Telewizor firmy Sony KDL-55W905A - czas na pierwszy ogląd tego pięknego telewizora .

pebe86

Member
Bez reklam
Nie oceny, tylko ocenę. Z dziesiątek pozytywnych recenzji wybrałeś jedną krytyczną, na wspomnianym CNET- chociaż tam np. zachwalany przez Ciebie DT60 dostał jeszcze niższą ocenę, bo 2,5 gwiazdki.

Generalnie W905 zbiera bardzo pochlebne opinie. I zakładanie takiego tematu to wprowadzanie ludzi w błąd.
Idąc dalej takim postępowaniem to wybiorę najgorszy test ET 60 i Philipsa 6008 i 7008, i założę odpowiednie tematy, że zbierają najgorsze oceny w historii. Tylko że dla mnie to jest po prostu manipulacja.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Trochę nadużywasz niekótrych pojęć. Widocznie sam lubisz manipulować więc sądzisz, że inni robią to samo. Dla mnie Cnet.com to największy portal na świecie od którego się wiele nauczyliśmy i się uczymy. Cnet jest organizatorem największych targów na świecie w Las Vegas i ma swoje kanały telewizyjne.
Zrobił test i zna się na tym co robi. Ponieważ zrobili jako jedni z pierwszych na świecie stąd inforamacja na portalu - podobnie jak wiele innych informacji który były i będą. Ponieważ jako najwięksi mają najszybciej dostęp do produktów więc z przyjemnością będziemy korzystać z ich wiedzy.
Żadnych głupich podtekstów nie wprowadzają.
 

accu

New member
Bez reklam
Trochę nadużywasz niekótrych pojęć. Widocznie sam lubisz manipulować więc sądzisz, że inni robią to samo. Dla mnie Cnet.com to największy portal na świecie od którego się wiele nauczyliśmy i się uczymy. Cnet jest organizatorem największych targów na świecie w Las Vegas i ma swoje kanały telewizyjne.
Zrobił test i zna się na tym co robi. Ponieważ zrobili jako jedni z pierwszych na świecie stąd inforamacja na portalu - podobnie jak wiele innych informacji który były i będą. Ponieważ jako najwięksi mają najszybciej dostęp do produktów więc z przyjemnością będziemy korzystać z ich wiedzy.
Żadnych głupich podtekstów nie wprowadzają.

Witam uprzejmie,
Tyle tylko , że większość dziennikarzy z fachowych pism Audio -Video z Europy uznało zupełnie inaczej
i przyznało telewizorowi firmy SONY 55W905A nagrodę w postaci wyróżnienia : NAJLEPSZY EUROPEJSKI
TELEWIZOR ROKU 2013-2014 . Więc trzeba umieć być obiektywnym:|

Ale może dziennikarze europejscy nie znają się na tematyce , którą oceniają .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Odkąd dostał aparat JVC GC PX 100 Nagrodę Eisa - a mój telefon Samsunga Galaxy S2 zrobił lepsze zdjęcia w dzień, w nocy i nagrania w nocy i kosztuje jedną dziesiątą ceny - nic mnie już nie zaskoczy.
SOny nie testowałem więc nie wiem.
Posłużyłem się informacją największego na świecie portalu i mam do nich zaufanie. Podobnie jak z plazmami Samsunga i Panasonica.
Kto ma inne zdanie jego sprawa. Jest w końcu demokracja.
 

accu

New member
Bez reklam
Odkąd dostał aparat JVC GC PX 100 Nagrodę Eisa - a mój telefon Samsunga Galaxy S2 zrobił lepsze zdjęcia w dzień, w nocy i nagrania w nocy i kosztuje jedną dziesiątą ceny - nic mnie już nie zaskoczy.
SOny nie testowałem więc nie wiem.
Posłużyłem się informacją największego na świecie portalu i mam do nich zaufanie. Podobnie jak z plazmami Samsunga i Panasonica.
Kto ma inne zdanie jego sprawa. Jest w końcu demokracja.

Witam uprzejmie,

Myślę , że może ten test "rozładuje":| trochę atmosferę . Proszę może zobaczyć na stronę:
Samsung KN55S9C - Flat-panel TVs - CNET Reviews

Przepraszam , że w wątku o telewizorze firmy Sony .

