Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

WuMike

New member
Bez reklam
Model 50" nie jest kompatybilny z uchwytami standardowymi, ale producent daje swój.

Podobno, wersja 55" już jest w standardzie VESA (poprzez więcej miejsca z tyłu obudowy pewnie), ale nie wiem, jeszcze tego osobiście nie sprawdziłem.
 

SSN774

New member
Czy ktoś z Was spotkał się z subpixelami na matrycy swojego TV? Wczoraj oglądałem pewien teledysk i w kilku momentach pojawiają się dwa, zaczeło mnie to zastnawiać. Jaka jest polityka odnośnie subpixeli przyjęta przez Sony, zna ktoś ją?
Ewentualnie zerknijcie proszę na swoich sztukach czy u Was występuje również ten problem, byłbym wdzięczny. W YT: wpiszcie Andie Case - We're Gonna Be Ok feat. Travis Graham (Original), (brak możliwości dodawania linków, niestety) pierwsze dwa się pojawiają w 0:28 nad palcem gitarzysty ok 2 cm od górnej części wyświetlanego obrazu(u mnie jest biały) a drugi tuż nad gryfem gitary. Natępnie 0:43, 0:47 na dłoni klawiszowca i jest jeszcze pare momentów. Jak będę mógł wrzucić zdjęcia to postaram się je uchwycic.
Zastanawia mnie też fakt czy nie jest to czasem wina kamery, którą było to filmowane. Widać te pixele w tych samych miejscach czy to na pełnym ekranie czy na okienku, może poprostu niepotrzebnie się przejmuje?
Wypowiedzcie się proszę, TV ma miesiąc.

Z góry dziękuje
 

krzywy86

New member
To jest coś z filmem bo odpaliłem to na komputerze i przesuwając okienko te pixele też się przesuwają. Kolego możesz być spokojny to nie subpixel. A swoją drogą ktoś wie jaka jest polityka Sony co do bad czy subpixeli?
 

accu

New member
Bez reklam
Czy wam także poznikały polskie aplikacje że Smart?! Nie ma ani TVN player, ipli i tvpplayer też nie ma?

Witam uprzejmie ,

Też to zauważyłem na swoim Sony W905A wczoraj . Aplikacji , które "zniknęły" było więcej .
W nocy z piątku na sobotę aplikacje te "wróciły".:neutral:
Jeżeli ich brak to pozostaje przywrócić ustawienia fabryczne , a następnie odświeżyć zawartość
internetową .

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

SSN774

New member
Włącz białe tło i zrób zdjęcie. Link możesz wpisać bez pierwszej litery.

Idąć za propozycją kolegi dominlesne,włączyłem białe tło i faktycznie nie ma żadnych odcieni czy różnic w tych miejscach. Idealnie biało jest na całej matrycy :)
Dziękuję za pomoc.

Jeszcze jedno pytanie, czym czyścić matrycę? Mam małą córkę której cieżko jeszcze zrozumieć że wystarczy pokazać a nie dotykać ekranu :) Mikrofibra pozostawia smugi a nie chce uszkodzić powierzchni.
 

Phoenix_tg

New member
Zastanawiam się nad kupnem tego telewizora. Czytając opinię natrafiłem na informacje o niepłynnym odtwarzaniu filmów HD Matroska 3D z nośników USB i problem w odtwarzaniem filmów przez przeglądarkę internetową. Z góry dziękuję za odpowiedź.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Niestety tu jest trochę prawdy.
Ale 3 D i tak jest w odwrocie.
Skasowane zostały na świecie prawie wszystkie kanały 3D.
Ludzie rzadko zaglądają do swoich 3D.
Ale za to telewizor extra skaluje obraz.
Sony zrobiło kawał dobrej roboty.

Dla niebieskich członków forum jest specjalna cena.
Kalibracja gratis
Dostawa gratis
Oraz możliwość przedłużenia prawdziwej gwarancji Sony do 5 lat.
 

kilony

New member
Znając życie to poszukasz jeszcze trochę.... :) ja czekałem na Philipsa 7509. Problem w tym że po pojawieniu się tego modelu, opinie na jego temat zniechęciły mnie do zakupu tego tv. Wybrałem model 55w829. Tak naprawdę mało jest negatywnych wpisów co do tego odbiornika.
 
Do góry