Telewizor do Salonu 55/65''

Witam,

Jak w temacie poszukuje telewizora salonu

1. Odległość od ekranu: 3,5m
2. jak słońce świeci w pokoju?: od lewej strony
3. Jak duży jest pokój: ok 30m2
4. Preferowana technologia: LED
5. jaki masz obecnie telewizor: LG 32' (modelu niestety nie pamiętam)
6. jakie programy najczęściej oglądasz: bajki/sport/ filmy akcji
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: w różnych godzinach
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: róznie
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: brak preferencji
10. matryca błyszcząca czy matowa: matowa
11. preferowana wielkość telewizora: 55''/65'
12. preferowana marka: LG / Sony
13. czego nie lubisz w telewizorach: jak się zacina albo laguje
14. jakie urządzenia będą podłączone: serwer (Qnap) PS4
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 75% TV, 25% konsola
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: dwie na wprost i dwie po bokach
17. czy ważne jest wifi : tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów?: nie sądze
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: czasami
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : tak
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : koniecznie
22. ma mieć 3D: nie jest to konieczne
23. ma mieć slot na karty SD: nie jest to konieczne
24. ma mieć tuner DVB-S: tak, koniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Hdmi - PS4, HDMI - dekoder, RJ45, SPDIF - wzmacniacz dźwięku
26. Jaki masz sygnał: NC+ oraz telewizje naziemną na jednym maszcie
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 3/4h
28. ma stać czy wisieć: raczej wisieć ( ale dobrze byłoby gdzyby również dobrze się go oglądało jak bedzie stał )
29. Rozdzielczość: 4K
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: płyność działania telewizora, odwzorowanie kolorów
32. Ile osób ogląda: 4 (6max)
33. Jaka klasa cenowa: 5000/5500 zł

Z góry dziekuje za propozucję, musze go zakupić w miare pilnie bo euro tuz tuz :)

Dzieki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do tego co podałeś :
- Sony55X8509
- Philips 55PUS7101
- Sharp 55XUF8772
- Panasonic 58DX750
- Philips 55PUS7600

- Hitachi 65HZT663
- TCL 65S7906
 
Zależy mi na matrycy 100 Hz i HDR oraz na prawde dobrym upskalingu nawet jeśli miałbym troche dołożyć zebym po zakupie przypadkiem nie żałował.

Chciałbym nie ukrywam zawęzić wybór do trzech modeli maksymalnie.
Czy z LG nic by sie dobrego nie znalazło?


TCL i Hitachi odrzucam w przedbiegach wole porządne 55" niz słabe 65.
 

karl4

New member
W Twoim budżecie najlepszy bedzie Panasonic DX750, obraz b.ładny czerń i kąty jak na VA bardzo dobre, o wiele lepiej wyglada w bezpośrednim porownaniu od Samsunga KS7000, pojedź i obejrz osobiście, ale wez swoje pliki na pendrive
 

karl4

New member
pojedź do sklepu z swoimi plikami i obejrz sam te tv, panas ma lepsze kąty i plastyke, ocenisz sam !

Testy to 1 a odbiór realny to 2, KS7000 ma dziwnego pilota smart i box zewn do którego będziesz podłączył hdmi i usb :/ kiepsko to wygląda przy tv za ponad 5tys
 
Kable nie są problemem ponieważ mam tunel w ścianie. Faktycznie pilot nie jest dla mnie najistotniejszą kwestia, tylko obraz. Budżet mogę zwiększyć jeśli spowoduje to że jakość obrazu i zadowolenie będzie większe, o jakich kwotach rozmawiamy i jakich modelach? Czy w 6000 tysiącach się zmiescimy? Najgorsze ze teraz te wszystkie sprzęty są robione na czas gwarancji...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic ma kiepskie podświetlenie w serii Cx i ludzie się wkurzają.
Nowe modele są bardzo dobre 58DX750 .
Sony ma dokładnie ten sam Android co Philips.
Nowy Philips widać że nie widziałeś, jest na nowej platformie i Ci co kupili są bardzo zadowoleni.

Samsung H6400 ma duży problem z kurzem w środku matrycy.
Z Tanich masz bardzo dobre modele 65S7906 TCLa.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Mogę prosić o ceny tych telewizorów na pw?

Pozdrawiam.

KS7000 w wersji 60" cali masz w promo do środy w neonecie z upustem cenowym i kuponem rabatowym. Po uwzględnieniu tych dodatków za TV wychodzi Ci 6795 zł :)

Nawiązując do kwestii oneconnecta, to uważam, że jest to zarąbista sprawa. Nie ma problemu niezliczonej ilości kabli wychodzących z TV, inni producenci mają się na czym wzorować. Jest to bardzo wygodne, zwłaszcza jeśli ktoś często korzysta z zewnętrznych dysków i pendriv-ów, jest łatwy dostęp do złącz zamiast grzebania za TV zawieszonym na ścianie czy postawionym na stoliku.
Co do wyboru TV, to wszystko zależy od tego, jakie kto stawia wymagania wobec TV. Nie jestem zwolennikiem żadnej marki. Przed zakupem warto zawsze sprawdzić produkt na własnym materiale. Niestety wszyscy producenci idą w oszczędności.
W nowych Samsungach nie wiedzieć czemu zrezygnowano ze złącza USB 3.0 i z żyroskopu.
LG kręci wałki z pseudo 4K w lipnych matrycach w modelach na 2016 r. nie oznaczonych jako SUHD.
W Panasie DX750 pojechali po bandzie i w dobie tak reklamowanego UHD z szeroką paletą barw, wrzucono matrycę 8-bit zamiast 10-bit, zastosowano 2 sztuki przedpotopowych złącz w wersji HDMI 1.4, wersje złącz 2.0a są tylko dwa, co dla mnie jest nie do przyjęcia, bo docelowo zakupię odtwarzacz UHD a zapewne za 2 lata pojawią się konsole nowej generacji (PS5 i Xbox 4) i nie wystarczy złącz 2.0. Dodatkowo Panas jest wykastrowany z obsługi DTS-u, nie posiada głowicy satelitarnej i dysponuje archaicznym playerem do multimediów. Na moje wymogi, jakich oczekuję do TV w 2016 r., wyposażenie Panasa na tle Szajsunga, jest nie do przyjęcia. Za taką kasę nawet PIP-a nie posiada.
Reasumując, wszystko zależy od tego, jakie kto ma oczekiwania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja w pierwszej kolejności zawsze wybieram jakość obrazu i modele tegoroczne Panasonic - w przeciwieństwie do modeli CX - graja o niebo lepiej.
Czy maja Pip, Pap, czy Pat - to mnie nie interesuje.
I Panasonic odrobił teraz lekcje dobrze.

Info masz na PW.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Tak jak napisałem, wszystko zależy od tego, czego kto oczekuje od TV. Czy TV ma być tylko do oglądania telenoweli, czy ma być świetnie wyposażonym kombajnem multimedialnym, którym Panas na pewno nie jest - oczywiście na tle Szajsunga. Poza tym nie wydaje mi się, żeby KS7000 odbiegał od Panasa jeśli chodzi o jakość obrazu, zwłaszcza po profesjonalnej kalibracji. Śmiem nawet twierdzić, że na materiale 4K z szeroką paletą barw Panas polegnie w starciu z Szajsungiem dzięki 10-bitowej matrycy (Panas ma 8-bit). Chyba tylko ślepy, nie zauważy różnicy :) Z resztą testy zagraniczne wyżej oceniają KS7000 niż DX750. Jestem przekonany, że obraz na obydwu jest zbliżony, ale Samsung wygrał u mnie wyposażeniem i możliwościami multimedialnymi. Jeśli te dwa ostatnie elementy byłyby lepsze u Panasa, to wybrałbym DX750 :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam w komputerze 10000 razy więcej możliwości niż najlepsze mulitimedia w telewizorze. Wystarczy zdublować obraz ze smartfona aby cieszyć się najlepszymi multimediami w czasie rzeczywistym.
W USa już trzy firmy produkują tylko takie telewizory.
Ja będę polecał więc obraz jako nr 1 najważniejszych potrzeb telewizora.
Kombajn bardzie mi przemawia w rolnictwie.
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Kolego Kiki,
Ty masz inne oczekiwania od TV i ja to rozumiem, ale ja mam inne oczekiwania. Każdy wybiera to co mu pasje. Mnie nie interesuje bezprzewodowe przesyłanie filmów z kompa czy smarfona. Po jakiego grzyba ma mieć włączonego kompa do filmów, żeby je obejrzeć na TV lub wisieć nad gniazdku z telefonem, żeby się nie rozładował w trakcie długiego seansu. Ja chcę włączyć TV i wszystko ma na nim działać pod USB. Takie są moje wymagania.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I ja to szanuję. Nie korzystam ze smarftona do telewizora po 8 godzin dziennie tylko sporadycznie. A z telewizora korzystam jak z telewizora podłączonego do tunera Orange. Zależy mi najbardziej na obrazie.
 
Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia, kiedyś telewizory sony to była na prawdę super jakość i obraz chociażby bravia i LG podobnie teraz te marki spadły na psy? Czy po prostu inni producenci zaczęli produkować lepsze modele i doskonałą się w produkcji telewizorów?
 
Ok więc proszę podeślij mi cenę za samsunga ks7000 i ks8000,panasa dx750 oraz philipsy o których rozmawialiśmy wcześniej proszę, oraz szczegóły jak to wszystko się zalatwia.


Pozdrawiam.
 
Do góry