Telewizor do konsoli/Netflix

Tomisz

New member
Cześć! Szukam telewizora który będzie służył głównie do grania na konsoli i oglądania Netflix'a. Konsoli jeszcze nie kupiłem, chcę zacząć od kupna telewizora, jednak na 90% będzie PS4 Pro. Zależy mi na tym, aby:

(od najważniejszego do najmniej istotnego):
1. Płynność w grach i filmach
2. Odwzorowanie kolorów
3. Brak pikseli
4. Czerń - (Przy czym chce korzystać z HDR)


1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~ 16m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej wisieć, jednak nie jest to decydujące kryterium.
6. Jak słońce świeci w pokoju? Słońce w pokoju pojawia się na wieczór. Do tej pory nie było problemów z monitorem komputera.
7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Najlepszy pod konsole. Zależy mi na płynności w grach i filmach oraz HDR.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Konsola
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS4 Pro (4k HDR) i Internet
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? Normalnie 2-4h. W weekendy do 10h.
12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry? Tak
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? 40"+
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak płynności > słabe kolory > piksele.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Brak zasady
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2400
21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Nigdy nie miałem telewizora w pokoju. Nie planuje szybkiej wymiany.
22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Podejrzewam sporadyczne (1h/tydzień) wykorzystanie YT.
23. Czy telewizor ma mieć 3D - nie
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Masz dużą odległość więc nawet 55" nie będzie za duży.
Za niewielką dopłatą masz TCLa 55P60 za 2650 zł z HDR.
W klasie 49" - TCL 49P60 za 2199 zł .
Zaloguj się w Klubie HDTV to masz jeszcze Kalibrację gratis, Pilota do obsługi głosowej gratis, Myszka wirtualna, Kodi, MxPlayer, Terrarium.
 

Tomisz

New member
Dziekuje za odpowiedź.

Zaznaczyłem co prawda brak preferowanej marki. Jednak jak poczytałem o TCL jako firmie, mam mieszane uczucia. Mógłbyś jeszcze powiedzieć jaki telewior z Sony był by najlepszy dla moich kryteriów?
 

strazakp

Banned
Panasonic 58ex700 ale to sporo powyżej twojego budzetu,choć ten tv jest naprawdę OK i jeżeli trafi się promocją to można go kupić spokojnie za ok 3500zl.
Ty do takiej odległości powinieneś mieć minimum 55" a w takim budżecie to będzie ciężko coś kupić w miarę dobrego.
 

janusz

New member
Bez reklam
TCL P60 trafia w potrzeby, niski input lag do gier, z aplikacji korzystasz godzinę tygodniowo, to z androidem szybko będzie kilka godzin i filmy z kodi. W tym budżecie i potrzebach wydaje się idealny. Co prawda słaby hdr, ale lepszy jest dopiero za 4 tys.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 55XE8505 za 4150 zł
Samsung 55MU7002 za 3999 zł
Philips 55PUS7502 za 4099 zł
LG 55SJ850 za 4199 zł
TCL 55X2 z kropkami kwantowymi - za 3999 zł
LG Oled za 3999 zł
 

Lettner123

New member
Pisze ze najbardziej denerwuje go słaba płynność a polecacie jakieś TCL gdzie jest ich brak Oglądanie dynamicznych akcji lub sportu na tym tv to dramat jak dla mnie . Bierz Panasonica przynajmniej masz porządny upłynniacz i naturalne kolory .Po co jest ta ankieta skoro polecacie kompletnie co innego ????????
 

Tomisz

New member
Dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

O TLC wyczytałem właśnie podobne opinie, które opisuje kolega wyżej. Zależy mi na jak najlepszej płynności w dynamicznych akcjach, więc raczej odpada.

Jeżeli mogę prosić o propozycje w podanym budżecie, nawet o wielkości 43". Wielkosc nie gra dla mnie istotnej roli.
 

janusz

New member
Bez reklam
Pisze ze najbardziej denerwuje go słaba płynność a polecacie jakieś TCL gdzie jest ich brak Oglądanie dynamicznych akcji lub sportu na tym tv to dramat jak dla mnie . Bierz Panasonica przynajmniej masz porządny upłynniacz i naturalne kolory .Po co jest ta ankieta skoro polecacie kompletnie co innego ????????

To wcale tak nie jest. TCL ma identyczne oceny za płynnośc od o 30 % droższego Panasonika:
http://www.benchmark.pl/testy_i_rece...700e-test.html
http://www.benchmark.pl/testy_i_rece...6046-test.html
pomimo braku upłynniacza, po prostu obraz jest płynny dzięki dobremu procesorowi, a upłynniacz w panasoniku robi tyle samo dobrego co złego (zaciemnienie obrazu). Jak już miałby byc supewr płynny to 120 Hz i cena ponad 4 tys. Co ciekawe o słabszej płynności nie pisza użytkownicy TCL-a, to troszkę dziwne? Użytkownicy mają kłopot az androidem w wersji 7 i często wracają do 6-ki, ale o słabej płynności? Wprost przeciwnie, za obraz generalnie P60 jest chwalony, ale jest grupa osób którym strasznie kole nowa zdobywająca rynek marka i zasypują forum różnymi niepotwierdzonymi informacjami.

Polecasz Panasonika za ponad 3,5 (fakt 58 cali) jak budżet jest 2,4 tys., na dodatek model ma opinie na poziomie TCL-a za 2,7 tys. (55 cali) lub 49 cali za 2,2 tys.. W cenie około 2,4 tys. nie ma żadnego modelu spełniającego wszystkie wymagania, a najbliżej ceny i wymagań jest właśnie TCL P60 - świetna czerń z HDR (słabym ale w tej cenie nie ma lepszego HDR), brak pikseli i dobre kolory (w tej cenie), płynnośc też dobra w tej cenie nawet jeżeli są dużo droższe TV o lepszej płynności.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście że tak nie jest.
Ale najwięcej zawsze maja do powiedzenia Ci którzy nie widzieli ich nawet na oczy. Naczytali się głupot i jak mantra opisują wkoło Macieju.

Podałem Ci modele w klasie cenowej które spełniają Twoje potrzeby i oczekiwania. Zapytałeś o inne - to padałem Ci model z klasy na które nie masz kasy. Na Panasonica też nie masz kasy .
W klasie cenowej TCL sprawi się najlepiej.
I najpierw sprawdź na własne oczy a czytaj opinie tych co mają, a nie tych co chcą błysnąć wiedzą której nie mają !
 

Tomisz

New member
Rozumiem że nie da sie spełnić wszystkich wymagan w tej cenie, dlatego nie pisałem jakie mam wymagania tylko podałem priorytetowo malejącą listę. ;)

Chciałem jeszcze na koniec sie upewnić. Czy Ten model jest z seri P60?:
TCL U49P6046
 

janusz

New member
Bez reklam
Dokładnie, jest jeszcze z końcówką 6026 - prawdopodobnie jest to to samo ale nie gwarantuję, natomiast 6006 to już nieco inny tańszy model.
 

tomaszeklolek

New member
To wcale tak nie jest. TCL ma identyczne oceny za płynnośc od o 30 % droższego Panasonika:
http://www.benchmark.pl/testy_i_rece...700e-test.html
http://www.benchmark.pl/testy_i_rece...6046-test.html
pomimo braku upłynniacza, po prostu obraz jest płynny dzięki dobremu procesorowi, a upłynniacz w panasoniku robi tyle samo dobrego co złego (zaciemnienie obrazu). Jak już miałby byc supewr płynny to 120 Hz i cena ponad 4 tys. Co ciekawe o słabszej płynności nie pisza użytkownicy TCL-a, to troszkę dziwne? Użytkownicy mają kłopot az androidem w wersji 7 i często wracają do 6-ki, ale o słabej płynności? Wprost przeciwnie, za obraz generalnie P60 jest chwalony, ale jest grupa osób którym strasznie kole nowa zdobywająca rynek marka i zasypują forum różnymi niepotwierdzonymi informacjami.

Polecasz Panasonika za ponad 3,5 (fakt 58 cali) jak budżet jest 2,4 tys., na dodatek model ma opinie na poziomie TCL-a za 2,7 tys. (55 cali) lub 49 cali za 2,2 tys.. W cenie około 2,4 tys. nie ma żadnego modelu spełniającego wszystkie wymagania, a najbliżej ceny i wymagań jest właśnie TCL P60 - świetna czerń z HDR (słabym ale w tej cenie nie ma lepszego HDR), brak pikseli i dobre kolory (w tej cenie), płynnośc też dobra w tej cenie nawet jeżeli są dużo droższe TV o lepszej płynności.

Przeciez w tescie tcla pisze testujacy w minusach wyraznie: "brak jakiejkolwiek kompensacji (upłynniania) ruchu"

Za to panasonic w plusach: "dwustopniowa regulacja płynności obrazów ruchomych"

Jasnosc hdr w obu tv 250cd czyli brak hdru
A czern czyli kontrast wyzsza w panasonicu
 
Ostatnia edycja:

Ralf58

New member
Ja również mam wrażenie, że TCL krytykują osoby, do których jeszcze nie dotarło, że chińskie marki powoli będą zdobywać świat już nie tylko ceną ale i jakością.

Miesiąc temu również poszukiwałem TV i TCL był ostatnim, którym bym się normalnie zainteresował. Po sugestiach forum zacząłem czytać, porównywać i... zakupiłem wersję 7906.

Wrażenia - po 10 minutach miałem ochotę go spakować i odesłać - jakość była tragiczna. Ale doszła kalibracja (którą jeszcze trochę ustawiłem pod siebie), puściłem lepszy sygnał (z DVBT słabiej sobie radzi - z modułu CI z kablówki jest znacznie lepiej) i powiem szczerze, że obraz znacznie lepszy niż mogłem się spodziewać po TV w takiej cenie.
Widzę 3 minusy tego TV - dość wolno działający SMART TV, głośno klikający pilot, dodatkowo przy przełączaniu kanałów nie pojawia się informacja co teraz leci.

Mam również porównanie do mojej plazmy panasa - nie sądziłem, że w ciągu 3 lat technologia LCD zaliczy taki skok jakościowy. Wiadomo, że obraz z plazmy jest wciąż lepszy, ale jak na tego TCL zapoda się dobry sygnał to obraz robi się porównywalny (zwłaszcza bardzo dobra czerń).
Co do płynnościu ruchu - tu również jestem zadowolony. Wiadomo, że to tylko 50hz ale mam wrażenie, że obraz jest płynniejszy niż na plazmie.

Reasumując - jeśli masz niewielki budżet i nie możesz go przekroczyć to w mojej opinii TCL jest jedynym sensownym rozwiązaniem.
 

janusz

New member
Bez reklam
W tej samej cenie? 55S7906 o którym napisał Ralf58 kosztuje chyba 2200 zł, który Samsung jest w takiej cenie, chyba 50 cali. Jeżeli już to cenowo Samsung może konkurować z P60 (co kto woli androida aluminium czy Tizen plastik i regulacja płynności - w/g wskazanego przez Ciebie testu model 55cali ma niestety matrycę ips) i wcale nie twierdzę, że jest bez szans, nie bez powodu Samsung jest światowym liderem. Nigdy nic złego o Samsungu nie napisałem, sam mam od 9 lat 37 calowy jeden z pierwszych FHD i dział do dziś bez problemów (jak kupowałem to hejt na Samsunga był jak dziś na TCLa). Teraz wybrałem TCL-a bo jednak obraz bardziej mi pasował i jestem zwolennikiem androida (np. muzyka wysokiej jakości z Tidala), ale rozumiem jak ktoś wybierze Samsunga.
 
Ostatnia edycja:
Do góry