Pozdrawiam,)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Podaję dla SDman ,
moje ustawienia parametrów obrazu-dotyczy telewizora firmy Sony 40W905A.

Wybór sceny : Kino(Cinema)
Tryb obrazu : Kino 1 (Cinema 1)
Podświetlenie : 6 Tutaj moja uwaga , ja wyłączyłem czujnik światła w :Ustawienia >ustawienia systemowe>ECO>czujnik światła i wybrałem opcję :wyłącz. Nie wierzę , że przy włączonym czujniku światła może być optymalny obraz , myślę że może być co najwyżej przyzwoity.
Kontrast : 80
Jasność : 49
Nasycenie : 50
odcień : 0 (reguluje odcienie zielonego i czerwonego -dostępność funkcji odcień zależy od systemu kolorów .
Temperatura barw : Ciepłe 2
Ostrość : 50
Redukcja zakłóceń : wyłącz.
Redukcja zakłóceń MPEG : wyłącz.
Redukcja zakłóceń punkt. : wyłącz.
Tworzenie realizmu : wyłącz .
Łagodna gradacja : wyłącz.
Motionflow : Standardowy Tutaj moja uwaga , gdy oglądamy filmy w 1080/24p czy 720/24p dobrze jest ustawić Motionflow na opcję : True Cinema .
Tryb Film : automatyczny
Gamma : 0 Tutaj moja uwaga , można również ustawić na :-2 wtedy zwiększa się jasność szczegółów w filmach . ( ale wartość 0 jest uniwersalna )

Korekcja czerni : wyłącz.
Zaawansowane zwiększanie kontrastu : wyłącz.
Dynamiczna kontrola LED: niski
Automatyczne ograniczanie jasności : wyłącz.
Czystość bieli : wyłącz.
Żywy kolor : wyłącz. Tutaj moja uwaga , można wybrać również opcję : niski . Nie należy wybierać opcji : średni czy wysoki chyba że do animacji .
Balans bieli : Gain Red -7 Green -8 Blue 0
Cutoff Red 0 Green 0 Blue 0
Uwydatnianie krawędzi : wyłącz.
Uwydatnianie szczegółów : wyłącz.
Naturalny kolor skóry : tak
Priorytet szybkości wyświetlania : włącz
Niektóre opcje ważnych funkcji nie są dostępne w menu głównym tylko trzeba ich wyszukiwać w podmenu i to
jest niewątpliwie moim zdaniem duża niedogodność dla użytkownika . Menu działa płynnie . Do menu
trzeba się przyzwyczaić , bo jest zupełnie inne niż w telewizorach firmy Philips .:-|

Pozdrawiam,
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Balans bieli : Gain Red -7 Green -8 Blue 0
Cutoff Red 0 Green 0 Blue 0
Tu jest błąd. Jeśli chodzi o punkty odcięcia, to są w porządku. Nie ma to znaczenia, że są wszystkie na zero. Liczy się to, że zielony jest na zero. To przy założeniu, że zero to punkt środkowy, a cały zakres regulacji to np. -10; +10. Wzmocnienie jest ustawione źle, bo zasada jest taka, że nie powinno się ruszać zielonego w ogóle. Jeśli ruszysz zielony, to tak, jakbyś zmienił regulację kontrastu, a poza tym zamiast zmieniać ustawienie wzmocnienia zielonego ten sam efekt można uzyskać właśnie poprzez regulację czerwonego i niebieskiego plus ewentualna zmiana kontrastu. Zielony to punkt odniesienia dla reszty kolorów i nie powinno się go w ogóle ruszać. Dodam tylko, że zielony to ponad 70% ogólnej luminancji.
 

accu

New member
Bez reklam
Tu jest błąd. Jeśli chodzi o punkty odcięcia, to są w porządku. Nie ma to znaczenia, że są wszystkie na zero. Liczy się to, że zielony jest na zero. To przy założeniu, że zero to punkt środkowy, a cały zakres regulacji to np. -10; +10. Wzmocnienie jest ustawione źle, bo zasada jest taka, że nie powinno się ruszać zielonego w ogóle. Jeśli ruszysz zielony, to tak, jakbyś zmienił regulację kontrastu, a poza tym zamiast zmieniać ustawienie wzmocnienia zielonego ten sam efekt można uzyskać właśnie poprzez regulację czerwonego i niebieskiego plus ewentualna zmiana kontrastu. Zielony to punkt odniesienia dla reszty kolorów i nie powinno się go w ogóle ruszać. Dodam tylko, że zielony to ponad 70% ogólnej luminancji.

