Telewizor do konsoli/Netflix

Ralf58

New member
Niestety ten Samsung miał 2 zasadnicze wady:
- był droższy,
- był grubszy (TV do sypialni, miał jak najmocniej przylegać do ściany. Mój TCL jest cieńszy).
Obrazu nie porównywałem więc się nie wypowiem.

Oczywiście, że ten TCL ma mankamenty - gdybym chciał TV idealny kupowałbym OLED za 2x większy budżet.

Ja nie mam problemów z ustawianiem i dłubaniem przy sprzęcie - jeśli ktoś chce po prostu wyjąć TV z pudełka i oglądać to niech bierze Samsunga.

Napiszę jeszcze raz - ja jestem zadowolony i polecam TCL zwłaszcza, że model, który zaproponował KIKI ma (z tego co pamiętam) matrycę 100hz
 

thc100

New member
Jak ma Netflixa to po co mu Kodi? Jest na youtube film pt. "TCL 49C70 - płynność w sporcie - piłka nożna" ja tam widzę ewidentnie jak piłka smuży, więc nie wiem czy te TCL są takie super...
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
na podstawie takiego filmiku na youtube się nie ocenia obrazu czy smuży czy nie...ja widziałem ten sam filmik na żywo w sklepie i ja tam nie widziałem smużenia
 

rafaaaal

Member
Prawda jest taka, że przy niskim budżecie TLC jest jednym z lepszych wyborów. Na prawdę proponują lepsze modele (nowocześniejsze, lepiej wyposażone), w niższych cenach od konkurencji.
Każdy musi sam zobaczyć i ocenić czego potrzebuje. Ludzie widzą wady w TV i za 10tyś, jak nie więcej. Wady których większość ludzi pewnie nie dostrzeże.

Mając niski budżet i wyczulone oko sam sobie krzywdę zrobisz i będziesz się wkurzał na większość TV:)
Z priorytetowych, HDR możesz skreślić w tej kwocie jest po za zasięgiem. Zresztą czy to taki szał i wart dopłacania kilku tysięcy - wątpię :)
 

janusz

New member
Bez reklam
ja mam netflixa i kodi. Po co? Już kilka seriali obejrzałem na Netflixie, ale ostatni sezon był tylko na kodi. O ofercie filmów nie wspomnę. Poza tym kodi to świetny player, mozna np. obejrzeć zdjęcia z dowolnego dysku w sieci domowej. Dzisiaj naprawdę trudno bez androida lub windowsa (może być na zewnętrznym urządzeniu ale lepiej w TV).
 

Tomisz

New member
Ja również mam wrażenie, że TCL krytykują osoby, do których jeszcze nie dotarło, że chińskie marki powoli będą zdobywać świat już nie tylko ceną ale i jakością.

Miesiąc temu również poszukiwałem TV i TCL był ostatnim, którym bym się normalnie zainteresował. Po sugestiach forum zacząłem czytać, porównywać i... zakupiłem wersję 7906.

Wrażenia - po 10 minutach miałem ochotę go spakować i odesłać - jakość była tragiczna. Ale doszła kalibracja (którą jeszcze trochę ustawiłem pod siebie), puściłem lepszy sygnał (z DVBT słabiej sobie radzi - z modułu CI z kablówki jest znacznie lepiej) i powiem szczerze, że obraz znacznie lepszy niż mogłem się spodziewać po TV w takiej cenie.
Widzę 3 minusy tego TV - dość wolno działający SMART TV, głośno klikający pilot, dodatkowo przy przełączaniu kanałów nie pojawia się informacja co teraz leci.

Mam również porównanie do mojej plazmy panasa - nie sądziłem, że w ciągu 3 lat technologia LCD zaliczy taki skok jakościowy. Wiadomo, że obraz z plazmy jest wciąż lepszy, ale jak na tego TCL zapoda się dobry sygnał to obraz robi się porównywalny (zwłaszcza bardzo dobra czerń).
Co do płynnościu ruchu - tu również jestem zadowolony. Wiadomo, że to tylko 50hz ale mam wrażenie, że obraz jest płynniejszy niż na plazmie.

Reasumując - jeśli masz niewielki budżet i nie możesz go przekroczyć to w mojej opinii TCL jest jedynym sensownym rozwiązaniem.

Wspomniałeś tutaj o kalibracji. Co dokładnie masz na myśli, ma czym polega taka kalibracja?
 
Do góry