Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W uzupełnieniu mojej poprzedniej wypowiedzi napiszę tak : można spróbować kupić moduł CAM zdolny
do dekodowania dwóch strumieni jednocześnie , bo takie można kupić . Wpierw jednak należy
dowiedzieć się czy to rozwiązanie zadziała , czy moduł CAM nie jest czasem przez danego operatora
sparowany z konkretną kartą , bo wtedy niestety to rozwiązanie nie zadziała poprawnie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Przeglądając stronę internetową firmy Sony dzisiaj w zakładce : Pomoc techniczna dla modelu KDL-46W905A , zauważyłem , że usunięto w treści co zawiera aktualizacja PGK4.451EUA zapis : Improves the recording functionality .(including the twin
tuner recording function). Został tylko zapis : Improves the Skype login on your TV .

No trudno:oops: , ale firma nie powinna podawać nieprawdziwych wiadomości i tak już przecież
z kilku lub kilkunasto - dniowym opóźnieniem w stosunku do daty wydania aktualizacji .
Widocznie oprogramowanie układowe telewizora po prostu nie przewidywało takiej możliwości jak
w telewizorach serii KD-65X9005B i 55X9005B , w której aktualizacja PGK2.193EUA z 24/07/2014 wprowadziła : Adds the twin tuner function which allows you to watch and record two channels at the same time where your service operator permits it.



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Jest możliwość od dzisiaj , pobrania nowej wersji oprogramowania : PGK.4.470EUA , a następnie aktualizacji oprogramowania telewizora .( m.in. telewizorów serii W905A)

Co wprowadza za ulepszenia , to jak zwykle trzeba poczekać kilka lub kilkanaście dni , aż na
stronie internetowej firmy Sony pojawi się komunikat w wsparciu produktu co wprowadza nowa
wersja oprogramowania .:-|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Kilka minut temu zaczęła się transmisja telewizyjna z konferencji prasowej na IFA Berlin 2014 firmy Sony . Ja oglądam na :
Livestream pressemderne fra IFA 2014 her - FlatpanelsDK

Na żywo z konferencji Sony na targach IFA Prasowym Sony Smartphones 2014 | blogs.sonymobile.com/2014/09/03/sony-mobile-live-at-ifa-2014/




Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

PGK.4.470EUA -->ta wersja oprogramowania wprowadza ulepszenia :
1. Poprawia listę sortowania programów w UPC .
2. Poprawia wydajność podczas oglądania sieci kablowych .
 

Przemoo18

New member
Witam uprzejmie

Dziś wkońcu podjąłem decyzje jaki TV kupie..

Po dokonaniu jeszcze raz pomiarów w pokoju stwierdzilem , ze wezme jednak 46W905! mimo , ze nie widzialeem go i nie testowalem..

Dokladna odległośc od ekraniu mam 1.50-170cm podczas grania na konsoli a podczas ogladania TV z lozka jest 2m-2,2m wiec nie bede przesadzal.

55 była by za duza . 50 jeszcze ok ale czytajac recenzje opinie zdecydowalem sie na w905 ze wzgledu na zaj.. czern jak na lcd oraz na to ze jest 200hz ma strefowe wygaszanie no i ogolnie robi wrazenie lepszego tv od 829.

Teraz zwracam sie z ostatnią prosbą. Mianowicie zarezerowalem TV w sklepie internetowym morele.net.

Czy ma ktos doswiadzczenie z tym sklepem i mozna go polecic? Rozmawialem z gosciem i TV moge sobie przetestowac . Tzn Tv jest oryginalnie zapakowany i powiedzialem ze chce przed zakupem go potestowac.

Tutaj potzrebuje pomocy w jaki sposob sprawdzic dobrze TV? Mam na mysli tutaj jakies popularne wady tv . Jak sprawdzic clouding , czy ma bad pixele oraz inne rzeczy ktore sa wazne w tym modelu bo nie chcialbym trafic na jakiś pechowy egzemplarz.. Czy sa jakies materialy ktore opisuja jak sprawdzic tv przed zakupem.

OCo wazne? Da sie wejsc w jakies menu serwioswe by sprawdzic ile juz swiecil oraz pytanie czy w tym modelu jest jeden rodzaj matrycy czy bylo kilka.

Prosze bardzo o pomoc. bo tv bede chyba odbieral we wtorek badz srode.

