witam uprzejmie,

Nie widzę żadnego związku .:|
Natomiast z treści poprawek , wynika , że klient kupuje telewizor , który w zasadzie nie powinien
być dopuszczony do sprzedaży , gdyż wiele funkcji takich na przykład : jak nagrywanie programów cyfrowych na zewnętrzny dysk HDD , nie działający Twin tuner , nie już mówiąc o niepoprawnie działającym zegarze programowym telewizora ,
co powoduje niestabilne działanie wielu funkcji telewizora .
Proszę mnie powiedzieć , czy klient jest informowany przez sklep (market) o tych niedociągnięciach .
Czy firma Sony powiadamia kupującego o okresie w jakim usunie te usterki obojętnie w jakiej formie ?
Jeszcze jedno : porównując stronę internetową wsparcia telewizora Sony KD-55X8505C niemiecką , a stronę
internetową wsparcia telewizora Sony KD-55X8505C polską , odnoszę wrażenie , że Polacy
są klientami "drugiej"kategorii . Proszę sobie je zobaczyć i porównać . Niemiecka podaje 12 poprawek i
termin wprowadzenia , a polska 3 poprawki z terminem rocznym . Kpina z polskiego klienta.

BTW,
W instrukcji obsługi znalazłem tylko maleńką uwagę , że nagrywanie na HDD REC będzie dostępne
od połowy 2015 r.
A mamy koniec miesiąca sierpnia i ta funkcja nie funkcjonuje .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Jak komuś TV nie odpowiada, to ma idealny powód, żeby go oddać sprzedawcy, jako towar niezgodny z umową.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zgadzam się , że telewizor ten nie spełnia warunki umowy .
Ale wielu nabywców nie zdaje sobie z tego w ogóle sprawy :-|.
Dlatego między innymi poruszyłem ten temat , a że trafiło
akurat na produkt firmy Sony , tak wyszło .
Do samej jakości wyświetlanego obrazu przez ten telewizor nie
mam zastrzeżeń .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dla odmiany , dzisiaj mam bardzo dobrą wiadomość;)kolejna aktualizacja dla telewizorów firmy Sony serii : X85C , S85C , X90C ,( X91C, X93C , X94C to było wiadome wcześniej) daje(da) wsparcie HDR .

Mise



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Krukocz

New member
Witam. Jesli wprowadza HDR do X85 to bede mega szczesliwy, ze wydalem w sprzet jednak sporo pieniedzy, ktory bedzie przygotowany na pelne wparcie 4k. Mam tu na mysli 4k/uhd, poszerzona paleta barw no i HDR. Mam nadzieje, ze znow nie bedzie obsuwy nowego firmwaru. No to jestem troche podlechtany info o HDR.
Pozdrawiam.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bo nie wierzyłem (była mowa tylko o wysokich modelach 4k), ale cieszę się że tak będzie - ludzie wydali pieniądze i na pewno w przyszłości będzie to przydatne...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
"Sony Europe poinformowało o wprowadzaniu obsługi materiałów HDR (High Dynamic Range — o dużym zakresie dynamiki) w kolejnych seriach telewizorów 4K Ultra HD. Poza wcześniej ogłoszonymi seriami X94C i X93C materiały HDR będą także obsługiwać — po aktualizacji sieciowej[1] — serie X91C, X90C, X85C i S85C. Materiały HDR zapewniają głębszą czerń, większą maksymalną jasność oraz bogatsze przejścia tonalne. Aby zapewnić użytkownikom większy wybór takich materiałów, firma Sony nawiązała także współpracę z serwisami oferującymi materiały wideo w transmisji strumieniowej, takimi jak Amazon Video. Planowana aktualizacja pozwoli użytkownikom telewizorów oglądać treści HDR z serwisu Amazon Video (w wybranych krajach).

Technologia HDR rozszerza dostępny zakres poziomów jasności i nadaje wyświetlanemu obrazowi większy kontrast. W rezultacie ujawniają się szczegóły ukryte w głębokich cieniach oraz niuanse kolorystyczne w najjaśniejszych fragmentach. Zgodność telewizora z materiałami HDR oznacza więc żywsze kolory, lepszą widoczność szczegółów, wyraźnie odwzorowane światła i większą głębię obrazu.

— Sony z zadowoleniem rozszerza ofertę telewizorów 4K Ultra HD obsługujących materiały HDR — mówi Motoi Kawamura, główny menedżer ds. planowania i marketingu produktów telewizyjnych w Sony Europe. — Firma Sony zawsze była liderem technologii HDR i jest jedynym producentem oferującym pełne wrażenia wizualne HDR: od rejestracji obrazu profesjonalną kamerą z funkcjami HDR przez produkcję i montaż materiałów HDR w wytwórni Sony Pictures aż po wyświetlanie obrazu w domowym salonie na zgodnych z HDR telewizorach z powiększonej oferty.

Pierwszym serwisem, który zaoferował materiały HDR swoim użytkownikom, był Amazon. W ramach serii Amazon Original udostępnił on posiadaczom kont Prime serial „Mozart in the Jungle”. Obecnie w technice HDR realizowane są kolejne materiały.

Unikatowa technologia X-tended Dynamic Range w seriach X94C i X93C pozwala uzyskać głębszą czerń i intensywniejszą biel. Zapewnia to lepsze wrażenia przy oglądaniu nagrań wideo, zarówno zrealizowanych w technice HDR, jak i pozostałych. Technologia X-tended Dynamic Range w serii Sony X93C rozszerza zakres jasności do dwóch razy. W serii X94C wykorzystano wersję X-tended Dynamic Range PRO, dzięki której zakres jasności staje się nawet trzykrotnie większy."

[1] Dostępność w tym roku.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

A mnie bardzo ciekawi , czy firma Sony w swoich laboratoriach nadal pracuje nad wyświetlaczem
Crystal LED Display , którego prototyp w wielkości przekątnej ekranu 55" , firma pokazała na
CES 2012 r , gdzie każdy subpiksel miał niezależne podświetlenie .(około 6 milionów subpikseli miało własną diodę jako źródło światła) Byłaby to jakaś alternatywa dla telewizorów w technologii OLED .
Obie te technologie mogą być rozwijane i wprowadzane przez firmę Sony przecież równolegle .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście że tak ale wydaje mi się że to drogie tv by były a skoro oni już zrezygnowali z pewnych rzeczy żeby minimalizować koszty to nie wiem czy to by wypaliło. Obawiam się że cena byłaby na tyle odstarszajaca, że za dużo by się tych tv nie sprzedało. Ale na pewno byłaby to alternatywa dla oleda..
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Czekam spokojnie na styczeń 2016 r. , na CES 2016 , i oczekuję , że firma Sony w przeciwieństwie do IFA 2015 ,
zaprezentuje na CES 2016 , już ciekawe , nowe swoje telewizory .:|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

Zapraszam serdecznie do zapoznania się z ciekawie napisanym testem telewizora Ultra HD firmy Sony , model Sony KD-55X8505C przez Pierre Dubarry z portalu audiovideohd.fr , w dniu 10.09.2015 r.

Que vaut le Sony 55X85C ?

Test ten może również być pomocny dla użytkowników tego modelu telewizora firmy Sony .:-|

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry