Telewizor do ~1800 zł

Kamil__

New member
Niestety, moja dziewczyna uparła się na 3D i nie wiem, czy uda mi się ją jakoś od tego odwieść.. Jeżeli nie, to jaką alternatywę 42" możecie zaproponować dla la620? Odniosłem wrażenie, ze tego lg raczej nie polecacie;)
 

tdx

New member
Bez reklam
to powiedz jej żeby pokryła Ci różnice do 42ET60 :)

A na poważnie to jak zostanie LA620 też zagra po prostu prezentuje się słabiej :D
 

Kamil__

New member
Naprawdę mam już mętlik w głowie. Najbardziej kusi mnie samsung, tylko brakuje mu tych dwóch cali ;)

Przepraszam, że tak męczę, ale czy moglibyście jeszcze napisać konkretnie, pod jakimi względami ten lg jest gorszy od tych dwóch pozostałych? Jeżeli się na niego zdecyduję, to chciałbym wiedzieć, co tracę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najlepszy w klasie jest Panasonic 42ET60 z 3 D pasywnym.
Ma matrycę natywną 100 Hz i okulary w komplecie.
 

Kamil__

New member
Dzisiaj udałem się do sklepu z własnym materiałem testowym na usb, żeby porównać omawiane wcześniej TV. Efekt jest dla mnie bardzo zaskakujący. Otóż zarówno LG, Panasonic, jak i Samsung prezentują słabą jakość obrazu.

Najgorzej w mojej opinii wypadł Panasonic e6, na którym było widać straszne smużenie i klatkowanie obrazu. Kolory były całkowicie wyprane i pozbawione głębi. Na funkcje smart w ogóle nie zwracałem uwagi, ponieważ jakość obrazu zdyskwalifikowała ten model.

LG i Samsung wypadły trochę lepiej.

W Samsungu f6400 nie podobało mi się, że nie radził on sobie z ciemnymi scenami. Niektóre elementy były albo wpadające w kolor niebieski, albo zupełnie niewidoczne. Ogólne odwzorowanie barw pozostawiało wiele do życzenia. Płynność obrazu była zauważalnie lepsza niż w pozostałych modelach.

LG la620s zrobił na mnie względnie najlepsze wrażenie, choć wiele brakuje mu do ideału. Irytowały mnie przede wszystkim rozmazane krawędzie obiektów, i tak jak w samsungu kiepska szczegółowość ciemnych scen.

Podsumowując, mam wrażenie, iż w powyższych modelach producenci obrali złą drogę. Naszpikowanie TV różnymi gadżetami kosztem jakości obrazu (co w końcu jest najważniejsze) nie jest dla mnie dobrym rozwiązaniem.

Bardzo rozczarowujące było również 3d, dlatego postanowiłem całkowicie zrezygnować z tej opcji (przekonała się również do tego moja dziewczyna:)). Uwzględniając powyższe, zdecydowałem nieco zwiększyć swój budżet, żebym był zadowolony z nowego nabytku, a nie dokonywał zakupu na siłę, którego bardzo szybko będę żałował.

I tutaj przechodzę do sedna sprawy:) Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie Sony KDL-42W655A, który jest jednak znacznie droższy (~2400-2500zł). Chciałbym Was zapytać co sądzicie o tym modelu i jak on się sprawuje w codziennym użytkowaniu.
Co innego ewentualnie możecie polecić w podobnej kwocie, nie biorąc kompletnie pod uwagę funkcji smart czy 3d, a jedynie jakość obrazu?

Z góry dziękuję za pomoc:)
 
Ostatnia edycja:

josephik

New member
wydaje mi sie że za bardzo szczegółowo podszedłeś do tematu, zresztą nie napisałeś jaki materiał i w jakiej rozdzielczości miałeś na usb i w jakim trybie/ustawieniach odtwarzałeś w sklepie
ja mam starą toshibke z sygnatury i co nie wrzucę na BR z podpisu to powyżej 720p na pendrivie obraz wygląda co najmniej zadowalająco

z nowych zakupów póki co z usb zdążyłem też przetestować philipsa i daje rade, wiec samsung tez pewnie dźwignie ze swoimi 100 herzami

panasonica i sony nigdy nie widziałem w warunkach domowych to się nie wypowiadam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak wszyscy Ci napisali.
Dla Ciebie najlepsze są modele z matrycą 100Hz. A z nich najtańszy i najlepszy w klasie cenowej Panasonic 42ET60.
 

Kamil__

New member
@josephik: Nie uważam, że podszedłem do tego tematu zbyt szczegółowo. Jest to dla mnie duży wydatek, dlatego chcę, żebym był z niego zadowolony. Jestem wymagający odnośnie jakości obrazu, dlatego wszelkiego rodzaju półśrodki są dla mnie nie do zaakceptowania. Obraz musi być bardzo dobry, a nie "zadowalający". Na usb miałem kilka filmików i animacji FHD, które oglądałem w różnych trybach.

@kiki: nie wiem, czy 100hz jest dla mnie najważniejsze. Odniosłem wrażenie, ze bardzo istotny wpływ na obraz ma procesor.
Tego Panasonica spróbuję dzisiaj przetestować, choć nie ukrywam, że po doświadczeniach z e6e nie jestem do niego zbyt pozytywnie nastawiony;)

W dalszym ciągu bardzo proszę o opinię na temat Sonego W6.
 
Ostatnia edycja:

Kamil__

New member
To prawda, wymagam sporo. Dlatego mogę zrezygnować z niektórych funkcji i nieco zwiększyć budżet, żeby być zadowolonym;) Z tego powodu proszę p propozycje uwzględniające moje nowe kryteria.
 

szmoła

New member
Witam,

Kamil__

... nie obraź się ale tak czytając pomyślałem sobie, że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie kupno np 42VT30 ;-)

Tak, tak, VT30 tylko takie np ode mnie czyli 2 letnie (kupione: 08.11.2011r) czyli TV 25 miesięczne.

Zapewne ten TV spełni Twoje wszelkie wymagania ( dziewczyny również - 3D ;-) )

Bo po co kupować coś co potem daje dużo do myślenia ( co by było gdyby ? ) a kupując lekko używany VT30 masz to co sobie założyłeś:
- obraz i dźwięk na największym poziomie
- 3D
- 42 cale
- .....
.... co tu więcej pisać: to przecież Panasonic VT :p

PS. Tak przy okazji zmieniłbym na coś większego... :)
info: 2387 godzin - 1068 ON/OFF, jeszcze 3 lata gwarancji ( 5 lat )

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Basra

New member
telewizor za 1800

witaj

w moim pokoju stoi panasonic th-42pv80pa kilkuletni nc+ pokój 25 m nie mam wejscia usb ani gniazda internetowego,podłączony jest do yamahy 673 + nc+ ruter jestem z niego zadowolony
rozglądam się teraz za 50-tką i będzie to też panasonik i oczywiście plazma
jeżeli miałbym tobie poradzić to kup plazmę panasonika bo im więcej będziesz chodzić i szukać dostaniesz mętliku
w tym budżecie 3 d to chyba nie dasz rady

pozdrawiam basra
 
Do góry