Telewizor TCL C835 4K Ultra HD: Mini LED, QLED, 1000 nitów, Dolby Vision/Atmos, HDR10+, 144 Hz i Google TV.

Marlo

Active member
C845 ma te same niedoròbki z oprogramowaniem co C835, szkoda bo zapowiadał się
fajny TV ,tym bardziej szkoda , bo sama jakość obrazu jest bardzo dobra, jak TCL
będzie przykładał się tylko do jakości obrazu , a resztę miał na jakoś to będzie, to
słabo to widzę, telewizor to nie tylko obraz , bo co mi po dobrym obrazie , jak inne rzeczy
są skopane, łudziłem się że TCL wyciągnie jakieś wnioski po wpadce z C835 i syczącymi cewkami
i się bardziej przyłoży w C845. Moja przygoda z telewizorami TCL zakończy się na C835 , następny
TV będzie już innej marki , może nowy model Hisense 55U8KQ , któryś z nowych modeli Mini Led
Samsunga, wolę dołożyć więcej do droższego TV i mieć spokój, tym bardziej że TCL C835 i teraz
ten nowy C845 też do tanich nie należą , to nie są TV za 2-3 tysiące, żeby można było przymknąć
oko na takie niedoróbki.
 

Kurakaodr

Member
C845 ma te same niedoròbki z oprogramowaniem co C835, szkoda bo zapowiadał się
fajny TV

Czyli jakie?, bo u mnie na V999 w C835 wszystko jest w porządku.

moja przygoda z telewizorami TCL zakończy się na C835 , następny
TV będzie już innej marki

Jakoś tak chaotycznie przekazane, posiadałeś fizycznie model C845, czy jednak nie?

C845 tez do tanich nie należą , to nie są TV za 2-3 tysiące, żeby można było przymknąć
oko na takie niedoróbki

Jest szansa, poza ogólnikami "dowiedzieć" się co autopsyjnie "niedorobionego", stwierdziłeś w modelu C845?
 

majda

Member
Czyli jakie?, bo u mnie na V999 w C835 wszystko jest w porządku.



Jakoś tak chaotycznie przekazane, posiadałeś fizycznie model C845, czy jednak nie?



Jest szansa, poza ogólnikami "dowiedzieć" się co autopsyjnie "niedorobionego", stwierdziłeś w modelu C845?
Ja też jestem ciekawy tych niedoróbek bo w moim C835 nie mogę się ich dopatrzyć.
 

Borygo77

Klub HDTV.com.pl
VIP
Odnośnie tego, ktoś, coś?
Tak ja ktoś coś. TV jest na androidzie 11. Nie ma najmniejszych szans aby dostać się do katalogu /storage/emulated/0/Android/data bez root'a którego niestety nie ma dla tego softu.
Jedynie program który jest jego właścicielem może tam zajrzeć.. W tym przypadku kodi.
Nie wchodzi w grę nadpisywanie plików przy odpalonym kodi więc pozostaje Ci backup na Shield i restore na tcl. Jest też inna opcja. Przeniesienie folderu domowego kodi w inne miejsce za pomocą xbmc_env.properties....
Kontakt też Ci dam. Nie fatyguj się z kontaktem od kiki...
 

Attachments

  • kontak.jpg
    kontak.jpg
    12,3 KB · Wyś: 10

Romik

New member
Tak ja ktoś coś. TV jest na androidzie 11. Nie ma najmniejszych szans aby dostać się do katalogu /storage/emulated/0/Android/data bez root'a którego niestety nie ma dla tego softu.
Jedynie program który jest jego właścicielem może tam zajrzeć.. W tym przypadku kodi.
Nie wchodzi w grę nadpisywanie plików przy odpalonym kodi więc pozostaje Ci backup na Shield i restore na tcl. Jest też inna opcja. Przeniesienie folderu domowego kodi w inne miejsce za pomocą xbmc_env.properties....
Kontakt też Ci dam. Nie fatyguj się z kontaktem od kiki...
Dzięki za podpowiedź, udalo się przez backup
 

Marlo

Active member
W moim 55C835 siadł obraz, kolory ,kontrast , czerń, a wszystko się wydarzyło
podczas grania w grę na PS5, obraz się nagle bardzo przyciemnił ,stał jakiś wyprany , tak
jakby wyświetlał ograniczony zakres kolorów ,chyba padło strefowe przyciemnianie, kontrast
teraz jest jak bazarowym TV za 800 zł. Środki jakie podjąłem żeby jako tako , dało się oglądać
to musiałem jasność dać o 10 punktów więcej od tego ustawienia co było do tej pory , kontrast
na 100, kolory 90 , ostrość 80. Praktycznie teraz telewizor nadaje się tylko od bidy do grania
w gry , bo ogladanie na nim filmów jest teraz bardzo nieprzyjmne dla oczu. Oczywiście robiłem
twardy reset, ale nic to nie dało , jakość obrazu nie powròciła do tej , jaka była wcześniej.
 

RedAxe

New member
Jak długo masz ten tv, mój pierwszy wytrzymał 2 miesiące? Życzę Ci abyś miał więcej szczęścia przy załatwianiu reklamacji przez "serwis" niż ja miałem. Czy tv trzymałeś w miejscu o dużym nasłonecznieniu? Ta ramka metalowa wokół matrycy to nie tylko element dekoracyjny pełni także rolę radiatora matrycy, bo ta się mocno nagrzewa.
 

Marlo

Active member
Kupiłem w maju 2022 , więc teraz będzie rok jak go mam , co serwisu to sobie odpuszczę , nie chcę się z nimi użerać i psuć sobie nerwów , TV stoi w zacienionym miejscu , od 2006r miałem sporo telewizorów LCD Sharp 2 , Toshiba 2 , Samsung 2 ,LG 1, Philips 1 , JVC 1 , Sony 2, i ten C835 to jest pierwszy TV jaki posiadam w którym są syczące cewki , kiedyś musi być ten pierwszy raz. Coś podobnego z obrazem , miałem w Sony , kupiłem go w 2016 a jakość obrazu siadła w 2021 czyli po pięciu latach , to mogę jeszcze zrozumieć że po takim czasie coś zaczęło szwankować, ale żeby po roku , tak jak w przypadku tego C835 to jest jakiś badziewny sprzęt , aktualizację softu dla TCL to robią chyba jacyś ruscy hakerzy:)
 

majda

Member
Kupiłem w maju 2022 , więc teraz będzie rok jak go mam , co serwisu to sobie odpuszczę , nie chcę się z nimi użerać i psuć sobie nerwów , TV stoi w zacienionym miejscu , od 2006r miałem sporo telewizorów LCD Sharp 2 , Toshiba 2 , Samsung 2 ,LG 1, Philips 1 , JVC 1 , Sony 2, i ten C835 to jest pierwszy TV jaki posiadam w którym są syczące cewki , kiedyś musi być ten pierwszy raz. Coś podobnego z obrazem , miałem w Sony , kupiłem go w 2016 a jakość obrazu siadła w 2021 czyli po pięciu latach , to mogę jeszcze zrozumieć że po takim czasie coś zaczęło szwankować, ale żeby po roku , tak jak w przypadku tego C835 to jest jakiś badziewny sprzęt , aktualizację softu dla TCL to robią chyba jacyś ruscy hakerzy:)
Marlo ja kupiłem w kwietniu tego roku 65c835 i u mnie nic nie ma syczy
 

Marlo

Active member
Może ta przypadłość z syczeniem dotyczy tylko wersji 55 cali, już po zakupie syczało , pojawiła się pierwsza aktualizacja softu V462 i dalej syczało , druga aktualizacja softu V469 zniknęło syczenie , strefowe przyciemnianie w trybie wysokie przestało działać, trzecia aktualizacja softu V503 , powróciło syczenie , powróciło też strefowe przyciemnianie w trybie wysokie , to jest cała historia aktualizacji softu dotycząca syczenia. Ja się już przyzwyczaiłem do syczenia , do tego że coś się może poprzestawiać w ustawieniach , zawsze to sprawdzałem po każdym włączeniu TV . To może się i przyzwyczaję do słabej jakości obrazu;)
 

majda

Member
To może się i przyzwyczaję do słabej jakości obrazu;)
Z tą słabą jakością obrazu to chyba pojechałeś po bandzie. Poza tym jak masz jakieś zastrzeżenia to możesz go przecież reklamować a nie wkładać stopery do uszu aby nie słyszeć syczenia bo przy okazji możesz nie usłyszeć treści przekazu.
 
Do góry