Cena za jaka kupie SOny KDl46-W905 to 4499zl
 

Kreator

New member
Tak torchę może nie w topic, nie chcę zakładać nowego tematu ale jaka jest różnica między:
Sony KDL-40W605B
Sony KDL-40R450B
Sony KDL-42W655A
? :)
 

andrju75

New member
,,...OCo wazne? Da sie wejsc w jakies menu serwioswe by sprawdzic ile juz swiecil oraz pytanie czy w tym modelu jest jeden rodzaj matrycy czy bylo kilka."

Witam.W telewizorach firmy Sony W905A montowano z tego co pamiętam 2 typy matryc:
1.DQ3Y550LN0101 SLCD S-PVA (200Hz/240Hz) (Samsung panel)
2.YLV5521-02N AUO A-MVA (200Hz/240Hz) (Taiwan panel)

Aby zobaczyć ile godzin telewizor pracował , trzeba ustawić go , aby odbierał sygnał analogowy czyli ustawienia analogowe , następnie wyłączyć przy użyciu pilota zdalnego
sterowania telewizorem do stanu czuwania . Następnie szybko kolejno na pilocie zdalnego sterowania
telewizorem przycisnąć cztery przyciski :
i+ , 5 , vol- , power-zielony wł/wył .
Pokaże się SELF CHECK i w ostatnim wierszu na dole pokaże się takie coś . Podaję dla przykładu :
00055 - 00046 - 00039 . Taki zapis oznacza , że telewizor przepracował 55 godzin , włączony był 46 razy .
Pozdrawiam.
 

Przemoo18

New member
,,...OCo wazne? Da sie wejsc w jakies menu serwioswe by sprawdzic ile juz swiecil oraz pytanie czy w tym modelu jest jeden rodzaj matrycy czy bylo kilka."

Witam.W telewizorach firmy Sony W905A montowano z tego co pamiętam 2 typy matryc:
1.DQ3Y550LN0101 SLCD S-PVA (200Hz/240Hz) (Samsung panel)
2.YLV5521-02N AUO A-MVA (200Hz/240Hz) (Taiwan panel)

Aby zobaczyć ile godzin telewizor pracował , trzeba ustawić go , aby odbierał sygnał analogowy czyli ustawienia analogowe , następnie wyłączyć przy użyciu pilota zdalnego
sterowania telewizorem do stanu czuwania . Następnie szybko kolejno na pilocie zdalnego sterowania
telewizorem przycisnąć cztery przyciski :
i+ , 5 , vol- , power-zielony wł/wył .
Pokaże się SELF CHECK i w ostatnim wierszu na dole pokaże się takie coś . Podaję dla przykładu :
00055 - 00046 - 00039 . Taki zapis oznacza , że telewizor przepracował 55 godzin , włączony był 46 razy .
Pozdrawiam.

OO dzieki :)

POwiedz prosze to co najwazniejsze czyli ktora z tych matryc jest lepsza gorsza? roznia sie czyms?

To chyba bardzo istotne , wiec nie ukrywam , ze zalezy mi na opinii , ktora by byla lepsza ewentualnie czy obie sa udane no i jak sprawdzic typ matrycy w tym modelu
 

Kamilos321

New member
Siemanko, mam pytanie, jakie byście polecili głośniki do tego TV, zeby wszystko dobrze trybilo i bylo mega latwe w podlaczeniu ? Nie zalezy mi na jakims kinie domowym , bo jako odtwarzacze mam konsole, same glosniki nie wiem 2.1 czy 5.1 ? Budżet powiedzmy 1000zł, nie musza byc z cedru i huk wie czego ;) Czesto do Tv podłączam laptopa i przełączam dzwiek na TV w celu oglądania filmow, chcialbym zeby podlaczenie bylo dziecinnie proste bo nie chcialbym tracic na to polowy dnia :) Dzieki z gory z odpowiedzi
 

Przemoo18

New member
accu

wypowiadales sie na temat matryc w tym modelu.

Mam pytanie.

Czy w wersji 46 calowej rowniez sa zastosowane 2 rodzaje"? tzn 2 producentow?
Mam na mysli matryce Samsunga oraz tą wyprodukowana przez Taiwanska firme?
Jesli tak to ktora ma opinie lepszej?

