Telewizor do konsoli/komputera ~2000 zł

Chocha

New member
Witam przeprowadzam się a wraz z przeprowadzka planuje zakup nowego telewizora a wraz z nim konsoli PS4.
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Około 10m2.
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5-3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2.
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Na wprost, kąty nie są ważne.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Ma stać.
6. Jak słońce świeci w pokoju? nie wiem :D. Okna są od boku.
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? na pewno złącza HDMI, USB, Wifi, dobrze by było gdyby jeszcze miał Smart TV, FullHD, tuner DVBT
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD )? HD
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS4, komputer może dekoder
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 4-8h.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Najlepiej dopasowana. Pod gry chyba błyszcząca jest najlepsza. zasłonie okna wiec słonice nie powinno stanowić problemu
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Film, seriale.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Raczej przez komputer/laptopa
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 60/70%.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 30% dzień - 70% wieczór/noc
17. Preferencje co do wielkości? nie mniej niż 40"
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Syczenie głośników, wysoki inputlag
19. Preferencje co do marki? Znajomi doradzaja mi Samsungi, Sony oraz LG.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie jest potrzebny
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 zł

Zastanawiam się nad Samsung UE43J5500. Strasznie mi się spodobał Sony KDL 42w705 ale tak samo jak np.Samsung UE40H6400 jest już nie dostępny w magazynach :(
(produkt musi być dostępny w magazynie żebym mógł dokonać zakupu na raty droga online)
Z góry dziękuje za pomoc,
KI
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy jest Toshiba 42L7453 bo ma najniższy Input Lag.
Jeśli bez dopłaty to Panasonic 42 AS650.
 

Chocha

New member
Niestety te modele są dostępne raczej tylko z ekspozycji. Możecie zaproponować mi jakieś modele z tego roku? Prosił bym o krotki opis telewizorów które polecacie (input lag, podświetlenie, etc). Tak jak pisałem wcześniej telewizor głównie do grania i oglądanie seriali/filmów z dziewczyna. Wiec zależy mi na płynności obrazu i jego jakości. Może jesteście w stanie powiedzieć mi coś na temat tego Samsuna UE43J5500 bo mam ogromny problem żeby znaleźć opinie i jego testy.
Dzięki za odpowiedz Kiki :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oba są dostępne od ręki. Zależy gdzie szukasz.
Masz jeszcze Philipsa 42PFS7109 lub 7509 z ambilightem. Też mają dobry input Lag.
 

Chocha

New member
Niestety są ponad moim budżetem. 2300 to jest mega max. Poszukam tych pierwszych modeli które mi poleciłeś. Dzieki.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kolega ma naprawdę słabą wiedzę o jakości. Raczej leci z tym co łatwiej sprzedać na fali. Ten PFS7509 gra naprawdę EXRTA !
Brałbym modele z matrycą natywną 100 Hz.
 

Chocha

New member
Droga eliminacji na polu bitwy zostały 3 modele telewizorów którymi jestem zainteresowany:
Panasonic TX 47 AS650E (mój faworyt) LG 42LB670V i Samsung UE43J5500 (o którym dalej nic nie wiem) wymieniłem te modele bo są dostępne w RTV EURO AGD gdzie sa raty zero procent. Jeżeli moje wybory są głupie i powinienem wziąć to co polecił mi KIKI to napiszcie mi żebym sie zamknął i zamienił towar na morelo.pl gdzie wyjdzie mnie wszystko równie tanio są dostępne modele ktore były mi wcxesniej polecone.
Dziękuje za wasza pomoc i cierpliwość. Następny mój post bedzie opinia na temat TV który kupiłem.
 

adambujak

New member
Witam,

Post troszkę już stary a problem dotknął teraz mnie.
Mama ten sam problem co autor tego postu.
Dzisiaj oglądałem Panasa 42AS650. Wszystko ładnie ale te ciemne rogi są mega widoczne !
TV świeci juz pewnie bardzo długo w sklepie bo to stary już model i jest w wyprzedaży za 1699 zł.
Więc cena mega dobra ! ale czy ja mogę na przykład takie rogi reklamować w serwisie ?

Jeśli nie ten to który teraz wybrać do konsoli ?
max 42'' (większy mi się już nie zmieści)

Dzięki.

Adam Bujak
 

adambujak

New member
Dziękuję za odpowiedź KiKi

Wczoraj już chciałem kupić LG42670V ale okazało się, że TV jest wybrakowany bo nie posiada stopki oraz pilotów !
Po drugie to są starsze modele więc każdy z nich jest na wystawie i świeci tam 12 h / dobę przez ponad rok czasu.
Dlatego nie wiem czy decydować się na taki model czy nie.
Jak bym mógł Was prosić o doradę co kupić ale nowego czyli z pudełka a nie z wystawy.
TV 42" tylko do gier na XO. Czyli niski Input LAG. Granie tylko w nocy. Cena do 2200.
Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedź.

Adam Bujak
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli dostaniesz to :
- Toshiba 42L7453
- Philips 42LE772
- Hitachi 42HBT42
- Hitachi 42HZT66
 
Do góry