Telewizor firmy Sony KDL-50W829 - pierwszy ogląd tego nowego telewizora firmy Sony.

adamo_

New member
Bez reklam
Masz włączoną opcje w ustawienia systemowe/kon.funkcji ogólnych/ ustaw. wyświetlenia na wystawie sklepowej/tryb resetowania obrazu. wystarczy to wylaczyc i opisane objawy znikna.
Pozdrawiam

A czy to nie oznacza ze TV był z wystawy? . po rozpakowaniu i podlaczeniu powinien się uruchomić kreator który wyklucza tryb sklepowy w ustawieniach.
 

syn gajowego

New member
Masz włączoną opcje w ustawienia systemowe/kon.funkcji ogólnych/ ustaw. wyświetlenia na wystawie sklepowej/tryb resetowania obrazu. wystarczy to wylaczyc i opisane objawy znikna.
Pozdrawiam

Tak właśnie było, odkryłem to wczoraj wieczorem, ale dziękuję za szybką reakcję :)

Tak na marginesie dzisiaj z rana skalibrowałem balans bieli na 4 pancernych ;)

Obraz BW jest do tego najlepszy, tak należy suwaki ustawić aby obraz był szary, bez żadnej dominanty.

Teraz jest super! polecam 4 pancernych do testów ;))

gajowy
 

Mario_K

New member
Chłopaki, czy ktoś już coś może znalazł, jak zaadoptować ten model pod jakiś uchwyt na ścianę? Na tą chwile to jest jedyna, rzecz która mnie wstrzymuje przed jego kupnem... Nie mam innej możliwości niż zawiesić na ścianie

Też miałem ten problem o czym pisałem na forum. Nigdy przedtem nie wieszałem tv na ścianie, stąd brak doświadczenia w tym zakresie. Ale uwziąłem się i zbadałem problem.
Poszedłem do sklepu Sony, gdzie ten model wisi na uchwycie jaki sobie zamarzyłem, czyli umożliwiającym obrót tv w każdą stronę włącznie z wysuwaniem go do przodu.

Problem polega na tym, że dół tv jest znacznie szerszy od cienkiej góry(głośniki w podstawie). W Sony Centre poradzono sobie z tym tak, że górne śruby wsadzono w plastykowe tuleje dystansowe (zresztą byle jak, bo luźno latające). Ja wymyśliłem sobie inny sposób. Kupiłem 2 śruby o długości 6 i 7cm (bo oryginalna śruba Sony ma dokładnie 6,2cm, a takiej nie udało mi się kupić. Najwyżej obetnę tą dłuższą, choć w Sonym powiedziano, że 6 cm powinno być idealnie. W tym samym sklepie ze śrubami dokupiłem nakrętki i podkładki, i one posłużą mi za tuleję. Będę mógł idealnie dobrać długość dystansu.
W przyszłym tygodniu zakładam tv na ścianę i kiedy to zrobię, postaram się wrzucić fotki tego "patentu". W ten sposób problem można obejść bez większego problemu i za 4 złote (bo tyle kosztowały mnie śruby i podkładki :p

A teraz z innej beczki. Po parodniowym obcowaniem z tym telewizorem stwierdzam:
pomysł z zewnętrznym nie jest głupi. Jak wiadomo, zasilacz lubi się grzać, więc wyjęcie z "brzucha" tv sporego i grzejącego elementu z pewnością pozytywnie wpłynie na jego trwałość i niezawodność.
Do Sonego przekonał mnie jeden prosty test w sklepie. Pendrive z reklamą tv Samsunga, gdzie puszczany na wysokich modelach Samsunga, LG i Panasonic, pokazywał dziwne, kołowe gradienty na jednolitych tłach (banding?), a w każdym modelu Sony w seriach zeszło i tegorocznych tego zjawiska po prostu nie było.
Wtedy podjąłem decyzję o Sony 829B. I jestem przeszczęśliwy. Aha. Wszystko oglądam na ustawieniach standardowych i nie widzę potrzeby grzebania w opcjach zaawansowanych bo to co widzę, W PEŁNI mnie satysfakcjonuje. Naturalne odcienie skóry, nieprzesycone, naturalne barwy, głęboka czerń, dobra ostrość, wspaniały kontrast. Po porównaniu z serią W9 gdzie Sony mocno pojechał z saturacją, seria W8 idealnie wpasowała się w moje preferencje.
O dziwo, dźwięk, choć z małych głośniczków teoretycznie niewielkiej mocy ustawiono w tak sprytny sposób, że ten tv wali dźwiękiem znacznie potężniejszym i "surroundowym" niż tym, jaki słyszałem z większości znacznie droższych tv Panasonica czy Samsunga o dużych matrycach. Teraz poważnie zastanawiam się, czy kupować soundbar, bo najchętniej dokupiłbym sam subwoofer.
I nieprawda, że tv nie może być za duży. Ta reguła może działa z męskimi narządami płciowymi, ale nie zawsze z tv. Miałem kupić ten model z ekranem 55 cali, ale z powodu długiego czasu oczekiwania na tenże, z bólem zdecydowałem się na 50 cali. Odległość od tv w moim przypadku to 3-3.5 metra i dość niewielki pokój (ok. 16 metrów kw.), po paru dniach intensywnego oglądania filmów i programów stwierdzam, że ta pięćdziesiątka jest "prawie" za duża. Przy oglądaniu filmów jest Ok, ale oglądając np. wiadomości, programy publicystyczne itp. po dłuższym patrzeniu troszkę pobolewa mnie głowa. Jakoś tak mam i cieszę się, że jednak nie mam tej pięćdziesiątki piątki bo wielkość jaką wybrałem jest bardziej niż wystarczająca, a przy okazji 1,5 tysiąca w kieszeni, bo tyle wynosi różnica w cenie tych pięciu cali.
Ufff... Skończyłem ;-)
 

