TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

akm97

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam. U mnie aktualizacja Thomsona U43P6046 do 8.0 nie powiodła się. Po ekranie "Aktualizacja w toku", zatrzymał się na ekranie "Thomson" i nic się dalej nie działo przez 20 minut. Ponowne uruchomienie bez pendrive też nic nie dało. Byłem pełen czarnych myśli, na szczęście udało się powrócić do wersji 379. Procedurę robiłem jak zawsze, do tej pory wszystkie wersje wchodziły bez problemu. Czy ktoś wie o co chodzi?
 

maybee

New member
Update :D

How i got it to work

On a working firmware (375 or 379)

1: Enter service menu by going to picture setting, choose advance and press the following combo on the remote 6425

2: A new menu will appear, pres nwm reset

3: After that reset the tv to fabrics.

4: Reflash with Android 8.0 firmware and voila :D
 

klossowski

New member
Witam. U mnie aktualizacja Thomsona U43P6046 do 8.0 nie powiodła się. Po ekranie "Aktualizacja w toku", zatrzymał się na ekranie "Thomson" i nic się dalej nie działo przez 20 minut. Ponowne uruchomienie bez pendrive też nic nie dało. Byłem pełen czarnych myśli, na szczęście udało się powrócić do wersji 379. Procedurę robiłem jak zawsze, do tej pory wszystkie wersje wchodziły bez problemu. Czy ktoś wie o co chodzi?

Ja mam też ten model tv i u mnie aktualizcja przebiegła bez problemu, zanim zdążyłem zjeść mielonego:)
Sprawdź sumę kontrolną swojego pliku, prawidłowe sumy masz tutaj:
http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/138107-pliki-aktualizacji-6.html
Jak suma kontrolna się zgadza, to spróbuj na innym pendrivie.
 

akm97

Klub HDTV.com.pl
vip
Pendrive ten sam od zawsze 2.0 i port też 2.0. Próbowałem na pliku od p. Marka jak i na tym z Google Drive. Z tym, że nigdy wcześniej i teraz też nie robiłem resetu ustawień do fabrycznych przed aktualizacją.
PS. Ty też maż tego Thomsona tak?
 

klossowski

New member
Pendrive ten sam od zawsze 2.0 i port też 2.0. Próbowałem na pliku od p. Marka jak i na tym z Google Drive. Z tym, że nigdy wcześniej i teraz też nie robiłem resetu ustawień do fabrycznych przed aktualizacją.
PS. Ty też maż tego Thomsona tak?

Też nie robiłem żadnych resetów przed aktualizacją, dopiero po aktualizacji zrobiłem resety, bo jakieś pliki zostały po androidzie 7.
Tak, mam thomsona 43 cale:)
 

akm97

Klub HDTV.com.pl
vip
@kloss

u mnie mialem soft 373 leci dziala update, a potem 475 nie da dziwny to bylo kiedy pendrive takie samo działa Good Ram 2.0 usb.

duszek.pl możesz napisać jeszcze raz co miałeś na myśli?
Przy instalacji do 8.0 pendrive jest rozpoznawany, bo TV go czyta, tylko potem zawis na ekranie logo producenta.
PS. Suma kontrolna się zgadza. Próbuję jeszcze raz.
 

akm97

Klub HDTV.com.pl
vip
Pendrive ten sam tylko ponownie sformatowany. Suma kontrolna się zgadza. Aktualizacja się uruchamia, czyta pendrive kilka minut, następuje automatyczny restart, pendrive jest czytany jeszcze przez kilka sekund i po chwili TV zawiesza się na logo Thomson.
Czy szukać innego pendrive skoro na dotychczasowym wchodziły do tej pory bez problemuwszystkie aktualizacje?
Aktualizację robiłem jak zawsze do tej pory, tj. włożenie kabla zasilania podczas trzymania przycisku power. Tym samym sposobem i na tym samym pendrive udaje mi się wrócić do 7.0, po zawieszeniu TV.
 
Ostatnia edycja:

duszekpl

New member
Pendrive ten sam tylko ponownie sformatowany. Suma kontrolna się zgadza. Aktualizacja się uruchamia, czyta pendrive kilka minut, następuje automatyczny restart, pendrive jest czytany jeszcze przez kilka sekund i po chwili TV zawiesza się na logo Thomson.
Czy szukać innego pendrive skoro na dotychczasowym wchodziły do tej pory bez problemuwszystkie aktualizacje?
Aktualizację robiłem jak zawsze do tej pory, tj. włożenie kabla zasilania podczas trzymania przycisku power. Tym samym sposobem i na tym samym pendrive udaje mi się wrócić do 7.0, po zawieszeniu TV.

leci dziala

zrobilem na usb 2.0

1. reset nvrm, przywroc fabryczne android, updateeee ! jest.
 
Ostatnia edycja:

duszekpl

New member
A jak się wchodzi w ustawienia serwisowe. Bo nurtuje mnie czemu nie działa mi usb 2.0 no i czemu tylko media center wykrywa dysk a inne Player nie.

1. ustawienia obraz > zaw. obraz ( kombinuj 6425) klikasz na tylko NVRM RESET juz po, a potem drugi inne na ustawienia pod android resetowanie fabryczne.

2.Formatujemy pendrive do fat32. Wgrywamy Update.pkg. Odpinamy tv od prądu. Podpinamy pendrive. Przytrzymujemy guzik power na tv (nie na pilocie). Podpinamy napięcie cały czas trzymając power on na tv. Trzymamy do czasu pojawienia się informacji o aktualizacji.

:bober:
 

klossowski

New member
Pendrive ten sam tylko ponownie sformatowany. Suma kontrolna się zgadza. Aktualizacja się uruchamia, czyta pendrive kilka minut, następuje automatyczny restart, pendrive jest czytany jeszcze przez kilka sekund i po chwili TV zawiesza się na logo Thomson.
Czy szukać innego pendrive skoro na dotychczasowym wchodziły do tej pory bez problemuwszystkie aktualizacje?
Aktualizację robiłem jak zawsze do tej pory, tj. włożenie kabla zasilania podczas trzymania przycisku power. Tym samym sposobem i na tym samym pendrive udaje mi się wrócić do 7.0, po zawieszeniu TV.

To zrób najpierw resety na androidzie 7 i spróbuj jeszcze raz.
Ja robiłem update do andorida 7 chyba ze 2 godziny i nagle zaczęła się instalacja, a potem następne aktualizacje przebiegały bez żadnych problemów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry