Telewizory 4K firmy Sony serii X8509C-pierwszy ogląd

jk_seeker

New member
Oglądałem wlasnie w Sony Center 65 calowa wersję w akcji upscalingu jakiegoś programu w HD w TVN i na EuroSporcie, zrodlem podobno bylo nc+. Z odległości 3m wyglądało to po prostu FATALNIE, moglem policzyć pixele... :( Czy ten model naprawdę tak źle upscaluje? Przeciez to aż niemożliwe.. Jak to oceniacie? To, co ja widziałem, wyglądało tak fatalnie, ze nie chciałbym na tym obejrzeć kompletnie nic. Ktoś na youtube zamieścił filmik, na którym pokazywał fragment wiadomości na TVN24, bardzo zachwalał i faktycznie, na filmie wyglądało to super. Jak jest u Was? Bo praktycznie podjąłem decyzję o zakupie a teraz sie załamalem... Aż mi sie odechcialo :(
 

Razahell

New member
Oglądałem wlasnie w Sony Center 65 calowa wersję w akcji upscalingu jakiegoś programu w HD w TVN i na EuroSporcie, zrodlem podobno bylo nc+. Z odległości 3m wyglądało to po prostu FATALNIE, moglem policzyć pixele... :( Czy ten model naprawdę tak źle upscaluje? Przeciez to aż niemożliwe.. Jak to oceniacie? To, co ja widziałem, wyglądało tak fatalnie, ze nie chciałbym na tym obejrzeć kompletnie nic. Ktoś na youtube zamieścił filmik, na którym pokazywał fragment wiadomości na TVN24, bardzo zachwalał i faktycznie, na filmie wyglądało to super. Jak jest u Was? Bo praktycznie podjąłem decyzję o zakupie a teraz sie załamalem... Aż mi sie odechcialo :(

nagraj na pendrive jakieś krótkie dema... SD, HD, 4k... film, jakiś sport i wtedy pojedz do Sony Center i zobacz jak to gra... druga sprawa to ustawienie Obrazu tez jest wazne...
 

jk_seeker

New member
:???:
nagraj na pendrive jakieś krótkie dema... SD, HD, 4k... film, jakiś sport i wtedy pojedz do Sony Center i zobacz jak to gra... druga sprawa to ustawienie Obrazu tez jest wazne...

Dzieki, tak zrobię, bo to aż niemożliwe... Przecież nie kupię TV, na którym nie da sie obejrzec programów HD.. jestem cały czas w szoku :/
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego sprawa jest prosta jak będziesz oglądalna tv 4k kanały słabej jakości - nawet niektóre nasze kanały ala hd bo to ciężko nazwać że to jest HD to na tv 4k będzie to gorzej wyglądało jak na tv FHD...ale jak wrzucisz materiał dobrej jakości na tv 4k to oczy będą się cieszyć, nawet filmy niektóre w HD z HBO czy C+ - wybór należy do konsumenta.. Do tego trzeba się pobawić w ustawieniach ... ten model tv ma bardzo dużo ludzi, podobno nawet ma być dalej produkowany w tym roku ze względu na popularność wśród konsumentów - nie wiem na ile to jest pewna informacja ale podobno tak ma być.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Pozostaje się tylko zgodzić z opinią przedmówcy ;-).

Możliwości i jakość danego TV należy sprawdzać tylko w jego rozdzielczości natywnej i na materiale w jak najlepszej jakości odpowiadającej tymże możliwościom, tu często materiały nawet wydane na blu-ray'u (przez naszych rodzimych dostawców) często nie były wyznacznikiem jakości by takowy test wykonać. Znaczki nic nie dają, na kanale masz znacznik HD i co z tego jeżeli często leci sygnał marnej jakości SD lub parokrotnie przetworzony interpolowany do tegoż "znaczka". Dalej tylko do naziemnej najlepszym wyborem nie jest nawet fHD tylko HD Ready (720p) 50Hz, który dobrze radzi sobie z sygnałem fHD jak i marnej jakością SD nie robiąc "mydełka", dobrze też by nie był nie za dużej wielkości, gdzie z każdym calem spada gęstość pikseli na cm2. Pozostaje więc odpowiedzieć na pytanie, czego się najwięcej ogląda i czego się oczekuje, jak "jakości" z naziemnej czy innych pseudo HD kanałów to nie warto się pchać w 4K i 120Hz matryce, Panasonic hand made by Turkey (modele 3xx i 4xx) będzie b dobrym wyborem za połowę ceny, bo nasz rodzimy Kruger & Matz może być tu tez już za dobry.

Przy tym modelu Sonego nie przepłacasz do rozszerzonego gamutu kolorów i 10 bitowej palety, HDR, 120Hz matrycy, otrzymujesz rewelacyjny system motionflow, dość dobrą jakość czerni (matryca VA) jak na LCD, rewelacyjny input lag do gier na poziomie 35ms, rozdzielczość obrazu ruchomego przekładającego się na ostrość (do 1080 TVL) gdzie w panasie nawet w modelach cx700/800 masz ich tylko 550 TVL, problemy w Sony z androidem w większości zostały rozwiązane, update do 6.0 wniesie dts hd ma passthrough i dalszy rozwój i dostęp do większej ilości aplikacji.

Wybór należy do Ciebie byleby był to wybór świadomy. Ja zatoczyłem koło, zaczynając od x8505c przeleciałem przez wszystkie możliwe opcje i testy innych modeli i marek, i co dzień wybór padał na coraz to "lepsze" modele jak zachwalany i tani model 4k panasa cx680, gdzie okazało się że nie tylko płynność obrazu ruchomego jest mniej niż 550 TVL ale siedzi matryca 50Hz, niemniej do naziemnej wybór w sam raz.
 
Ostatnia edycja:

jk_seeker

New member
Pozostaje się tylko zgodzić z opinią przedmówcy ;-).

Możliwości i jakość danego TV należy sprawdzać tylko w jego rozdzielczości natywnej i na materiale w jak najlepszej jakości odpowiadającej tymże możliwościom, tu często materiały nawet wydane na blu-ray'u (przez naszych rodzimych dostawców) często nie były wyznacznikiem jakości by takowy test wykonać. Znaczki nic nie dają, na kanale masz znacznik HD i co z tego jeżeli często leci sygnał marnej jakości SD lub parokrotnie przetworzony interpolowany do tegoż "znaczka". Dalej tylko do naziemnej najlepszym wyborem nie jest nawet fHD tylko HD Ready (720p) 50Hz, który dobrze radzi sobie z sygnałem fHD jak i marnej jakością SD nie robiąc "mydełka", dobrze też by nie był nie za dużej wielkości, gdzie z każdym calem spada gęstość pikseli na cm2. Pozostaje więc odpowiedzieć na pytanie, czego się najwięcej ogląda i czego się oczekuje, jak "jakości" z naziemnej czy innych pseudo HD kanałów to nie warto się pchać w 4K i 120Hz matryce, Panasonic hand made by Turkey (modele 3xx i 4xx) będzie b dobrym wyborem za połowę ceny, bo nasz rodzimy Kruger & Matz może być tu tez już za dobry.

Przy tym modelu Sonego nie przepłacasz do rozszerzonego gamutu kolorów i 10 bitowej palety, HDR, 120Hz matrycy, otrzymujesz rewelacyjny system motionflow, dość dobrą jakość czerni (matryca VA) jak na LCD, rewelacyjny input lag do gier na poziomie 35ms, rozdzielczość obrazu ruchomego przekładającego się na ostrość (do 1080 TVL) gdzie w panasie nawet w modelach cx700/800 masz ich tylko 550 TVL, problemy w Sony z androidem w większości zostały rozwiązane, update do 6.0 wniesie dts hd ma passthrough i dalszy rozwój i dostęp do większej ilości aplikacji.

Wybór należy do Ciebie byleby był to wybór świadomy. Ja zatoczyłem koło, zaczynając od x8505c przeleciałem przez wszystkie możliwe opcje i testy innych modeli i marek, i co dzień wybór padał na coraz to "lepsze" modele jak zachwalany i tani model 4k panasa cx680, gdzie okazało się że nie tylko płynność obrazu ruchomego jest mniej niż 550 TVL ale siedzi matryca 50Hz, niemniej do naziemnej wybór w sam raz.

Dzięki serdeczne za wszystkie Wasze sugestie i opinie.

Ja zatoczyłem podobne koło, zahaczając jeszcze o OLED'a 910, ostatecznie stwierdziłem, że mam zbyt duże obawy i obiekcje co do odwzorowania płynności, jak i samej trwałości technologii.