I tak na marginesie. Jak w tym modelu z cloudingiem. Czesto wystepuje bo gdzies wyczytalem ze zdarza sie ze matryca nie jest rowno podswietlona
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie ,

W serii telewizorów firmy Sony W905A w wielkości przekątnej ekranu 46 cali montowane były
matryce dwóch producentów tj . firmy Samsung oraz firmy Young Lighting z grupy Coretronic
z Tajwanu . Matryce moim skromnym zdaniem są równorzędne . W telewizorach gdzie zamontowano
matrycę firmy Samsung zdarzają się częściej uszkodzone piksele czy ich składowe czyli subpiksele .
Dlatego należy dokładnie, najlepiej np .na białej , zielonej , czerwonej , niebieskiej , czarnej planszy obejrzeć sobie obraz jaki wyświetla matryca. Mogą występować pionowe ciemniejsze paski po lewej
i prawej stronie matrycy przy jej krawędziach .(usytuowane są tam bowiem pionowo diody)
Po wejściu do menu serwisowego , po jego prawej stronie na dole znajduje się nazwa zamontowanej
matrycy , a po lewej stronie na dole rząd cyfr , oznaczających ilość godzin pracy telewizora , ilość
włączeń .



Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Przemoo18

New member
Dziękuje pięknie za wyjaśnienie wszystkiego. Dużo mi pomogłeś ponieważ mam wstępnie zarezerwowany ten model orginalnie zapakowany i sprzedawca stwierdził , ze moge go sobie wlaczyc i przetestowac przed zakupem.

Wnioskując po Twojej wypowiedzi raczej nie ma znaczenia , ktora matryca bedzie tam siedziec skoro swieca podobnie lecz to czy nie ma jakiejs fabrycznej usterki?

Rozumiem , ze do przetesowania matrycy najlepiej zrobić plansze w paincie w formacie 1920/1080 koloru bialego,czarnego, zielonego , niebieskiego oraz czerwonego i szukac ewentualnych bad pixeli.

W jaki sposob moglbym najlatwiej sprawdzic jeszcze clouding w tym modelu bo gdzies czytalem o tym ze lubi występować.

I tak zapytam jeszcze z ciekawości. Twoim zdaniem porównując model w905 do w829 , stara seria będzie lepiej świeci no i ogolnie czy to lepszy TV.?

Jeszcze raz dziękuje za pomoc bo nie ukrywam , ze podchodze na chlodno do kupna tv i kazda rada mi sie przyda poniewaz 4500zl to dla mnie kupa kasy i nie chce potem zalowac :)
 

Przemoo18

New member
Zapytam jeszcze z ciekawosci.

CZy w tym modelu czesto spotyka sie tzw martwe pixele bo z tego co czytalem to kilku ludzi pisalo o tym.
Czy jest to jakiś powszechny problem w tym TV czy raczej prawdopodobienstwo jest takie same jak np w samsungu itp?

No i co na to serwis? Podlega to gwarancjii?
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Z tego co jest mnie wiadomo , firma Sony dopuszcza jeden piksel martwy w środkowej strefie matrycy
oraz trzy martwe piksele w okolicach krawędzi matrycy .
Jeżeli występuje tzw ." gorący piksel "np. koloru czerwonego to matryca powinna być wymieniona ,
bez względu w której strefie matrycy jest on wyświetlany .
A serwis zachowuje się różnie , bowiem serwis centralny MIK w Radomiu współpracuje z firmami
serwisowymi w danych regionach Polski , które te sprawy traktują niestety różnie i trzeba nieraz
kontaktować się z firmą Sony oddział w Warszawie ul.Ogrodowa 58 i "walczyć" o swoje sprawy , aby były
rozwiązane . Różnie z tym bywa .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
mozna w tym tv wylaczyc timeshift , zeby mi sie dysk nie krecil nonstop, wie kto?

Witam uprzejmie,
Podłączony dysk może się obracać , kiedy to telewizor pobiera sobie dane EPG , gdy znajduje się w trybie gotowości .

Nie wiem czy o to chodzi , ale :
W menu telewizora w : Ustawieniach systemowych znajduje się funkcja : Zegar/Timery a w niej opcje : Timer włączenia ,
który należy ustawić w pozycji : Wył.
Jest również opcja : Timer wyłączenia , który również należy ustawić w pozycji : Wył .

Dotyczy telewizorów serii W905A .
Pytanie , dysk rejestrowałeś włożony do portu USB 1 (HDD REC) , który jest przeznaczony do nagrywania programów cyfrowych z telewizora ? Są na dole telewizora jeszcze dwa inne porty USB.

W Twoim telewizorze są dwa porty USB .
Górny port to USB 1 (HDD REC) , który jest przeznaczony do nagrywania sygnałów cyfrowych na
zewnętrzny dysk podłączony do niego . (musi być zarejestrowany)
Dolny port USB odtwarza wideo , które nie były nagrywane przy pomocy Twojego telewizora .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry