Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

W żadnym wypadku wejście do menu serwisowego i zobaczenie ile telewizor przepracował nie
powoduje utraty uprawnień gwarancyjnych . Co innego jak w nim "grzebiemy".

Wiedząc , że telewizor pracował około 2000 godzin nie koniecznie trzeba się afiszować skąd
to się wie . Wystarczy wrócić z telewizorem do sklepu i poprosić sprzedawcę , aby sprawdził ile telewizor pracował ,
gdyż mamy podejrzenie , że telewizor długo grał , gdy był wystawiony . "Szydło samo wyjdzie z worka".
Jeżeli sprzedawca będzie "kręcił" to wpadnie sam i wyjdzie , że kłamał .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

valdi_one

New member
Proszę o wasze zdanie jaka wielkość lepiej sprawdzi się w pokoju 20m, oglądamy z odległości 2,5 i 3,5 metra w zależności na czym się usiądzie. Chciałem kupić ten TV w wersji 55 ale obawiam się że, będzie dyskomfort i lepiej może wypadnie 50 cali. Teraz różnica jest też spora w cenie w EuroAgd 55=4999zł, 50=3790zł.
 

accu

New member
Bez reklam
Proszę o wasze zdanie jaka wielkość lepiej sprawdzi się w pokoju 20m, oglądamy z odległości 2,5 i 3,5 metra w zależności na czym się usiądzie. Chciałem kupić ten TV w wersji 55 ale obawiam się że, będzie dyskomfort i lepiej może wypadnie 50 cali. Teraz różnica jest też spora w cenie w EuroAgd 55=4999zł, 50=3790zł.

Witam uprzejmie ,

Żadnego dyskomfortu nie odczujesz:| .
W zależności od powziętej decyzji , najwyżej większy ubytek w "portfelu".;-)

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

creht

New member
Witam uprzejmie,

W żadnym wypadku wejście do menu serwisowego i zobaczenie ile telewizor przepracował nie
powoduje utraty uprawnień gwarancyjnych . Co innego jak w nim "grzebiemy".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:



A czy mógłby mi ktoś to jeszcze potwierdzić czy to pewne na 100 %?
Z tego co pamiętam jeden ze sprzedawców tłumaczył, że jest to zabezpieczenie serwisu przed możliwością wyzerowania ilości godzin z poziomu menu serwisowego.
Ciekawe, czy serwis nie byłby w stanie potem sprawdzić, kiedy to dokładnie nastąpiło. W takim przypadku wydaje się to być jakby logiczne :p
 

creht

New member
Witam uprzejmie,

W żadnym wypadku wejście do menu serwisowego i zobaczenie ile telewizor przepracował nie
powoduje utraty uprawnień gwarancyjnych . Co innego jak w nim "grzebiemy".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Dzwoniłem znów do Sony i rzeczywiście jeden z serwisantów potwierdził, że jest tak jak mówisz
Ciekawe skąd sprzedawcy biorą takie rewelacje :)
Ja w między czasie wróciłem do wersji 50'',' tym razem ze srebrną ramką (815B) i z 3m przy moim sygnale jak dla mnie to lepszy wybór.
 

kubajvc

New member
Mam taki problem z tyl tv. Na dole ekranu widoczne jest takie centymetrowe zalamanie/znieksztalcenie obrazu. Widac to na calej dlugosci ekranu. Pasek jest taki jakby odtwarzal cos ze zniszczonej kasety vhs napewno wiecie o czym mowa. Czy to jest cos z tv? Powinienem to reklamowac? Jest to strasznie irytujace.
 

creht

New member
Miałem w domu 805, teraz mam 815, wiem na 100%, że oba są na tej samej matrycy od Tajwańczyka :) W ten upłynniacz większy to nie ma co nawet wierzyć, zresztą ja należę do tej niewielkiej grupy szczęśliwców, którym judder nie przeszkadza :) A to poprawianie płynności w LCD to raczej koszmar jakiś. Przynajmniej jeśli chodzi o seanse filmowe.
W Sony nawet tryb True Cinema mi nie pasuje do końca.

w grach Input lag będzie tak samo niski dla wszystkich modeli.. Ponoć nawet po włączeniu upłynniacza na maksa jego wartość nie wzrasta, ale ja tego nie sprawdzałem u siebie.
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
True Cinema jest dla Blu-ray 24p. Do filmów i sportu Sony stworzyło Clear lub Clear Plus (ten drugi przy wieczornym oglądaniu) oraz Impulse (pełne BFI), ale tutaj już obraz jest ciemny na tyle, że może nie wystarczyć przysłowiowych kandeli na metr kwadrat.

Po włączeniu Motion Flow input lag rośnie, ale bardzo niewiele.
 

Jenot3

New member
Czy jest w ogóle możliwe dzisiaj trafić jakiś egzemplarz, który jest całkowicie pozbawiony bandingu, czy jakiś tam zawsze będzie ? Kupiłem KDL-50W815B i trochę widać, chociaż jest i tak o niebo lepiej niż na Samsungu.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Zawsze będzie. Ideałów nie ma, natomiast W829 ma naprawdę ledwo widoczny banding. Wszyscy recenzenci mówią tutaj jednym głosem - w tej cenie jest świetnie i aby było lepiej, trzeba dużo dopłacić.
 

Jenot3

New member
No właśnie, bo kupiłem go przez internet w MM i w sumie mógłbym wymienić, bo mm takie prawo tylko nie wiem czy ma to sens, czy w ogóle trafię jakiś lepszy egzemplarz. Umieszczam poniżej zdjęcie ekranu na szarym tle i nagrany filmik z testem. Może ktoś powie jak to widzi, czy jest sens bawienie się w wymienianie czy lepszej sztuki już raczej nie trafię.

Image - TinyPic - bezpłatny hosting obrazów, udostępnianie zdjęć i hosting filmów wideo

https://www.youtube.com/watch?v=y4gVsRkjFMs&feature=youtu.be

Jest to trochę widoczne a ja już po tym trefnym Samsungu jestem na to wyczulony, tyko, że tam to było strasznie widoczne na całej powierzchni ekranu, biegnące pionowe pasy od góry do dołu.
 

dominlesne

New member
No właśnie, bo kupiłem go przez internet w MM i w sumie mógłbym wymienić, bo mm takie prawo tylko nie wiem czy ma to sens, czy w ogóle trafię jakiś lepszy egzemplarz. Umieszczam poniżej zdjęcie ekranu na szarym tle i nagrany filmik z testem. Może ktoś powie jak to widzi, czy jest sens bawienie się w wymienianie czy lepszej sztuki już raczej nie trafię.

Image - TinyPic - bezpłatny hosting obrazów, udostępnianie zdjęć i hosting filmów wideo

https://www.youtube.com/watch?v=y4gVsRkjFMs&feature=youtu.be

Jest to trochę widoczne a ja już po tym trefnym Samsungu jestem na to wyczulony, tyko, że tam to było strasznie widoczne na całej powierzchni ekranu, biegnące pionowe pasy od góry do dołu.

Moim zdaniem nadaje się jak najbardziej do wymiany. Recenzji nie ma co brać tak dosłownie, bo egzemplarze różnią się pod tym względem. Ogólnie lepsze wrażenie robią tv z podświetleniem od tyłu "direct led" niż te cienkie "krawędziówki" Jaki masz konkretnie model?
 

Jenot3

New member
Moim zdaniem nadaje się jak najbardziej do wymiany. Recenzji nie ma co brać tak dosłownie, bo egzemplarze różnią się pod tym względem. Ogólnie lepsze wrażenie robią tv z podświetleniem od tyłu "direct led" niż te cienkie "krawędziówki" Jaki masz konkretnie model?

Konkretnie mam KDL-50W815B. Ogólnie tv mi się bardzo podoba, ale z tym bandingiem nie jestem pewien czy w technologii krawędziowej rzeczywiście dostanę coś lepszego ? W porównaniu do Samsunga H6700 to i tak niebo a ziemia ale mimo wszystko w pewnych sytuacjach to widać jak się przyjrzeć.
 

kolaboracja

New member
Witam. Mam prośbę. Jakiś czas temu widziałem na tym forum link do strony z samplami którymi można sprawdzić tv w sklepie. Odpowiednie sample dla odpowiednich modeli. Ma ktoś z użytkowników to pod ręką?
Jeśli chodzi o 829b ... jak wejść w nim do menu serwisowego?
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Edit. Ku potomnym - może się komuś przyda:

Menu
Wchodzisz w tryb analog, wyłączasz TV w stan czuwania pilotem. Następnie jedziesz po kolei:
(i+) (5) (vol+) (power on) na samym dole jest info o matrycy

Sample:
Video Samples | DivX.com
Demo World - Your No.1 in Demo Discs around the Globe !
Index of /
 
Ostatnia edycja:

vanyel

New member
Edit. Ku potomnym - może się komuś przyda:

Menu
Wchodzisz w tryb analog, wyłączasz TV w stan czuwania pilotem. Następnie jedziesz po kolei:
(i+) (5) (vol+) (power on) na samym dole jest info o matrycy

Pytanie od amatora: który przycisk na pilocie to (i+) ? Chciałbym sprawdzić czy ta kombinacja działa również w KDL55W829BBU.

I jeszcze jedna kwestia: w recenzji modelu KDL50W829 są dwa piloty, u siebie w KDL55W829BBU (wersja na UK) mam tylko ten podstawowy. Czyżby do większego modelu nie dodawali tego dodatkowego pilota?
 
Do góry