Wiecie, tu nie chodzi o to, że oczekuję od tego modelu, że z SD zrobi mi 4K, ale po prostu byłem w szoku, to wyglądało naprawdę jak przeskalowany materiał SD, mniej więcej tak, jak wygląda obraz na telewizorach we wszystkich marketach - mydło. Może to była wina spliterów sygnału, nie mam pojęcia, ale na pewno nie przypominało to choćby w 1/4 tego, co można zobaczyć tu https://www.youtube.com/watch?v=0UfjD6vJStA Zobaczcie od 08:05 - fragment wiadomości z TVN24, jasne, że to filmowane kamerą, ostrość itd, ale zwróćcie uwagę choćby na loga i litery - one są czytelne i ostre, a jak wczoraj oglądałem w salonie, to nawet litery były mydlane...

Nie sądzę, że można chwalić skalowanie, skoro nawet litery są rozmyte. Moje obserwacje są na tyle skrajne w porównaniu z tym, co dane mi było przeczytać na jego temat, że zdecydowałem się napisać i zapytać, czy też macie takie wrażenie.

Podobno Netia dostarcza obecnie swoje kanały oznaczane jako HD w 1080i w 50 klatkach/s. Nie wiem, ile w tym prawdy, zwłaszcza, jeśli chodzi o rozdzielczość. Może ktoś z Was akurat korzysta z Netii? Zakładamy podłączenie telewizora przez LAN i internet o przepustowości 100Mb/s (Netia oferuje sygnał TV przez internet, w moim przypadku jego przepustowość nie ogranicza jakości w żaden sposób).
 
Ostatnia edycja:

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Taką ostrość daje sygnał fHD b. dobrej jakości o dużym bitrate'cie, to SD na pewno nie jest. Jak nie przekombinują taki też obraz jest na TVP HD (1/2) z naziemnej, zazwyczaj są to co nowsze filmy, relacje sportowe na żywo, czy np. serial Cesarzowa Ki, z przyjemnością się to-to ogląda. Niemniej widać prawie każde zejście w dół z rozdzielczością czy kręcenie na kamerach mpeg2, przekazy ze studia są czasem fatalne lub materiały archiwalne czasem przebarwione za to materiały czarno białe wyglądają super :)) . Oglądam 1.8m więc widzę na 65 calach każdą skazę ale pikseli się nie dopatrzyłem ;-), występują bloki kwantyzacji sygnału (kompresja) kiedy sygnał zanika (mam słabą antenę DVB-T).

Do OLED'a to głównie problem krzywizny, linie proste są wklęsłe (przez co krzywe) i to widać, brak 4K i tylko 55" (porównuje cenowo) mi czerń w sony pasi, na plazmie miałem gorszą. Do OLED'a mają masówkę rozpocząć od 2020 roku więc zdarzę się już nacieszyć swoim nabytkiem i przejść na OLEDa już 4K.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak jest dobry materiał jak np Hobbit III na hbo czy serial Pacyfik to miód malina jest .. a jak jest lipa np. niektóre filmiki w naszej ala hd 1-ce czy 2 -ce to jest tak sobie i nie ma co dywagować... tak jest i inaczej nie będzie.. Oczywiście filmy na Br też obraz jest fajny...
 

Razahell

New member
Wtrace swoje 3grosze do tematu pomimo ze mam model fhd...

Mam takie samo zdanie jak kolega wyzej (Cy)Gorg.
Najwazniejsze (moim zdaniem) to jest dokonanie swiadomego wyboru.
Analiza przed zakupem jakie materialy beda ogladane przez TV...
Tez stalem jakis czas temu przed dylematem wyboru TV a raczej z jaka technologia panela, podswietlania i wielkosci wybrac dla siebie i rodziny.
Bardzo mocno myslalem o serii x85 w 55" (finansowo to byl by max maxow dla naszego budzetu domowego) ale po doglebnym przeanalizowaniu co u nas w domu oglada sie najczesciej i jakiej jakosci sa to materialy i sygnal, doszedlem do wniosku ze:
Technologia 4K to jednak jeszcze przyszlosc i w 55" ogladajac z 2,9m (tak stoi sofa od TV) efektu wow ogladajc 90% kablowka UPC nie uzyskam...
Mialem mysl zeby wziac kredyt i kupic OLEDa 910 ale wlasnie to zakrzywienie i problemy z plynnoscia i wyswiatlaniem bieli mnie zniechecily... Uznalem ze na oled jeszcze za wczesnie...
Moze za 5-7 lat jak OLED bedzie juz bardziej rozpowszechniony (wiecej firm w to pojdzie) stanie sie tanszy to wtedy moze juz w 65" 4k...

Wybralem model FHD 55"w755c i tez swiadomie i z premedytacja ominalem model w805 (9)c gdyz 3D mi jest zbedne a twintuner przy kodowanych stacjach traci racje bytu, bo nie mozna nagrywac jednego programu a ogladac kodowany inny np. Platforma NC+ czy Polsat.
Teraz (pomimo roznych malych czy wiekszych problemow z samym androidem) moge w 100% stwierdzić ze zakup byl trafiony. Jakosc wyświetlanego obrazu bardzo dobra... Czy to filmy z twatdziela w mkv po 16gb czy tez youtube, stream w KODI i telewizja z dekodera UPC...

Ktos moze napisac dlaczego nie wziales FHD w 65"... A no dlatego ze DSE i clouding jest zbyt widoczny na 65w855c (sprawdzilem w MM na materialach z pendrive)byc moze to wina podswietlenia zastosowanego w wiekszych przekatnych. Nie wiem, ale wyboru dokonalem i powiem tak ze na dzien dzisiejszy gdybym mial jeszcze raz dokonac wyboru to kupil bym ten sam model...

Jak wspomnialem wyzej... Nastepny TV za 5-7lat przy ofkors zalozeniu ze jakosc oferowanych w polsce programow i innych materialow jakosciowo sie poprawi plus technologie stanieja. Bede celowal w OLEDA 4K w 65 calach...

Ps. Moze nic nie wnioslem do tematu i dyskusji, ale ci ktorzy stoja w tej chwili przed dylematem wyboru TV bardziej skoncentruja sie na swoich potrzebach i mozliwosciach.
 

(Cy)Gorg

New member
Bez reklam
Do cloundingu to co widać na niektórych zdjęciach prezentowane przez użytkowników to realna i rzeczywista porażka, można się w pełni załamać i dojść do wniosku, że zakup to kompletne szaleństwo i to za ostra kasę.

Mam może to szczęście, że obraz mojego sonego prezentuje się tak dobrze jak na teście rthings ale do samego tematu warto dodać dwa słowa, iż nawet ten drastyczny clouding występuje w określonych sytuacjach i nigdy nie ma takiego wymiaru prezentowanego na zdjęciach jak jest rzeczywiście w realu. Co do testu z "białym krzyżem" odpalamy by zaprzeczyć lub co gorsza potwierdzić obecność cloundingu ale kto ten test ogląda więcej niż raz w życiu? Liczy się głównie obraz taki jaki w codzienności oglądamy, b. rzadko lub wcale jest to obraz jednolity na całej powierzchni. Jeżeli przy codziennym użytkowaniu TV nie widzimy efektu cloudingu gdzie jest w sumie problem? Wady obrazu widoczne w codziennym użytkowaniu reklamujemy lub wymieniamy TV i z OLEDami wesoło nie jest (efekt "deskowania" i to w normalnym użytkowaniu na całej powierzchni matrycy, do obejrzenia na zaprzyjaźnionym forum).
 

Big-Apple

New member
Większośc z was krytykuje obraz z NC+ i Polsatu. Dekodery NC+ nazywane są szrotboxami. To jest tragedia i tandeta mają lipne procki. Dlatego ja mam sprzęt na linuxie i przy mniejszym TV o rozmiarze poniżej 40' przestawiłem sobie skalowanie na 720p na wszystkich kanałach. A na większym TV ustawiłem sobie 1080p. A szrotboxy widze popodłączanie w salonach to jest tragedia jakościowa. Wiem że te dawne nboxrecordery są z odzysku i tak jest możliwość przełączenia z 1080i na 720p. Dekodery są słabe i nieobsługują 1080p przez to dużo się traci. Ja nigdzie nie mam 1080i ustawione wyjątek naziemna.

4k by mieć mega jakość musi być to klip który ma bitrate ~49mbit i najlepiej w HEVC i by nie był to obraz statyczny.
 

jk_seeker

New member
To znowu ja pomarudze ;) ale wyszedłem wlasnie z Sony Center. Testowalem własne materiały, podlaczylismy dysk pod usb . Nieważne, czy usb 2.0 czy 3.0 - każdy odtwarzany film, bez względu na to, czy to fullHD, czy jakis inny, zachowywał sie TRAGICZNIE jesli chodzi o płynność - w ogole nie działał uplynniacz mimo ustawienia na płynny, kllisza na 3, obraz delikatnie szarpał. Te same filmy puszczane na TV Sony sprzed 3 lat dzialaly mega płynnie. Ale uwaga - ten sam test powtorzylem na TV Sony X9003 (chyba, nie pamiętam, ten z głośnikami po boku, 65 cali za ok 14tys) - efekt identyczny. Moze to wina odtwarzacza Kodu, ktory byl na obu TV? Ale gdyby nie Kodi, to ani odtwarzacz wbudowany nie widział mojego hdd, ani VLC. Reasumując - czy pod Androidem jest jakikolwiek odtwarzacz, ktory zapewnia prawidłowe odtwarzanie z dysku, ktory przy okazji zobaczy? ;) masakra... :(
 

Razahell

New member
Jaki hdd podlaczales?
Ja mam podpiety hdd WD My Book 2TB z zewnetrznym zasilaniem zapelniony w polowie filmami, muzyka i zdjeciami i u mnie nie ma problemow z odtwarzaniem... I najplynniej wlasnie odtwarza firmowa apka Wideo
..
 

jk_seeker

New member
WD My Passport 1,5 TB. Ten sam dysk bez problemu działa na Sony W805B z 2013 roku, uplynniacz zachowuje sie wtedy dokładnie tak, jak byś oglądał TV z anteny. Tutaj, na obu tych Sony, miałem wrażenie, ze sie udusi. I tylko Kodi w ogole go widział.
 

jk_seeker

New member
Wtrace swoje 3grosze do tematu pomimo ze mam model fhd...

Mam takie samo zdanie jak kolega wyzej (Cy)Gorg.
Najwazniejsze (moim zdaniem) to jest dokonanie swiadomego wyboru.
Analiza przed zakupem jakie materialy beda ogladane przez TV...
Tez stalem jakis czas temu przed dylematem wyboru TV a raczej z jaka technologia panela, podswietlania i wielkosci wybrac dla siebie i rodziny.
Bardzo mocno myslalem o serii x85 w 55" (finansowo to byl by max maxow dla naszego budzetu domowego) ale po doglebnym przeanalizowaniu co u nas w domu oglada sie najczesciej i jakiej jakosci sa to materialy i sygnal, doszedlem do wniosku ze:
Technologia 4K to jednak jeszcze przyszlosc i w 55" ogladajac z 2,9m (tak stoi sofa od TV) efektu wow ogladajc 90% kablowka UPC nie uzyskam...
Mialem mysl zeby wziac kredyt i kupic OLEDa 910 ale wlasnie to zakrzywienie i problemy z plynnoscia i wyswiatlaniem bieli mnie zniechecily... Uznalem ze na oled jeszcze za wczesnie...
Moze za 5-7 lat jak OLED bedzie juz bardziej rozpowszechniony (wiecej firm w to pojdzie) stanie sie tanszy to wtedy moze juz w 65" 4k...

Wybralem model FHD 55"w755c i tez swiadomie i z premedytacja ominalem model w805 (9)c gdyz 3D mi jest zbedne a twintuner przy kodowanych stacjach traci racje bytu, bo nie mozna nagrywac jednego programu a ogladac kodowany inny np. Platforma NC+ czy Polsat.
Teraz (pomimo roznych malych czy wiekszych problemow z samym androidem) moge w 100% stwierdzić ze zakup byl trafiony. Jakosc wyświetlanego obrazu bardzo dobra... Czy to filmy z twatdziela w mkv po 16gb czy tez youtube, stream w KODI i telewizja z dekodera UPC...

Ktos moze napisac dlaczego nie wziales FHD w 65"... A no dlatego ze DSE i clouding jest zbyt widoczny na 65w855c (sprawdzilem w MM na materialach z pendrive)byc moze to wina podswietlenia zastosowanego w wiekszych przekatnych. Nie wiem, ale wyboru dokonalem i powiem tak ze na dzien dzisiejszy gdybym mial jeszcze raz dokonac wyboru to kupil bym ten sam model...

