TCL u55p6006 / Thomson 55uc6306

piteq09

New member
Witam, kupiłem niedawno z drugiej ręki TV Thomson 43UC6406, telewizor miał bardzo starą wersję softu v161 czyli Android 6. Przeczytałem cały wątek i zdecydowałem się do najczęściej tu polecanego softu v373 na Android 7. Wszystko zrobione zgodnie z instrukcją, po aktualizacji zrobione "reset all" i "reset shop" Materiał z Netflix i YT odtwarza w 4k, dźwięk z wyjścia słuchawkowego jest (ponoć na Android 8 miało nie być) no ale jest inny problem.
Oba urządzenia podpięte pod HDMI czyli dekoder Netii i Xbox One dają obraz w rozdzielczości max 640x480 i to bez dźwięku :( A raczej tyle max jest w stanie wyświetlić po HDMI, wcześniej oczywiście wszystko było ok. Na innym TV jest wszystko dobrze, więc coś zepsuła ta aktualizacja.
Pomocy, żona mnie ubije :(
 

piteq09

New member
Sprawdź ustawienia system / zaawansowe / HDMI


Takiej opcji niestety nie mam w zaawansowanych, jest tylko wskaźnik czuwania i HbbTV (nie wiem co to) Przez ostatnie 2h przeryłem wszystkie opcje i znam je na pamięć ;)

Cuda się dzieją, wziąłem jeszcze raz ten sam pendrive z tym samym plikiem update.pkg, jeszcze raz dokładnie tak samo co do joty wgrałem wersje v373 i .... działa :bober:
Xbox daje 4k, dekoder Netii 1080p, żona za 30min wraca z pracy, alarm odwołany :D
Dźwięk po audio też jest, miniwieża gra, ale stresu trochę było. Chyba sobie dam spokój z Androidem 8 i zostanę przy tym v373.
 

akumaX

New member
Menadżer aplikacji

Witam czy jest możliwość usunięcia nie potrzebnych aplikacji lub do instalować aplikacje z poza App store?? Z Możliwości Tv lub przez np. USB service.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jeszcze raz zapytam, czy na prawdę masz app store?
Masz sklep apple w telewizorze?

Trochę informacji o odchudzaniu smart tv w tych telewizorach jest na 4pda.
Dotyczy siostrzanych modeli, ale soft jest wspólny dla tej platformy.
Powodzenia!
 

tenchi13

New member
Dzien dobry forumowiczom.

Mam telewizorek Thomson 50UD6306, do którego pasują softy od modeli z tego wątku.

Jeśli chodzi o v445 to zauważyłem, że menu działa lekko sprawniej(głównie krótszy jest czas od wciśnięcia zębatki do pojawienia się ustawień).

Mam natomiast wielki problem:

jeśli na ekranie znajdują się tylko np napisy na dole, a reszta jest czarna, to telewizorek w swojej głupocie wyłącza podświetlenie(chociaż chyba nawet cały ekran).

Jest to niezwykle irytujące, ponieważ nie można np przeczytać jakichś informacji na ekranie ładowania gry, a dodatkowo ponowne włączenie zawartości powoduje lekkie opóźnienie.

Nie pomaga na to:
-wyłączenie Micro dimming
-zmiana ustawień dynamicznego podświetlenia
-reset ustawień
-zabawa z DBC w menu "1950"
-ustawienia LightSensor ADC_Min na wartość 10 zaproponowane przez kogoś z AVforums (nic się***nie zapisuje)
-reset_shop z menu "1950" spowodował, że telewizor owszem nie wygaszał ekranu ale po włączeniu i odczekaniu czasu około minuty przestawał reagować na guziki, a potem następowało resetowanie TV w kółko po około 2 minutach od włączenia (naprawiłem[odpukać] wgrywając v425 oraz resetując ustawienia)

na 4pda widziałem info o najczęściej zadawanych pytaniach:

"6. Dynamiczne przyciemnianie w oprogramowaniu układowym 231 nie wyłącza się - poczekaj na aktualizację ościenia w oprogramowaniu układowym." - Google Translate - za młody jestem na znajomość cyrylicy

W związku z powyższym, czy ktoś wie o jakimś sofcie/sposobie naprawy tego błędu?

Dodatkowo często zdarza się, że po przełączeniu profilu ustawień, dynamiczny kontrast jest włączony, chociaż menu pokazuje "off" - pomaga na to jego włączenie i wyłączenie - tak gdyby ktoś potrzebował.
 

tenchi13

New member
@firefl

Dziękuję za odpowiedź.

Niestety, z tego co przeszukałem, to v551 jest do telewizorów z Androidem (np xxUD6406), a mój ma SmartTV 3.0.

Spróbuję chyba na starszym sofcie, np sprzed v231, może to coś da.
 
Ostatnia edycja:

craces

New member
Cześć
Wie ktoś może jak zachowa się tv po przestawieniu productid na taki w regionie LA ?

Mój tv ma matryce LC430EGY, a wszystkie 43" w regionie LA t430qvn03 i boje się że po zmianie i restarcie TV zastanę czarny ekran (brak obrazu)

Ktoś zmieniał region w tym modelu na ameryke ?

Pozdr
 

firefl

Active member
Bez reklam
productid dostosowuje działanie płyty głównej do peryferiów czyli np. typ modułu LCD.
Wyłączenie całkowite jest chyba możliwe, większe ryzyko na jakieś odwrócenia, zmiany kolorów itp.
Niemniej jest właściwa sekwencja kodowa naciskania przycisków na pilocie by zmianić productid. Czyli możesz przywrócić...
Ja bym zaczął od testu czy zadziała zmiana na ten sa, productid co masz obecnie bez patrzenia na ekran. Jak się nauczysz to powienieneś być bezpieczny bo nawet przy czarnym ekranie przywrócić obecny.

Nie biorę żadnej odpowiedzialności za powyższe przemyślenia...
 

craces

New member
productid dostosowuje działanie płyty głównej do peryferiów czyli np. typ modułu LCD.
Wyłączenie całkowite jest chyba możliwe, większe ryzyko na jakieś odwrócenia, zmiany kolorów itp.
Niemniej jest właściwa sekwencja kodowa naciskania przycisków na pilocie by zmianić productid. Czyli możesz przywrócić...
Ja bym zaczął od testu czy zadziała zmiana na ten sa, productid co masz obecnie bez patrzenia na ekran. Jak się nauczysz to powienieneś być bezpieczny bo nawet przy czarnym ekranie przywrócić obecny.

Nie biorę żadnej odpowiedzialności za powyższe przemyślenia...

Nawet sobie to nagrałem żeby miec caly proces biorąc pod uwage czasy reakcji które jednak w tym tv nie są najlepsze. Widziałem jednak że wcześniej koledzy ustawiali już region na ameryke stąd moje pytanie
 
Do góry