Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Tak , funkcję : żywy kolor trzeba ustawić na : wyłącz , ewentualnie na : niski.

Pomimo wszystko mnie kolorystyka obrazu z telewizora Sony się podoba .
Cena trochę za wysoka , ale gwarancja producenta do 31 sierpnia 2013 r.
jest 5 letnia w sklepach Sony-Centre , to zakup można rozważyć .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokladnie tak jak piszesz Accu. Tylko ceny troche za wysoka i moglaby byc na takim poziomie jak kiedys hx 850... tym bardziejz e ten truliminos to i tak na razie nie jest do wykorzystania... i jak piszecie cos ma z kolorem zielonym .. ale tak czy siak jak ktos ma kase i chce kupic dobry tv to jest to niezly wybor i 5 letnia gwarancja...
 

Lemil

Banned
Witam uprzejmie,

Przeglądając kolejny raz test telewizora firmy Sony KDL-55W905A na portalu HDfever .fr strona:

Test Sony W905 : que vaut le nouveau Edge LED TriLuminos ? | Haute Définition sur HDfever

recenzujący ten telewizor w funkcji :balansu bieli zysk (gain) "rusza" jednak wartość koloru zielonego , który teoretycznie powinien być w nastawie neutralnej , czyli 0 , zmienia również nastawę
koloru czerwonego . W balansie bieli , odcięcie (cutoff) zostawia nastawy na wartości 0 .
Świadczy to moim skromnym zdaniem , że ten telewizor w technologii Triluminos ma problem z
poprawnym wyświetlaniem koloru zielonego.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
Rzeczywiście, gościu zmienił wzmocnienie zielonego. Przyznaję od razu, że nie rozumiem ani w ząb o co tu chodzi. Już nie tylko ze względu na język francuski, którego nie znam. Można to w końcu jakoś przetłumaczyć...

Dla mnie zastanawiające jest to, że on tam mierzy używając systemu RGB czyli w wersji francuskiej RVB. Ja mierzę w systemie xyY. Wszyscy mierzą w x,y,Y. To znaczy wszyscy używający programu HCFR.

Idźmy dalej. Na diagramach CIE widać, że ten telewizor ma bardzo dziwną przestrzeń barw. Pokazuje za dużo jeśli chodzi o zielony. No ale tego się nie koryguje przez balans bieli. Może koleś uważał, że jak da wzmocnienie zielonego na minus, to mu ten "zwichrowany" wierzchołek wróci na swoje miejsce. Nie wróci, tylko zmniejszy się luminancja zielonego, zmniejszy się ogólny kontrast i tyle. A jak zielony był skopany, to i nadal jest.

W ogóle nie są podane nastawy dla poszczególnych kolorów. Tak jakby tego w ogóle nie ustawiano. A to ważna sprawa przy tym telewizorze. Chodzi o to, że nie zajmowano się przestrzenią kolorów, to znaczy są wykresy, jak jest, ale nikt nie próbował tego korygować. Gość chyba tylko wyłączył tą poszerzoną przestrzeń kolorów.

Jeśli chodzi o wykres poziomów RGB, to w ustawieniach domyślnych już są bardzo dobre. Akurat zielony w całym zakresie jest praktycznie idealnie płaski, ale to dotyczy luminancji czyli parametru Y, a jak wspomniałem ten telewizor w pewnych ustawieniach ma skopane parametry x,y. Czyli żeby było tak, jak trzeba, to wystarczy tylko wyłączyć tą poszerzoną przestrzeń kolorów, dodać troszeczkę czerwonego i niebieskiego dla nastaw wzmocnienie, potem dodać trochę niebieskiego i zabrać troszeczkę czerwonego dla odcięcia i skala szara powinna być idealna. Nie wiem, jak on to zrobił, że mu wyszło idealnie płasko w następnych wykresach.

Jak już pisałem wcześniej zielonego się nie rusza ustawiając balans bieli. Jak ktoś ma akurat ten model telewizora i ustawi sobie tak, jak tam podano, to skutek będzie taki, że zmniejszy sobie ogólny kontrast.

Według mnie facet nie do końca wie co robi. Niby skala szara mu wyszła ok. ale kosztem obniżenia kontrastu. Gdyby to zrobić tak, jak ja proponuję(ale nie na oko, w końcu mamy miernik i soft), to obraz byłby lepszy, bo bardziej kontrastowy. No i trzeba jeszcze porządnie ustawić przestrzeń barw czyli gamut. W tym teście tego w ogóle nie robiono, a dla tego telewizora to jest konieczne. Jak się wyłączy tą poszerzoną przestrzeń kolorów, to w miarę dobry jest tylko czerwony. Reszta jest skopana. No i nie wiadomo jak z luminancję dla poszczególnych kolorów.

Według mnie ten telewizor ma bardzo duże szanse, żeby go ustawić wręcz idealnie, to znaczy można go ustawić tak, że błędy ustawień będą mniejsze niż w ogóle można dostrzec. Czyli obraz absolutnie perfekcyjny.

Co mogę jeszcze dodać? A to, że ja używam tego samego programu, co ten koleś.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
We wszystkich testach z fachowych , sprawdzonych portali zajmujących się tematyką audio-wideo , a które testowały
telewizor firmy Sony W905A czy telewizor firmy Sony Ultra HD serii 9 np. Sony X9 (4K) test/anmeldelse - FlatpanelsDK , testujący "ruszali" w balansie
bieli zysk koloru zielonego , więc nie może być mowy , że doświadczony recenzent z fachowego
portalu HDfever.fr się pomylił. Swoje , skromne zdanie co do wyświetlania koloru zielonego przez
telewizor firmy Sony z serii W905A podtrzymuję.(jest niedosycony).Telewizor ten nie ma systemu zarządzania kolorami CMS .( Color Management System)
A idealnego ( perfekcyjnego) obrazu to z tego telewizora się niestety nie osiągnie.
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To tez zalezy kto co uwaza pod pojeciem perfekcyjny, bo jesli ktos ma starszy model tv czy tez nizej polki z obecnych tv to calkiem mozliwe ze ten obraz jaki prezentuje ten model bedzie juz doskonaly dla tych ludzi.
 

accu

New member
Bez reklam
To tez zalezy kto co uwaza pod pojeciem perfekcyjny, bo jesli ktos ma starszy model tv czy tez nizej polki z obecnych tv to calkiem mozliwe ze ten obraz jaki prezentuje ten model bedzie juz doskonaly dla tych ludzi.

Witam uprzejmie,
Perfekcyjny czyli bezbłędny. A widziałeś taki obraz w telewizorze w technologii LCD ?
Proszę odpowiedz na tak proste pytanie .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SDman

Banned
To tez zalezy kto co uwaza pod pojeciem perfekcyjny, bo jesli ktos ma starszy model tv czy tez nizej polki z obecnych tv to calkiem mozliwe ze ten obraz jaki prezentuje ten model bedzie juz doskonaly dla tych ludzi.

Witam,
nadal nic nie będzie wiadomo "Jaki obraz to obraz perfekcyjny".
Żona pracowała w zakładach graficznych, przyniosła prospekt firmy -nazwy nie pamiętam bo na pewno
nie Eizo czy Nec uważany za elitę.
15" monitor kosztował coś ok. 15tyś. oczywiście miał sieć i codzienną aktualizację wg aktualnych norm.

Wiadomo mowa tutaj jedynie o kolorach w TV dochodzi jeszcze obróbka ruchu i skalowanie,
pomijam już dźwięk, multimedia i smart TV.
Ja użytkuję starszą technologię CCFL (wychwalaną z wielu względów- bo nie podświetlenie decyduje o jakości obrazu jest jedynie jednym z czynników)
Są użytkownicy Sony starszej serii CCFL RGB czy jakoś tak -bodajże X4500 którzy nie zamienili by go na żaden nowy.

Wydaje mi się, że na pytanie jaki obraz w TV jest perfekcyjny odpowiedzi NIE MA !

Nie mam nikogo znajomego z Plazmą w Łodzi (wyższe modele VT i wyżej) abym mógł podejść i do plazmy się przekonać lub nie bo w sklepie mnie nie przekonuje nawet w zacisznym kątku.

Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Accu mam podobne zdanie jak kolega wyzej napisal wg mnie nie ma czegos takiego jak perfekcyjny obraz i ciezko to okreslic..... bo tak jak napisalem ze np dla mojego kolegi z pracy jak ma tv za okolo 4 tys i byl u mnie to powiedzial ze moj tv to ideal jest i on juz by nic nie chcial wiecej , a ja bym chcial wiecej jakby cos takiego bylo na chwile obecna ze stosunek jakosci do ceny bylby warty zaplaty za lepszy obraz. Dla mnie tak na 100% nie ma zdanego tv ktory bylby bez wad i mialby perfekcyjny obraz w 100% znaczenia tego slowa... ale z drugiej strony roznie zarabiamy i dla jednego dana rzecz bedzie bardzo dobra bo mniej zamozny bedzie, a dla drugiego ta sama rzecz bedzie juz tylko dobra bo stac go na to bez zadnych wyrzeczen - idzie i kupuje i nic go nie interesuje.
 

Lemil

Banned
Witam uprzejmie,
We wszystkich testach z fachowych, sprawdzonych portali zajmujących się tematyką audio-wideo, które testowały telewizor firmy Sony W905A czy telewizor firmy Sony Ultra HD serii 9 np. [...] testujący "ruszali" w balansie bieli zysk koloru zielonego, więc nie może być mowy, że doświadczony recenzent z fachowego portalu [...] się pomylił. [...] Telewizor ten nie ma systemu zarządzania kolorami CMS.( Color Management System)
I wszystko jasne. Jeśli nie możesz poprawić kolorów, bo nie ma takiej opcji, to musisz sobie radzić jakoś inaczej. W związku z tym muszę napisać, że gościu, który robił test tego telewizora znał się na rzeczy. Niestety firma, która robiła ten telewizor (a której nie lubię), postanowiła znów zaoszczędzić nie w tym miejscu, gdzie powinna.

Moim zdaniem nie ma sensu kupowania telewizora, który nie ma systemu zarządzania kolorem. Po prostu takiego telewizora nie da się skalibrować.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Pomimo wszystko uważam , że ten telewizor jest wart uwagi i jeszcze gdyby cena byłaby bardziej
przystępna (7500-7700pln za 55" , czy 5500pln za 46" lub 4500pln za 40"- może za kilka miesięcy
do takich pułapów zejdzie) to można rozważać jego zakup . Oczywiście jest to moje , subiektywne
zdanie . Myślę , że modele telewizorów firmy Sony "Triluminos" w roku 2014 będą bardziej dopracowane
i będą pozbawione niektórych błędów "wieku dziecięcego", które występują w tegorocznych modelach .

Pozdrawiam,:)
accu
 

SDman

Banned
Witam uprzejmie,

Pomimo wszystko uważam , że ten telewizor jest wart uwagi i jeszcze gdyby cena byłaby bardziej
przystępna (7500-7700pln za 55" , czy 5500pln za 46" lub 4500pln za 40"- może za kilka miesięcy
do takich pułapów zejdzie) to można rozważać jego zakup . Oczywiście jest to moje , subiektywne
zdanie . Myślę , że modele telewizorów firmy Sony "Triluminos" w roku 2014 będą bardziej dopracowane
i będą pozbawione niektórych błędów "wieku dziecięcego", które występują w tegorocznych modelach .

Pozdrawiam,:)
accu

Witam,
całkowita racja, tylko mam pytanie znacie jakiś środek (lek) na wstrzymanie bardzo skuteczny, aby do przyszłego roku wytrzymać ?.
Miałem okazję i jakoś dziwnie się złożyło , że z niej nie skorzystałem na 46" Samsunga F8000 za 5790+
dodatki (ok. 700-900 zł bym odzyskał) w Saturnie i żałuje strasznie, że nie wziąłem .
Saturn daje możliwość zwrotu zakupionego towaru w sklepie do 14 dni.
Ale bym go przetestował !

Pozdr.
 

SDman

Banned
To zalezy jak masz duze parcie na wymiane tv w tym roku?

Witam,
hmm, wiadomo 42" to nie jest już wielkość ale nie mogę przesadzić i najlepszy byłby
nietypowy wymiar 50" .
Jak już nie raz wspominałem upgrade (oprócz 3D) swojego Philipsa zrobiłem Blu Samsunga F6500 -Samrt TV.

Dochodzi jeszcze jeden czynnik; wygląd - sporo dzisiaj jest srebrnego, a moja luba nie akceptuje tego do
pokoju w starym stylu (obecny TV to ideał w kolorze ciemnego tytanu).

Zaakceptowała design Sony X wiec może jakby pojawił się W905 w rozmiarze 50"
i w obudowie i z dźwiękiem X (najlepszy na rynku).
Parcie sięgnęłoby zenitu !

Pozdr.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja tam wiem po sobie jak dla mnie optymalny rozm. tv to 60-65 do 70 cali. Nastepny taki bedzie :) tear zchcailem kupic hx 955 w 65 cali neistety zony nie moglem przekonac ale jak juz przyzwyczai sie do 55 cali to juz na 65 nie bedzie problemu :_) z przekonaniem. Dla mnie dzwiek w tv moze byc taki jaki mam u siebie nie potrzebuje lepszego i tak wszystko sie oglada poprzez amplituner. Obraz jest najwazniejszy i dobrze zeby nad tym pracowali...
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
W sklepie ten 55w905 zrobił na mnie wrażenie, a jestem olbrzymim zwolennikiem plazm. Na reklamie pod tv pisało, że jest to zasługa jakiejś nowej technologii. Zazwyczaj te rewelacje o technologiach mających za zadanie dać lepsze kolory w LCD traktuje z przymrożeniem oka, bo choćiażby technologia quatron w sharpach robi z obrazu nienaturalną kolorowankę. Ale w przypadku tego soniaka nie byłem w stanie oderwać oczu od właśnie tych kolorów :). Kolory były naturalne i intensywne a ilość odcieni jakie wydobywał ten tv sprawiło, że sam nie wiem, czy moje PDP może się z tym równać. Jestem trochę zaskoczony, bo takiej jakości kolorów nie spodziewałem się zobaczyć na LCD, a też nie było tu wady PDP, tzn za słabej bieli i jaskrawości. Kontrast i ostrość również wyglądała znakomicie, przy czym nie było wrażenia zbytniego prześwietlania kolorów jak to ma miejsce zazwyczaj przy lcd.

As we discovered with the W905, the Triluminos panel delivered a colour gamut was almost exactly hitting Rec.709 and after calibrating the white balance we had a near-reference picture
Jak widać nawet na AVS forum chwalą właśnie te kolory.

Ciekawy jestem, czy ten tv po szczegółowych oględzinach w domu wciąż wywarł by na mnie takie wrażenie ? Cóż prędko teraz nowego tv i tak nie mogę kupić, bo co dwa lata kupować nowy TV to już jest drobna przesada :D, ale przyznać muszę, że technologia LCD idzie w coraz lepszym kierunku :) a samo sony robi coraz lepsze te telewizory.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi tez sie podobaja soniaki, poza cena tych modeli z tego roku ze sa za wysokie... w tamtym roku bardziej konkurencyjni byli.
 

SDman

Banned
Mi tez sie podobaja soniaki, poza cena tych modeli z tego roku ze sa za wysokie... w tamtym roku bardziej konkurencyjni byli.

Witam,
Sony walczy modelem W805 i całkiem im to wychodzi.
Wszystko za sprawą matrycy IPS -ale są jej przeciwnicy.
Ja sam posiadam IPSa w w swoim Philipsie i raczej wolałbym coś innego z lepszym kontrastem i
głębia czerni.

Nie rozumiem trochę cen W905 powinny być bardziej konkurencyjne w końcu te dopalacze koloru
trzeba zdjąć lub zminimalizować :) , więc cenę również .

Pozdr.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W Media Expert(internetowy) do 30 września 2013 r. cena za 55" to 8199.00 pln, za 46" to 5899.00 pln i za
40" to 4999.99 pln .
Pomału "cóś" drgnęło w cenach .
Dotyczy serii W905A .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

No i po promocji , która miała trwać do 30 września 2013 r.
Tyle , że obniżyli cenę za 40"W905A do 4999.00 pln , już bez kuponu rabatowego .(ME13A38-SONY)


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Do góry