Telewizor 48"-55" do ok. 3000zł

Kamilox3

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? ok.25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ok. 3m może 3.5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2-3
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Raczej na wprost, ale czasami bokiem do ekranu.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Ogólnie dużo słońca wpada do pokoju, ale można zasłonić roletami, więc z tym nie ma problemu.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung, bodajże LE32R81B 32"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrej jakości obraz ;], USB (chyba wszystkie już teraz to mają)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? NC+
10.Jakie urządzenia ? dekoder NC+
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3h PN-PT 3.5-4.5h Weekend
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Chyba matowa jest lepsza, prawda?
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Seriale, naukowe,mecze piłki nożnej, od czasu do czasu jakiś film
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Od tego mam laptopa, tableta, smartfona i komputer. Zależy mi tylko na tym, aby była możliwość uruchomienia filmu z internetu (np. cda)
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie
16.Preferencje co do marki ? Samsung, Sony, LG, ew. Philips . Wolę jednak te popularne marki niż np. hitachi, tcl
17.Preferencje co do wielkości ?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? 48"-55"
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? 18-24 PN-PT, a w weekendy pół na pół
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3000zł (+/- 300zł)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D w telewizorach to raczej zbędny bajer, ale mieć może.

Na oku mam:
Philips 55PUH6400/88
Samsung UE50JU6872 ( w euro jest promocja jakaś)
LG 50LF652V
UE50H6400 ----Te dwa jakby dało radę to
UE50J5200------55" też może być

Zastanawiam się, czy lepiej mieć 50Hz i 4K ( podobno ten upscaling działa) czy dobre FHD z 100Hz.
Lubię oglądać mecze piłki nożnej w dobrej jakości, więc chyba lepiej wziąć coś z 100Hz, ale 4K to lepsza jakość. Co o tym myślicie? Na np. Philipsie 55PUH6400 da się oglądać mecze od czasu do czasu?

Dziękuje za pomoc ;]
 

Kamilox3

New member
Może trochę przesadziłem z tą odległością :D ( Pewnie z 2,5m jest).
Czyli według ciebie 100Hz jest lepsze niż 4K i 50Hz? Wziąłbym tego TCL, ale ta firma mnie nie przekonuje. Co sądzisz o PUH6400? Lepszy jest od PFT6510?, a i jeszcze J5200 jak się ma do tego LG?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wow odległość 3,5 a 2,5 - to faktycznie inne warunki.
PUH 6400 jest lepszy pod względem rozdzielczości i wyrazistości obrazu.
Bo to model 4K.
A bardziej zależy Ci na obrazie czy na multimediach ?
 

Kamilox3

New member
Chyba na obrazie. Z multimedii to tylko czasami film włączyć na cda, a nawet jeżeli będzie z tym problem to zawsze mogę film na usb odpalić.
Jeżeli oglądam mecze czasami to da radę przebolec te 50hz?
Co do LG to podoba mi się ten model, tylko czy full hd to nie za mało na 55"?telewizor ma posłużyć z 5-6 lat więc wtedy standard to będzie 4k.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zrobisz jak uważasz ale z uwagi na potrzeby i odległość brałbym jednak TCLa. Myślę że się przekonasz i to bardzo. Jeśli nie przypadnie Ci do gustu możesz wymienić na inny czy zwrócić. Ryzyko żadne zakupu.
Ale wielkość , czerń , podświetlenie, kolorystyka , upscalowanie.
Tym bardziej że odtwarzał 4k z pendrive więcej niż inne firmy - opis masz w wątku. Przy tych warunkach płynność ma chyba największe znaczenie.
 

Kamilox3

New member
To znaczy że mogę wziąć telewizor i go używać a potem oddać?jest może jeszcze jakiś telewizor 4k z podobnymi parametrami co ten tcl i podobna cena?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nowe modele innych firm oczywiście są ale kosztują 2 x tyle , to chyba nie jest Twój przedział cenowy ...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Modele 55" na matrycy 100Hz , 4K z linii 2016 - Panasonica, Sony, Samsunga kosztują powyżej 6,5 tyś zł. TCL a masz za 3399 zł o tych samych parametrach. A zdjęcia zaraz będę wpisywał najpierw na FB.
Momentami opad szczęki.

Z modeli FullHD brałbym Philips z ambilightem lub Sony w755.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z kalibracją gratis.
 

Kamilox3

New member
Z 4k znalazłem jeszcze 49pus7170. Warty uwagi?
Ten PUH6400 daje radę? bo za 3k jest 55 calowy w media markcie. na tym lg fullhd i 55 cali pewnie będzie widać tą rozdzielczosc...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na Philipsa 49PUS7100 jest extra cena z kalibracją gratis.
Bardzo dobrze radzi sobie z płynnością.
Ten 55PUS6400 ma 4K i też daje radę.
Zresztą sam wiesz jak go widziałeś w MM.
 

MarcinIKS

New member
To ja przy okazji zapytam, jak już te telewizory są na tapecie.
Co lepsze w sensie jakości obrazu (raczej bez sportu, ale z dynamiką w filmach):
Philips 55PUS6400 (ile hz ma matryca?)
czy
LG 55LF652?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli bez sportu to brałbym Philipsa bo obraz będzie wyraźniejszy.
Możesz sprawdzić w sklepie siatkę na ekranie jak podejdziesz bliżej.
Jak będziesz niebieski masz specjalną ofertę z kalibracją.
Już chyba sprawdziłeś wszystkie telewizory i nie tylko w klasie cenowej...
 
Do góry