Witam uprzejmie,

Jestem tylko zwykłym użytkownikiem a nie "zawodowcem" i podałem swoje ustawienia . Przecież nie napisałem , że ustawienia są idealne . Podaj proszę lub zaproponuj swoje ustawienia to je wypróbuję .
Technologia Triluminos ma swoje , nowe uwarunkowania .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Lemil

Banned
Jestem tylko zwykłym użytkownikiem a nie "zawodowcem" i podałem swoje ustawienia. Przecież nie napisałem, że ustawienia są idealne.
Ja też jestem zwykłym użytkownikiem. Nie chodzi mi o to, żeby komuś wytykać błędy lub krytykować. Po prostu zasada jest zasadą. Chodzi o to, że wiedząc o pewnych rzeczach możemy sobie ustawić sprzęt lepiej.

Jeśli chodzi o zielony, to jak już wcześniej napisałem, to tego koloru nie ruszamy wcale. To dotyczy regulacji skali szarej właśnie przy pomocy suwaków wzmocnienie oraz odcięcie. Tak samo nie ruszamy zielonego przy 10-p ustawianiu balansu bieli. Zielony rusza się jeśli on jest w sekcji regulacji gamutu, ale sporo telewizorów ma to rozwiązane inaczej. Chyba tylko w Samsungach jest regulacja wszystkich trzech składowych, a i to nie we wszystkich modelach, tylko w niektórych. No i zielony można ruszyć w przypadku regulacji gammy, ale to trzeba robić bardzo ostrożnie. Rzadko kiedy to przynosi dobre rezultaty. Chodzi o to, że gammę można spróbować ustawić tak, jak się to zakłada, przy użyciu regulatorów do 10-p balansu bieli. Ale to już tylko w przypadku, gdy żadne inne sposoby nie skutkują. Tu lepiej ograniczyć się do regulacji jasności i też kontrastu. Gammy nie da się też często ustawić dobrze, jeśli się przegnie z kontrastem, tzn. ustawi się go za wysoko. Warto też wiedzieć, że za wysoko ustawiony kontrast powoduje to, że telewizor zaczyna więcej smużyć. Ale jak się ustawi za nisko, to obraz jest mdły...

W ogóle to regulacja według mnie ma sens, jeśli się posługujemy jakimś dobrym czujnikiem i mamy spore doświadczenie.

A konkretnie, to nie jestem w stanie podać żadnych lepszych ustawień dla tego telewizora. Ja mam inny model innej marki... W każdym razie skoro odjąłeś czerwony i zielony, to znaczy, że w sumie obraz był trochę za bardzo żółty. W takim razie ja bym radził wrócić z czerwonym i zielonym do położenia neutralnego i dodać trochę niebieskiego. Jeśli ustawiasz na planszach bez czujnika, to trzeba to zrobić wyświetlając szary klin. Wtedy można sprawdzić czy widać w ogóle jakąś dominantę dla jasnych partii obrazu.

Miłego ustawianie i potem oglądania:eek:k:
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Dziękuję za uwagi .
Ustawiałem za pomocą płyty firmy Burosch i plansz testowych i filmików firmy Philips specjalnie do
ustawiania obrazu dobranych . Moim , skromnym zdaniem uzyskałem dobrą , naturalną kolorystykę
, więc na razie nic nie będę zmieniał. Można ewentualnie oglądając programy tylko w SD , balans bieli Gain Red,Green i Blue ustawić na: 0 . Dziękuję za zainteresowanie i chęć udzielenia mnie pomocy.:-|


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Ustawianie według płyt testowych ma pewną wadę. Otóż trzeba mieć w rękach wzorce poszczególnych kolorów, szarości i bieli. Mogą to być wzorniki wydrukowane czy zrobione z folii. Ale zawsze wychodzi się od wzorca, który mamy przed sobą, bo przecież skąd mamy wiedzieć jak naprawdę mają wyglądać te kolory?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego wymyślono urządzenia które mają wzorzec - np. Spyder Pro 3+ lub inne kolorymetry. Tam potrzeba jest trochę też doświadczenia.
 

accu

New member
Bez reklam
Dlatego wymyślono urządzenia które mają wzorzec - np. Spyder Pro 3+ lub inne kolorymetry. Tam potrzeba jest trochę też doświadczenia.

Witam uprzejmie,
Nie potrzebny mnie wzorzec , to nie jest telewizor "wielko-ekranowy" tylko "pchełka" 40".
Moim skromnym zdaniem można ustawić parametry obrazu w tym telewizorze samemu ,
bez profesjonalnej kalibracji:-|.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

accu

New member
Bez reklam
W kalibracji wielkość nie ma żadnego znaczenia. Kalibruje się nawet monitory profesjonalne 20".

Witam uprzejmie ,
Jak jest konieczna firmie , która obsługuje sprzęt zawodowy np. w stacji telewizyjnej ,
to kalibracja
profesjonalna ma rzeczywiście sens bez względu na wielkość przekątnej ekranu.

Pozdrawiam ,:)
accu
:kom:
 

Lemil

Banned
Pisząc wzorzec miałem na myśli jakąś tablicę czy takie tam drobiazgi, które prezentują kolory odpowiadające normie. Bo powiedzmy szczerze, oko nie nadaje się za bardzo do oceny czy kolor jest ok. czy dryfuje w stronę jakiegoś innego. Dlatego ustawianie telewizora posługując się płytą z obrazami testowymi to sprawa dość śliska. Gość pracujący w dobrej drukarni, który ma na codzień do czynienia z wzorcami i codziennie widzi te normatywne kolory to ma jakieś szanse, żeby kolory skorygować na oko. On to po prostu pamięta, jak co ma wyglądać. Ale przeciętny Kowalski w życiu nie widział jak wygląda normatywna czerwień, zieleń czy niebieski. I dlatego Kowalski może nie mieć pojęcia, że czerwień, która mu się super podoba, to tak naprawdę już prawie purpura, przykładowo.

Przy pomocy płyty można za to dobrze ustawić luminancję poszczególnych kolorów. Włączając tryb tylko niebieski w telewizorze można sobie całkiem dokładnie ustawić kolor i odcień. Nawet używając miernika nie poprawi się wiele. Ale już korekta samych składowych "na oko" to zadanie dla profesjonalisty. Przeciętni ludzie, jak ja, używają sprzętu. Na oko to ja bym niestety rozregulował telewizor;-)

Jeśli chodzi o mierniki, takiego Spydera chociażby, to one mie mają żadnych wzorników. One mierzą ile czerwonego, zielonego i niebieskiego i jaką to wszystko ma luminancję. Mierzą tylko to, a reszta to już sprawa oprogramowania.
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Zgadzam się po części z tą argumentacją . Dotyczy ona również np .fotografów czy animatorów:-| .
Jednak można zetknąć się z nielicznymi osobami , które są obdarzone dobrym (prawidłowym) postrzeganiem kolorów .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Przeglądając kolejny raz test telewizora firmy Sony KDL-55W905A na portalu HDfever .fr strona:

Test Sony W905 : que vaut le nouveau Edge LED TriLuminos ? | Haute Définition sur HDfever

recenzujący ten telewizor w funkcji :balansu bieli zysk (gain) "rusza" jednak wartość koloru zielonego , który teoretycznie powinien być w nastawie neutralnej , czyli 0 , zmienia również nastawę
koloru czerwonego . W balansie bieli , odcięcie (cutoff) zostawia nastawy na wartości 0 .
Świadczy to moim skromnym zdaniem , że ten telewizor w technologii Triluminos ma problem z
poprawnym wyświetlaniem koloru zielonego.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Świadczy to moim skromnym zdaniem , że ten telewizor w technologii Triluminos ma problem z poprawnym wyświetlaniem koloru zielonego.

Witam,
dziękuję za podane parametry, całkowicie zgadza się to co napisałeś, moje odczucia są identyczne
Ma i to duże problemy z zielenią.
Potwierdzone po testach w salonie SC - minki im lekko posmutniały.
Najlepsze efekty po wyłączeniu nasycenia kolorów -czyli tak na prawdę to za co płacimy w technologi
Triluminos

Pozd.
 
Do góry