jabird

Member
U mnie też już stoi 50W829B. Ja mogę sprawdzić pilota max. z 5m. i mi działa. Ogólnie wrażenia, jeśli chodzi o jakość obrazu, są bardzo dobre. Głos również bardzo dobry. Kąty faktycznie słabe, ale u mnie są niewielkie, więc mi to nie przeszkadza. Niestety w moim egzemplarzu występuje clouding (chmurki), widoczny gdy w pomiesczeniu jest ciemno. Może ktoś napisze czy u niego tego zjawiska nie ma, bo mogę jeszcze zwrócić tv do sklepu, ale nie wiem czy to ma sens, bo może trafić mi się gorszy egzemparz, a w moim clouding jest rzadko jest zauważalny. Przy jednolitych jasnych kolorach, po bokach na ekranie widać też ich nierównomierność. Filmy z usb ładują się bardzo wolno, więc jeśli mamy duży dysk z wieloma filmami, to lepiej zbyt często go nie odłączać. O przeglądarce www, lepiej zapomnieć. Funkcje smart też bez rewelacji. Miałem kilka tygodni temu plazmę panasonica GT60 i w niej smart był dużo, dużo lepszy, obraz powalający na kolana, głos słabszy, jednak zdecydowałem się ją oddać ze względu na irytujące dla mnie brzęczenie. Jak będzie z W829B? Zobaczymy, mam jeszcze kilka dni na zastanowienie się, ale prawdopodobnie już u mnie zostanie :)
 

jabird

Member
Clouding w W829B

Witam ponownie. Nie widzę odzewu na moje pytanie, w zwiazku z tym zamieszczam zdjęcia cloudingu w moim Sony W829B i ponownie proszę o informacje, czy u innych posiadaczy tego tv to zjawisko wysępuje?
 

Attachments

  • sony W829B 012 (Large).jpg
    sony W829B 012 (Large).jpg
    12,1 KB · Wyś: 291
  • sony W829B 011 (Large).jpg
    sony W829B 011 (Large).jpg
    12,9 KB · Wyś: 1848
  • sony W829B 005 (Large).jpg
    sony W829B 005 (Large).jpg
    10,8 KB · Wyś: 683
  • sony W829B 001 (Large).jpg
    sony W829B 001 (Large).jpg
    10,2 KB · Wyś: 276

Tomisior

New member
Przyłączam się do pytania jabirda, czy Wasze egzemplarze też są tak podświetlone?
Wg. mnie okropnie to wygląda i gdyby trafił mi się taki egzemplarz, próbowałbym go wymienić za wszelką cenę.
Jestem b. wyczulony na punkcie cloudingu, gram/oglądam tv głównie w nocy i przy zgaszonym świetle. Tak "świecący" egzemplarz absolutnie nie wchodzi w grę.

Na zagranicznych forach spotkałem się z opiniami, że można trafić egzemplarz bez cloudingu, ale jak taki trafić? W sklepie oświetlenie jest dość mocne. Spotkałem się z poradami, żeby do tv chodzić z płachtą czy jakimś kocem i sprawdzić dany egzemplarz pod przykryciem... pozostawię to bez komentarza.

Sklepy stacjonarne modelu z cloudingiem nie przyjmą, bo to wg. nich cecha telewzorów edge led...

wydając 4000-6000 zł za telewizor chciałoby się kupić jak najlepszy telewizor.

macie jakieś sprawdzone sposoby, plansze aby przetestować clouding w warunkach sklepowych?

No i jak uważacie, lepiej kupować w sklepach internetowych czy stacjonarnych?

pozdrawiam
 

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,
Jedną z bezpiecznych form zakupu telewizora to zakup telewizora w sklepie internetowym Media Markt.

Ja swój telewizor firmy Sony z serii W905A kupiłem w sklepie internetowym Media Markt za pobraniem .
Z kurierem firmy DPD na wstępie ustaliłem , że zapłacę , gdy otworzę opakowanie i sprawdzę czy
ekran telewizora nie ma żadnych rys , tj zdejmę folię ochronną i obadam stan fizyczny telewizora.
Oczywiście również ogólnie , czy znajdują się wszystkie akcesoria dołączone do telewizora.
Było wszystko w porządku więc złożyłem podpis w urządzeniu elektronicznym kuriera i zapłaciłem.

Później przez 14 dni od odbioru telewizora od kuriera , miałem czas na spokojne sprawdzenie telewizora w warunkach domowych .
Oczywiście podczas pierwszej inicjalizacji telewizora w 25 krokach ominąłem rejestrowanie pilota (jednym
dotykiem),oraz wyłączyłem funkcję aktualizacji telewizora. W trybie analogowym wyłączyłem telewizor do staniu czuwania przy pomocy pilota zdalnego sterowania telewizorem
i po wciśnięciu kolejno 4 przycisków tj. i+ , 5 , vol- , i zielonego przycisku wł/wył , zobaczyłem
stronę menu serwisowego SELF CHECK , gdzie spojrzałem na ostatni dolny zapis pokazujący ile to
godzin telewizor pracował i ile razy był włączany . Przy okazji sprawdziłem PNL: gdzie podana jest
nazwa(metryka) matrycy , jaka zamontowana jest w telewizorze.
Wykonałem różnego rodzaju testy . Stwierdziłem , że po prawej i lewej stronie krawędzi matrycy
znajduje się pionowy minimalny ciemniejszy" paseczek", który jednakże nie jest widoczny podczas
normalnego oglądania obrazu .Chyba związane jest to z ułożeniem pionowym diod podświetlających
matrycę . Telewizora w ciągu 14 dni od dnia odbioru od kuriera nie należy w żadnym wypadku rejestrować , gdyż utracimy możliwość jego zwrotu bez podawania żadnych przyczyn na co szczególnie zwracam uwagę ...
Telewizor został u mnie i jestem z zakupu zadowolony .:-| Oprócz tego użytkuję telewizor firmy Philips
z serii 9705 z 2010 r . i również z jego prawie 4-letniego użytkowania jestem bardzo zadowolony :|.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Mario_K

New member
Witam wszystkich serdecznie. Właśnie od wczoraj bawię się 42W829B. Dźwięk nie powala, i tymczasem nie znalazłem zaawansowanych opcji ustawiania dźwięku. Chociaż szczerze mówiąc nie szukałem zbyt dokładnie: dźwięk mam puszczony przez wieżę, więc w TV tymczasem koncentruję się na poszukiwaniu innych opcji i ustawień. Czekam na obiecany test, a potem pewnie będę zadawał pytania, na które odpowiedzi nie znajdę w teście.

Sent from my Z10 using Tapatalk

Mimo że nie narzekałem zbytnio na dźwięk w tym Sony, to jednak podjąłem ryzyko, wydałem 1100 zeta i zakupiłem soundbar LG model NB4530A.
No i teraz to jest miodzio na maksa. Filmy i Playstation puszczone przez soundbar - wooow...
 

dante82

New member
i po wciśnięciu kolejno 4 przycisków tj. i+ , 5 , vol- , i zielonego przycisku wł/wył , zobaczyłem
stronę menu serwisowego SELF CHECK , gdzie spojrzałem na ostatni dolny zapis pokazujący ile to
godzin telewizor pracował i ile razy był włączany . Przy okazji sprawdziłem PNL: gdzie podana jest
nazwa(metryka) matrycy , jaka zamontowana jest w telewizorze.
Panowie zapodaje zdjęcie z manu serwisowego i jest ktoś w stanie powiedzieć która linijka odpowiada za ilość przepracowanych godzin i ile razy był włączany ? i co oznaczają poszczególne "cyferki" ?
 

