Telewizor 50-55'' do 4000zł

sanl

New member
Witam serdecznie,

Aktualnie planujemy z żoną zakup telewizora do salonu. W tym momencie mamy jedynie stary, kineskopowy telewizor w sypialni.
Jestem zupełnie w plecy ze technologiami telewizyjnymi dlatego proszę was o pomoc w wyborze.
Byłem w saturnie i panowie zaproponowali mi dwa telewizory 55'' - podobno bardzo podobnej półki.
* Sony KDL55W815BSAE2
* Panasonic TX-55ASM651E
Wg mojej subiektywnej opinii Sony miał lepszy obraz chociaż ciężko mi wytłumaczyć dlaczego. Może to była wyłącznie kwestia tego co było akurat puszczone.
Czy któryś z tych telewizorów jest warty uwagi czy może szukać czegoś innego?

Poniżej moje preferencje co do TV:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 5x10m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 4-6m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Troszeczkę w bok. Na długości 5m jakieś 1-2m w bok
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Prosto w ekran, przy czym w max nasłonecznieniu raczej nie będziemy oglądać telewizji. Ew. wstawimy żaluzje
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Stary, kineskopowy
8.Co chcemy aby telewizor posiadał? WiFi
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Prawdopodobnie nc+
10.Jakie urządzenia? Takie jak dostaniemy przy telewizji NC+
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Bez znaczenia, w laptopach wolę matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, sport, żona jakieś duperele :p
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Wątpie, chociaż może jakieś bajki na youtubie dla dziecka
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Na razie nie
16.Preferencje co do marki ? Brak
17.Preferencje co do wielkości? > 50''
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? klatkowanie, widoczne pixele
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4000zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Może mieć, nie musi
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Jeśli oglądasz wieczorami i lubisz sport to na pierwszym miejscu stawiałbym SONY 55W829. Potem kolejno PANASONIC 55AS640 i TOSHIBA 55L7453

Pozdrawiam
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Moim zdaniem nie ale jednak SONY ma nieco lepsze skalowanie i płynność. To tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji i odczuć. To Twój pierwszy LCD więc i tak różnica będzie kolosalna.

Propozycja SONY 60W605 jest niezła i tu musisz też sam wybrać co dalej. To TV bez 3D i nieco gorszej płynności od 55W829 i 55AS640 ale też daje radę.
 

sanl

New member
Zależy mi jednak na płynności więc chyba muszę się bardziej przyjrzeć temu SONY. Jeśli chodzi o 60'' - bardzo chętnie, ale jeśli za 4150 dostanę telewizor o mniejszej płynności to wolałbym poświęcić rozmiar jednak ;)
 

piteron

Active member
Bez reklam
Napisałeś że oglądasz wieczorami więc odpowiedź jest prosta albo 829 albo cos na matrycy VA,Podany Panasonic ma matryce IPS
 

sanl

New member
Udało mi się kupić w końcu Panasonic 55as640. I oczywiście pojawiło się kilka problemów.
1. Telewizor nie potrafi połączyć się z folderem udostępnionym ma komputerze. Jest tu jakiś trik, żeby to poszło? Próbowałem z haslem, bez, w grupie domowej. Brakło mi pomysłów. Za każdym razem błąd ze nie może się połączyć.

2. Problem z odtwarzaniem filmów. Tv nie odtwarza praktycznie żadnych plików video. Większość z mojej kolekcji to jakies avi xvid. Żaden nie poszedł. Jeden mkv poszedł ale znowu problem z napisami.
W jakim formacie powinny być pliku i jakie kodowanie? Bo ręce opadają, myślałem ze większość filmów które działają na komputerze to pójdą i na tv..:)
Czym Ew. Konwertować pliki? I do jakiego formatu?
 

eddie2

New member
a jak odtwarzasz te filmy ? z usb czy z po sieci jao dlna ? problem z kompem bywa wlasnie ze wzgledu na dlna. moze sciagnij sobie serwer dlna , np serviio i pobaw sie.
 
Do góry