Jak wspomnialem wyzej... Nastepny TV za 5-7lat przy ofkors zalozeniu ze jakosc oferowanych w polsce programow i innych materialow jakosciowo sie poprawi plus technologie stanieja. Bede celowal w OLEDA 4K w 65 calach...

Ps. Moze nic nie wnioslem do tematu i dyskusji, ale ci ktorzy stoja w tej chwili przed dylematem wyboru TV bardziej skoncentruja sie na swoich potrzebach i mozliwosciach.

Wręcz przeciwnie - wnisoles, bo powoli zaczynam dojrzewać do podobnej decyzji, tylko od nowa czeka mnie analiza modeli FullHD, jesli zdecyduje sie porzucić 4K, ale to najmniejszy problem. Jak zachowuje sie odtwarzanie po USB w Twoim TV? Czy zauwazasz identyczne problemy z płynnościa, jakie opisałem przy X85?
 

Razahell

New member
WD My Passport 1,5 TB. Ten sam dysk bez problemu działa na Sony W805B z 2013 roku, uplynniacz zachowuje sie wtedy dokładnie tak, jak byś oglądał TV z anteny. Tutaj, na obu tych Sony, miałem wrażenie, ze sie udusi. I tylko Kodi w ogole go widział.

Dziwne...

U mnie dysk po wlaczeniu dosyc dlugo sie indeksuje ale nie ma mowy o zadnym duszeniu sie podczas ogladania filmow FHD ok. 20GB w mkv. Nawet w x265 hevc 10bit odtwarza plynnie na standardowym motionflow lub nocne ustawienie wlasne 2/1....
 

jk_seeker

New member
Dziwne...

U mnie dysk po wlaczeniu dosyc dlugo sie indeksuje ale nie ma mowy o zadnym duszeniu sie podczas ogladania filmow FHD ok. 20GB w mkv. Nawet w x265 hevc 10bit odtwarza plynnie na standardowym motionflow lub nocne ustawienie wlasne 2/1....

Jakim odtwarzaczem grasz? I zerknij, czy jak ustawisz na "płynny", to faktycznie obraz jest płynny, jak w telewizji z dekodera/anteny. Mnie w Sonym powiedzieli, ze widzą to, o czym pisze, ale "trudno powiedzieć", dlaczego tak jest.
 

Razahell

New member
Jakim odtwarzaczem grasz? I zerknij, czy jak ustawisz na "płynny", to faktycznie obraz jest płynny, jak w telewizji z dekodera/anteny. Mnie w Sonym powiedzieli, ze widzą to, o czym pisze, ale "trudno powiedzieć", dlaczego tak jest.

Filmy odtwarzam na wbudowanej aplikacji Video bo wlasnie na Kodi delikatnie przycina... Jedyny minus apki Video jest jej interfejs, delikatnie mowiac jest tragiczny no ale odtwarza naprawde plynnie...
Kodi natomiast super sie sprawdza w ogladaniu za pomoca wtyczek filmow lub TV streamowane. Swietnie odnajduje foldery i katalogi z muzyka i zdjeciami do ogladania na duzym ekranie... Jedyny minus Kodi to brak plynnosci przy ogladaniu filmow.
Niech inni uzytkownicy serii x85 sie wypowiedza jak to u nich wyglada... U mnie na w755c naprawde jest ok.
 

Razahell

New member
czlowiek z Sony pewnie nie ma TV sony... opiera sie na tym co uslyszal od innych lub na podstawie zgloszen do support.
fakt ze jesli podlacze dysk i pojawi sie na srodku info ze podlaczono urzadzenie usb i menu co znim chce zrobic (do wyboru sa aplikacje Video, Obraz i Muzyka) jesli klikne Video moze sie pojawic okno ze nie wykryto zadnego urzadzenia USB... ale jesli zamkne komunikat i dam szanse aby dysk sie poindeksowal z 5 minut to nie mam problemow z tym iz aplikacja Video nie widzi dysku...
generalnie jest chyba niestety tak ze TV i dysk potrzebuja czasu na indeksowanie przed uzyciem... o tyle dziwne jest to ze np. Kodi nie ma z tym problemu i widzi praktycznie od razu strukture folderow ale w tle widze jak dysk sie indeksuje...
 
Do góry