Attachments

  • DSC_0661.JPG
    DSC_0661.JPG
    220,4 KB · Wyś: 186

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Żadna , bo aby zobaczyć ile godzin telewizor pracował , ile razy był włączany to trzeba ustawić tryb
pracy telewizora w : USTAWIENIA ANALOGOWE , a Ty ustawiłeś w : USTAWIENIA CYFROWE .(masz na górze napisane : DIGITAL czyli telewizor jest ustawiony w trybie cyfrowym )
Proszę po prostu wybrać tryb pracy telewizora analogowy , tj. : USTAWIENIA ANALOGOWE.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

dante82

New member
Witam uprzejmie,

Żadna , bo aby zobaczyć ile godzin telewizor pracował , ile razy był włączany to trzeba ustawić tryb
pracy telewizora w : USTAWIENIA ANALOGOWE , a Ty ustawiłeś w : USTAWIENIA CYFROWE .(masz na górze napisane : DIGITAL czyli telewizor jest ustawiony w trybie cyfrowym )
Proszę po prostu wybrać tryb pracy telewizora analogowy , tj. : USTAWIENIA ANALOGOWE.

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
No w sumie masz racje, dzięki za odpowiedź. A wracając do tych ilości... Tą to jakieś specjalne oznaczenia czy po prostu pisze: ilość włączeń/czas pracy ?
 

accu

New member
Bez reklam
No w sumie masz racje, dzięki za odpowiedź. A wracając do tych ilości... Tą to jakieś specjalne oznaczenia czy po prostu pisze: ilość włączeń/czas pracy ?

Witam uprzejmie,
Na samej górze ukaże się napis : SELF CHECK.
Proszę spojrzeć na sam dół , na ostatni rząd od lewej strony.
Będzie zapis cyfr . Podaję przykład : 00005-00007-00012
I czytamy : że telewizor pracował 5 godzin , włączany był 7 razy . Co oznacza trzeci zapis cyfrowy - nie wiem.:neutral:


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

syn gajowego

New member
Witam,

W elektronicznej instrukcji obsługi, dla wybierania plików z zewnętrznego dysku, opisana jest procedura >> folder >> plik.
Ja niestety mam wszystkie pliki razem, brak podziału na foldery ;(
Takie rozwiązanie bardzo utrudnia nawigację po zasobach (ca 500 tytułów), nawet najprostsza Manta ma foldery.
Myślę, że może to zależy od rodzaju FAT na dysku?
Znalazł ktoś rozwiązanie tego problemu?
Sprawdzałem na 2 dyskach: WD 250 i Toshiba 500.

g a j o w y
 

BTC

New member
jak wyświetlają Ci się te pliki, wchodzisz w opcje i masz tam do wyboru opcje widoku, tylko ostrzegam ładowanie sie większej ilości plików trwa...
 

syn gajowego

New member
jak wyświetlają Ci się te pliki, wchodzisz w opcje i masz tam do wyboru opcje widoku, tylko ostrzegam ładowanie sie większej ilości plików trwa...

Super!

dzięki, jak już dysk jest wpięty to zmiana opcji wyświetlania następuje "od ręki" jest ich kilka i przeglądanie jest naprawdę komfortowe,

pozdrawiam

g a j o w y
 

syn gajowego

New member
jak wyświetlają Ci się te pliki, wchodzisz w opcje i masz tam do wyboru opcje widoku, tylko ostrzegam ładowanie się większej ilości plików trwa...

Mam jeszcze jedno pytanie:

niestety zdarza się (dość często), że tv "gubi" dysk USB jako centrum multimediów i ponowne wczytanie zawartości dysku jest niestety "losowe" tzn nie potrafię znaleźć reguły kiedy gubi dysk i wyskakuje info o błędzie z centrum multimediów no i co zrobić aby sprawnie wczytał go ponownie?

Tak podświadomie brakuje mi "zresetowania" komputera w tv ;)

g a j o w y
 

SandPetrus

New member
Rozważam kupienie właśnie takiego 42". Mam pytanie o odczyt przez USB. Chodzi o to, że mam filmy blu ray w angielskiej wersji i chciałem je zgrać w najlepszej jakości (najlepiej obraz ISO albo inny bezstratny format) dołączając napisy. Czy te nowe serie Sony W8 i W7 poradzą sobie z takimi plikami? Ewentualnie, czy takie odtwarzanie jest możliwe przez router wifi z USB z podpiętym do niego dyskiem twardym?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To co mu podałem czytał wszystko , takiej próby jak chcesz nie robiłem - ale też myślę że da radę.
 

beny25b

New member
no i dostałem ten tv, ale denerwuje mnie jedna rzecz, chodzi o dzwiek. Slychac jakby takie dudnienie (buczenie) nie wiem jak to opisac, jakby glosnik mocno grał na maxa, a to przy kresce na 20 ustawione. IM glosniej tym gorzej. TV ustawiony 0,5m od sciany i po 20cm od mebli. Ustawialem takze na podlodze bo myslalem ze moze szafka drga (buczy) ale dalej to samo. Mozecie napisac czy ktos mial podobnie , bo moze glosnik jest uszkodzony i wymienie tv bo mnie to mocno wkurza
 
Do góry